Co najbardziej przypadlo Ci do gustu w MGS2?

Pytania dotyczące Sons of Liberty i dodatku Substance

Moderatorzy: Snake., GM

Postprzez Solidny » Pt paź 26, 07 21:54

KLIMAT!!!
...oraz...
Głęboki scenariusz - kiedy po dłuższym czasie gram ponownie w MGS'y, morał i przesłanie pogłębiają się, a ja zaczynam rozumieć je na nowo. To czego szukałem zawsze tam było.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez Rafik PL » Cz lis 08, 07 17:18

Po pierwsze primo to, że przeszedłem planta 7 razy a tankera 28 :P nie wiem czy to aż tak dużo ale ciągle chce mi sie w to grać :D
po drugie primo grafika - bardzo dobra
po trzecie primo oczywiście fabuła :P tego się nie da pobić xD od zajebu zwrotów itp. aż się można było porzygać

jedyne co mi sie nie podobało w MGS2 to to, że sie Snakiem na plancie nie chodziło ;/

pozdro!
TIBIA!!!
"-czemi mama mnie nie karmi?! nakarm mnie!!"
po czym w piekny sposob dostal z mort hura :)
Avatar użytkownika
Rafik PL
banan
 
Posty: 21
Dołączył(a): Śr lis 07, 07 22:26
Lokalizacja: litwini wracaja?

Postprzez Courso » Pt lis 23, 07 17:40

aha... revolver ocelot
Avatar użytkownika
Courso
Coward Duck
 
Posty: 30
Dołączył(a): Pt lip 13, 07 05:01

Postprzez Bizon » Pt lis 23, 07 20:54

Courso napisał(a):revolver ocelot

Oooo tak! Ocelot jest GENIALNY w MGS2! Chyba najlepsza postać w tej części...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Technoshaker » N gru 23, 07 20:09

najbardziej podobają mi się CutScenki :hello1: a tak po za tym klimat oraz Grafika, i oczywiście cechy charakterów różnych osób (np. Snake)
Avatar użytkownika
Technoshaker
Arnold
 
Posty: 22
Dołączył(a): Pt gru 21, 07 22:21

Postprzez raven_raven » N gru 30, 07 16:27

Mi w MGS2 najbardziej podobał się Main Theme, jest genialny.
Oprócz tego Big Shell skąpany w zachodzącym słońcu, mega-klimat.
Zabawa snajperką przy przeprowadzaniu Emmy, freezowanie i dog-tagi, wspaniała grafika, cut-scenki, dubbing.

Tak w ogóle był to mój pierwszy MGS, więc wszystko było dla mnie full-wypas. A dzisiaj miło wspominam właśnie te elementy.
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez Zgedi » N gru 30, 07 21:09

Od 2 zaczynałeś.Trochę nie dobrze,ale jak kto woli
Mi najbardziej przypasiło to że grało się wreszcie inną postacią niż Snake.Myślę że wniosło to wiele świeżości do gry i uatrakcyjniło ja a zresztą Snakiem tez mogliśmy sobie pograć na tankowcu
Drugie to muzyka,no po prostu miodek.Zawsze w grach wyłączam muzę bo mi psuje klimat a tu po prostu pasowała idealnie.Spokojna i miła a jak alarm to zmieniała się nuta
Po trzecie to wybór broni bo naprawdę było w czym przebierać

A co mi się nie podobało.
Filmiki,nie zebym coś do nich miał bo dobre,ale myślę że zostało to nieco przesadzone
No i nie było Famasa,mojej ukochanej broni która nawet w airsofcie strzelam a tutaj zwyczajnie jej nie ma...hańba
Avatar użytkownika
Zgedi
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): Pt gru 07, 07 23:44

Postprzez raven_raven » N gru 30, 07 22:06

Wiem, że troszkę od dupy strony, ale co tam.

No i świetna w MGS2 była animacja i tankowiec. Ten deszcz i dające popalić intro. Kiedyś miałem taką zajawkę, że nawet jak nie miałem czasu na granie to odpalałem sobie chociaż intro.
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez Nevar » N gru 30, 07 22:34

Świetne filmiki... gdy pierwszy raz przeszedłem Tanker i zobaczyłem filmik końcowy, pomyślałem, że to chyba najlepszy filmik, jaki kiedykolwiek widziałem. Poza tym to różne ciekawe rzeczy, jakie można robić w grze, np. chowanie się w szafkach; postacie...
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez Kakarotto0912 » So sty 05, 08 18:13

Najlepsza scena była jak Raiden na golasa biegł w tym tunelu w Arsenalu i sie włącza filmik i pokazuje sie Snake już nie jako Pliskin tylko w swoim normalnym ubraniu :) Ogólnie filmiki były troche za długie ale te sceny np. jak Ogla umiera naprawde wywołują emocje.

Jedynego czego mi brakowało w MGS2 to innych miejsc (nie licząc tankera) bo cały czas sie na tym plancie biegało w kółko i tylko różne rzeczy sie robiło

Najlepszą rzeczą w grze jest oczywiście, niepodważalnie Tanker ;) Deszcz nadaje mu niepowtarzalnego uroku

Zastanawiam sie dlaczego musiały zginąć Olga i Emma a nie np. Raiden... By było lepiej :P

Pozatym MGS2 jest grą która nigdy sie nie nudzi - przeszełem pare razy i zawsze jak sie nudze albo nie mam innych gier pod ręką to włączam MGS2 i nuda znika ;P aktualnie zajmuje się robieniem "missions" Raidenem Ninja (jakby go nie było to bym wogule Raidena nie lubił :P)

Jedyne co może wpłynąć na to, że przestane grać w MGS2 to wyjście na PC MGS3 :P
Ao can win! xD
Avatar użytkownika
Kakarotto0912
Running Man
 
Posty: 64
Dołączył(a): Śr gru 26, 07 17:16
Lokalizacja: Z brzucha mamy

Postprzez raven_raven » So sty 05, 08 18:46

Eh, mieć Substance'a... Ja mam Sons of Liberty, dosyć ubogą wersję.

A, jeszcze super jest to, że zaczynamy grę na Big Shell'u to mamy świt, a gdy rusza Arsenal Gear to jest noc. Z biegiem wydarzeń na plancie zmienia się pora dnia, efekcik jest.
No i ta muzyczka, kiedy na planie jest Fortune.
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez Lemansky » Śr sty 23, 08 12:14

Teraz ja. Wiele rzeczy przypadło mi do gustu w dwójce, to zasadniczo piekielnie dobra gra. Najbardziej mi się spodobało:

-Rozbicie akcji na dwie różne lokacje (Tanker i Big Shell).
-Grafika, nawet po latach robi wrażenie.
-Muzyka (mam legalne audio i często słucham).
-Postać Raidena. Spodobało mi się to, bo kto powiedział że w MGS musimy grać Snakiem? :)
-Fabuła. Szkoda że pod koniec przekombinowana i mało czytelna, ale mimo wszystko historyjka w MGS2 jest konkretna i wciągająca.
-Bossy, nie tak wyraziste jak w MGS i nie tak odlotowe jak w MGS3 ale walkę z Harrierem czy Grubaskiem zapamiętam na zawsze.
-Finałowa walka, miód nad miody!
-Chowanie strażników do szafek, bawiłem się tym długo, a potem wciągnąłem w to kumpla :)
gram bo lubiem
Avatar użytkownika
Lemansky
Machinegun Kid
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn sie 21, 06 20:44
Lokalizacja: crack óff

Postprzez Gillian » Śr sty 23, 08 16:06

Lemansky napisał(a):Fabuła. Szkoda że pod koniec przekombinowana i mało czytelna

Ten slogan prasowy będzie chyba już powtarzany do końca świata.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Hal » Śr sty 23, 08 21:40

Lemansky ma po części sporo racji. Jeśli chodzi o spoistość i konsekwencję prowadzenia całej historii, Synowie Wolności nie mogą równać się z MGS1 i MGS3. Ale coś za coś, dzięki temu otrzymaliśmy kawał głębokiego "tekstu kultury", jak to kiedyś ktoś określił tę grę.

By nie offtopicować.

Pogmatwany scenariusz wyraziście oddaje to, o czym jest mowa w przęciągu nieomal całej gry - zjawisko informacyjnego szumu.

Symbol żółwia dźwigającego na swej skorupie świat - jego interpretacja w kapitalny sposób odnosi się nie tylko do MGS2, a do całej serii.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez Curtis » Cz sty 24, 08 14:50

Przedewszystkim Revolver Ocelot myślę że genialnie usadowiony jego rola w tej części jest poprowadzona kapitalnie(zawsze zastanawiałem się czemu w 1 na pierwszy rzut oka odgrywa tak małą rolę)
Klimat epizodu na Tankowcu...Czułem się jak bym znów grał w jedyneczkę tylko bardziej dopracowaną klimat Big Shell nie może się równać
Fabuła
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Postprzez siddhartha » Cz sty 24, 08 17:44

twilite_kid napisał(a):
Lemansky napisał(a):Fabuła. Szkoda że pod koniec przekombinowana i mało czytelna

Ten slogan prasowy będzie chyba już powtarzany do końca świata.

Ja też nie wiem co ludzie mają do tej fabuły,co w niej takiego nieczytelnego?
Avatar użytkownika
siddhartha
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr lis 21, 07 20:23
Lokalizacja: skąd ja jestem?

Postprzez ColonelAI » Cz sty 24, 08 17:59

siddhartha napisał(a):Ja też nie wiem co ludzie mają do tej fabuły,co w niej takiego nieczytelnego?


"Niestety" w tej części nie da się poznać fabuły bez słuchania wszystkich rozmów przez Codec. Z mojego doświadczenia wynika, że nie wszystkim tak poprowadzona fabuła się spodobała. MGS2 posiada mnóstwo wątków i powoduje, że po jej zakończeniu to wszystko co było nam pokazane nie jest takie do końca. Ta gra jest przełomowa ze względu na to, że HK zdecydował się na tak niespodziewany krok. Zakręcona fabuła i Jack. Najlepsze rzeczy w tej części.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez Curtis » Cz sty 24, 08 18:53

Tu się zgodzę że trzeba oglądać rozmowy(i słuchać) przez codec dla mnie była to przyjemność w każdyM MGS'ie delektuje się cut-scenami bo sądzę że pod względem jakości pozostawiają daleko w tyle inne gry nawet jeśli są mnie widowiskowe to nie o to w nich chodzi Sama fabuła MGS2 jest kapitalna byłem zaskoczony gdy dowiedziałem się o planie S3 że wszystko to jedna wielka symulacja że jest organizacja The Patriots...Genialnie przemyślane i przedstawione
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Postprzez Kakarotto0912 » Cz sty 24, 08 19:10

Dla mnie oczywiście filmiki w MGS są święte ale mój kuzyn jak przyjechał do mnie a ja akurat grałem w MGS2 (pierwszy raz widział MGS) to po pół godziny patrzenia jak gram powiedział, że za dużo jest właśnie filmików a za mało gry.
Stąd wniosek, że ktoś kto gra żeby pograć a nie żeby poznać fabułe będzie wyłączał filmiki bo za długie :P
Ao can win! xD
Avatar użytkownika
Kakarotto0912
Running Man
 
Posty: 64
Dołączył(a): Śr gru 26, 07 17:16
Lokalizacja: Z brzucha mamy

Postprzez raven_raven » Cz sty 24, 08 20:43

Chyba od zawsze było wiadomo, że MGS-y to takie gry-filmy, do zwykłego pogrania to one średnio się nadają.
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez siddhartha » Cz sty 24, 08 20:52

raven_raven napisał(a):Chyba od zawsze było wiadomo, że MGS-y to takie gry-filmy, do zwykłego pogrania to one średnio się nadają.

Racja, zwykle pograć to można sobie w burnout, Metal jest inny od reszty gier(lepszy)...może przesadzam :salute:
Avatar użytkownika
siddhartha
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr lis 21, 07 20:23
Lokalizacja: skąd ja jestem?

Postprzez Gac666xx » Cz sty 24, 08 22:03

Troche przesadzasz ;).
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Curtis » Pt sty 25, 08 12:42

Dla mnie Cut scenki w Metalu sprawiają że ta gra otrzymuje coś w rodzaju duszy jest czymś głębszym...Kto powiedział że gry komputerowe to rozrywka na niskim poziomie poza tym Metal daje dużo do myślenia
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Postprzez siddhartha » Pt sty 25, 08 15:59

Curtis napisał(a):Kto powiedział że gry komputerowe to rozrywka na niskim poziomie

Takie teksty najczęściej słychać od ludzi którzy nie grają.A tak na marginesie to nie mówcie na gry video,że są komputerowe,i nie pije tutaj do Curtisa tylko tak ogólnie :salute:
Avatar użytkownika
siddhartha
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr lis 21, 07 20:23
Lokalizacja: skąd ja jestem?

Postprzez pliskin2 » N lut 03, 08 17:22

NAJWAŻNIEJSZE: SKRADANIE!
Tego zawsze oczekiwałem od mgs - ów.
2. Klimat
3. Snake (autorytet)
4. Fabuła oraz akcja (za każdym razem pogłębianie wiedzy, oraz co nowsze rozpracowywanie/analiza poszczególnych zachowań wroga,"map").
Avatar użytkownika
pliskin2
Arnold
 
Posty: 27
Dołączył(a): N lut 11, 07 11:36
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Drax » Pn lut 04, 08 16:30

Jak dla mnie skradnie jest cool, ale nie zawsze mi wychodzi jak nie ma radaru.

Ale u mnie to głownie walka z HARIEREM, klimat(jak Olga umierała i Emma) to było dla mnie niesamowite przeżycie. :)
I'm no hero. Never was. Never will be.

http://ja.gram.pl/draxo0s
Avatar użytkownika
Drax
Vamp
 
Posty: 366
Dołączył(a): Pn sty 28, 08 00:34
Lokalizacja: Shadow Moses...

Postprzez siddhartha » Wt lut 05, 08 23:22

Jeśli chodzi o sceny śmierci Olgi czy Emmy to uważam że są one najgorsze w serii....sorry mały off top.....aha podobało mi się intro, wejście węża rules :hello1:
Avatar użytkownika
siddhartha
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr lis 21, 07 20:23
Lokalizacja: skąd ja jestem?

Postprzez Tyka » Śr lut 06, 08 11:45

Mnie się bardzo podobała fabuła, bo jest bardziej rozwinięta niż w większości gier, poza tym w MGS 2 podobało mi się jeszcze końcówka gry.
Wtedy kiedy dowiadujesz się że Colonel to AI to był szok dla mnie, świetny moment naprawde się niespodziewałem tego.
Avatar użytkownika
Tyka
Revolver Ocelot
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt sty 01, 08 23:39
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lucky » Śr lut 06, 08 12:51

siddhartha napisał(a):Jeśli chodzi o sceny śmierci Olgi czy Emmy to uważam że są one najgorsze w serii

Mam takie samo odczucie, zamiast mnie poruszyć, pozostawiły mnie obojętną, dodatkowo rozpaczjący Otacon był zbyt przesadzony.

Bardzo podobał mi sie soundtrack, 'can't say goodbye to yesterday' to najlepszy utwór końcowy w calej serii, ciężko mi zdecydować co najbardziej... Obrazek
scenariusz, cutscenes, bohaterowie, wszystko składa się na jedną z najlepszych gier. Gdyby skrócić niektóre rozmowy przez codec byłaby idealna.
Avatar użytkownika
Lucky
Machinegun Kid
 
Posty: 15
Dołączył(a): Cz sie 23, 07 13:59
Lokalizacja: moonflow

Postprzez solidus grabczas » Śr lut 06, 08 21:24

skracanie rozmów przez codec to ostatnia rzecz która byłaby ulepszeniem :P
Welcome back Commander...
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid 2 i Substance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron