Konkurs na layout

http://www.metalgearsolid.pl - pytania, opinie i cokolwiek co przyszloby Wam do glowy

Moderatorzy: Lost, Ann, GM

Konkurs na layout

Postprzez kul » Wt wrz 20, 11 17:38

Zanzibar potrzebuje nowego layoutu, dopasowanego do nowego systemu i oddającego ducha, zarówno strony, jak i serii Metal Gear Solid.
Dlatego też ogłaszamy konkurs na wykonanie layoutu.

Wymagania:
- layout musi nawiązywać do serii Metal Gear Solid
- layout musi być kompatybilny z CMS Wordpress (www.wordpress.org)

Metoda wyłonienia zwycięzcy:
- przeprowadzenie głosowania wśród użytkowników Zanzibaru

Termin:
- projekty layów przyjmujemy do końca października
Niestety jedyną nagrodę jaką możemy zaoferować jest użycie zwycięskiego layoutu jako głównego i umieszczenia informacji o autorze w stopce strony.


Wszystkie pytania proszę kierować na redakcja.zanzibar(małpa)gmail.com
Ostatnio edytowano N mar 04, 12 20:45 przez kul, łącznie edytowano 2 razy
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Gac666 » Śr wrz 21, 11 19:56

Nawet Kubricka nie będzie ;] ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Osvelot » Pt lis 04, 11 11:48

No dobra, minął sobie ten październik, let's get serious.

Osobiście nie podołałem z nauczeniem się robienia layoutów do WP w natłoku zdarzeń, zresztą nigdy nie uważałem, że layout ma robić jedna osoba.

O ile do zrobienia całej graficznej części potrzebne są skille w programach (wow) graficznych - to pocięcie layoutu i powiedzenie "gotowe!" należy już do kogoś, kto ciąć umie i CMS/kodzenie go nie gryzie. Ja kiedyś layout pociąłem na zlecenie - co gorsza, nie mojego projektu, więc czułem się w nim obco. Zabawa jest "przednia" - dreszcz emocji przy ustalaniu marginesu, chwile zadumy nad tworzeniem kolejnej klasy, subklasy czy subsubsubklasy, momenty podnoszenia pięści ku niebu, kiedy się wszystko rozjeżdża... bajka. To po prostu trzeba mieć we krwi - albo przynajmniej nie mieć alergii na kodzenie. Ja mam alergię i to ciężką - przez lata studiów do prowadzenia przedmiotów związanych z programowaniem czy nawet bazami danych lub CMS (tak, był taki przedmiot na fizyce technicznej) miałem szczęście do prowadzących "wybitnych inaczej". Jak się nauczycielce od informatyki w liceum wymądrzałem, że idę na fizykę techniczną i nie będę miał programowania, to chyba rzuciła na mnie jakąś przechojską klątwę. Tak czy srak, choćbym się niesamowicie spiął w sobie i przełamał bariery, to i tak na pocięcie layoutu najzwyczajniej w świecie zabraknie mi czasu.

Więc mam dwie propozycje:

1. Robimy skina na obecny layout (hej, swojo drogo jest zajebisty i naprawdę niewiele można w nim zmieniać, przede wszystkim brakuje logo - reszta jest szukaniem dziury w całym albo rozglądaniem się za ulepszeniem/bajerem).

2. Robimy nowy layout, ale niech to nie będzie robota jednej osoby. Tzn. jeden graficzy, drugi tnie. O ile naprawdę stwierdzimy, że obecny jest taki se. A nie jest, moim zdaniem.

Mam też opinie co do nich, w odwrotnej kolejności:

2. Zalatuje mi ostatecznością, czymś co się robi, jak ludzie idą po pochodnie, żeby protestować. Albo przynajmniej zaczynają kręcić nosem.

1. Potrzebowałbym od was wiedzieć, czy to, co stoi obecnie, to niezmieniony Piano Black. Jeśli tak, to mogę zacząć dziobać przeróbkę od razu - jeśli były jakieś zmiany, to lepiej wykonywać je na aktualnej wersji.

+ciekawostka: jest gdzieś fajny myk na posiadanie kilku obrazków logo, które zmieniają się losowo wraz z odświeżaniem stronki. Czyli możnaby mieć kilka tematycznych logo MGS. Dla mnie bombiszon, jakbyśmy to ogarnęli. Mam kogo się spytać, jak to się robi - więc o ile nie jest to jakaś oczywistość (typu wpisanie w img src kilku ścieżek obrazków po przecinku :F), to zdobędę tą wiedzę tajemną.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez kul » Pt lis 04, 11 11:58

Z racji tego, że ilość nadesłanych prac wyniosła zero, ja się na sprawach technicznych nie chcę znać to wybieram opcję numer jeden i ślę Ci Ocwelocie listy dziękczynne.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SaladinAI » Pt lis 04, 11 12:46

Ocwelot napisał(a):kilku obrazków logo, które zmieniają się losowo wraz z odświeżaniem stronki. Czyli możnaby mieć kilka tematycznych logo MGS.


O!
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » So lis 05, 11 04:20

Żeby zrobić layout to trzeba najpierw wiedzieć, jak strona ma wyglądać i jakie ma zapewniać funkcjonalności. Trzeba to przemyśleć od zera - koncepcje jakieś kiedyś były.

Ja kiedyś chcialem się za to brać, ale zostałem zganiony przez odina, że jego prace chcę przejąć więc olałem. Dziś odina nie ma, nowego zanzibaru też nie ma.

Aczkolwiek kiedy znów będę miał więcej czasu i będę czuł mniej obrzydzenia do pracy przed kompem (8h roboty + jeszcze kodzenie magisterki daje w kość) to mogę się pobawić w cięcie psdka do wordpressowego theme. Tylko trzeba jak mówię mini specyfikację serwisu popełnić, żeby był punkt wyjścia.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Osvelot » So lis 05, 11 08:18

twilite kid napisał(a):Żeby zrobić layout to trzeba najpierw wiedzieć, jak strona ma wyglądać i jakie ma zapewniać funkcjonalności. Trzeba to przemyśleć od zera - koncepcje jakieś kiedyś były.


Otóż to, otóż to. Co prawda obstawiam przy tym, że funkcjonalność obecnej wersji Zanzibaru jest perfect i nie ma co tego spieprzyć. Tak czy inaczej, najpierw zrobienie świeżego skina na obecny layout i parę logo - potem rzeczywiście możemy pomyśleć o całkowicie nowym layoucie. Tak myślę. Bo na chwilę obecną właśnie chyba nikt nie jest bogaczem czasowym, if you know what I mean.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez Gac666 » So lis 05, 11 12:11

Ja zamierzałem w przyszły weekend coś podłubać jakby co.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez kul » So lis 05, 11 17:05

To czego potrzebujecie tak od strony technicznej? Bo ja, podobnie jak Ocwelot, uważam że od strony czysto funkcjonalnej jest okej i niczego bym nie zmieniał.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Gillian » N lis 06, 11 14:22

kul, mówiłeś kiedyś o Zanzibar Web 2.0. Teraz obecny Zanzi ma formę bloga. Trzeba się zastanowić, czym miałby on być docelowo.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kul » N lis 06, 11 14:45

Ja mam, a raczej miałem, swoją wizję którą musiałem porzucić z kilku powodów, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Bardzo by mi zależało na powiększeniu możliwości ingerencji użytkowników w stronę i ja już więcej życzeń nie mam.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez ArecaS » N lis 06, 11 14:55

A możliwość pisania jakichś artykulików i esejów przez każdego użytkownika? Oczywiście, takie przed pojawieniem się na stronie musiałyby zostać zaakceptowane i poddane korekcji. Potem można jeszcze o jakichś nagrodach dla najaktywniejszych pomyśleć, ale z tym się raczej nie pali.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gillian » N lis 06, 11 15:21

No to Wordpress Multisite i możliwość zakładania indywidualnych blogów przez każdego użytkownika. Co byłoby potem zintegrowane w jakiś sposób z główną stroną. Tylko ja tak głęboko w WP się nie wgłębiałem... i z tego co pamiętam, jak kiedyś o tym czytałem wymagało niewielkiej ilości przekodzenia.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Pn lis 07, 11 02:18

A da sie czata wkleić na główną ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kul » Pn lis 07, 11 06:59

Znaczy tak w okienku, jak było w poprzedniej wersji?
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez ArecaS » Pn lis 07, 11 16:58

Da się na pewno.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez SaladinAI » Pn lis 07, 11 17:02

Tylko robić nie ma komu.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Pn lis 07, 11 22:23

No da się. Tylko gdzie by to dać? Chcecie w ramce na stronie głównej jak szałbox czy jako button do wyskakującego okienka z czatem?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez ArecaS » Pn lis 07, 11 22:33

Ostatnia opcja najlepsza. Znaczy, pod czata starczyłaby kolejna stronka, ale po prostu wbudowana w Zanzi. Chodzi o to, żeby nie lecieć za każdy razem na stronkę Polchatu (chyba, że tak właśnie jest - dawno przez stronkę nie wchodziłem).
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Gillian » Pn lis 07, 11 22:37

Dobra to kontaktuje się z kulem.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Wt lis 08, 11 02:29

Tak żeby było wygodnie i żeby było widać że ktoś jest ale niekoniecznie na pierwszym planie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kul » Wt lis 08, 11 08:12

No to jest:

http://mgs.gram.pl/chat.html

Kiedyś polchat miał taki skrypt który pokazywał ile osób jest obecnie na czacie.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SALADYN » Cz lis 10, 11 20:31

Jakoś tego na stronie nie widzę, trzeba grzebać w linkach ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kul » Cz lis 10, 11 20:46

Górna belka się nam popsuła tydzień temu.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Re: Konkurs na layout

Postprzez ArecaS » N kwi 19, 15 19:20

Z racji upowszechnienia się urządzeń mobilnych z mniejszą przekątną ekranu i obsługą dotykową oraz zerową zdolnością obecnego Zanzibaru do skalowania się, może dobrym pomysłem byłoby zmienić layout na jakiś responsywny? Tym bardziej, że pomogłoby to w pozycjonowaniu strony w Google. Jakby co, to widziałem dziś kilka zacnych tego typu motywów, więc mógłbym podrzucić.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Konkurs na layout

Postprzez Osvelot » N kwi 19, 15 22:37

To sypnij paroma propozycjami, jak któraś będzie spoko to możemy ją trochę podMGSować i poZanzibarzyć.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Konkurs na layout

Postprzez Zancudo » Pn wrz 28, 15 20:52

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 17:36 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Konkurs na layout

Postprzez Gac666 » Pn wrz 28, 15 21:09

Nie podoba się :D? Tyle się napracowałem przy tym.

Dobra pokombinuje coś w klimacie MGS V
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Konkurs na layout

Postprzez Zancudo » Pn wrz 28, 15 21:56

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 17:36 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Konkurs na layout

Postprzez ArecaS » Pn wrz 28, 15 23:05

W sumie ja już dawno postulowałem zmianę layoutu na jakiś responsywny. Nawet gadałem o tym z Ocwelotem, który dość przychylnie odniósł się do pomysłu. Nie chciałem być jednak przy tym nachalny toteż w sumie nie pytałem nawet co się z tym dalej działo. Generalnie zmiana logo chyba mija się z celem, jeśli coś takiego jest na horyzoncie.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Następna strona

Powrót do Zanzibar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron