Raiden i recenzja Hiv'a

Pytania dotyczące Sons of Liberty i dodatku Substance

Moderatorzy: Snake., GM

Postprzez Gac666x » Śr kwi 25, 07 19:49

Od kiedy MGS to przygodówka :P ?
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez kotlet_schabowy » Cz kwi 26, 07 17:00

No chyba przygodę się przeżywa, co nie ?
Dla mnie to ogólne pojęcie, które tak samo panuje w świecie pracy konsolowej, polecam artykuł na temat przygodówek w Psx Extreme zprzed około roku, może mniej, tam dużo pisza na temat ewolucji przygodówek, od tekstowych, przez point and click, Tomb Raidery i MGSy do GTA.
Tak samo zarówno Burnout to dla mnie wyścigi, jak Gran Turismo i Colin McRae, a przecież mógłbym pisać carcade, symulator i wyścigi szutrowe.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Gac666x » Cz kwi 26, 07 17:27

Kotlet... Weź nie mieszaj.

Mógłbym w tym momencie nazwać World of Warcraft FPSem, bo mozna włączyć widok z oczu postaci. Przygodówka to jest typowy point and click, rozwiązywanie zagadek. Typowe przygodówki to Broken Sword czy Myst. Weź nie obrażaj przygodówek -_-'. Jeśli chodzi o artykuł to jest to badziewie i uogólnienie. Jeszcze rok i wszyscy RTSy będą nazywać RPGo przygodówki, bo co, bo mozesz mieć bohatera i ratujesz świat więc przeżywasz przygode... buahahah ;].

GTA ani TR to napewno nie przygodówki. Jeden to Freedom TPP a drugi to po prostu TPP, ale napewno nie przygodówka.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Mr_Zombie » Cz kwi 26, 07 19:26

Tomb Raider czy (nie daj Boże, jak można o GTA w ogóle mówić przygodówka??) GTA to co najwyżej action adventure, które z typowym adventure ma niewiele wspólnego.

Inaczej, tak jak napisał Gac, każdą gre można nazwać przygodówką, nawet Doom'a - w końcu przeżywamy tam przygodę (uratować się ze statku pełnego zombie), czy Mario - w końcu trzeba pokonać złego Koopę i uratować księżniczkę :/.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Gillian » Śr maja 09, 07 12:28

Na szczęście nie czytałem [ani nie widziałem] recenzji HIVa. I bardzo się cieszę z tego powodu! Przeczytałem reckę w N+, a w grę zagrałem po półtora roku i regularnie czytając N+ NIGDY nie przeczytałem żadnego słowa o Raidenie. Dowiedziałem się o nim z gry. TO jest profesjonalizm. HIV okazał się ćwierćmózgiem (właściwie można dojśc do takiego wniosku czytając jego recenzje). Owszem może i Grabaż przesadził, ale to maniak MGSa, a recenzja ma być subiektywna, więc wybaczam : ). Ale muszę przyznać, że właśnie też dzięki tej recenzji, MGS2 podczas grania rył mi mózg w każdej minucie. Dostałem to, czego oczekiwałem po recenzji, ale z niesamowitą dawką zaskoczenia!

Z recenzji HIVa jakimś cudem doszła do mnie informacja [przed moim spotkaniem z gr ą] o śmierci Snake'a. Ale byłem przekonany, że Solid, jeśli umrze, to pod koniec gry. A jakie było moje zaskoczenie gdy zobaczyłem Raidena? Dla mnie - maniaka MGS1, który NIC zupełnie nie wiedział o obecności Jacka! Ponadto zupełnie nic nie wiedziałem o przeniesieni rozgrywki. Domyślałem się, że coś takiego będzie, ale nawet się nie zastanwiałem nad tym. I bardzo dobrze! Grę odebrałem zupełnie z czystym umysłem. Była dla mnie niesamowitym przeżyciem.

I przez to też niesamowicie szanuję NEO+. Respekt dla fanów, nie zdradzili największej tajemnicy Kojimy - to jest profesjonalizm. Zresztą PSXE uważam za pismo dla niewyżytych dzieciaków - żarty "zgredów" są żałosne i na niskim poziomie, styl pisania również, mała rzetelność, nikła kultura. Ogólnie kiepsko jak na pismo ogólnopolskie.

PS. A jeśli ktoś pisze, że chciałby się dowiedzieć z recenzji o takiej niespodziance jak Raiden chyba nie rozumie MGSów ;].
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Old Snake » Śr maja 09, 07 17:26

W tej chwili to ty zachowałeś się subiektywnie wyrażając takie poglądy. Ja rozumiem że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie ale teraz troszeczke przesadziłeś, sam stwierdziłeś że nie czytałeś recenzji Hiva to na jakiej zasadzie twierdzisz że to ćwierćmózg (wódke z nim piłeś że go znasz?). Troszke szacunku dla starszych i doświadczonych w tym temacie, ja już się wypowiedziałem co myśle o Hivie.

Owszem może i Grabaż przesadził, ale to maniak MGSa, a recenzja ma być subiektywna, więc wybaczam


Recenzja ma być obiektywna, a nie subiektywna dlatego to Hiv dostał MGS2, a nie np. Torba (cieszcie się że nie dostał jej Myszaq bo wtedy byłby dziki zachód). Maniacy MGS inaczej myślą o tej grze, a jak wiadomo czasopismo o grach video musi trafiać do wszystkich ale po co sie wypowiadam skoro już o tym pisałem.

Ps. Myśle też że obraziłeś wielu czytelników PSXextreme w tym również mnie stwierdzając że to "pismo dla niewyżytych dzieciaków".
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez kul2 » Śr maja 09, 07 17:33

To jest temat o recenzji Hiva, nie o tym kto ktore pismo lubi i jak jego zdaniem nalezy recenzowac gry.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez SaladinAI » Śr maja 09, 07 17:35

cieszcie się że nie dostał jej Myszaq bo wtedy byłby dziki zachód


Hę? Jakiś czas po recenzji Hiv'a, a dokładniej mówiąc przy okazji europejskiej premiery MGS 2 Myszaq sporządził recenzję tej właśnie gry i w sumie była o wiele lepsza od tej Hiv'a - wprawdzie nie obyło się bez narzekania co do fabuły i postaci jednak tekst jest do przełknięcia i z oceną można się zgodzić.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Mr_Zombie » Śr maja 09, 07 19:25

Old Snake napisał(a):Recenzja ma być obiektywna, a nie subiektywna dlatego to Hiv dostał MGS2, a nie np. Torba (cieszcie się że nie dostał jej Myszaq bo wtedy byłby dziki zachód).


Żadna recenzja nigdy nie będzie obiektywna, bowiem na ocenę i styl pisania recenzji wpływają odczucia autora podczas grania w grę - przekazuje on, co mu się w grze podobało czy nie podobało. Jednemu mogła się gra nie spodobać, i będzie pisał o jej wadach, doszukując się byle gówna, by grze dowalić, inny zaś, który w grze się zakocha, będzie jej bronił ze wszystkich sił, wymieniając głównie jej zalety.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez raven_raven » Pn gru 31, 07 13:30

Jeśli chodzi o reckę HIV'a... no cóż, bardzo nieprofesjonalne wydawałoby się było ujawnienie Raidena. No cóż, Hideo specjalnie wysyłał Snake'a na Big Shell, by stworzyć iluzję, że to on jest głównym bohaterem, tworzył trailery tylko ze scenek z tankowca, a tu wyskakuje HIV i hura, bez ostrzeżenia: "Nie ma Snake'a, tylko ciotas Raiden!" (nie obrażam go tutaj, cytuję samego HIV'a)

Co do samego Raidena... gdyby nie regulamin, napisałbym coś o nim, ale nie mogę...
Hm, bardzo lubię blondasków o fajnym głosie i damskich rysach twarzy. No i takich, co o wszystko się pytają. Jest super! :)
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez Johny Sasaki » Pn gru 31, 07 13:38

No tutaj nie mozna jakos jednoznacznie stwierdzic czy byla jakakolwiek dobra recenzja MGS2. Glupio nie wspomniec o nowym bohaterze (NEO+, chociaz tam Grabarz napisal, ze Snake tworzy tlo historii... ale co z tego wynika?) i glupio pisac, ze ten bohater jest ciota itd (PE, mogl sie ograniczyc do tego, ze jemu ta postac nie podeszla). W ogole mam wrazenie, ze gdyby nie glupoty wypisywane przez hiva, to duzo ludzi nie zwrociloby uwagi na pewne rzeczy.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kul2 » Pn gru 31, 07 13:40

http://www.metalgearsolid.us/forum/viewtopic.php?t=592 - Raiden, dlaczego tak wyglada.

http://www.metalgearsolid.us/forum/viewtopic.php?t=1270 - Solid Snake JEST glownym bohaterem, to nie iluzja ;)

raven_raven, glos Raidena to sprawka ludzi odpowiedzialnych za wersje angielska, grajac w japonska Raidena odbiera sie zupelnie inaczej wlasnie z powodu glosu.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez raven_raven » Pn gru 31, 07 13:44

Ja wiem, że Raiden to tylko i inny punkt widzenia na Solid Snake'a, na legendę.
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez kul2 » Pn gru 31, 07 13:46

No to brawo.
Jest nas juz trzech.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Johny Sasaki » Pn gru 31, 07 13:52

Ale patrzac z perspektywy kolesia, ktory robi kariere w frontline i microsoftcie i o MGSie ma takie pojecie jak ja o ludowych tancach ukrainskich to Snake jest odpowiednikiem Millera i Nastaschy z MGS1 i nic wiecej a nowy bohater to bish zamiast kozak niczym turecki rambo (zaitnrygowani? http://www.youtube.com/watch?v=tCNi9I1dHk4 ) ktory gdy koncza mu sie naboje w panzerfaustcie to napierdziela zolnierzy niczym z bejzbola.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kotlet_schabowy » Pn gru 31, 07 23:12

No przepraszam, ale chyba nie oczekujesz, że MGS ma mieć jakieś uprzywilejowane miejsce wśród gier, do jego recenzji ma się zabierać tylko wyjątkowy znawca tematu, scenariusza serii itp (z tego co wiem, to w PE takimi fanami są głównie Koso i Butcher) ? To jest GRA, a recenzja jest w miesięczniku o GRACH, dla GRACZY ! Opinia o grze ma trafić również do Graczy, dla których MGS po prostu kolejną, świetną grą, nie arcydziełem, dla którego warto siedzieć kilka lat na forum MGSa :), tak samo jak do Graczy, którzy nawet nie znają dobrze języka angielskiego, albo tych, którzy przerywają większość filmików. Nie oszukujmy się. Dlatego ja, co już pisałem w tym temacie, nie potępiam generalnie zachowania Hiva w przypadku tego tekstu, poza kilkoma spoilerami (bynajmniej nie chodzi mi o ujawnienie obecności Raidena). Jest to, tak czy inaczej, bardzo kompetentna osoba, odpowiednia na swoim miejscu. Tyle.
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Johny Sasaki » Wt sty 01, 08 14:41

Nie oczekuje, ale jesli do napisania recenzji mialbym wybrac kogos kto kmini gre (Butcher), kogos kto mysli, ze ja kmini (Koso) albo ignoranta, ktory napisze jakies szczeniackie teksty w recenzji (Hiv), to wybralbym #1 albo #2. Ze 2 numery pozniej Myszaq napisal swoja recenzje i wg mnie byla ona bardzo spoko, nie pojechal po nikim, powiedzial tylko co jemu sie nie podoba ale w bardziej profesjonalny sposob niz 'kto to ma byc? to jakis ciotas!'.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kotlet_schabowy » Wt sty 01, 08 20:27

Oczywiście, że recenzja Myszaqa Ci się podoba, bo taki był jej cel : napisać łagodniej, trochę przymilniej, dać wyższą ocenę i uspokoić sfrustrowanych czytelników (z których wówczas : zima 2001, może 10 % zagrało w MGS 2). Ja nikogo przekonywać nie będę, to pismo miało i ma właśnie taki charakter, ja to rozumiem, a co lepsze, mnie to pasuje. Prawdziwe emocje z gry. Właśnie takie "ale ciotas !" znaczy dla mnie więcej, niż dumanie o tym, jak to przy herbacie miliony Graczy uronią łzę, zaczną się zastanawiać nad sensem egzystencji i wogóle (Neo Plus).
Avatar użytkownika
kotlet_schabowy
Zanzibar
 
Posty: 500
Dołączył(a): Pt lip 15, 05 16:10
Lokalizacja: Kraków : Nowa Huta

Postprzez Johny Sasaki » Wt sty 01, 08 21:10

Nie wiem jaki byl cel tej recenzji bo nie pracuje w PE i nie mam informacji o celach innych recenzji innych redaktorow. Sfrustrowany sie nie czulem kiedy to czytalem, bo czytalem to po parokrotnym skonczeniu tej gry, i czulem sie conajmniej tak, jakby hiv przeszedl demo z tankerem + zagral mniej wiecej do momentu spotkania ze Stillmanem a reszte wywnioskowal z for dyskusyjnych/screenow (co zreszta nie raz zarzucano temu magazynowi, ciekawe czemu). I czulem sie jakbym czytal wypociny jakiegos sfrustrowanego bachora, ktory oczekiwal lalki Barbie z odtwarzaczem mp3 a dostal zwykla lalke. Ale nie sfrustrowany, co najwyzej zazenowany tym, ze w pismie ktore rzekomo jest profesjonalne na takie kolokwializmy sobie pozwalaja przy tej jednej jedynej okazji akurat (jakby tak pisali na co dzien to co innego). To pismo ma taki charakter? Ze w jednej recenzji koles daje upust swoim emocjom a cala reszta pisma jest normalna? No zaiste oryginalny charakter.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez raven_raven » Wt sty 01, 08 21:15

Khem, PE od zawsze z dumą podkreśla, że jest Hardcore'owe. Dziś to nie ma sporo wspólnego z prawdą, bo pismo jest naprawdę PRO, ale kiedyś takie teksty jak ciotas były na porządku dziennym, taki był klimat tego pisma. Odnoszę wrażenie, że wy nie czytaliście tego pisma
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez Johny Sasaki » Wt sty 01, 08 21:19

Pokaz mi 5 recenzji w ktorych hiv jeszcze wyzywa kogos od ciotasa i sadzi takie teksty, przy 'porzadku dziennym' nie bedzie to zbyt trudne zadanie... Podaj numery i nazwy recenzji, kupuje to pismo od 22 numeru wiec raczej znajde bez problemu, obejdzie sie bez skanowania.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez raven_raven » Wt sty 01, 08 21:21

Nie podam Ci pięciu recenzji, w których nazywa kogoś ciotasem, bo nie ma takich, ale chodzi mi o epitety utrzymane w tym stylu, o jaja jakie się tam działy.
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez Johny Sasaki » Wt sty 01, 08 21:27

Troche sie temat rozmywa ale mam nadzieje, ze kul jest dzis laskawy...

nie wiem, jak dla mnie jaja w stylu jezdzeniem na krzeslach po glownej ulicy w Katowicach czy teksty Myszaqa o Jaworze albo kawaly hiva o blondynkach w recenzjach jednak nie pokrywaja sie z jajami z tej recenzji, ale pewnie sztywniak ze mnie

PS: prosilem o podanie recenzji w tym stylu a nie dokladnie z wyzywaniem kogos od ciotasa, no prosze, postaraj sie...
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez siddhartha » Pt sty 18, 08 22:43

Każdy ma prawo do napisania recenzji takiej jaka komu pasuje,mi też wiele rzeczy nie podoba się w mgs2-RAIDEN co to za twarz? ale przynajmniej jest śmieszny ale nie tego oczekiwałem po mgs2.
Obrazek
Avatar użytkownika
siddhartha
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr lis 21, 07 20:23
Lokalizacja: skąd ja jestem?

Postprzez Gac666xx » Pt sty 18, 08 22:45

Lepiej zapoznaj się z regulaminem i tematami o Raidenie, tak dla twojego dobra ;].
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez siddhartha » So sty 19, 08 14:29

czy ja w jakiś sposób obraziłem raidena, czy też może jego fani poczuli się obrażeni?
po prostu nie podoba mi sie jego twarz, ale jego postać lubię (spójrz na avatar mój :D)
Obrazek
Avatar użytkownika
siddhartha
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr lis 21, 07 20:23
Lokalizacja: skąd ja jestem?

Postprzez Gac666xx » So sty 19, 08 16:12

Pytasz co to za twarz to odpowiem. Jest to twarz Bishounen'a, czyli z japońskiego perfekcyjnego młodego mężczyzny. Eksperyment Kojimy, by przyciągnąć uwagę do gry nie tylko mężczyzn ale i kobiet.

Nie podoba ci się bo jest młody i piękny? Czy po prostu nie akceptujesz nic innego jak stereotypowego Rambo, bo tak powinno być, a wcale nie jest.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez siddhartha » Wt sty 22, 08 12:32

nie uważam go za pięknego i nie jest prawdą, że akceptuję tylko stereotypowego Rambo :P
żaden z nich to nie mój typ, ale mówimy tu tylko o wyglądzie ;)
Avatar użytkownika
siddhartha
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Śr lis 21, 07 20:23
Lokalizacja: skąd ja jestem?

Postprzez freak » Cz lut 21, 08 04:10

<giodo>
Ostatnio edytowano Wt lis 19, 13 16:04 przez freak, łącznie edytowano 1 raz
freak
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt lut 15, 08 04:49

Postprzez kul2 » Cz lut 21, 08 09:39

zniewieściałego cyca

Doooobra. Zapoznaj sie z regulaminem bo wylecisz stad szybciej niz Ci z 'zaprzyjaznionego' forum - http://www.metalgearsolid.us/forum/viewtopic.php?p=11
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Metal Gear Solid 2 i Substance

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron