Pliskin, czyli bezsensowna przebieranka

Pytania dotyczące Sons of Liberty i dodatku Substance

Moderatorzy: Snake., GM

Postprzez Spuczan_ » So mar 10, 12 04:15

Pabian napisał(a):Tylko czy agent specjalnej jednostki nigdy nie widział na zdjęciu twarzy najlepszego członka swojej grupy ?


Zastanawiające. Ja zakładam, że Raiden jest po prostu głupi.


Snake. napisał(a):Raiden traktuje Snake'a trochę jak legendę. Możliwe, że nigdy nie widział jego twarzy.


Jeżeli ktoś jest dla kogoś legendą to jak można wiedzieć o nim tak mało? Jak można nie wiedzieć jak wygląda legenda?

Dla mnie to po prostu słaby twist i tyle.
Avatar użytkownika
Spuczan_
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): So sty 14, 12 01:33

Postprzez Gac666 » So mar 10, 12 12:19

Duchy też są legendą i kogokolwiek nie spotkasz i poprosisz o opisanie ducha to dostaniesz za każdym razem inny opis :).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Gillian » So mar 10, 12 19:58

Spuczan, grałeś nieuważnie. Snake był uznawany za przestępcę po akcji na Tankerze. Był bohaterem, ale bohaterem niewygodnym dla Patriotów, którzy wiemy jakie mieli zamiary (GW). Stąd nie dziwota, że nie wiedział jak Snake wygląda. Zwłaszcza, kiedy Raiden okazał się kim się okazał...

Mówiłem Ci - MGS2 trzeba przejść kilkukrotnie i uważnie. Wiele takich elementów, które nie pasują można jakoś wytłumaczyć, ale do tego trzeba poznać dobrze historię i pokojarzyć fakty, które nie były podane wprost.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kALWa888 » N mar 11, 12 02:17

Dokładnie, jest tak jak mówi tk. MGS2 jako jedna z (chyba) niewielu gier daje ogromne pole do interpretacji (również nad) i trzeba długo i uważnie z nią obcować dodając jeszcze trochę własnych domysłów by to co się tam dzieje miało jakiś większy sens. Wciąż, ten temat wydaje mi się najgłupszym jaki tutaj widziałem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Xello » So kwi 07, 12 00:56

twilite kid napisał(a):Spuczan, grałeś nieuważnie. Snake był uznawany za przestępcę po akcji na Tankerze. Był bohaterem, ale bohaterem niewygodnym dla Patriotów, którzy wiemy jakie mieli zamiary (GW). Stąd nie dziwota, że nie wiedział jak Snake wygląda. Zwłaszcza, kiedy Raiden okazał się kim się okazał...]


twilite kid, grałeś nieuważnie ;) Snejk był znany na cały świat po MGS1, kiedy to Nastasha napisała książkę o wydarzeniach z jedynki. Dodatkowo, sam zauważyłeś że po akcji na tankerze był uznawany za przestępcę - ale przestępcę skali Osamy bin Ladena w roku 2003. W grze omawiane jest szeroko ujawnienie zdjęć Snejka na tankowcu czyniące z niego wroga publicznego nr jeden. Raiden nie wiedzący jak Snejk wygląda tak jak kandydat na prezydenta USA nie wiedzący jak wygląda Obama.

@Gac666
Ale jeśli masz dokładne zdjęcia ducha, to już każdy opisze go tak samo, czyż nie?

He he, wielki powrót do przerzucania się błahymi dowodami ;) :hippy2:
Ostatnio edytowano Wt kwi 10, 12 18:27 przez Xello, łącznie edytowano 2 razy
Popularność MGSów: MGS2 - 7 mln, MGS4 - 5 mln MGS3 - 4 mln. Zapamiętać i nie opowiadać głupot!
Xello
Black Viper
 
Posty: 159
Dołączył(a): Wt cze 16, 09 21:35

Postprzez Gac666 » Wt kwi 10, 12 18:27

Tak ale zważ na to, że Raiden ni uja wiedział o Tankerze i Big Shell, bo nie wiadomo gdzie się znajdował. W pewnym momencie gry nawet nie wiedział czy jego związek z Rose jest prawdziwy czy nie, w końcu mózg wyprało mu AI.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid 2 i Substance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron