KojimaProductions
Teraz to już pewne i oficjalnie. Z dniem 15 grudnia 2015 roku Hideo Kojima zakończył współprace z Konami. Niemal natychmiast po tym fakcie Hideo ogłosił formowanie nowego, niezależnego studia które nazwał … Kojima Productions. Równocześnie Sony, za pośrednictwem Andrew House’a, ogłosiło ścisłą współpracę z nowym studiem które zaowocuje w przyszłości ekskluzywnym tytułem dla platformy Playstation. Wraz z Hideo z Konami odszedł również współtwórca sagi od czasów MGS4 Kenichiro Imaizumi, prawa ręka Kojimy Ayako Terashima i designer odpowiedzialny za artystyczną stronę MGS’ów, Yoji Shinkawa. Odrodzone KojiPro aktualnie przyjmuje nowych ludzi, możemy więc spodziewać się kolejnych odejść z Konami.

Co to oznacza dla nas ? Oczywiście nowa, wysokobudżetowa marka od Kojimy ale też i nowy rozdział dla uniwersum MGS. Konami czeka teraz sprawdzian, czy podoła zadaniu i stworzy nowy rozdział sagi który fani pokochają (lub znienawidzą, jak kto woli) podobnie do wcześniejszych odsłon, czy też utonie w masie kasy z popierdółek na smartfony i automatów pachinko.
Jedno jest pewne, czekają nas ciekawe czasy. Serwis Zanzibar nie ma jednak zamiaru opowiadać się za żadną ze stron, będziemy pisać zarówno o kontynuacjach serii MGS jak i nowych projektach Kojimy.

Oficjalna strona nowego Kojima Productions.

 

Kojima-Sony-Partnership

shinkawa KojiPro