MGS: TTS a MGS1

Posty o grach Metal Gear Solid i Metal Gear Solid: Ghost Babel na Gameboy Color

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Gillian » Śr lut 27, 13 00:43

Nie wiem, które numerki dokładnie, ale po prostu trzeba patrzeć, czy mają wejścia na pady i memorki od GCN. A za tym idzie oczywiście fakt, że sam zakup Wii nie wystarczy, bo trzeba dopaść pada i memorkę z GCN - za oryginalne jak się ktoś zmieści w 80zł komplet to jest okazja.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re:

Postprzez One man army » Pn kwi 22, 13 14:53

Bizon napisał(a):Poprostu Snake w TTS ma wg. mnie bledsz? twarz ni? ten w MGS2. Jak dla mnie troche zbyt blad?...


Mi się nie spodobało to jak Snake i Liquid "marszczyli"nosy...jakby ciagle mieli g. pod nosem :/
One man army
Arnold
 
Posty: 24
Dołączył(a): Pt lut 08, 13 20:57

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Wt sie 13, 13 01:38

Dziś ukończyłem Metal Gear Solid The Twin Snakes. Muszę powiedzieć, że do tej pory znałem te grę z Youtube'a i moja ocena była zbyt krzywdząca dla tej gry. Choć nadal uważam, że w porównaniu do pierwowzoru wypada blado to jednak ma ta produkcja coś do zaoferowania. Może jednak po kolei... To co mi się do tej pory nie podobało nie podoba się nadal... Czyli matrixowe, nikomu nie potrzebne cut-scenki, wyprane z klimatu "momenty szczególne" jak śmierć Foxa i Wolf. Brak instrumentalnej wersji "The Best is yet to come" w grze. Jeśli chodzi o muzykę to nie jest ona taka najgorsza, choć w ogólnym rozrachunku jednak słabsza od oryginału. Choć nowa aranżacja "Tank Hangar" bardzo mi się podoba. Voice acting moim zdaniem stoi na minimalnie gorszym poziomie niż w MGS na PSXa. Wyjątkiem tutaj jest Cam Clarke, który tym razem wcielając się w Liquida pobił swój pierwowzór. Hayter bez tej chrypy nie brzmi tak dobrze jak na szaraku. Gorzej też z Foxem i Ravenem(Fox wiadomo zmiana aktora) reszta przyzwoicie. Ogólnie miejscami pozmieniany skrypt miejscami wypada lepiej innym razem gorzej. Rozwiązania Gameplayu ogólnie dobre ale czy naprawdę trzeba było dodawać M9 ? Co ciekawe w tej wersji tortury są naprawdę banalne i to mnie cieszy. Kilka razy była ta gra dla mnie nowym MGSowym doświadczeniem a walka z czołgiem i Hindem to prawie szok kulturowy. Obie walki na poziomie Normal są dużo trudniejsze niż na PSX na poziomie Extreme. Bardzo mile mnie to zaskoczyło. Szkoda, że walki wręcz z Ninją i Liquidem wypadają bardzo źle. Ogólnie niestety przez pewne głupie rozwiązania w wielu scenach gra bardzo wiele traci na swojej wiarygodności i nie jest to dobra Political-ficition historia jak na szaraku. Uważam, że nie jest to najlepszy Re-make jaki można było zrobić i bardzo nad tym ubolewam.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Gillian » Wt sie 13, 13 11:24

Ja bym w to chętnie zagrał w końcu, żeby się przekonać, czy w akcji jest tak samo źle jak na filmikach, ale na litość - nie za 240zł. Nie ma kto sprzedać za pół tej ceny? :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Wt sie 13, 13 12:45

Zapomniałem dodać... Naomi Hunter ? WHAT THE FUCK ? Czemu nie ma już tego akcentu ? Brzmi jak "Oh fuck i will read my script and fucking go home, fuck that shit I hate Metal Gear Solid just like Twilite Kid does"...
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Gillian » Wt sie 13, 13 13:04

Curtis, ostrzeżenie za pomówienia.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Wt sie 13, 13 13:12

Umniejszasz swój wkład w produkcję Remake'u Metal Gear Solid ? Jesteś bardzo skromny :)
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez SALADYN » Wt sie 13, 13 16:40

Gillian Seed napisał(a):Ja bym w to chętnie zagrał w końcu, żeby się przekonać, czy w akcji jest tak samo źle jak na filmikach, ale na litość - nie za 240zł. Nie ma kto sprzedać za pół tej ceny? :D

Przeca wyżej pisałem że mogę pożyczyć, pokryjesz koszty wysyłki w obie strony i zagwarantujesz że oddasz w takim stanie w jakim pożyczyłeś i po sprawie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Gillian » Wt sie 13, 13 16:53

O widzisz, zapomniałem :/.

Teraz urlop a potem GTA, więc dam znać pod koniec roku :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Śr sie 14, 13 14:48

Jeszcze propo TTSa pamiętam, że gdzieś tutaj była dyskusja na temat tego czy w podziemnym przejściu do Comm Towers jest sklepienie czy go nie ma. Otóż w TTS go nie ma.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez shalashaska » Pn sie 19, 13 09:08

Curtis napisał(a):Jeszcze propo TTSa pamiętam, że gdzieś tutaj była dyskusja na temat tego czy w podziemnym przejściu do Comm Towers jest sklepienie czy go nie ma. Otóż w TTS go nie ma.


No ja poruszyłem ten temat i faktycznie go nie ma, nawet w MGS4 to miejsce jest zasypane śniegiem i też wskazuje na brak zadaszenia.
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez S@rdynka z pushki » Śr wrz 24, 14 16:56

Dla mnie Twin Snakes to porażka... Sceny rodem z Matriksa (porządny film, żeby nie było) zrąbały kompletnie klimat.
"Well, I'm going to send you a love letter, my dear. Do you know what that is? It's a bullet straight from my gun to your heart."
Avatar użytkownika
S@rdynka z pushki
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr sie 20, 14 13:48
Gram: życie
Czytam: co popadnie :P

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Śr paź 29, 14 20:54

Grane w grę czy tylko widziane na YT ?
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez shalashaska » Cz paź 30, 14 09:48

Oba screeny jeszcze ciepłe, o dziwo w jaskini pada śnieg przez otwór w suficie a przed tower A już nie pada :P
Załączniki
ScreenShot025.jpg
ScreenShot024.jpg
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Gillian » Cz paź 30, 14 10:06

Ja zawsze myślałem, że przed wieżami jest gdzieś dach tak bardzo wysoko, że go nie widać. Dopiero w MGS4 okazało się, że dachu nie ma.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez uci » Cz paź 30, 14 20:10

może chwilowa zmiana pogody?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Cz lis 13, 14 21:21

Zwykłe niedopatrzenie programistów w moim mniemaniu. A szkoda bo gdyby na przykład zrobiono ostrą wichurę w tym korytarzu do wierzy A. Wiatr, mnóstwo śniegu i do tego pojedynek z Wolf. To byłby ciekawy motyw. Remake MGS 1 na PS 4 pls :D
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Gillian » Pt lis 14, 14 00:29

Kto w co wierzy?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Cz lis 19, 15 14:10

https://www.youtube.com/watch?v=b8nmC_yULyM

14:20 po prostu jebłem xDDDDD "CO ZA DEBIL TO TAK ZAPROJEKTOWAŁ" :D
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez SALADYN » Cz lis 19, 15 14:19

Co w tym głupiego ? Od Sons of Liberty możesz szybko zejść na dół puszczając się krawędzi i szybko łapiąc którejś z poniższych. Chyba że nawet najniższa krawędź to gwarancja śmierci, będę musiał to sobie kiedyś sprawdzić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Cz lis 19, 15 14:25

Wybacz ale dla mnie to jest głupie... Zamieć, helikopter rzygający pociskami ale lina ? Lina jest dla suabych Chędożyć to przecież to TTS, TTS jest dla hardkorów :D
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Osvelot » Cz lis 19, 15 14:39

Wybacz ale wyciąg tego kija z tyłka wreszcie.

Przeniesienie mechaniki z MGS2 pozwoliło na dodanie alternatywnej ścieżki dla akcji z helikopterem, nic nie tracisz, zyskujesz nowość. Co w porównaniu z innymi mniej korzystnymi implementacjami tej mechaniki (walka z Ocelotem traci kompletnie na jakiejkolwiek trudności przez FPS) jest pretty good i przynajmniej można stwierdzić, że myk z MGS 2 się do czegoś przydał.

A wypominanie TTS'owi akcji a'la John Woo to trud równie daremny, co budowanie zamku z piasku pod wodą.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Cz lis 19, 15 15:10

To raczej pokazuje że środowisko MGS 1 + mechanika MGS 2 = Kwiatki motzno z dupy...

AI strażników z MGS 2 zakładał, że przy zniszczeniu radia nasz wróg miał wycofać się do innego pomieszczenia za load screenem...

Wiecie jakie fajne rzeczy wychodzą jak zrobicie to samo w Nclr Storage Bld B2(tam gdzie idzie się walczyć z Mantisem. Po prostu środowisko MGS 1 jest niedostosowane do AI strażników z MGS 2 ale ktoś chyba o tym nie wiedział. Polecam przetestować.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: MGS: TTS a MGS1

Postprzez Curtis » Śr lut 03, 16 20:31

http://www.twitch.tv/uknighted/v/38534831

Polecam jak ktoś nie zna gry to jest takie in-depth.
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron