Błędy

Posty o grach Metal Gear Solid i Metal Gear Solid: Ghost Babel na Gameboy Color

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Błędy

Postprzez Sage » N lis 13, 05 20:24

Temat dotyczy bugów z mgs1 - jakie znale?li?cie i jak uda?o wam si? je wykorzysta? (je?li w ogóle).

Ja przypominam sobie dwa.
1. Nuclear Storage Buliding poziom 1. U?ywaj?c innego bugu (przytrzymaj jak?? cyfr? na klawiaturze, a b?dziesz móg? tam u?ywac broni jej odpowiadaj?cej) wybra?em nikit? i wystrzeli?em w stra?nika. Usun?? si? troch?, a rakieta przelecia?a przez ?cian? @_@. To ?ciana po lewej, zaraz przed schodami. Ten bug uda?o mi si? nieraz powótrzy?.
2. Walka z liquidem na ?bie rexa. W lewym górnym rogu g?owy rexa próbowa?em unikn?? uderzenia Liquida chwilowo k?ad?c si? na ziemi i zosta?em podniesiony na jakie? 1,5 wysoko?ci snejka. Po bodaj?e trzech sekundach spad?em...z rexa - -.

Co wam uda?o si? znale???
Ostatnio edytowano Pt cze 15, 07 21:19 przez Sage, łącznie edytowano 1 raz
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Odp: Bugi MGS1

Postprzez kul2 » N lis 13, 05 21:14

Bug, niebug, do wyprobowania na konsolach, ew. emu - walka z Liquidem, przy odrobinie wprawy mozna zalatwic go kombo piesc, piesc, piesc, piesc, piesc, piesc i tak do oporu, po prostu trzeba wyczuc moment kiedy Snake ma wykonac cios noga i sie zatrzymac na ulamek sekundy po czym rozpoczac znowu kombo i znowu zatrzymac przed ciosem z nogi.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Odp: Bugi MGS1

Postprzez Dymek » N sty 01, 06 22:25

w wersji na kompa jak si? odpowiednio wczo?gamy pod luf? rozwalonego czo?gu gra si? zawiesi
Avatar użytkownika
Dymek
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:33
Lokalizacja: wawa

Odp: Bugi MGS1

Postprzez kelen » Pn sty 02, 06 18:51

kul napisał(a):Bug, niebug, do wyprobowania na konsolach, ew. emu - walka z Liquidem, przy odrobinie wprawy mozna zalatwic go kombo piesc, piesc, piesc, piesc, piesc, piesc i tak do oporu, po prostu trzeba wyczuc moment kiedy Snake ma wykonac cios noga i sie zatrzymac na ulamek sekundy po czym rozpoczac znowu kombo i znowu zatrzymac przed ciosem z nogi.

Próbowa?em w wersji na PC - te? nawet dzia?a.

A ja znalaz?em ciekawy bug. Nie wiem czy o nim kto? kiedy? pisa?.
Dzia?a tylko w wersji na PC.
Podczas walki z MG, gdy Fox jest przygniatany przez MG, a my celujemy ze Stingera, spróbojcie nacisn?? od 1 do 9 w celu zmieny broni... Prosze bardoz, ogladamy akcje z troche innej perspektywy ;P. Spróbujcie te? poruszac postaci? - daje ciekawy efket (Ale po tym moga byc klopoty ze sterowaniem ,taka uwaga)
Avatar użytkownika
kelen
Predator
 
Posty: 99
Dołączył(a): Pn wrz 05, 05 16:28
Lokalizacja: Piekary Śl.

Odp: Bugi MGS1

Postprzez Tails » Pt sty 13, 06 08:27

Ja wiem tyle, ?e jak le?eli?my na pod?odze, to spróbujcie wsta?, ale nie puszczajcie klawisza kucania...teraz mo?na biega? i strzela? naraz. Przydatne na tych schodach na sama góre wie?owca...wiem, ?e dziala w wersji PC, nie wiem czy na PSX... ;) Jest tylko jeden mankament..Gdy biegniesz i strzelasz to bro? znosi po trochu do góry...
Tails
 

Odp: Bugi MGS1

Postprzez Sage » Pt sty 13, 06 08:41

A to nie bug, to zamierzone by?o ;]

jungestuchol
Ponadto nie trzeba wcale wpierw kuca? - wystarczy wcisn?? na raz przycisk strza?u (kwadrat) i kucania (iks).
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Odp: Bugi MGS1

Postprzez Tails » Pn sty 16, 06 08:12

Tak my?la?em, ?e to zamierzone by?o...a gdy nacisn? na raz te 2 przyciski to i tak Snake kuca. To trzeba si? dobrze zgra? z tym naciskaniem! I s?ysza?em jeszcze, ?e po walce z Hintem mo?emy zobaczy? jak Liquid wyskakuje z helikoptera i mamy wtedy pewno??, ?e prze?y?, ale ja nie potrafi? tak stan?? na tym dachu, ?eby go zobaczy?...napiszcie czy to jest prawda, czy kto? tylko tak napisa?. Mo?liwe, ?e wyst?puje to tylko w wersji na PSX.
Ostatnio edytowano Pn sty 16, 06 08:15 przez Tails, łącznie edytowano 1 raz
Tails
 

Odp: Bugi MGS1

Postprzez liquid kaczor » Pn sty 16, 06 13:25

Co do tego i? mo?na zobaczy? jak Liquid wyskakuje z helikoptera to nic nie wiem napomiast mozna zobaczy? spadochron na snow field'zie (druga walka ze Sniper Wolf).
(jungestuchol
Bo po prostu nie mo?na tego zobaczy? - jest tylko filmik, jak Snake mówi: "See you in hell, Liquid. That takes care of the cremation", a w MGS1 na PSX nie mo?na, jak w MGS3:SE, podczas filmików wciska? R1, by zobaczy? wi?cej. Jedynie ten spadochron mo?na zobaczy?.)

Najpierw wci?nij Kwadrat potem (nie puszczej?c keadrata) X, treaz Ci nie kucnie.
Obrazek
Avatar użytkownika
liquid kaczor
Olga Gurlkovich
 
Posty: 276
Dołączył(a): Pn lip 25, 05 20:26
Lokalizacja: MOGŁEM WIEDZIEĆ!?!

Odp: Bugi MGS1

Postprzez PiotrB » Pn sty 16, 06 17:07

liquid napisał(a):Halindem ;) Mozna zobaczy? spadochron na snow field'zie (druga walka ze Sniper Wolf).
Najpoerw wci?nij Kwadrat potem (nie puszczej?c keadrata) X, treaz Ci nie kucnie.

Jak najbardziej. Spadochron Liquid'a jest po prawej stronie u do?u lokacji.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez snake971 » Wt kwi 26, 11 21:07

Blad chodziaz nie blad. Jak mamy mgs na epsxe i pobierzemy sobie program do emulatora z pluginem - psx emulation cheater to gdy bedziemy aktywowac 3 kody zapisywac gre, wylaczac i znowu 3 kody to w koncu bedzie taki blad ze przechodzimy przez sciany i jak dojdziemy na wieze to tam do gory od razu bedzie rozwalone wszystko - przez Hinda.
Avatar użytkownika
snake971
Arnold
 
Posty: 25
Dołączył(a): Pt kwi 08, 11 15:33

Postprzez Panczi » Cz cze 02, 11 17:52

Ja na emulatorze miałem raz błąd że wchodząc do windy, kolana zatopiły mi się w podłogę i żołnierze patrolujący zbrojownię Mnie nie widzieli, jednak nie można było zmieniać broni...
Snake: Kim jesteś ?
F.Jeager : Ani wróg, ani przyjaciel. Powróciłem ze świata w którym takie słowa nie mają znaczenia.
Panczi
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): N maja 29, 11 22:49
Lokalizacja: Wrocław, Polska

Re: Błędy

Postprzez SaladinAI » So paź 19, 13 11:18

Scena w celi - Meryl nie bez powodu czuła się zaniepokojona :)

http://www.youtube.com/watch?v=x3MV9s_e ... e=youtu.be
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: Błędy

Postprzez kALWa888 » So paź 19, 13 19:05

Haha. Dawno się tak nie uśmiałem :D. Ciekawe czy gościu przeszedł w ten sposób całą grę. Jakby mi się udało tak dziwnie wczytać to bym pozostał. Najlepsze są te powykręcane ciała.

No i kradnę linka na fejsbuka ;).

Scena w celi - miszcz.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28


Powrót do Metal Gear Solid

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron