Rekrutacja do Fox-Hound

Wszystkie pytania i opinie dotyczące którejś z gier: - Metal Gear - Metal Gear 2 - Metal Gear: Snake's Revenge

Moderatorzy: Snake., GM

Rekrutacja do Fox-Hound

Postprzez Nevar » Pn lip 09, 07 09:36

http://www.metalgearsolid.us/readarticl ... cle_id=198
"Oddział do zadań specjalnych Fox Hound. Grupa najlepszych żołnierzu, utworzona w roku 1990, przez Big Boss'a." - a nie w 1971? Czy Ci z Fox-Hound z MGS1 też musieli przechodzić te testy?
Nevar
banan
 
Posty: 630
Dołączył(a): N wrz 03, 06 09:39

Postprzez kul2 » Pn lip 09, 07 09:51

No coz, artykul pochodzi z instrukcji do MG2 i jest kolejnym przykladem na niescislosc w scenariuszu.
Tak, Ci z MGS1 tez musieli cos takiego przechodzic.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez GRAY » Wt sie 28, 07 13:51

troche namotane jest ... w tym calym scenariuszu
Obrazek
Avatar użytkownika
GRAY
Machinegun Kid
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr lip 25, 07 13:08
Lokalizacja: Jelonka

Postprzez ColonelAI » Wt sie 28, 07 21:46

Z tego co widzę historia przedstawiona w Metal Gear jest sprzeczna z tą w MGS. Przy MGS HK puściły wodze wyobraźni więc nie ma się co dziwić. MG przy MGS jest taki normalny.

Czytałem scenariusz MGSPO i powstanie FoxHaund jest zupełnie inaczej pokazane niż w MG. Lepiej. Niebanalnie.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez drakkainen » Śr sie 29, 07 23:18

Najlepiej żeby zamiast Portable Ops 2 HK zrobił ''remake'' Metal Gear 1&2. Wtenczas powiedzmy zostawił by tą samą fabułe (Solid vs. Big Boss) ale rozbudował by interesująco orginalny skrypt i np. wtedy wątek powstania Fox Hound nie kłócił by sie z innymi częściami.
Avatar użytkownika
drakkainen
Red Blaster
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn sie 06, 07 22:30
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Sashh » Cz sie 30, 07 13:09

drakkainen napisał(a):Najlepiej żeby zamiast Portable Ops 2 HK zrobił ''remake'' Metal Gear 1&2. Wtenczas powiedzmy zostawił by tą samą fabułe (Solid vs. Big Boss) ale rozbudował by interesująco orginalny skrypt i np. wtedy wątek powstania Fox Hound nie kłócił by sie z innymi częściami.


Mniam mniam, lubimy odgrzewane kotleciki.

A co do testów wytrzymałościowych - jakoś nie jestem przekonany, czy podstarzały Ocelot (po kilkunastu minutach biegania wyraźnie miał zadyszkę), delikatna Sniper Wolf, albo słabowity Mantis (jeśli grałby fair i nie używał telekinezy) byliby w stanie sprostać tym zadaniom. Może Raven i Liquid zdaliby przebycie 64 km z plecakiem o wadze 30 kg w ciągu 15 godzin. Brzmi to jak egzamin dla klasycznych komandosów a nie "band of freaks" jaką byli członkowie FOXHOUND w MGS1.
Sashh
Coward Duck
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt sie 07, 07 20:58

Postprzez Uzion » Cz sie 30, 07 16:10

Sashh napisał(a):
drakkainen napisał(a):Najlepiej żeby zamiast Portable Ops 2 HK zrobił ''remake'' Metal Gear 1&2. Wtenczas powiedzmy zostawił by tą samą fabułe (Solid vs. Big Boss) ale rozbudował by interesująco orginalny skrypt i np. wtedy wątek powstania Fox Hound nie kłócił by sie z innymi częściami.


Mniam mniam, lubimy odgrzewane kotleciki.

A co do testów wytrzymałościowych - jakoś nie jestem przekonany, czy podstarzały Ocelot (po kilkunastu minutach biegania wyraźnie miał zadyszkę), delikatna Sniper Wolf, albo słabowity Mantis (jeśli grałby fair i nie używał telekinezy) byliby w stanie sprostać tym zadaniom. Może Raven i Liquid zdaliby przebycie 64 km z plecakiem o wadze 30 kg w ciągu 15 godzin. Brzmi to jak egzamin dla klasycznych komandosów a nie "band of freaks" jaką byli członkowie FOXHOUND w MGS1.


Pewnie przepustka do Fox - Hound byly ich nadprzyrodzone umiejetnosci. Przeciez nie wziallbys Psycho - Mantisa do zielonych beretow ;-)
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez Sashh » Cz sie 30, 07 16:39

No to trzeba się było zdecydować czy FOXHOUND to oddział komandosów, czy banda popaprańców, bo potem wychodzą nieścisłości fabularne (a ta nieścisłość to niestety pikuś przy innych).
Sashh
Coward Duck
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt sie 07, 07 20:58

Postprzez Bizon » Cz sie 30, 07 17:13

Sashh napisał(a):podstarzały Ocelot

A kto ci powiedział, że Ocelot wstępując do FH był stary?

Dodatkowo wszyscy wiemy, że to trochę wyssany z palca tekst ;)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Sashh » Cz sie 30, 07 17:22

To fakt, ale skoro już teoretyzujemy, to jakieś badania okresowe musiały by być prowadzone.
Sashh
Coward Duck
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt sie 07, 07 20:58

Postprzez kul2 » Cz sie 30, 07 17:23

Dodatkowo wszyscy wiemy, że to trochę wyssany z palca tekst


Instrukcja do Metal Gear 2 wyssana z palca?
To ze w roku 1990 Hideo nie planowal kolejnych czesci nie znaczy ze informacje bral z nieba.

A kto ci powiedział, że Ocelot wstępując do FH był stary?


Gdy był najemnikiem został zauważony przez Big Bossa, przyłączył się do oddziału najemników w Outer Heaven, pozostał z nimi aż do końca. Prawdopodobnie pracował jeszcze przez kilka lat jako najemnik. Następnie został przyjęty do grupy Fox Hound, może w tym okresie poznał Solidus Snake’a.

Zalozmy ze przylaczyl sie rok po odejsciu Solida czyli w 2000, mial wtedy ponad 50 lat.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Uzion » Pt sie 31, 07 22:38

kul napisał(a):Gdy był najemnikiem został zauważony przez Big Bossa, przyłączył się do oddziału najemników w Outer Heaven, pozostał z nimi aż do końca. Prawdopodobnie pracował jeszcze przez kilka lat jako najemnik. Następnie został przyjęty do grupy Fox Hound, może w tym okresie poznał Solidus Snake’a.


Ciekawie ta znajomosc musiala wygladac po operacji Snake Eater... I troche dziwne, ze Ocelot stal sie po niej zwyklym najemnikiem, "zostal zauwazony" przez (juz) Big Bossa, ktory wcielil go do swojego malego kraju (OH).
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez drakkainen » So wrz 01, 07 00:33

Chyba po Portable Ops - to Ocelot dążył do współpracy z BB a sam Jack dostrzegł potenciał siedzący w Ocelocie że tak powiem od samego początku, nie dziwi nic że sie zbratali.
FUTURE IS HERE.
FIGHT THE FUTURE.
Avatar użytkownika
drakkainen
Red Blaster
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn sie 06, 07 22:30
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Uzion » So wrz 01, 07 12:23

Chyba, ze tak...
Avatar użytkownika
Uzion
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Śr wrz 06, 06 19:04

Postprzez Drax » Cz sty 31, 08 23:22

Właśnie jak ktoś powiedział, że oni byli brani do FH po przez swoje nadprzyrodzone zdolności. Chociaż wydaje mi się, że oni potrzebowali ludzi do stworzenia oddziału idealnego.
Np mantis pewnie nie przechodził treningu, ale przydał się w FH bo był dobry np. do przeprowadzania tortur i wyzyskiwania informacji. Decoy był idealnym szpiegiem.
A pewnie liquid itp. przechodzili te testy. Ale wiadomo, że każdy miał konkretną role w tym.
Sniper wolf idealny sniper, raven siłacz oraz świetny na zimne tereny. Ocelot, też świetnie się posługuje bronią i potrafi torturować,a liquid miał zdolności przywówdcze (pomijając zdolności walki itp.) i oto mamy oddział idealny. Tyle na ten temat z moje strony.

Odpowiadając na pytania NEVARA to po prostu jedni musieli drudzy nie musieli.
Ale najbardziej prawdopodobne to jest to, że hideo ni przewidział kolejnej serii jak to ktoś powiedział.


A i jescze jedno mnie nurtuje. Najpierw był oddział Fox stworzony przez majora zero.
I czytałem, że też Camppel był szefem Foxhound. To jak to jest, że niby był camppel a tu Big Boss. (bo to że liquid to wiem zaraz po BB) ale nierozumiem tego, że BB i Camppel.

Wytłumaczcie mi, chyba, że nie doczytałęm w czegoś w scenariuszu. ;-)
I'm no hero. Never was. Never will be.

http://ja.gram.pl/draxo0s
Avatar użytkownika
Drax
Vamp
 
Posty: 366
Dołączył(a): Pn sty 28, 08 00:34
Lokalizacja: Shadow Moses...

Postprzez Pabian01 » Pt lut 01, 08 12:07

Drax napisał(a): i jescze jedno mnie nurtuje. Najpierw był oddział Fox stworzony przez majora zero.
I czytałem, że też Camppel był szefem Foxhound. To jak to jest, że niby był camppel a tu Big Boss. (bo to że liquid to wiem zaraz po BB) ale nierozumiem tego, że BB i Camppel.

Wytłumaczcie mi, chyba, że nie doczytałęm w czegoś w scenariuszu.


Najpierw byl oddzial Fox dowodzony przez MAjora Zero tak jak napisales. Nastepnie BB stworzyl FoxHound i nim dowodzil. Bo wydarzeniach w Outer Heaven dowodca FoxHound zostal Campbell. Jesli zle napisaklem to niech mnie ktos poprawi :P
Ostatnio edytowano Pt lut 01, 08 15:02 przez Pabian01, łącznie edytowano 1 raz
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kul2 » Pt lut 01, 08 13:47

1970 - rozwiazanie FOX kierowanego przez Majora Zero
1971 - zalozenie Fox Hound, ktorym kieruje Big Boss
1995 - wydarzenia w Outer Heaven po ktorych Big Boss przestaje byc dowodca FH, a zostaje nim Campbell
2005 - rozwiazanie oddzialu Fox Hound

http://www.metalgearsolid.us/viewpage.php?page_id=4
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Drax » Pt lut 01, 08 17:04

Thx. No już mniej więcej rozumiem.
I'm no hero. Never was. Never will be.

http://ja.gram.pl/draxo0s
Avatar użytkownika
Drax
Vamp
 
Posty: 366
Dołączył(a): Pn sty 28, 08 00:34
Lokalizacja: Shadow Moses...

Postprzez raven_raven » So lut 09, 08 23:02

No dobra, ale w międzyczasie Campbell wypadł z FoxHound, przed wydarzeniami z Shadow Moses. Kto był nim potem? Wydaje mi się, że Liquid, ale nie jestem pewien. Jak to było?
There is place for only one Snake, and one Big Boss!
Avatar użytkownika
raven_raven
Młody Ocelot
 
Posty: 189
Dołączył(a): N gru 30, 07 00:41

Postprzez uci » N lut 10, 08 00:08

no bo był to liquid, dlatego też on dowodził na SH.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh


Powrót do Seria Metal Gear

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron