Zablokowany szyb wentylacyjny

Posty o grach Metal Gear Solid i Metal Gear Solid: Ghost Babel na Gameboy Color

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez kul » Śr lip 23, 14 18:22

Kurna...trzy lata temu bym nie zapomniał.
I chyba przesadziłem, nie trzy a bardziej sześć.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gac666 » Śr lip 23, 14 18:46

Trzy lata temu byłbym pierwszy, który dałby bana, ale teraz MGSa1 już odpuszczam jeśli ktoś się umie wybronić. Jakby Rav3n cwaniaczył to by wyleciał bardzo szybko, a tak to spoko. Kupi sobie albo wersje PSX albo wersje z PSN i będzie spokój.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez shalashaska » Cz lip 24, 14 16:58

Opłaca się kupić MGS na psn, ja mam na Ps3, PSP i PS Vita :)
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: Odp: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez SALADYN » Cz lip 24, 14 17:01

kul napisał(a):Trzy lata temu wyglądałoby to tak:
Rav3n - ban na konto
SALADYN - 3 ostrzezenia czyli ban na miesiac
ArecaS - ostrzezenie za rozmywanie
Shalashaska - ostrzezenie za rozmywanie
Zancudo - ostrzezenie za rozmywanie
Gillian i Ocwelot - 2 ostrzezenia za pyskowki

No to powspominalem.

I dlatego zacząłem się udzielać właśnie te sześć lat temu gdy zauważyłem rozluźnienie zwieraczy na forum, choć i tak byłem bardzo ostrożny w słowach.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Cz lip 24, 14 17:05

Oj przeciez niemalze kazdy z nas ma cos na sumieniu. Jednak ja caly czas zwracam uwage na to, ze kilkanascie lat temu bylo inaczej. Dzis dostep do gier jest niemalze rownie latwy co do piratow. Kiedys gry moglo po prostu nie byc w sklepie... Sam szukalem kiedys MGSa i nie znalazlem, a zakupow przez telefon sie balem.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez SALADYN » Cz lip 24, 14 17:19

Nie chodzi o sumienie czy słuszność otrzymywanych ostrzeżeń ale o rygor który psuje atmosferę for. Dla przykładu, kiedyś na jakimś forum speców IT spytałem jak rozwiązać jakiś problem z komputerem, efekt był taki że dostałem osta bo ktoś już o to kiedyś pytał. Odpisałem że wiem ale tamta porada u mnie nie działa, dostałem osta za rozmywanie i kwestionowanie pracy moderacji. Pokornie wygrzebałem ten stary temat i najgrzeczniej jak potrafiłem poprosiłem o pomoc przedstawiając problem jak tylko się dało. Dostałem osta i bana za zaśmiecanie forum starymi tematami i powtarzanie. To właśnie dlatego nie przeszkadza mi hermetyczność Zanzibaru, taka mała społeczność po prostu lepiej z sobą żyje nawet jak się czasem pogryziemy między sobą.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez shalashaska » Cz lip 24, 14 19:40

Najśmieszniejsze jest to że ja nawet nie wiedziałem że gdy nie weźmiemy socoma to zamkną szyb wentylacyjny, ale jaja :D
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez SALADYN » Cz lip 24, 14 20:01

No sam przy entym zaliczaniu po prostu sprawdziłem jak Snake sobie poradzi w walce w celi bez Socoma. Eksperyment sie przydał po latach.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Cz lip 24, 14 20:21

Ciekawe... ja pamiętam taki motyw, że poszedłem tam bez broni. Zastanawiałem, się jak sprawa się rozwinie i pamiętam taką scenę podczas rozmowy z zakamuflowaną Meryl, że Snake zamiast do niej celować (bo nie miał czym), chwycił lufę jej karabinu. A podczas walki chyba załatwiłem wszystkich wręcz. Było coś takiego, czy mi pamięć figle płata?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez SALADYN » Cz lip 24, 14 20:25

Płata figle, chyba. W TTS była na bank scena jak sobie Meryl z Solidem nawzajem wyrywają tego FAMASA. W oryginale różnica polegała na tym że mogłeś nie mieć tłumika, no i Sasaki mógł mieć pikseloze za batki.

Edit
Po chwili zastanowienia jednak coś mi świta. Zamknięta kratka wentylacji mogła być skutkiem tego że gracz dostał się do hangaru z Abramsami dolnym szybem który pierwotnie pilnował żołnierz i kamera. Jeśli ktoś na Jana podbiegł i wczołgał się do tego szybu nie usłyszał rozmowy dwóch strażników na górnej kładce hangaru. Może ta rozmowa w której jest wspomniana owa kratka jest zmienną decydującą o tym czy kratka jest zamknięta. Wtedy SOCOM może nie mieć wpływu na scenki w celi. Chyba sobie dzisiaj odpalę pierwszego MGS :)
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Solidny » Cz lip 24, 14 22:34

Gillian napisał(a):Ciekawe... ja pamiętam taki motyw, że poszedłem tam bez broni. Zastanawiałem, się jak sprawa się rozwinie i pamiętam taką scenę podczas rozmowy z zakamuflowaną Meryl, że Snake zamiast do niej celować (bo nie miał czym), chwycił lufę jej karabinu. A podczas walki chyba załatwiłem wszystkich wręcz. Było coś takiego, czy mi pamięć figle płata?


Dokładnie tak, pamiętam to.

Nie sądzę żeby gra zmuszała do wracania na heliport albo słuchania rozmów strażników z górnego szybu. To by nie miało sensu. Musi być inny powód zamknięcia szybu... np pirat ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Cz lip 24, 14 23:15

SAL, kiedy szedłeś bez Socoma dolnym szybem była inna rozmowa właśnie o broni.

A Snake chyba nie miał szans mieć tłumika w konfrontacji z Meryl. Tłumik był chyba dopiero po zdobyciu karty?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez RafalKa » Cz lip 24, 14 23:32

Gillian napisał(a):SAL, kiedy szedłeś bez Socoma dolnym szybem była inna rozmowa właśnie o broni.

A Snake chyba nie miał szans mieć tłumika w konfrontacji z Meryl. Tłumik był chyba dopiero po zdobyciu karty?

Tak - był chyba przy śpiącym gościu.
Obrazek
Avatar użytkownika
RafalKa
Pyro Bison
 
Posty: 133
Dołączył(a): So wrz 17, 11 17:11
Lokalizacja: Toruń
Gram: MGS4, Syphon Filter1

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez SALADYN » Pt lip 25, 14 00:04

Tak, był przy śpiącym gościu, jednak przed ratowaniem Andersona owy magazyn z śpiącym gostkiem był otwarty. Po wydarzeniach w celi potrzebna już była karta a pilnujący tłumika strażnik już nie spał.

Nie pamiętam żeby była inna rozmowa ale właśnie mi dałeś kolejny powód do zagrania.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Pt lip 25, 14 00:16

Niee... ten magazyn był zamknięty przed spotkaniem Andersona.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez SALADYN » Pt lip 25, 14 00:18

Ja pierdziu tyle lat już minęło, teraz się zastanawiam czy to jednak magazyn z goglami nie był otwarty.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Pt lip 25, 14 00:21

Z goglami tak, do tego z tłumikiem chyba przed Ocelotem można było wejść.

A ta scenka w szybie to to, o czym tu piszą:

The second hidden scene can be viewed by NOT picking up the SOCOM and heading into the first floor vent shaft. Once you get it, crawl to the left, not right (where Master contacts you) all the way to the end (there is a ration there). You get a scene of the two guards talking about the SOCOM storage door being broken. And if you set off an alarm before hand, they continue into a conversation about and intruder being spotted outside.


http://mgarsenal.proboards.com/thread/3946
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Rav3n » Pt lip 25, 14 07:44

Solidny napisał(a):
Gillian napisał(a):Ciekawe... ja pamiętam taki motyw, że poszedłem tam bez broni. Zastanawiałem, się jak sprawa się rozwinie i pamiętam taką scenę podczas rozmowy z zakamuflowaną Meryl, że Snake zamiast do niej celować (bo nie miał czym), chwycił lufę jej karabinu. A podczas walki chyba załatwiłem wszystkich wręcz. Było coś takiego, czy mi pamięć figle płata?


Dokładnie tak, pamiętam to.

Nie sądzę żeby gra zmuszała do wracania na heliport albo słuchania rozmów strażników z górnego szybu. To by nie miało sensu. Musi być inny powód zamknięcia szybu... np pirat ;)

Nie pirat bo jak zacząłem od nowa i zebrałem SOCOM`a, szyb był otwarty :)
Macie tu tą scenę na YT: http://www.youtube.com/watch?v=qgzdj1lYQhw#
Ostatnio edytowano Pt lip 25, 14 07:47 przez Rav3n, łącznie edytowano 1 raz
Snake what happened? SNAKE? SNAAAAKE?!
Avatar użytkownika
Rav3n
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt cze 20, 14 20:37
Gram: Silent Hill, MGS 1, COD BO 2, BF3

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Pt lip 25, 14 07:46

To nic nie tlumaczy. Sprobuj jeszcze raz pojsc bez socoma ;)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez shalashaska » Pt lip 25, 14 23:22

W tym momencie grałem i do hangaru udałem się dolnym szybem, na filmiku widać ze Snake nie ma socoma i łapie ręką za famasa. Po filmiku zaczyna się akcja i socom leży u naszych stóp.

edit@
Nie ma znaczenia którym szybem wentylacyjnym dostajemy się do Tank Hangar, szyb wentylacyjny na B1 jest otwarty.
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Poprzednia strona

Powrót do Metal Gear Solid

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron