MGS na poziomie Extreme

Posty o grach Metal Gear Solid i Metal Gear Solid: Ghost Babel na Gameboy Color

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

MGS na poziomie Extreme

Postprzez matiaz » N sie 28, 05 20:04

witam wszystkich! :)
Najpierw opisze sytuacje w ktorej sie znalezlem a pozniej pytanie.
Metal gear solid przeszedlem na poziomie normal pare razy, ale to mi nie wystarczalo i wiec rzucilem sie na poziom extreame. Wszystko szlo nawet niezle, sam sie zdziwilem ::) az do momentu, gdy doszedlem do communication tower B(chyba tak to sie nazywa) i trzeba bylo wbiec na sama gore aby walczyc z smiglowcem. Na przeszkodzie stanely mi jednak kamery ktorych nie moglem przejsc. Wszystkie chaffy zuzylem na ninje kompletnie zapominajac o tym miejscu. Tu moje pytanie czy jest jakis inny sposob aby je ominac??? aha jeszcze jedno nie mozna juz sie wrocic z tego miejsce
Z gory dziekuje za odp.
Ostatnio edytowano Pt cze 15, 07 21:21 przez matiaz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
matiaz
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N sie 28, 05 19:49

Odp: poziom extreame

Postprzez Yasiu » N sie 28, 05 20:06

Hmmmm mozesz ze stingera rozwalic kamery - lub z nikity[chyba sie dalo].
Avatar użytkownika
Yasiu
Shlasher Hawk
 
Posty: 113
Dołączył(a): Wt lip 26, 05 13:33

Odp: poziom extreame

Postprzez liquid kaczor » N sie 28, 05 20:51

Z nikity sie nie da. Nie wycelujesz do góry. Mozna zawsze zacz?? od pocz?tku ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
liquid kaczor
Olga Gurlkovich
 
Posty: 276
Dołączył(a): Pn lip 25, 05 20:26
Lokalizacja: MOGŁEM WIEDZIEĆ!?!

Odp: poziom extreame

Postprzez matiaz » Pn sie 29, 05 09:08

Raczej bede musial zaczac od poczatku i tym razem bardziej oszczedzal wszystkie rzeczy.
Najbardziej mnie zaskoczylo na poziomie extreame ze tyle razy musialem nawalac palcem na torturach :o Ocelot dal mi popalic. Pomiedzy extreame a normal to roznice sa dosc wielkie wiec zagram na hard aby sie oswoic sie z bosami :)
Ostatnio edytowano Pn sie 29, 05 09:51 przez matiaz, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
matiaz
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N sie 28, 05 19:49

Odp: poziom extreame

Postprzez szafa » Śr sie 31, 05 20:03

mam podobny problem...kamery ominalem bo ninja splyna bez chaffów, ale Hinda to juz nie jestem w stanie....bez radaru jest hardkor na maxa - mam rationa, mam 2/3 life`a (dwa razy dostalem podczas zjazdu na linie)....jakies porady jak ustrzeli? skuba?ca?

Nikitami mozna niszczyc kamery, ale w wiezy nie dzia?a radar (i tak go nie ma na extreme) ale jak sa zaklocenia to nikita nie dzia?a....a stingera jeszcze wtedy nie ma. wiec chaffy to jedyne rozwiazanie :]
szafa
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt sie 26, 05 15:26

Odp: poziom extreame

Postprzez matiaz » Śr sie 31, 05 20:30

Ja jestem juz po Hind'zie (poziom hard-tez radaru nie ma).Poprostu musisz, ja tak zrobilem, nauczylem sie na pamiec jak on lata, trwalo to troche czasu, nawet duzo :D. Potym jak sie nauczylem to kolejny problem pojawil sie na samym koncu walki z nim, nie wiedzialem gdzie sie ustawic, gdy wystrzeliwal ostatnie rakiety na "dobranoc". Jak dobrze pamietam to chyba kolo drzwi z tych co wyszedles.
Obys dal mu rade :)
Porady:
jak wyzej wymienilem musisz wiedziec gdzie sie pojawia aby moc tam juz stac ze stingerem, a pozniej to ucieczka i znow czekac jak on ukryje sie pod wieza i dopiero wtedy mozesz znow wyjsc i tak az dokonca
Avatar użytkownika
matiaz
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N sie 28, 05 19:49

Odp: poziom extreame

Postprzez szafa » Cz wrz 01, 05 07:30

có?....faktycznie liquid lata wedlug schematu chyb wezme kartke i spisze sobie elegnacko z ktorej strony wylatuje :d
szafa
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt sie 26, 05 15:26

Odp: poziom extreame

Postprzez matiaz » Cz wrz 01, 05 13:36

Jezeli nie wiesz gdzie jest wystarczy prtzeloczyc sie na stingery i gdy jestes w widoku fpp to widac taki kwadracik jak sie namierza, przez sciane namierza ::), w taki sposob mozesz zobaczyc dokladnie gdzie jest. :D
Avatar użytkownika
matiaz
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N sie 28, 05 19:49

Odp: poziom extreame

Postprzez szafa » Pt wrz 02, 05 08:15

no wlasnie - przez ten kontener na daszku widac, ale przez sciane "budki" juz srednio bo kwadraik ma podobny kolorek co ?ciana....

na dodatek na extremie liquid nie lata wedlug schematu tylko chaotycznie...
szafa
Inkarnacja VR
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pt sie 26, 05 15:26

Odp: poziom extreame

Postprzez jungestuchol » Pt wrz 02, 05 13:24

Bierz go na s?uch. Jak masz d?wi?k przestrzenny (albo chodzia? stereo), to b?dziesz s?usza?, sk?d nadlatuje. Ponadto, w momencie, gdy Liquid wylatuje, muzyka robi si? g?o?niejsza. I odwrotnie - gdy obni?a pu?ap, muzyka cichnie (pomys? wzi?ty z solucji Grabarza z "Kompendium Konsolowego).
Avatar użytkownika
jungestuchol
Mistrz ciętej riposty
 
Posty: 63
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 17:38

Odp: poziom extreame

Postprzez marvin666 » Pn paź 24, 05 19:15

hehe... co? mi si? przypomnia?o ustawcie sobie w opcjach ?e macie dzwi?k mono i podczas walki z Hind-D -em pogadajcie z Royem zobaczycie jak wam pojedzie.....wida? ?e dzwi?k mono to ju? prze?ytek ;D
marvin666
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pn paź 24, 05 18:47

Odp: poziom extreame

Postprzez liquid kaczor » N lis 27, 05 13:13

Ja najcz??ciej gram na mono bo mam 10 letni TV Sony w pokoju =] Nigdy mi to nie przeszkadza?o:P
Obrazek
Avatar użytkownika
liquid kaczor
Olga Gurlkovich
 
Posty: 276
Dołączył(a): Pn lip 25, 05 20:26
Lokalizacja: MOGŁEM WIEDZIEĆ!?!

Postprzez Spuczan_ » So mar 10, 12 02:52

Fajny temat. Sam niedługo zabieram się za jedynkę ale jeszcze nie na extreme bo trzeba sobie przypomnieć co gdzie i jak.

Jestem ciekawy ile graczy z forum przeszło MGS na najwyższym poziomie? Będę należał do elity czy już każdy przeszedł sobie MGS na extreme? ;)
Avatar użytkownika
Spuczan_
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): So sty 14, 12 01:33

Postprzez Gac666 » So mar 10, 12 12:15

Tutaj na forum chyba z połowa największych miłośników MGSa przeszła na extreme. Był gdzieś temat o tym nawet.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez SALADYN » So mar 10, 12 12:35

Ja sobie darowałem, nie chciałem żeby frustracja obrzydziła mi tej gry.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » So mar 10, 12 20:00

Ja MGS1 przeszedłem kilkadziesiąt razy (straciłem rachubę po 10 a to było z 9-10 lat temu). I nigdy na poziomie wyższym niż normal. Lamer ze mnie jak sto pinćdziesiąt :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez geenoff » So mar 10, 12 23:07

A ja lubie sie katować MGSy na Extreme, oczywiscie jak puszczją mi nerwy to zapuszczam sobie sejva na easy i wtedy udaje rambo-co działa na mnie odprężająco ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
geenoff
Vulcan Raven
 
Posty: 192
Dołączył(a): Wt paź 19, 10 22:15
Lokalizacja: londyn

Postprzez Spuczan_ » So mar 10, 12 23:29

Chcę się sprawdzić. Raczej nie spodziewam się trudnych momentów poza walkami z bossami nie sądzę żeby coś było by w stanie mnie zatrzymać. Oczywiście zobaczymy czy miałem rację.
Avatar użytkownika
Spuczan_
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): So sty 14, 12 01:33

Postprzez kALWa888 » N mar 11, 12 02:06

Ja MGSa jedynkę przeszedłem z kilkadziesiąt razy z tego tylko raz i z dość dużym trudem na Extreme. Największy problem to schody, potem to na linie i walka z Hindem gdzie zawsze miałem mało energii. A Rations na poziomie Extreme są rzadkością. Raczej pojawiały się tylko wtedy jeśli zabiłeś jakiegoś Genome Soldier po cichu.

Tym samym na obecną chwilę osiągnięcie najlepszego rankingu jest dla mnie niemożliwością.

Dodam jeszcze, ze uwielbiam tortury. W pierwszej części są naprawdę przyjemne i nawet na poziomie EX mogłyby być bardziej wymagające. (Ale ten w MGS2 to piekło. Zniszczyłem na tym starego pada, nowego porysowałem stosując łyżkę)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez Curtis » So cze 02, 12 22:13

Hihihih ja miałem okazję przejść MGS'a na Extreme z rangą Big Boss. Chciałem robić filmik z przejścia ale był jakiś problem z FRAPsem. Przepis na przejście na extreme jest prosty... Często robić save'a. Jeśli chodzi o momenty problemowe są tak naprawdę trzy. 1)Schody w Comm Tower A. Aby to przejść w miarę bezboleśnie należy koniecznie zbierać jak najwięcej Stunnów. Potem liczy się timing ich rzucania. 2) Walka z Genome Soldiers na windzie w kierunku Ravena. Należy założyć Body Armour i liczyć, że nie zginiemy. 3) Ucieczka jeepem i strzelanina z Liquidem, kosztowało mnie to sporo nerwów.

Co do Bossów Ocelot i Tank są prości. Z Foxem jest problem gdy włącza Stealth, więc należy go uprzedzać w ataku. Mantis i Wolf to banał. Śmigłowiec wymaga dużej ilości biegania po dachu i śledzenia go. Raven to metoda prób i błędów. Rex jest banalny. Liquid w walce wręcz wymaga prowokowania go do wykonania kopa z obrotu.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez kALWa888 » N cze 03, 12 10:14

Kiedyś tez się wezmę za robienie rankingów Big Boss w MGSach. Póki co to MGS1 ledwo przeszedłem na extreme, a co dopiero przejść to z najlepszą oceną. Ale kiedyś po kilku próbach na pewno się uda.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez Curtis » N cze 03, 12 13:14

kALWa grając na extreme trzeba pamiętać o kilku szczegółach. Są ludzie, którzy nie wiedzą, że Snake biega szybciej z bronią w ręku. Dlatego od momentu zdobycia SOCOMa nie rozstawaj się z nim na krok. Mimo to, że nie będziesz go używać ale uzbrojonego miej go zawsze. Rozplanuj sobie dokładnie wszystkie miejsca gdzie robisz save'a. Zbieraj jak najwięcej chaffów i stunów. Meryl załatw przerzutami używając na padzie kwadratu. Aby troszkę czasu zaoszczędzić poddaj się na torturach. W walce z Foxem zawsze atakuj go i wyprzedzaj jego ciosy pamiętając, że po dwóch kombosach Ninja robi skok w górę. Co tam jeszcze mogę doradzić... A i bardzo ważne, jedyny ration jakiego możesz użyć postaraj się "zjeść" dopiero po walce z 4 stealth Genome soliders w windzie w Comm Tower B.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez Aszyn » N cze 03, 12 14:43

Połechtaliście panowie moją ambicję. Nigdy w MGS1 nie grałem na extreme, ale teraz już wiem, że to wyzwanie dla mnie! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Aszyn
The End
 
Posty: 524
Dołączył(a): Pn maja 15, 06 15:10
Lokalizacja: Katowice
Gram: Destiny
Czytam: Solaris

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez kALWa888 » N cze 03, 12 17:49

No dzięki Curtis za porady. Co do biegania z bronie to zauważyłem to dopiero jakoś niedawno. Socom to moja ulubiona broń i nigdy nie poruszałem się bez niej :).
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez Curtis » N cze 03, 12 18:14

Jeszcze taka sprawa co do walki ze śmigłowcem na Extreme(totalnie o tym zapomniałem)Kiedy zaczyna się chować biegamy tak by jak wyleci stać przy barierce. Wtedy nie trafi w nas z karabinu i możemy bezkarnie go ostrzeliwać ze Stingera. XD

Ogólnie co do MGS'ów na Extreme to nigdy nie ukończę Sons of Liberty bo nigdy nie przejdę momentu z duszeniem mackami na Arsenal Gear.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez Aszyn » N cze 03, 12 18:25

Curtis napisał(a):Jeszcze taka sprawa co do walki ze śmigłowcem na Extreme(totalnie o tym zapomniałem)Kiedy zaczyna się chować biegamy tak by jak wyleci stać przy barierce. Wtedy nie trafi w nas z karabinu i możemy bezkarnie go ostrzeliwać ze Stingera. XD

Ogólnie co do MGS'ów na Extreme to nigdy nie ukończę Sons of Liberty bo nigdy nie przejdę momentu z duszeniem mackami na Arsenal Gear.


A ja grałem w 2 na extreme, bo zebrałem kiedyś wszystkie dog tagi i pamiętam, że był dość trudny, ale do zrobienia.
Najłatwiejszy wg mnie na najwyższym poziomie był jednak MGS4 bez zabijania i alarmów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Aszyn
The End
 
Posty: 524
Dołączył(a): Pn maja 15, 06 15:10
Lokalizacja: Katowice
Gram: Destiny
Czytam: Solaris

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez kALWa888 » N cze 03, 12 18:29

Curtis napisał(a):Jeszcze taka sprawa co do walki ze śmigłowcem na Extreme(totalnie o tym zapomniałem)Kiedy zaczyna się chować biegamy tak by jak wyleci stać przy barierce. Wtedy nie trafi w nas z karabinu i możemy bezkarnie go ostrzeliwać ze Stingera. XD


Hehe, ciekawa sprawa. Kilka razy tak zrobiłem, ale niechcący i nietrafienie uważałem raczej za szczęście.

Curtis napisał(a):Ogólnie co do MGS'ów na Extreme to nigdy nie ukończę Sons of Liberty bo nigdy nie przejdę momentu z duszeniem mackami na Arsenal Gear.


A idź w pieruny z tym ;]. Zniszczyłem sobie na tym pada, ale w końcu mi się udało. Próbowałem łyżką i nie jest to taki zły patent, ale musi być ona odpowiednia no i rysuje pada. Koniec końców i tak udało mi się to normalnie zrobić, ale trochę bolało. I mówię tu o European Extreme, bo tortury na Extreme są o wiele łatwiejsze. A nieśmiertelniki to pikuś. Nie ma z nimi żadnego problemu poza tym że jak uzbieramy w Sol a potem dopadniemy Substance to trzeba je zdobywać od nowa, albo przynajmniej jest taka możliwość. Największym problemem w zbieraniu tagów było zabranie od żołnierzy, którzy pojawiają się w danym momencie a potem znikają i już nie dane jest nam od nich zabrać póki nie zaczniemy gry jeszcze raz. No i kolejnym problemem jest ciągłe podnoszenie się na rękach w Tanker Episode bo bez grip level 2 nie dostaniemy się do pewnych żołnierzy. I musiałem to robić na każdym poziomie trudności. Podnieść się 100 razy. Nie było tak źle, ale strasznie mozolne, poza tym miałem nadzieję że wystarczy zrobić to raz. A niestety trzeba na każdą nową grę robić od nowa.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez Curtis » N cze 03, 12 18:36

Jestem dupa wołowa jeśli chodzi o button mashing i nawet tortury w jedynce na Extreme są dla mnie problemem nie do przeskoczenia ;]
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re:

Postprzez shalashaska » So wrz 29, 12 14:05

SALADYN napisał(a):Ja sobie darowałem, nie chciałem żeby frustracja obrzydziła mi tej gry.


Mnie właśnie złapała frustracja, dopiero po 14 latach podjąłem się poziomu extreme. Normalnie hardkor, ale na range big bosa nie mam szans, problemem są racje żywnościowe bo jednak bez nich nie daję rady.
Tutaj koleś nie źle jedzie ale widać ewidentnie że korzysta z emulatora i zresztą jakoś mi to śmierdzi: http://www.youtube.com/watch?v=fUQY6RHrtbs
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: MGS na poziomie Extreme

Postprzez uci » So wrz 29, 12 16:36

pentamizen pozwala dłużej wytrzymać na gripie bez pompowania
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron