Do you know what day it is tomorrow?

Pytania dotyczące Sons of Liberty i dodatku Substance

Moderatorzy: Snake., GM

Do you know what day it is tomorrow?

Postprzez SaladinAI » Wt kwi 28, 09 22:22

April 30th? Nie zupełnie, bo 29 kwietnia. I co z tego, zapytacie. Ano to że jutro, to jest 29 kwietnia 2009 roku, na Big Shell wkroczył Raiden i w ten sposób zaczęliśmy długo oczekiwaną przygodę z drugą odsłoną serii. Tak, dokładnie tego dnia zaczyna się trzon rozgrywki i fabuły MGS 2. Proszę państwa uczestniczymy w historii, to jedyny taki dzień!
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Gillian » Wt kwi 28, 09 23:00

O kurde, rzeczywiście. Nadeszła wiekopomna chwila!

Tym samym jutro odpalę Big shell, choćby po to, by wyjechać sobie windą do góry i popatrzeć na poranne słońce.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Pabian01 » Śr kwi 29, 09 06:38

Good luck Raiden :)

Racja, dziś gra będzie nieco inna.
Oczywiście słyszeliście, że dziś ukryte dialogi wyjdą w MGS2 ;)
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Faja » Śr kwi 29, 09 08:39

Ten temat to jakiś szczególny cel ma, czy tylko taki zapychacz, bo jakoś nie kumie.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gillian » Śr kwi 29, 09 10:42

Człowieku -.-'
A co "kumiesz"? Saladin01 po prostu przypomina o takim fakcie. Ja sam nigdy bym nie skojarzył, że to akurat dzisiaj powinna się zacząć akcja na Big Shell. To miłe. Dla fana MGSa to, wydaje mi się, dość ciekawa rzecz.

Dzisiaj ta fikcja stałaby sie rzeczywistością, gdyby w ogóle "się stała". Przecież ten temat to doskonały pretekst do dyskusji nad tym, na ile Kojima mógł oszacować pojawienie sie pewnych technologii, sami możemy się zastanowić w jakim kierunku pobiegła nasza historia i jak możemy ją odnieśc do wydarzeń znanych z MGS2.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SaladinAI » Śr kwi 29, 09 12:10

Jak ktoś bardzo chcę, może podzielić się z nami swoimi pierwszymi wrażeniami z grą - dziś dzień szczególny więc może dam je na główną.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez greyfox » Śr kwi 29, 09 12:26

Heh, w sumie można by delikatnie naciągnąć i porwania tankowców przez somalijskich piratów przypisać pod jakieś akcje z MGS'ami :D jakby nie było podejrzane się to wydaje w dzisiejszych czasach, że tak łatwo i tak jakoś sprawnie bez większych konsekwencji ..... a okupy ? swoiste pranie pieniędzy żeby oficjalnie wydawać kupe kasy na podtrzymanie projektu :D
eh chyba muszę zmienić lekarza :D
Jedna rzecz powoduje następną.
Człowiek ma słabości, jest wadliwy.
Wada prowadzi do poczucia winy.
Poczucie winy do wstydu.
Wstyd rekompensuje sobie dumą i pychą.
A kiedy upada jego duma,
rozpacz bierze górę i prowadzi do jego destrukcji.
Avatar użytkownika
greyfox
Revolver Ocelot
 
Posty: 171
Dołączył(a): N lip 13, 08 12:55
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postprzez Kazuun » Śr kwi 29, 09 12:52

greyfox: nie wiem co Ci ten lekarz za tabletki przepisał.... ale tez je chcę xD


Co do samego tematu i posta greyfoxa. Zwróćmy uwagę, że MGSy (poza trójką) nie dzieją się w jakoś strasznie odległej przyszłości. Ledwie kilka lat nas dzieli od wydarzeń z serii. Gra ma także bardzo dużo elementów realistycznych (jak bronie, zachowania wojskowe itp).
Stąd też wydaje mi się, że każdy z nas po głębszym zastanowieniu znalazł by w życiu rzeczywistym coś co mógłby odnieść lub porównać do wydarzeń zawartych w scenariuszach serii. Jedne teorie były by bardziej naciągane, inne mniej. Ale to właśnie chyba ta "możliwa" w mniejszym lub większym stopniu rzeczywistość sprawia, że seria oczarowuje.




PS:
Topic tego tematu strasznie kojarzy mi się z Rose pytającą Jacka o "ten" dzień. Tylko ja mam takie odczucie? :)
Mr Oogie Boogie says there's trouble close at hand
You better pay attention now, cause I'm the Boogie Man
And if you aren't shakin' there's something very wrong
Cause this may be the last time you hear the Boogie song
Avatar użytkownika
Kazuun
The End
 
Posty: 528
Dołączył(a): N cze 25, 06 23:59
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Gillian » Śr kwi 29, 09 14:15

Kazuun napisał(a):Topic tego tematu strasznie kojarzy mi się z Rose pytającą Jacka o "ten" dzień. Tylko ja mam takie odczucie?

Pzecież to jest cytat... -.-'
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30


Powrót do Metal Gear Solid 2 i Substance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron