Momenty

Pytania dotyczące Sons of Liberty i dodatku Substance

Moderatorzy: Snake., GM

Momenty

Postprzez SaladinAI » Wt kwi 28, 09 12:47

Te najlepsze ale też te najgorsze - z pewnością znacie te momenty które najbardziej zapadają w pamięć. Ta określona chwila w grze, filmiku czy scenariuszu która zwala nas z nóg lub wprost przeciwnie, gdy czujemy totalne zażenowanie. Według Was który był najlepszy/najgorszy moment w grze?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Kazuun » Wt kwi 28, 09 13:02

Hmmm, przy MGS 2 musiałem się chwilkę zastanowić. Ciężko było wybrać, ale się zdecydowałem.
Postawiłem na Snake'a skaczącego do wody z pokładu Arsenala w pościgu za Rayem prowadzonym przez Ocelota. Zaimponował mi swoim zdeterminowaniem i poświęceniem, które ładnie się objawiło w tej scence.
Mr Oogie Boogie says there's trouble close at hand
You better pay attention now, cause I'm the Boogie Man
And if you aren't shakin' there's something very wrong
Cause this may be the last time you hear the Boogie song
Avatar użytkownika
Kazuun
The End
 
Posty: 528
Dołączył(a): N cze 25, 06 23:59
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Bizon » Wt kwi 28, 09 13:32

Najlepszy - scena "odzyskania" Raya. Genialna. Zawsze oglądam ją do końca :).
Najgorszy - pływanie po zalanych częściach Big Shell.
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Gillian » Wt kwi 28, 09 16:37

Najlepszy moment to zdecydowanie chwila zaraz po śmierci Emmy i po żalach Otacona, kiedy wziął się on w garść. Porozumiewawcze spojrzenia ze Snakiem, te gesty dłońmi. Twardo, konkretnie. Niesamowita moc tej sceny. Stało się co się stało, ale trzeba brac się do roboty. Zawsze w tym momencie czuję sie jakoś podbudowany.

A najsłabsze dla mnie były właśnie te żale Otacona. Przedłużone niepotrzebnie, przegadane (jedyny moment, kiedy rzeczywiście przyznaje rację osobom, które tyle krzyczały o "przegadaniu" gry). Ten cały jego monolog, jeszcze później do tego wracał. Wiem, że cierpiał, ale inaczej bym to widział.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Crusher » Wt kwi 28, 09 16:45

Dla mnie najlepszy moment to Końcowe filmiki po pokonaniu Solidusa. Może i za długie, ale piękne. Najgorsze momenty to pojawienie się Solidusa z jego "mackami" i bieganie po wodzie by Vamp. Najbardziej kiczowate EVER...
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez ArecaS » Wt kwi 28, 09 17:35

Najlepsze... Chyba końcówka na Arsenalu kiedy gra starała się wpędzić człowieka w szaleństwo... Miazga. A najgorsze? Monotonia i nuda, które towarzyszyły większości Big Shell.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez ColonelAI » Wt kwi 28, 09 18:08

Wrażenie na mnie zrobiła scena po odejściu Emmy. Później chłopaki biorą się za siebie i idą w jednym kadrze jak trzej wspaniali. Jednak u mnie wygrywa WTF z Campellem i Rose. Takiego zonka to w grach nie miałem. Naprawdę chciałem wyłączyć konsolę.

Najgorszym było wracanie się po snajperkę. Mogli sobie to darować w drugiej części.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez Bizon » Wt kwi 28, 09 18:31

Najgorszym było wracanie się po snajperkę. Mogli sobie to darować w drugiej części.

Z tego co pamiętam to wcale nie trzeba się wracać. Ja zabieram PSG-1 zawsze przy okazji jeszcze przed dojściem na zaminowany most...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez ColonelAI » Wt kwi 28, 09 19:01

Nie przypominam sobie takiej sytuacji.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez SALADYN » Wt kwi 28, 09 19:44

Wrażenie na mnie zrobiła scena po odejściu Emmy. Później chłopaki biorą się za siebie i idą w jednym kadrze jak trzej wspaniali.


Tak to było dobre , zaraz po tej scence mam powera do działań , szkoda tylko że za chwilę będę biegał gołym Raiden'em a wcześniej słuchał smutów Otacona.

Ale najlepszym moim momentem jest ten kiedy razem z Snake'iem eliminujemy kolejne grupy Arsenal Tengu , spróbujcie z nim współpracować , przebiegajcie na druga stronę hali gdy razem stoicie przy jednej , gdy Snake ostrzeliwuje przeciwnika ruszacie naprzód po czym sami naparzacie , do wroga strzelajcie z wyskoku zza rogu pełnymi seriami (przydatna jest brown wig) to jest to.
Szkoda tylko że za chwilę musimy naparzać się na arenie już lepiej by wyszło gdyby wrzucili jeszcze z dwa takie korytarze do oczyszczenia.

Najgorsze momenty ???
Za dużo tego ale postawie na nudne i zdecydowanie za długie rozmowy przez codec , szczególnie jak rozmawiające ze sobą postacie stoją obok siebie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SaladinAI » Wt kwi 28, 09 22:14

Nie przypominam sobie takiej sytuacji.


Biz ma rację, jak idziesz na most masz dostęp do snajperki w Strut F.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Wt kwi 28, 09 23:12

No ja się dziwię, co mówi ColonelAI. Zawsze miałem snajperke przed tymi bombami.

ColonelAI napisał(a):Później chłopaki biorą się za siebie i idą w jednym kadrze jak trzej wspaniali.

Hah dokładnie! Czyli nie tylko na mnie działa ta scenka.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » Pt cze 12, 09 05:19

Jeden z najlepszych dla mnie momentów to Pliskin i jego 'Liquid!' mamrocząc przez sen i w ogóle wnerwianie go gdy śpi:]. Ponadto motyw z nakazem wyłączenia konsoli, infiltracja mając na sobie B.D.U uniform, no a generalnie to uwielbiam cały tankowiec i jego zwieńczenie! Najgorszy zaś to powrót do Strut A w celu znalezienia bomby oraz trafianie Nikitą w transformator by się dostać do prezydenta...Ach i o ile pamiętam to za pierwszym klnąłem na Kojime za te 10 Ray'ów na końcu...do dziś dzień jest niesmak bo przesadził IMHO.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Ray » Pn cze 22, 09 20:52

Najlepsze: Bieganie gołym Raidenem...Sikający strażnik...Kiedy Prezydent jest zboczeńcem...
Najgorsze: Ja będe walczył dalej a ty idz do domu...Długo grasz w tę grę...skończ z tym...I ta cała gadanina w przez codec pod koniec gry...
Avatar użytkownika
Ray
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): Cz kwi 17, 08 18:44
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kotlet_schabowy » Wt cze 23, 09 02:49

Nie było przypadkiem takiego tematu już ? :)

Najlepsze :

wszystko co z Solidusem, sceny w AG i na końcu, na Arsenalu.

Najgorsze :

wprowadzenie na Big Shell (smęcenie), niektóre gadki przez codec (wiadomo, za pierwszym razem ciekawią). Za żenujące oczywiście uznaję zachowanie prezydenta wobec Raidena, nagi Raiden (nie widzę sensu).
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez SaladinAI » Wt cze 23, 09 10:20

kotlet_schabowy napisał(a):Za żenujące oczywiście uznaję zachowanie prezydenta wobec Raidena


Bardzo logiczne to zachowanie jest.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Xello » Cz cze 25, 09 13:17

Najlepszym motywem jak dla mnie jest szaleństwo komputerowego Campella ("I need scissors! 61!" - rola wymiata).

Największym zaskoczeniem był Raiden (należę do tego wąskiego grona, które nie miało o nim pojęcia przed zagraniem - to było "WTF?!?", ale ogólnie zmiana bohatera mi nie przeszkadzała).

Najbardziej żenujący moment - MGS2 jest na tym polu prawdziwym mistrzem, konkurencja jest mocna, ale jednak Ocelot i jego znaleziona i przyszyta przypadkiem gadająca ręka Liquida jest motywem chyba nie do pobicia. Co Kojima sobie myślał? I po jakich był dragach? Na te pytania pewnie nigdy nie poznam odpowiedzi :P
Xello
Black Viper
 
Posty: 159
Dołączył(a): Wt cze 16, 09 21:35

Postprzez Uzion » Śr sie 12, 09 22:19

Pamietam jak ladnych pare lat temu uruchomilem u kolegi MGS 2. Najgorsza byla swiadomosc tego ze bede u niego co najwyzej z dwie godziny i nie ma szans abym mogl sie tym nasycic, jednakze i tak chwycilem po owoc.
Nie zapomne siedzac sam przed telewizorem, tego wgniecenia po uslyszeniu kobiecego glosu "Please enjoy". Tak jakby gra sama wiedziala jak bardzo cenna jest dla mnie jej kazda minuta. I zaczynamy akcje nad Hudson River.
Ponadto kazda wymieniona tutaj scena zachwycala mnie rowoczesnie. Ich wyrezyserowanie, ujecia kamer. Jak w kazdej czesci MGS zreszta.

Najgorsze momenty? Arsenal Gear, przejscie przez straznikow i niewiedza co robic w okraglym tunelu z co chwile wydzwaniajacym Colonelem.
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez kotlet_schabowy » Pt sie 14, 09 01:11

Logiczne, co nie zmienia faktu, że żenujące.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez SaladinAI » Pt sie 14, 09 09:24

Dla mnie mniej jak zrozumiałem o co chodzi.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Sgt. Han » Wt lis 03, 09 10:46

Najlepszy - scenki końcowe z Tankera. Zawsze oglądam do końca :icon_smile: . Oraz Snake skaczący za Rayem do wody.
Najgorszy - pływanie Raidenem na Big Shell.
"A sense of duty when the risks run high"
Avatar użytkownika
Sgt. Han
Arnold
 
Posty: 21
Dołączył(a): N paź 25, 09 11:40
Lokalizacja: Bytom

Postprzez facecamo » Pt lis 06, 09 12:13

Najlepszym momentem dla mnie był cały tanker, natomiast najgorszym Raiden na Big Shell.
Avatar użytkownika
facecamo
Revolver Ocelot
 
Posty: 166
Dołączył(a): Śr mar 04, 09 08:57

Postprzez Gac666 » Pt lis 06, 09 13:30

To faktycznie moment
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez nobodylikeyou » Pt lis 06, 09 20:42

10 najlepszych momentów z MGS (kolejność przypadkowa)

1. Śmierć Sniper Wolf
2. Śmierć Grey Foxa
3. Outro MGS1
4. Halo Jump (MGS3)
4. Outro MGS3 (a zwłaszcza scena nad grobem)
5. Rzeź na Volta River (MGS4)
6. Intro MGS4
7. Epilog na cmentarzu (MGS4)
8. Śmierć The Boss (MGS3)
9. Spotkanie Rexa z Rayem (MGS4)
10. The Best Is Yet To Come na heliporcie (MGS4)
Avatar użytkownika
nobodylikeyou
Vulcan Raven
 
Posty: 197
Dołączył(a): Pn gru 22, 08 17:54

Postprzez Gillian » Pt lis 06, 09 21:42

Czytaj uważnie. Chodzi o MGS2.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez nobodylikeyou » N lis 15, 09 00:04

Sorki. Mój błąd.
"Chcę iść do piekła nie do nieba. W piekle cieszyć się będę towarzystwem papieży, królów i książąt, a w niebie są sami żebracy, mnisi, pustelnicy i apostołowie"
Niccolò Machiavelli
Avatar użytkownika
nobodylikeyou
Vulcan Raven
 
Posty: 197
Dołączył(a): Pn gru 22, 08 17:54

Postprzez Snake_VR5 » Wt kwi 27, 10 11:15

zzzzz
Ostatnio edytowano Pn lis 14, 11 23:53 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 1 raz
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Tidus93x » Wt kwi 27, 10 16:21

Najlepsze: Skok Snake'a, Solidus vs Ray's (Ze względu na kwestię: "Stupid machines!!!") a także wprowadzenie znienacka Raidena, współpraca ze Snake'iem i wnerwianie go.
Najgorsze: Rozwałka niezliczonych MG Rayów - dziękuję bardzo, MG miał być wielką i potężną machiną, a tu załatwiamy je śmiesznymi rakietkami...
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Coldman » Pt cze 04, 10 13:32

Najlepsze: klimat i akcje na Tankerze, współpraca Snake'a z Raidenem, sypiące się i mówiące przez Codec A.I.;

Najgorsze: wszystkie sceny z Solidusem, oprócz finałowej to także wszystkie z Fortune, Vamp biegnący po wodzie i ścianach, sekcje "pływane".
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez snake971 » Cz kwi 21, 11 21:46

BEST: caly tankowiec. i najgorsze: Raiden i caly plant. Takie moje zdanie i juz. Nic mi sie nie podobalo gdy gralismy Raidenem z wyjatkiem walki z Solidusem.
Avatar użytkownika
snake971
Arnold
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt kwi 08, 11 15:33

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid 2 i Substance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron