"Boss i have a good idea" ;)

Posty o grach Metal Gear Solid i Metal Gear Solid: Ghost Babel na Gameboy Color

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

"Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Artur » Wt lip 02, 13 20:51

Zastanawiam się, co miał na myśli Mantis mówiąc to do zdenerwowanego Liquida w sali tortur przy zwłokach Darpa Chief-a... W końcu potem ukazał się tylko Sneakowi przy windzie, po ucieczce Meryl... I to był ten "dobry pomysł"... lol :?
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Szada Farkas » Wt lip 02, 13 20:58

Zawsze mi się wydawało, że ten 'dobry pomysł' to wkroczenie do akcji Decoya Octopusa.
Wszyscy jesteśmy demonami w okowach.
Avatar użytkownika
Szada Farkas
Olga Gurlkovich
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt sty 15, 13 00:08

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Artur » Wt lip 02, 13 21:05

No ale rzecz działa się już po tej "akcji"... Być może miał na myśli późniejsze przejęcie kontroli nad Meryl w Commander Room, ale w czym, to miałby pomóc, skoro rozchodziło się o kody detonacyjne... Liquid w sali tortur powiedział: "Wy głupcy! Zabiliście go! Teraz nigdy nie dowiemy się jakie były kody detonacyjne!" - coś w ten deseń... ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Szada Farkas » Wt lip 02, 13 21:07

To była taka retrospekcja. Szef DARPA nie żył już na długo przed przybyciem SS.
Wszyscy jesteśmy demonami w okowach.
Avatar użytkownika
Szada Farkas
Olga Gurlkovich
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt sty 15, 13 00:08

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Gillian » Wt lip 02, 13 23:34

To byly nanomaszyny i Snakowi wydawalo sie ze mial wizje, ktora calkiem przypadkiem pokryla sie z rzeczywistoscia, ale Snake jeszcze wtedy o tym nie wiedzial, bo Mantis wypuscil gaz ze swoich silniczkow, dzieki ktorym fruwal.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez kALWa888 » Wt lip 02, 13 23:38

Kolejny zimny człowiek?
Jak dobrze pamiętam, Pan Czołg pisał w miarę normalnie aż do tej ostatniej zmiany z tymi dziwnymi tematami.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Curtis » Śr lip 03, 13 10:42

Srsly mate ? Just tell me... Srsly ? Niech ktoś takich trolli banuje :(
Osvelot jest Bogiem
Avatar użytkownika
Curtis
The Sorrow
 
Posty: 661
Dołączył(a): Śr sty 09, 08 15:06
Czytam: Nie podam bo jak skończę będzie nieaktualne

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Artur » Śr lip 03, 13 17:24

ArhibaldWest napisał(a):To była taka retrospekcja. Szef DARPA nie żył już na długo przed przybyciem SS.

Widzisz nie pomyślałem o tym... :) Zawsze myślałem, że w celi rozmawiało się z prawdziwym Darpą... Może dlatego, że grę przechodziłem dawno temu... Następnie ta scena w sali tortur z ekipą Fox Hound, która była zmontowana jakby za "mgłą", co mogło oznaczać takie cofnięcie w czasie, ale nie pomyślałem o tym... Zmylił mnie Mantis, który ukazał się następnie przed windą i jakoś połączyłem te sceny w jedną całość i uznałem, że dzieją się w czasie rzeczywistym... ;)
kALWa888 napisał(a):Kolejny zimny człowiek?
Jak dobrze pamiętam, Pan Czołg pisał w miarę normalnie aż do tej ostatniej zmiany z tymi dziwnymi tematami.

Kolejny nieomylny człowiek ...? :> :> Znam takich...
Curtis napisał(a):Niech ktoś takich trolli banuje :(

Chyba Ci się coś pojebało... Forum jest po to, żeby pytać nawet jakby miało być to dla kogoś durne pytanie
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Gillian » Śr lip 03, 13 18:07

Nie wiem dlaczego sie czepiacie Artura. Zadal normalne pytanie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Artur » Śr lip 03, 13 18:29

Ironia? (zważywszy na to jaki post wrzuciłeś wcześniej...) Mniejsza o to... Nawet nie pomyślałem, że dla kogoś może to być głupie pytanie... Post wyżej wyjaśniłem dlaczego
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez kALWa888 » Śr lip 03, 13 18:50

Hm, a ja tu kierowałem swój post do użytkownika o nicku MrTank, więc albo pokiełbasiły mi się tematy, albo były tutaj jego posty, lub po prostu podchwyciłem ironię tk wysuwając swoje podejrzenia. Do Artura nic nie mam.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Gillian » Śr lip 03, 13 21:51

Artur napisał(a):Ironia? (zważywszy na to jaki post wrzuciłeś wcześniej...) Mniejsza o to... Nawet nie pomyślałem, że dla kogoś może to być głupie pytanie... Post wyżej wyjaśniłem dlaczego


Ja sobie ironizowalem wyjasnienia autorstwa MrTanka z innego tematu. Koledzy chyba nie podlapali i pocisneli Tobie nieslusznie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez SALADYN » Śr lip 03, 13 23:31

Curtisowi się chyba tematy i użytkownicy pomieszali.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Artur » So lip 06, 13 22:58

To sorry może ja źle zrozumiałem, ale postu Pana Czołgu nie zauważyłem...
Więc teraz jak już wiem o pewnych faktach, to zastanawiam się jak Decoy Octopus upozorował atak serca, skoro Snake sprawdzał puls, a raczej jego brak... Chyba, że Octopus zmarł naprawdę na zawał serca...?
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez SALADYN » So lip 06, 13 23:01

Teraz ziomek pojechałeś, powiedz proszę że nie znasz angielskiego na tyle dobrze że wątek Fox Die ci umknął.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Artur » So lip 06, 13 23:04

Fox Die i wszystko jasne. Ale gdzie była mowa o tym, że tak zginął Octopus...?
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Gillian » So lip 06, 13 23:07

Po prostu odśwież sobie grę albo poczytaj na ZL...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez SALADYN » So lip 06, 13 23:07

Po pokonaniu Ravena, resztę zagadki musisz sam rozwiązać

twilite kid napisał(a):Po prostu odśwież sobie grę albo poczytaj na ZL...

Takie motywy mogą komuś umknąć, nie wywalajmy znowu wszystkich na główną jeśli i tak nawet komentarza nie spłodzi.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Artur » So lip 06, 13 23:15

No tak... Przeczytałem teraz na Zanzibar i nawet nie pamiętałem, że po walce z Ravenem była taka wskazówka... W końcu 8 lat robi swoje...
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Szada Farkas » So lip 06, 13 23:39

Raven mówi o tym, a potem jeszcze Liquid dopowiada czemu Octopus to zrobił. A no i jeszcze chyba przed sceną tortur Liquid mówi, że Octopus nie żyje. Ale jak się nie grało 8 lat to mogą takie szczegóły umknąć.
Wszyscy jesteśmy demonami w okowach.
Avatar użytkownika
Szada Farkas
Olga Gurlkovich
 
Posty: 252
Dołączył(a): Wt sty 15, 13 00:08

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Gillian » N lip 07, 13 00:37

SALADYN napisał(a):Po pokonaniu Ravena, resztę zagadki musisz sam rozwiązać

twilite kid napisał(a):Po prostu odśwież sobie grę albo poczytaj na ZL...

Takie motywy mogą komuś umknąć, nie wywalajmy znowu wszystkich na główną jeśli i tak nawet komentarza nie spłodzi.

Mi sie wydaje, ze warto takie rzeczy samemu wylapywac, nawet po 8 latach ;).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Artur » N lip 07, 13 01:35

Właśnie, to robię przy waszej pomocy... Bo jakoś mnie na razie nie ciągnie, żeby ponownie zagrać w jedynkę (Deus ExObrazek...)
Obrazek
Avatar użytkownika
Artur
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pn cze 17, 13 22:57
Gram: PES 5, Fallout 1
Czytam: Powinienem

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Gillian » Wt lis 25, 14 01:38

Podczepię się pod temat.

Nie wiem, czy sprawa była poruszana, nie pamiętam. Ale czy nie zastanowiło Was to, dlaczego Liquid tak otwarcie przy Sneju mówi o Octopusie i o tym wypadku z Andersonem (scena przed torturami)? Jeszcze wrzucają Solida do jednej celi z ewidentnie nieświeżymi zwłokami. Wszystko jakby po to, aby Snake coś podejrzewał. Jednak przecież Liquidowi powinno zależeć na tym, by Snake był przekonany, że szef DARPA oddał kod i zmarł właśnie w celi? Z jednej strony oczko dla gracza, aby coś podejrzewał. Z drugiej strony niekonsekwencja. Czy coś pominąłem, o czymś zapomniałem?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Solidny » Wt lis 25, 14 01:55

Myślę, że zwykłe budowanie napięcia i tajemniczości, bo z perspektywy czasu nie miało to specjalnie sensu :). Chyba, że zwyczajnie nie przeceniali inteligencji tej ekipy (słusznie, jak się okazało).

Co do mówienia o Octopusie, to nie było jakoś kiedy Snake się nie dobudził jeszcze do końca? Mogli nie zauważyć ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez SALADYN » Wt lis 25, 14 02:03

Zwloki w celi nie mają nic do rzeczy, w końcu Solid był przy śmierci "Andersona" nie Octopusa i jeszcze nic nie wiedział o Fox Die, tylko stan zwłok zdradzał że coś tu nie gra. Zagrywka Liquida nadal działała i tylko ta wizja przed windą burzy misterną intrygę, po co ona była też mnie dziwi.
Ostatnio edytowano Wt lis 25, 14 02:05 przez SALADYN, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Gillian » Wt lis 25, 14 02:04

Przed momentem miałem tę scenę. Kiedy Snake już się obudził, Liquid wychodząc powiedział, że muszą się dowiedzieć, co zabiło Bakera i Octopusa. Tym samym wskazał, że obok Bakera tym drugim, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach nie jest Anderson a Octopus. Mówi w tym samym momencie do Ocelota, aby nie popełnił błędu jak z Andersonem. To już po gadce z wybudzonym Solidem.

Co do zwłok - jaki był sens w ogóle je tam trzymać i jeszcze wrzucać Sneja do tej samej celi? Ewidentnie było z nimi coś nie tak. Równie dobrze mogli je gdzieś indziej złożyć.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez SALADYN » Wt lis 25, 14 02:15

Nie było już chyba potrzeby grania przedstawienia, Sneju zamknięty, nic nie kuma a pomysł z przebierankami Liquida wypłynął potem gdy już było wiadomo że kodów nie zdobędą.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Gillian » Wt lis 25, 14 12:49

SALADYN napisał(a):Nie było już chyba potrzeby grania przedstawienia, Sneju zamknięty, nic nie kuma a pomysł z przebierankami Liquida wypłynął potem gdy już było wiadomo że kodów nie zdobędą.


Nic z tego nie rozumiem. Pomysł wypłynął wcześniej ze strony Mantisa. Podczas tortur był już realizowany, ale nie zrealizowany. Gdyby Snake miał rzeczywiście to IQ180 to mógłby dodać dwa plus dwa i domyśleć się, że skoro mówią o śmierci Octopusa (o którym wiedział, że jest "master of disguise") i o wypadku z Andresonem, to coś nie gra.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez Solidny » Wt lis 25, 14 16:24

Gillian napisał(a):
SALADYN napisał(a):Nie było już chyba potrzeby grania przedstawienia, Sneju zamknięty, nic nie kuma a pomysł z przebierankami Liquida wypłynął potem gdy już było wiadomo że kodów nie zdobędą.


Nic z tego nie rozumiem. Pomysł wypłynął wcześniej ze strony Mantisa. Podczas tortur był już realizowany, ale nie zrealizowany. Gdyby Snake miał rzeczywiście to IQ180 to mógłby dodać dwa plus dwa i domyśleć się, że skoro mówią o śmierci Octopusa (o którym wiedział, że jest "master of disguise") i o wypadku z Andresonem, to coś nie gra.

Nawet kiedy Raven wyłożył to na tacy to nikt się nie skumał. Nie wiedzieli dokładnie co Liquid chce osiągnąć no i cały czas nieźle udawał, że mają działającą atomówkę.

Pytanie ile osób załapało co się dzieje przed wyjawieniem twista, przy pierwszym podejściu do gry :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: "Boss i have a good idea" ;)

Postprzez SALADYN » Wt lis 25, 14 23:08

Tu jest pies pogrzebany. Wydaje mi się że ten dobry pomysł Mantisa to było właśnie ta przebieranka Octopusa (nie Liquida) żeby wyciągnąć od Solida kod do aktywacji Rexa, w owym czasie pewnie nie wiedzieli o karcie PAL którą Baker zastosował jako ekstra zabezpieczenie. Liquid i reszta o karcie pewnie dowiedzieli się dopiero po przesłuchaniu Bakera i śmierci Andersona jednak nie wiedzieli jak ona działa i wtedy Liquid wymyślił żeby wykorzystać Sneja podszywając się pod Millera.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron