Społeczność fanów MGS

http://www.metalgearsolid.pl - pytania, opinie i cokolwiek co przyszloby Wam do glowy

Moderatorzy: Lost, Ann, GM

Społeczność fanów MGS

Postprzez kul » Śr paź 19, 11 12:40

Panowie i Panie,
zostaliśmy (redakcja Zanzibaru) poproszeni o przygotowanie kilku informacji potrzebnego do artykułu. Z racji tego, że informacje te dotyczą nas wszystkich wrzucam pytania i mam nadzieję, że razem uda nam się stworzyć odpowiedzi, które przedstawią naszą społeczność szerszemu gronu:

1. Co sprawiło, że to właśnie Metal Gear Solid tak bardzo zawładnął Waszą wyobraźnią?

2. MGS to nie tylko gry, ale także książki, komiksy, różnego rodzaju inne materiały. Czy są dla Was równorzędnym elementem stworzonego przez Kojimę świata, czy jednak to gry nadal mają decydujące znaczenie?

3. Co to znaczy być "fanem Metal Gear Solid", czy w ogóle tak się określacie?

4. Strony fanowskie to pewnego rodzaju "relikt" internetu, teraz wszystkie informacje można znaleźć na Wikipedii, a fanem zostać na Facebooku. Czy łatwo jest być fanem w dzisiejszych czasach?

5. Czy chcielibyście mieć wpływ, na to co się dzieje w uniwersum MGS, czy wystarczy Wam pozycja odbiorców?

Także czekamy na odpowiedzi :)
Ostatnio edytowano Śr gru 28, 11 12:48 przez kul, łącznie edytowano 1 raz
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SALADYN » Śr paź 19, 11 19:21

Pisać tutaj w temacie ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kul » Śr paź 19, 11 19:24

Nie widzę przeszkód, chyba że się wstydzisz, to możesz na pw do mnie.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SALADYN » Śr paź 19, 11 19:26

Tam się wstydzę od razu, trochę pomyśle i później napisze co nieco.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Ookami » Śr paź 19, 11 21:55

1. Co sprawiło, że to właśnie Metal Gear Solid tak bardzo zawładnął Waszą wyobraźnią?

W moim przypadku było to spowodowane tym, iż z pierwszym MGS'em spotkałem się w dość młodym wieku. Ujął mnie stylem prowadzenia rozgrywki, oraz swoją filmowością. Kiedy po raz pierwszy usłyszałem "This is Snake" przeszły mnie dreszcze. Ścieżka dźwiękowa, oraz głębokość każdego z bohaterów ustawiły wyższą poprzeczkę dla nowych tytułów. Jest to gra, którą przynajmniej raz do roku przechodzę ponownie.

2. MGS to nie tylko gry, ale także książki, komiksy, różnego rodzaju inne materiały. Czy są dla Was równorzędnym elementem stworzonego przez Kojimę świata, czy jednak to gry nadal mają decydujące znaczenie?

Niestety MGS'owych komiksów oraz książek w rękach nie miałem, więc nie wypowiem się na to pytanie :(

3. Co to znaczy być "fanem Metal Gear Solid", czy w ogóle tak się określacie?

Bycie fanem MGS'a jest wtedy, kiedy oglądając cutscenkę w której umiera twoja ulubiona postać uronisz choć jedną łzę, a potem przez kilka dni chodzisz przybity. Kiedy całkowicie zmieniasz sposób postrzegania kartonowych pudeł, kiedy teksty z gry wpisują się do twojego kanonu powiedzeń. Kiedy twoim domyślnym dzwonkiem jest dźwięk codeca lub jeden z głównych motywów, a każdą rozmowę zaczynasz od słów "This is Snake" - Czy jestem fanem? Myślę, że tak

4. Strony fanowskie to pewnego rodzaju "relikt" internetu, teraz wszystkie informacje można znaleźć na Wikipedii, a fanem zostać na Facebooku. Czy łatwo jest być fanem w dzisiejszych czasach?

Bycie "fanem" jest łatwe, ale zostanie "prawdziwym fanem" jest już wyzwaniem, które w końcowym efekcie przynosi mnóstwo satysfakcji


5. Czy chcielibyście mieć wpływ, na to co się dzieje w uniwersum MGS, czy wystarczy Wam pozycja odbiorców?

Chciałem i wciąż chcę, dlatego dołączyłem do grona redakcyjnego najlepszej polskiej strony o serii Metal Gear Solid


Ookami
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez SALADYN » Pt paź 21, 11 15:28

1. Co sprawiło, że to właśnie Metal Gear Solid tak bardzo zawładnął Waszą wyobraźnią

Wyraziste postacie które nie są typowymi bohaterami czy badguyami jakich znamy, dobrze napisana historia na temat której można prowadzić dyskusje, pisać analizy i po prostu ją przeżywać, doskonała ścieżka dźwiękowa i niepowtarzalny militarno-przygodowy klimat plus cała masa smaczków, oczek do graczy sprawiają że seria MGS na stałe zagościła w moim życiu.

2. MGS to nie tylko gry, ale także książki, komiksy, różnego rodzaju inne materiały. Czy są dla Was równorzędnym elementem stworzonego przez Kojimę świata, czy jednak to gry nadal mają decydujące znaczenie?

Zdecydowanie tylko gry, komiksy i książki są po prostu przełożeniem scenariuszy gier z serii MGS i nie ma w nich nic odkrywczego, komiks Ashleya Wood'a zachwycił mnie stylistyką ale to wciąż ta sama historia którą swego czasu przewałkowałem kilkadziesiąt razy, cała reszta to gadżety do zbierania.

3. Co to znaczy być "fanem Metal Gear Solid", czy w ogóle tak się określacie?

Zdecydowanie jestem fanem MGS a niektórzy określają mnie nawet maniakiem ale to ich punkt widzenia zgoła odmienny, a znaczenie bycia fanem jest dla każdego inne, dla mnie fan to osoba która po zagraniu nie rzuci gry na półkę lub opchnie na allegro tylko zaczyna zgłębiać temat dyskutując na forach nawet o drobnych szczegółach jak różnica kolorów bandany Snake'a w poszczególnych odsłonach, osoba która usłyszy o pominiętym wcześniej drobnym smaczku w pierwszym MGS i specjalnie żeby go samemu doświadczyć wyciągnie z szafy stara konsolę i zagra po raz dwudziesty, plus cała masa podobnych czynności które reszcie wydadzą się marnowaniem czasu.

4. Strony fanowskie to pewnego rodzaju "relikt" internetu, teraz wszystkie informacje można znaleźć na Wikipedii, a fanem zostać na Facebooku. Czy łatwo jest być fanem w dzisiejszych czasach?

Oczywiście że łatwo, wystarczy trochę chęci bez ślepego podążania za łapkami w górę i ikonkami "lubię to".

5. Czy chcielibyście mieć wpływ, na to co się dzieje w uniwersum MGS, czy wystarczy Wam pozycja odbiorców?

Uważam że już od dawna mamy nie mały wpływ na kształt serii, w końcu MGS to ostatecznie produkt który musi sie sprzedać więc jest kształtowany pod nasze gusta.
Po prostu głosujemy portfelami.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Snake_VR5 » So paź 22, 11 12:44

1. Co sprawiło, że to właśnie Metal Gear Solid tak bardzo zawładnął Waszą wyobraźnią?

Niebanalna fabuła z kilkoma ciekawymi i zaskakującymi zwrotami akcji. Wciąga i intryguje już w samym ''Briefing Files''. Ponad to iście filmowe sekwencje, głęboki zarys postaci oraz muzyka. To ona buduje tutaj klimat i mocno zapada w pamięci. Bo czym by był MGS bez utworu ''"End Title / The Best Is Yet to Come" ? tylko kolejną bardzo dobrą grą. A tak jest grą wybitną do której lubię wracać, nawet po latach.

2. MGS to nie tylko gry, ale także książki, komiksy, różnego rodzaju inne materiały. Czy są dla Was równorzędnym elementem stworzonego przez Kojimę świata, czy jednak to gry nadal mają decydujące znaczenie?

Kluczowe są gry, bez nich nie było by tej całej reszty. Książki, komiksy, różnego rodzaju inne materiały to wbrew pozorom tylko miły element lub dodatek który można ale nie trzeba koniecznie posiadać.

3. Co to znaczy być "fanem Metal Gear Solid", czy w ogóle tak się określacie?

Określam się tak jak najbardziej, ale od razu zaznaczam że nie jestem bezkrytycznym fanem. Bezkrytyczny fan to dla mnie fanatyk, bo jeśli się coś lubi to nie znaczy że nie można / nie wolno / nie powinno się zauważać słabych stron tego. Jeśli się coś lubi, to nie znaczy że trzeba lubić i wielbić każdy tego czegoś aspekt. Jest więc oczywisty czas na krytykę i wytykanie błędów. Natomiast bycie fanem to przede wszystkim przynależność do pewnej grupy, grona ludzi o tym samym zainteresowaniu i dzielenie z nimi swojej pasji. To udział w szeregu różnych dyskusji na temat serii MGS i zgłębianie różnych zagadnień. Nawet tych na pograniczu wydawało by się absurdu, jak wyliczenie ilości schodów / stopni w Communications Towers z MGS.

4. Strony fanowskie to pewnego rodzaju "relikt" internetu, teraz wszystkie informacje można znaleźć na Wikipedii, a fanem zostać na Facebooku. Czy łatwo jest być fanem w dzisiejszych czasach?

Prawdziwym fanem na pewno nie, by nim zostać nie wystarczy poczytać Wikipedie czy zostać zaistnieć na Facebooku. Tu trzeba poświecić swój czas, nie rzadko ponieść koszty ale czego się nie robi dla swojej pasji i satysfakcji z uczestniczenia w czymś naprawdę fajnym oraz kształcącym.

5. Czy chcielibyście mieć wpływ, na to co się dzieje w uniwersum MGS, czy wystarczy Wam pozycja odbiorców?

Jak najbardziej TAK, gdyż rola odbiorcy czy też konsumenta mnie nie zadowala. Chciałbym być tym jednym z głównych organów decyzyjnych w najważniejszych sprawach dotyczących kierunku jej rozwoju, mieć wpływać na jej przyszłość i budować to w taki sposób by np. poszczególne elementy układanki pasowały do siebie bez wzbudzania kontrowersji. Ale szeroko rozumiane uniwersum MGS, to również i nasz Zanzibar. Jedyna Polska strona o serii Metal Gear Solid, wspieram ją swoją osobą bo dążenie do wyżej wymienionego celu trzeba od czegoś zacząć.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Tidus93x » So paź 22, 11 23:09

1. Co sprawiło, że to właśnie Metal Gear Solid tak bardzo zawładnął Waszą wyobraźnią?

To dość nietypowa historia. Od dawna oglądałem, jak wuja gra na PSXie. Widziałem MGSa. Potem pożyczał od kupla PS2 i widziałem dwójkę. Spodobała mi się ta konwencja i postać Solid Snake'a. Jak tylko trochę podrosłem i mój PC był w stanie uciągnąć lepsze gry niż pasjans, dorwałem się do obu. Potem już lawinowo trójkę i wszystkie pozostałe. Myślę, że głównie genialny klimat i świetny pomysł sprawiły, że tak bardzo zafascynowały mnie te gry. Gdy dodać do tego plejadę genialnych postaci i muzykę mamy arcydzieło.

2. MGS to nie tylko gry, ale także książki, komiksy, różnego rodzaju inne materiały. Czy są dla Was równorzędnym elementem stworzonego przez Kojimę świata, czy jednak to gry nadal mają decydujące znaczenie?

Nie miałem do czynienia z żadnymi z powyższych.

3. Co to znaczy być "fanem Metal Gear Solid", czy w ogóle tak się określacie?

Hmmm. Każdy interpretuje to inaczej. Dla mnie być "fanem MGSa" oznacza nieodpartą chęć założenia bandany na czoło i przemierzania zakamarków miasta. Dostawanie kręćka na każdą informację nt nowej gry z serii. Kupowanie jej jak tylko pojawi się na półkach. Włączanie ulubionej części i powtarzanie ulubionego fragmentu. Słuchanie do znudzenia soundtracku. Cytowanie wypowiedzi bohaterów. Utożsamianie się z nimi. Śledzenie ich losów z zapartym tchem. Dzielenie się wrażeniami z bandą tak samo pozytywnie stukniętych jak Ty na forum.
Osobiście tytułuję się mianem "fana Metal Gear Solid".


4. Strony fanowskie to pewnego rodzaju "relikt" internetu, teraz wszystkie informacje można znaleźć na Wikipedii, a fanem zostać na Facebooku. Czy łatwo jest być fanem w dzisiejszych czasach?
Myślę, że w dzisiejszych czasach jest ciężko być takim szczerze oddanym fanem. Jak dla mnie osoba, która kliknie "lubię to" nie jest jeszcze fanem. Fanem jest ten, kto spełnia pkt 3.

5. Czy chcielibyście mieć wpływ, na to co się dzieje w uniwersum MGS, czy wystarczy Wam pozycja odbiorców?
Może i chciałbym, ale nie bardzo wiem, jak się za to zabrać. Trzeba by mieć dużo czasu i zapału. Może kiedyś...

Pozdrawiam
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez kul » N paź 23, 11 08:16

Dzięki, odpowiedzi zebrane i wysłane, jak materiał zostanie opublikowany podrzucę linka.
Rzecz jasna dalej możecie się uzewnętrzniać, kto wie, może jakiemuś studentowi socjologii to się przyda.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...


Powrót do Zanzibar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron