Raiden i recenzja Hiv'a

Pytania dotyczące Sons of Liberty i dodatku Substance

Moderatorzy: Snake., GM

Postprzez Mr_Zombie » Śr gru 20, 06 01:57

kotlet_schabowy napisał(a):wiedziałem o pojawieniu się w grze Raiden'a z recenzji w Psx Extreme, i dobrze, nie podanie takiego faktu byłoby dla mnie nieprofesjonalne.


No tak, tylko, że nie po to Kojima edytował na potrzeby trailerów cut-scenki oraz różne fragmenty gry, Quinton Flynn miał zakaz ujawniania, kogo gra itp. by później i tak gracz dowiedział się o tajemniczym Raidenie z jakiejś recenzji. Według mnie to właśnie było nieprofesjonalne - HIV miał tą (nie)przyjemność (niepotrzebne skreślić) być zaskoczonym postacią Raidena, jednocześnie zabrał ją czytelnikom PSXE.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Old Snake » Cz gru 21, 06 00:56

Hiv jest do tej pory ścigany przez Yakuze za wystawienie 8 MGS2.
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez kotlet_schabowy » Cz gru 21, 06 23:44

Wiesz Mr Zombie, dla mnie to taka informacja to akurat plus, bo nie jest jakimś dużym spoiler'em (to zachowanie Kojimy mnie dziwi), a ma znaczenie raczej dla wielu ludzi. Inna sprawa, że mógł jakoś zaznaczyć, że zamierza wyjawić utrzymywaną w tajemnicy do samej premiery gry kwestię nowej postaci i kto chce samemu to odkryć, niech nie czyta danego akapitu. Tak czy inaczej poinformowanie o obecności w większości gry nowej grywalnej postaci to według mnie obowiązek.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Hal » Cz gru 28, 06 15:58

Ech, recenzja Hiva przy okazji pojawienia się MGSa 2 nigdy nie ulotni się z mojej pamięci. Doskonale pamiętam jak czekałem na ukazanie się czasopisma, gdyż wiedziałem, że będzie już w nim zamieszczona ocena "Sons of Liberty". Kiedy zobaczyłem 8- to, pomimo faktu, że nie miałem jeszcze PS2 i wizja kupna tej części była cholernie odległa, przeżyłem niemały szok. Już sam fakt, że recenzji podjął się Hiv, człowiek odpowiedzialny w gazecie za platformówki, zdziwił mnie mocno. Teraz, z perspektywy czasu, uważam tą reckę za nieprofesjonalną, pominę już to, że ilość spoilerów była wręcz nieprzyzwoita (obecność Raidena, "śmierć Snake'a, rola Pliskina), chodzi o to, że autor, ceniący sobie w grach jedynie czysty gameplay, przekreślił praktycznie "dwójkę" z racji zbyt rozwiniętego wątku fabularnego, zajmującego więcej czasu niż sama rozgrywka. Zawsze tkwiłem w przeświadczeniu, iż recenzja powinna być obiektywną, tą Hiva natomiast cechował skrajny subiektywizm. Wystarczy jedynie napomknąć o mnogości użytych względem Raidena, niekoniecznie wyszukanych epitetów :wink: Jednakże jestem w stanie zrozumieć ten rodzaj podejścia do tytułu. Nie wszyscy przecież oczekują od gry jedynie fabularnych smaczków. Niemniej, ocena z pewnością za niska.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez Mr_Zombie » Cz gru 28, 06 22:25

Eh, recenzja nigdy nie jest obiektywna, zawsze jest subiektywna ;].

Problem w tym, że właśnie tak jak napisałem - HIV zespoilował praktycznie cały element zaskoczenia, który Kojima tak bardzo starał się utrzymać. Szkoda, że nie napisał jeszcze, "a i tak okazuje się, że cała misja to tylko i wyłącznie intryga przygotowana przez Patriotów, Ocelot ma w sobie Liquida i nad wszystkim panuje, a Colonel i Rose to tylko sztuczna inteligencja" :|.

No i jeszcze rzucanie się na Raidena. No sorki, to tak, jakby ktoś obniżył ocenę Tomb Raidera, bo woli krótkowłose blondynki, albo w ogóle recenzję pisałaby kobieta, która bardziej gustowałaby w muskularnych facetach... Raien wygląda jak wygląda, ale to nie powinno mieć większego wpływu na grę :/. Jeżeli dla kogoś ważniejszy jest image głównego bohatera aniżeli gameplay i fabuła, to chyba nie powinien brać się za ocenianie gier...
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kotlet_schabowy » Cz gru 28, 06 23:05

Tu się zgodzę, ale ogólnie tak jak sam napisałeś, recenzja zawsze jest subiektywna, gdybyły miała być obiektywna to były by to informacje z tyłu pudełka :).

Mnie też wkurzyło podejście takie : gierkę z filmikami i rozmowami przez codec kończy się w 17 godzin, a bez powiedzmy, 8 godzin, i to jest wielki problem. Jednak czemu uznać to za minus, skoro większość gier obecnie to około 8-10 godzina i to bez przerywania cut-scenek.m
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Mr_Zombie » Cz gru 28, 06 23:15

W Tomb Raider 7 96% ukończenia gry (większość sekretów zdobytych, misja w rezydencji ukończona w 100%) przeszedłem w jakieś 7 godzin. Grę zaś można ponoć przejść za pierwszym razem w niecałe 6 godzin - bez przerywania cut-scenek :roll:.
Jak już wcześniej pisałem - uważam, że MGS2 jest przegadany i zbyt filmowy, Raiden jest dość kontrowersyjną postacią, a sama fabuła jest straszliwie pogmatwana, jednakże pomimo tych "was" gra z całą pewnością zasługuje na więcej, niż 8-.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez solidus grabczas » Cz gru 28, 06 23:51

Ewentualnie Hiv zasłużył na rozkwaszenie facjaty
możliwe że ocena jest za to że nie jest w stanie przejść MGS2 na 100% przy pierwszym podejściu na najwyższym poziomie trudności tzn Hiv ma kompleksy ;)
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Postprzez SaladinAI » Pt gru 29, 06 13:57

Co byśmy nie powiedzieli recenzje Hiv'a była dużym błędem, do czego w sumie nie oficjalnie przyznało się Psx Extreme poprzez napisanie nowej recenzji MGS 2, z tym że autorstwa Myszaqa z nieco wyższą oceną oraz poprzez zlecenie napisania recenzji czytelnikom. A jeśli chodzi o kwestię spojlerów, to każdy kto czytał recenzję w Neo Plus ten wie że spokojnie można się było bez nich obejść i dodatkowo w sposób wyśmienity przedstawić czytelnikom grę.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Johny Sasaki » Pt gru 29, 06 15:01

z tym, ze recenzja w NEO+ to bylo przegiecie w odwrotna strone w stosunku do recenzji HIVa
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Mr_Zombie » Pt gru 29, 06 15:45

Czy gdzieś na necie są może dostępne obie te recenzje (albo mógłby ktoś zeskanować)? Recenzji z Neo+ nie czytałem, a tą z PSX Extreme chciałbym sobie przypomnieć.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Johny Sasaki » Pt gru 29, 06 16:03

Po znajomosci moge Ci to podrzucic wieczorem/jutro;];];] Odezwij sie do mnie na GG (masz na forum RCS w profilu "Iron Savior", tutaj w profilu tez masz moj nr, a jak jestes leniwy, to 546 29 72;).
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kotlet_schabowy » Pt gru 29, 06 21:45

Właśnie, recenzja w Neo Plus to przesada, dla mnie gorsza od PE, jedyny jej "plus" to "napalenie" Gracza na MGS 2 i zapewne sporo osób po tej recenzji "rzuciło się" do sklepów (o ile nie zrobili tego wcześniej) po nią, a ja nadal utrzymuję, że ukrycie faktu kierowania Raiden'em przez większość gry, nawet gdyby "ostrzec" przed spoiler'em, jest minusem recenzji. Jak już "jesteśmy" przy Tomb Raider'ze : powiedzmy, że po dwóch godzinach gry w TR 8 Lara Croft staję się postacią epizodyczną, a my kierujemy pozostałem 15 godzin gry jakąś inną kobietą (lub nawet mężczyzną). Czy to nie zasługiwałoby na zaznaczenie w recenzji gry, która w sporym stopniu "zaistniała" dzięki bohaterce ? To moje zdanie.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez kul2 » Pt gru 29, 06 22:29

Nie po to Kojima ukrywa w trailerach postac Raidena i posyla Snake'a do walki na plancie, by jakis recenzent napisal: Hej ludzie, a wiecie ze Kojima Was wyruchal? Tak naprawde gramy pieknym bishonenem.
Zupelnie inna gadka bylaby gdyby w trailerach Raiden byl pokazywany, gdyby o nim uprzedzeno.
Tak istotna informacja, ktorej sam tworca gry nie chcial zdradzic, na ktorej w znacznym stopniu uklada sie fabula, nie powinna zostac pod zadnym pozorem zdradzona. Jest aktem calkowitego braku profesjonalizmu i pokazuje, moim zdaniem, kompletny brak szacunku dla fana serii. Jest to calkowite przeciwstawieniu sie zamyslowi scenarzysty i specow od PR, czyli cos czego recenzent nie powinien nigdy zrobic, a z pewnoscia nie recenzent ogolnopolskiego pisma o konsolach.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Johny Sasaki » Pt gru 29, 06 22:56

Ale nie kazdy jest fanem serii. Inna sprawa, ze w tej recenzji Grabarz poruszal praktycznie epizod Snake'a a o tym co sie dzieje na Plancie nie wspomnial prawie w ogole. Tzn o Plancie pisal, ze mozna sie na ekskrementach mew wylozyc itd itp ale nic konkretnego. Wg mnie recenzja powinna zawierac opis co w grze jest fajne i dlaczego bez spoilerow a nie pisanie pierdol, ze "za rogiem bedzie stala ona jak zawsze blablablabla". Tak samo jak za pomylke uwazam txt Hiva "Nie uwierzycie, ale to jest glowny bohater gry!" pod zdjeciem Raidena. Przez Grabarza napalilem sie okrutnie na gre, przez Hiva mi napalenie spadlo, dzieki Coxowi uwierzylem, ze obie te recenzje sa g***o warte. Obecnie MGS2 jest moja ulubiona czescia sagi.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez SaladinAI » So gru 30, 06 01:10

Najlepsze w recenzji Grabarza jest to że o Raidenie nie wspomina to na screenach i tak możemy go zobaczyć, m.in. w rozmowie w Codecu z JFK :D !
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Johny Sasaki » So gru 30, 06 01:28

Yhy, na jednym skrinie staral sie Raidena zakamuflowac jako grywalna postac dajac jego obrazek po dostaniu sie na plant (z maska). A w codecu to wiesz... Czytelnik moze myslec ze to po prostu jakis postronny dialog. Ale wszystkie skriny z planta to albo FPP albo maska:) Mnie rozbawilo jeszcze jak pisal o tym, ze z pistoletem na strzalki jest smiesznie latwo, a na skrincah widac ze ma max ammo 106 czyli albo gral na V Easy albo na Easy. Faktycznie, gdyby nie ten M9 to nie daloby rady na Easy przejsc gre, o V Easy nie wspominam nawet:P
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez liquid kaczor » So gru 30, 06 01:35

A ja nie czytałem żednej z w/w recenzji a i tak wiezdziałem o Raidenie :geek: Tylko cholera nie pamiętam skąd, czytałem recke w jakiejś gazecie komputerowej Clicku czy innej podobnej, ale nie wiem czy tam bylo o Raidenie. Poszukam tej gazety i podam skan może nawet.
Obrazek
Avatar użytkownika
liquid kaczor
Olga Gurlkovich
 
Posty: 276
Dołączył(a): Pn lip 25, 05 20:26
Lokalizacja: MOGŁEM WIEDZIEĆ!?!

Postprzez Hal » So gru 30, 06 02:37

Tak więc mamy dwie skrajności, recenzję Hiva i Grabarza. Obydwie znam doskonale, gdyż czytałem je kilkakrotnie. Obydwie reprezentują też diametralnie różny sposób sposób podejścia do gry. Kiedy reckę Hiva określiłbym jako pełne sarkazmu skupienie się na kwestiach technicznych "Synów Wolności", gdzie naruszone zostały chyba kompetencje profesjonalnego redaktora, tak tą Grabarza uznałbym za zbyt przesiąkniętą ideologicznymi pierwiastkami. Oczywiście, prawda tkwi zazwyczaj po środku i tam należałoby jej właściwie szukać. Recenzja w Neo+, choć dla takich fanów serii jak my kapitalna, po chłodnej ocenie jest zbyt emocjonalna i ekspresywna. Z takiego też sposobu pisania słynie zresztą Grabarz, którego jako czytelnik Neo bardzo szanuję i cenię, aczkolwiek w pewnym momencie recki nastąpiło przewartościowanie. Ja rozumiem, że saga budzi niekwestionowane emocje i jest ona czymś więcej jak "gupią grą", ale takie dywagacje powinno się jednak pozostawić już raczej odbiorcom tytułu (polecam szczególnie fragment recenzji Grabarza traktujący o "marszczeniu noska" i "piciu soczku na balkonie"). Jak dla mnie z perspektywy czasu za stosunkowo klarowne recenzje posłużyć mogą te z PSX Extreme, które ukazały się po tej sławetnej Hiva, a które napisał Myszaq i jeden z czytelników (obydwaj przyznali bodaj 9-).
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez kotlet_schabowy » So gru 30, 06 15:30

Dodam jeszcze, że po premierze MGS 2 pojawił się nowy trailer, pokazujący można by powiedzieć, w całej okazałości Raiden'a i kilka szczegółów z fabuły (jak to trailer'y) także na Plant, do premiery to była tajemnica, po premierze było o tym głośno nawet od strony developer'ów.
Recenzja Myszaq'a rzeczywiście była chyba najlepsza, taka "wyważona", choć nie nazwałbym tego "naprawianiem błędu zrobionego przez HIV'a", tylko przy tak "ważnej" gierce, kiedy po premierze w Europie kilka miesięcy później pojawia się sporo dodatków, "wypada" napisać jeszcze raz recenzję, przy okazji pokazując inny punkt widzenia.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Johny Sasaki » So gru 30, 06 15:38

Recenzje Grabarza czytalem bardzo namietnie kiedy jeszcze nie mialem PS2, zeby nacieszyc sie tym, co juz niedlugo bede mogl zobaczyc w domu. Jednak wg mnie przegial pale z ocena gry. Grafa 10, muza 10, grywalnosc 10, ocena koncowa 10. Jak na moj gust, gra, ktora w sporej czesci korzysta z motywow z MGS1 (co prawda jest to uzasadnione faularnie ale...) w stylu designu pomieszczen itd i ogolnie jest "malo nowa", nie zasluguje na same 10. Fakt, dla fana jest to gratka, ale w gre nie graja tylko maniacy (poruszal to juz nawet chyba Kul piszac o dresach w autobusie;]) i gdyby nie to, ze lubie serie i zanim wytykam cos od czci i wiary to staram sie zastanowic dlaczego ktos tak genialny jak Hideo zrobil tak a nie inaczej, to prawopodobnie wyslalbym do siedziby NEO+ dajnamajtbomb z dopiskiem "Prezent dla Grabarza"
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez solid_stolec » Pn sty 01, 07 06:02

fuck off dla hiva! starał się zniekształcić ocenę na rzecz innych niewiadomo jakich paskudstw. long live metal gear! long live hideo kojima!
chainsaw gutsfuck.
Avatar użytkownika
solid_stolec
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz lis 23, 06 02:07
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Johny Sasaki » So sty 20, 07 15:28

Zombi, przeczytales te recki? Jak tak, to zapraszam do wypowiedzenia sie;]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Mr_Zombie » So sty 20, 07 16:13

Przeczytałem.
Odnośnie recenzji HIVa mam do dodania jeszcze tylko jedną rzecz (dawno nie czytałem PSE, żeby nie było, opieram się tylko na tej jednej recenzji): ten koleś w ogóle nie potrafi pisać recenzji.

Styl ma kiepski - takie podejście młodzieżowe", pełne kolokwializmów ("30 milionów papiera", "to jakis ciotas", czy też "Za sporą kapę (że co?) poczytuję brak możliwości przejmowania broni od "unieszkodliwionych" żołnierzy, co zostało wytłumaczone przypisaniem poszczególnych "klamek" do ich właścicieli"), aż razi. Ktoś powie, że się czepiam, ale to naprawdę momentami wyglądało, jakby nie pisał tego dorosły facet pracujący w jednej z popularniejszych czasopism konsolowych, lecz napalony nastolatek z ubogim słownictwem :/. O wszelakich "OH MY GOD!!!" już nawet nie wspomnę (brakowało mi jeszcze tylko: "!!!111!!11!", czy wszelakich loli :/).

Dalej, niedość, że cała recenzja była dość chaotyczna, to jeszcze drogi pan HIV nie tylko zespoilował pojawienie się Raidena, on w ogóle streścił część gry: cały prolog (wraz z zakończeniem) oraz kilka wątków z Big Shell.

Tyle, recenzji z Neo+ jeszcze nie czytałem (brak czasu ;)).
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kotlet_schabowy » So sty 20, 07 23:16

Zauważcie jednak, że spoiler'y dotyczące chyba najważniejszych zwrotów akcji na tankowcu, zanjdują się już w trailer'ach (na przykład E3 2001), więc nie ma co znowu przesadzać, nie mówiąc już o kwesti Raiden'a, o ktym wspomnienie w recenzji MGS 2 uważam za obowiązek autora tekstu, a dlaczego, to już wytłumaczyłem w poprzednich postach.
W każdym razie taki właśnie styl pisania przyniósł Psx Extreme popularność, i choć z czasem "stonowali" go, to jednak ja oceniam go wyżej, niż "sztywne" recenzje. Kolokwializmy "otaczają" nas w życiu codziennym, więc nie ma co utrzymywać stylu pisma o konsolach przesadnie poważnym, jednak konsole i gry to dosyć luźny temat i taki magazyn "trafia" raczej do luźnych czytelników :).
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Lost » N kwi 22, 07 21:39

Powiem tak:
Mnie się recenzja Hiv'a także nie podobała. Po części jest to wina Ściery, dlatego że to on jest redaktorem naczelnym, a co za tym idzie, to on przydziela recki wszytkim swoim podwładnym. Na szczęście do recenzji następnej/nych cześci przydzielono Kosa(MGS3:SE; MGS:PO) i Butchera(MGS3:S), a po pewnym czasie nawet polubiłem czytać gry zrecenzowane przez Hiva. Nikt nie jest doskonały.
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez Old Snake » Śr kwi 25, 07 01:39

Po części jest to wina Ściery, dlatego że to on jest redaktorem naczelnym, a co za tym idzie, to on przydziela recki wszytkim swoim podwładnym


Ściera nie przydziela recenzji tylko gry do recenzowania i nie jest winny za to co zg(red)ziole nabazgrzą w recenzji, ponieważ on nie sprawdza wszystkich recenzji (od tego jest korekta). Ja do Hiva nic nie mam (według mnie to Torba powinien napisać tamtą recenzje no ale wtedy go chyba jeszcze nie było), MGS2 ma niestety specyficzny klimat w który nie wszyscy muszą się w czuć. Spójrzcie na to z drugiej strony: jeżeli za recenzowanie zabrałby się wielki fan MGSa to tak czy siak niebyłby obiektywny, fani byliby może zadowoleni ale byłaby to ocena zawyżona. HIV jest dla mnie pozytywnie poje.anym "pierdzącym oszołomem" i tyle co wraz z Ścierą zrobił dla PSXextreme to nikt inny chyba nie zrobił.
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez kotlet_schabowy » Śr kwi 25, 07 19:03

Właśnie o to chodzi, że recernzja ma być subiektywna, gdyby Ściera po przeczytaniu tej recenzji nie dopuścił jej do druku, ale zamiast tego przekazał innemu redaktorowi, i tak dalej aż w końcu by ktoś opisał pozytywnie MGSa 2 i dał "pasującą" ocenę, to by była jakaś cenzura i chora jazda. Wiadomo, że nikt nie brałby na poważnie oceny 5/10, ale bez przesady, 8-/10 to bardzo dobra gierka, dla Hiva tylko GIERKA, dla niektórych MGS, który z zasady powinien być oceniany w innych kategoriach :).
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Lost » Śr kwi 25, 07 19:15

Hmmmm......... chyba się źle wyraziłem. Mi nie chodzi o to, że Hiv'a, czy też Ścierę trzeba za to skazać na stos. Hiv raczej odnajduje się w racerach i platformerach. Wiadomo, że lubuje się w FPP itd. ale jak ktoś nie siedzi w tego typu grach tak eeee... na stałe, tylko raz na jakiś czas, to jego zdanie może być czasem troszkę wypaczone. Rozumiecie o co mi chodzi?

Ja nie mam najmniejszego zamiaru najeżdżaź na ekipę PE, ale idealny nikt nie jest i takie "wpadki" się zdarzają. Mówi się trudno, a że z reguły czytając recenzję, z którą się nie zgadzamy i w pierwszym momencie zadajemy sobie pytanie: "What the F*$@ is going on?!", to już jest nasz bezwarunkowy odruch.
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez kotlet_schabowy » Śr kwi 25, 07 19:17

Czy ja wiem, nie sądzę, żeby choć jedna osoba z redkacji PE nie przepadałą za chyba najbardziej uniwersalnym gatunkiem gier, czyli przygodówkami.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid 2 i Substance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron