Zablokowany szyb wentylacyjny

Posty o grach Metal Gear Solid i Metal Gear Solid: Ghost Babel na Gameboy Color

Moderatorzy: Snake., Bizon, GM

Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Rav3n » Pn lip 21, 14 10:58

Kiedy mam uratować Darpa Chief'a muszę wejść po drabinie do szybu wentylacyjnego żeby dostać się do jego celi, ale wejście do szybu zasłania kratka. Jak teraz dojść dalej? Gram w wersję PC, na drugim PC na ePSXE problem nie występuje.
Snake what happened? SNAKE? SNAAAAKE?!
Avatar użytkownika
Rav3n
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt cze 20, 14 20:37
Gram: Silent Hill, MGS 1, COD BO 2, BF3

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Pn lip 21, 14 11:04

Oryginał?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Rav3n » Pn lip 21, 14 11:34

Nie do końca (skąd teraz wziąść orginał takiej starej gry?)
Snake what happened? SNAKE? SNAAAAKE?!
Avatar użytkownika
Rav3n
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt cze 20, 14 20:37
Gram: Silent Hill, MGS 1, COD BO 2, BF3

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Faja » Pn lip 21, 14 11:54

Rav3n napisał(a):Nie do końca (skąd teraz wziąść orginał takiej starej gry?)


stąd
http://allegro.pl/gry-na-konsole-sony-p ... s0-ce-0718
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Rav3n » Pn lip 21, 14 11:58

Chodziło o orginalną wersję PC, a nie PSX
Snake what happened? SNAKE? SNAAAAKE?!
Avatar użytkownika
Rav3n
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt cze 20, 14 20:37
Gram: Silent Hill, MGS 1, COD BO 2, BF3

Re: Odp: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez SALADYN » Pn lip 21, 14 12:06

Rav3n napisał(a):Kiedy mam uratować Darpa Chief'a muszę wejść po drabinie do szybu wentylacyjnego żeby dostać się do jego celi, ale wejście do szybu zasłania kratka. Jak teraz dojść dalej? Gram w wersję PC, na drugim PC na ePSXE problem nie występuje.

Masz Socoma? Bez pistoletu nie da się wziąć udziału w wydarzeniach po wyjściu z celi. Socom leży sobie na pace ciężarówki na lotnisku lub w hangarze z czołgami w jednym z magazynów, chyba.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Rav3n » Pn lip 21, 14 12:08

To wszystko wyjaśnia! Tak nie mam Socoma! Dzięki za pomoc!
Snake what happened? SNAKE? SNAAAAKE?!
Avatar użytkownika
Rav3n
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt cze 20, 14 20:37
Gram: Silent Hill, MGS 1, COD BO 2, BF3

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Pn lip 21, 14 12:26

SAL, po co pomagasz piratowi? Nie znasz regulaminu?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gac666 » Pn lip 21, 14 12:28

Niech Rav3n na pokutę kupi wersję na PSX to będzie mu przebaczone :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez SALADYN » Pn lip 21, 14 14:53

A dlaczego by nie pomóc, gra w wersje PC a ona rzeczywiście nie jest dostępna od ręki, oryginał musiałby ściągać z zagranicy. Poza tym to gra z przed szesnastu lat, kogo tu okradać ?
Głównie jednak pomogłem dlatego ze narzekacie na izolacje zanzibaru w przypadkach banowania trolli czy ludzi zakładających głupie tematy, tu macie użytkownika który przyszedł z prostym pytaniem. Dlaczego więc kogoś skreślac tylko dlatego że złamał jeden przepis regulaminu ? Dajcie mu szansę jaką dawaliście innym.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez ArecaS » Pn lip 21, 14 15:09

Akurat w tym wypadku popieram SALa. Można się kogoś czepiać, gdyby grał w czwórkę czy PW na piracie, ale jednak MGS 1-3 już dawno z pierwszego obiegu wyszły i oryginalne egzemplarze to raczej zabawa dla kolekcjonerów. O granie w pirackiego MG2 czy GB raczej nikt by się nie czepiał, nie?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Pn lip 21, 14 15:11

SALADYN napisał(a):A dlaczego by nie pomóc, gra w wersje PC a ona rzeczywiście nie jest dostępna od ręki, oryginał musiałby ściągać z zagranicy. Poza tym to gra z przed szesnastu lat, kogo tu okradać ?
Głównie jednak pomogłem dlatego ze narzekacie na izolacje zanzibaru w przypadkach banowania trolli czy ludzi zakładających głupie tematy, tu macie użytkownika który przyszedł z prostym pytaniem. Dlaczego więc kogoś skreślac tylko dlatego że złamał jeden przepis regulaminu ? Dajcie mu szansę jaką dawaliście innym.

a) nie ma znaczenia, że to wersja PC. Jeśli jest niedostępna, a chce zagrać to PSXa kupi na allegro za 50zł, a grę za drugie tyle.
b) kogo okradać? Konami, które wciąż grę sprzedaje na PSN.
c) szansę innym? odkąd pamiętam na ZL panuje zasada zero tolerancji dla MGSowego piractwa... sam kiedyś z ciekawości przytrollowałem, że gram w pirackiego MGS2 i dostałem bana od kula :)

Ale masz rację, warto dać szansę użytkownikowi. Ale wkurza mnie strasznie ta nieporadność użytkowników typu "nie ma na allegro wersji PC za pinć złoty to piracę". Gdyby to był Snatcher czy inne Policenauts to można wybaczyć, bo to trudno dostępne gry i bardzo drogie (Snatcher). Ale żeby zagrać w MGS nie mając żadnego sprzętu do grania, wystarczy zainwestować max te 150zł. Czy to tak dużo?


ArecaS, MGSy 1-3 nie wypadły z obiegu. Jedynkę kupić możesz na PSN, dwójkę i trójkę jako HD na PS3/360/PSV - i to wszystko za śmiszne piniądze. Możliwości jest mnóstwo, nic piractwa tu nie usprawiedliwia.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Solidny » Pn lip 21, 14 15:27

Zgadzam się, że akurat MGS na PC to już taki rarytas dla kolekcjonerów, a oficjalnie to praktycznie abandonware.

Inwestowanie w PSXa to też raczej dla kolekcjonerów/pasjonatów, a Konami i tak gówno z tego ma. Za to do wersji PSN trzeba jeszcze mieć PS3, a to już nie max 150, a conajmniej 500zł (a to za najgorsze, w dodatku używane modele), czyli poważna inwestycja dla wielu ludzi, zwłaszcza młodszych.

Dlatego póki ktoś otwarcie się tym nie chwali, mogę jeszcze jakoś zdzierżyć, zwłaszcza jeśli to "problemy wieku dziecięgo".
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Pn lip 21, 14 15:57

Ale kto mówi o kolekcjonerstwie? Chcę zagrać, to szukam najtańszej możliwości. A nie płaczę, że "na moją platformę nie ma, więc ściągne".
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Odp: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez shalashaska » Pn lip 21, 14 16:13

SALADYN napisał(a):A dlaczego by nie pomóc, gra w wersje PC a ona rzeczywiście nie jest dostępna od ręki, oryginał musiałby ściągać z zagranicy. Poza tym to gra z przed szesnastu lat, kogo tu okradać ?
Głównie jednak pomogłem dlatego ze narzekacie na izolacje zanzibaru w przypadkach banowania trolli czy ludzi zakładających głupie tematy, tu macie użytkownika który przyszedł z prostym pytaniem. Dlaczego więc kogoś skreślac tylko dlatego że złamał jeden przepis regulaminu ? Dajcie mu szansę jaką dawaliście innym.

Taka odpowiedź mi się podoba :)
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Rav3n » Pn lip 21, 14 16:17

PSX'a mam, ale wieku 13 lat (wiem że mało) 50 zł to nie tak mało, szególnie jak nie jest się bogatym.
Snake what happened? SNAKE? SNAAAAKE?!
Avatar użytkownika
Rav3n
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt cze 20, 14 20:37
Gram: Silent Hill, MGS 1, COD BO 2, BF3

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Pn lip 21, 14 17:45

Rav3n napisał(a):PSX'a mam, ale wieku 13 lat (wiem że mało) 50 zł to nie tak mało, szególnie jak nie jest się bogatym.

Granie nie jest niezbedne do zycia. Jak Cie nie stac, to nie musisz.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Osvelot » Śr lip 23, 14 12:00

Rozumiem wszystko, naprawdę - oprócz tego, jak można być aż tak masakryczną zrzędą. Point given, point made, point taken - teraz to już samo sranie dla srania się.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Śr lip 23, 14 14:28

A ty jestes trollem co raz na ruski rok dolozy swoje 3 grosze do dyskusji ktora go nie dotyczy... i co ci do tego.

Ja to traktuje w kategoriach otwierania oczu na problem i proponue alternatywne rozwiazanie, ktorych jest kilka.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Rav3n » Śr lip 23, 14 15:18

Przepraszam was za to, bo widzę że każdy ma inne zdanie i nie chcę żeby nastąpił jakiś konflikt z mojego powodu. Tak wiem że mam złą rzecz na sumieniu i jak tylko uzbieram tą kasę to kupię MGS`a na PSX`a i wstawię tu zdjęcie!
Snake what happened? SNAKE? SNAAAAKE?!
Avatar użytkownika
Rav3n
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt cze 20, 14 20:37
Gram: Silent Hill, MGS 1, COD BO 2, BF3

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gac666 » Śr lip 23, 14 15:25

Yaaaay :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Solidny » Śr lip 23, 14 16:23

Widzicie? Porządny chłopak ;)

Ja też miałem trochę na sumieniu zanim zebrałem całą serię na półce... Jak się zainteresuje tematem odpowiednio wcześnie, to w przyszłości ktoś taki może kupić nawet z sentymentu. Najbardziej mnie wkurza jak ktoś staje się dorosły, idzie do pracy i dalej piraci, bo przecież zawsze tak robił i kto by tam kasę wydawał na to, przecież płaci za internet. Humble Bundle? To na pewno jakiś szwindel... i ma tylko stare gry... albo słabe. Spiracę, bo nie będę przecież robił przelewu na 5zł. Od takiej mentalności krew mnie zalewa :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Osvelot » Śr lip 23, 14 16:53

Gillian napisał(a):A ty jestes trollem co raz na ruski rok dolozy swoje 3 grosze do dyskusji ktora go nie dotyczy... i co ci do tego.

Wszystko mi do tego. Jak już musisz się przypierdalać też do mnie, to masz tutaj moje zdanie w temacie, tylko że cudzymi słowami:
http://youtu.be/809x6WeWqRA?t=24s
Ja się z tym podejściem zgadzam - sam w ten sposób parę długów z młodości spłaciłem, jak tylko finansowo stanąłem na nogi. Jak ktoś ma sumienie, to właśnie tak zrobi. Jak ktoś nie ma sumienia, to żaden gorzki buc mu tego siłą nie wyperswaduje.
Chodząc i sapiąc dużo nie wskórasz, choćbyś nie wiadomo jak mocno był przekonany o własnej racji - jako tej jedynej słusznej.

Mam nadzieję, że sam "przejrzysz na oczy", bo tak się pięknie składa, że właśnie trafiłeś na młodego człowieka z sumieniem - który się przejął, mimo że został zjebany z góry na dół jak skończony leń i pirat, bo internetowy inkwizytor go dopadł i wyszarpał za szmaty, zakładając jak zwykle, że ma do czynienia z kolejną nikczemną szumowiną.

PS. No i dzięki za osobistą laurkę dla mojej osoby, ale możesz ją sobie wsadzić głęboko tam, skąd - mam nadzieję - wreszcie wyciągniesz ten kij od miotły, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Śr lip 23, 14 16:57

Na forum od zawsze obowiazywala zasada zero tolerancji dla piractwa i to egzekwuje. Nagle znalazlo sie stadko obroncow pokrzywdzonych...

A bucem to sobie mozesz kolegow nazywac, ode mnie sie odpieprz
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Zancudo » Śr lip 23, 14 17:06

Ostatnio edytowano So cze 27, 20 19:08 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Osvelot » Śr lip 23, 14 17:20

Gillian napisał(a):Na forum od zawsze obowiazywala zasada zero tolerancji dla piractwa i to egzekwuje. Nagle znalazlo sie stadko obroncow pokrzywdzonych...

A bucem to sobie mozesz kolegow nazywac, ode mnie sie odpieprz

Staram się pisać ogólnie, nie musiałeś tego brać do siebie - chyba, że nalegasz na taką metodę prowadzenia dialogu (mi osobiście nie leży). Jeśli zapoznałeś się z treścią w linku, to jest tam zaznaczone, że chodzi o typ zachowania, a nie o konkretnego człowieka (chociaż Kazik posłużył za wygodny przykład takiego zgorzkniałego typa, co wytyka złodziei palcami nie unikając przy tym hipokryzji - jak ktoś słyszał o aferze z płytą "Hurra!" to zdaje sobie sprawę, że jest to przykład bardzo celny).

Mogę zrobić transkrypt filmiku i rozwinąć o własną interpretację, bo odnoszę wrażenie, że nie miałeś cierpliwości przebrnąć przez tę parę minut "dość" niewyraźnej mowy - sam czasem muszę się porządnie wsłuchać, żeby zrozumieć, co Tymon próbuje powiedzieć, nie ma zbyt klarownego sposobu wysławiania się. Przyjmuję takie założenie, bo nie chciałbym zakładać, że ktoś zignorował czyjąś wypowiedź od A do Z tylko dlatego, że nie była w 100% zgodna z jego własną opinią. Bo to całe "o co w tym wszystkim chodzi" gdzieś się nadal nie odnalazło tutaj w tej dyskusji i trochę go, moim skromnym zdaniem, brakuje.

PS. Nie mogę nazywać kolegów bucami, nie koleguję się z bucami.

*nudge* *wink*
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Rav3n » Śr lip 23, 14 17:22

Ale ja mam pecha :( Na allegro jeden MGS jest po japońsku, a drugi po niemiecku. I jeszcze trzy jako aukcje więc cena będzie wyższa niż gdyby były jako kup teraz... Na tablicy nie ma wogóle MGS'a 1! Trzeba czekać na dobrą okazję!
Snake what happened? SNAKE? SNAAAAKE?!
Avatar użytkownika
Rav3n
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Pt cze 20, 14 20:37
Gram: Silent Hill, MGS 1, COD BO 2, BF3

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Gillian » Śr lip 23, 14 17:29

Ocelot, jestem mobilny, nie mialem mozliwosci przesluchac.

Rav3n, trzeba czekac na okazje. Ja trafilem niedawno na full komplet w idealnym stanie za kilkadziesiat zl. W sumie mam poprzedni egzemplarz na zbyciu, ale CD1 jest uszkodzone (wcina w jednej rozmowie i trzeba ja przewinac).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez kul » Śr lip 23, 14 17:57

Trzy lata temu wyglądałoby to tak:
Rav3n - ban na konto
SALADYN - 3 ostrzezenia czyli ban na miesiac
ArecaS - ostrzezenie za rozmywanie
Shalashaska - ostrzezenie za rozmywanie
Zancudo - ostrzezenie za rozmywanie
Gillian i Ocwelot - 2 ostrzezenia za pyskowki

No to powspominalem.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Re: Zablokowany szyb wentylacyjny

Postprzez Solidny » Śr lip 23, 14 18:17

Zapomniałeś o mnie ;)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Następna strona

Powrót do Metal Gear Solid

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron