Dlaczego Zanzibar?

Wszystkie pytania i opinie dotyczące którejś z gier: - Metal Gear - Metal Gear 2 - Metal Gear: Snake's Revenge

Moderatorzy: Snake., GM

Dlaczego Zanzibar?

Postprzez SaladinAI » Śr gru 03, 08 13:23

Dlaczego Kojima zdecydował się na nadać nazwę dla państwa Big Bossa, po już istniejącym kraju? Poprzednio mieliśmy Outer Heaven i coś to znaczyło - więcej, geneza nazwy została przedstawiona później w prequelach. Lecz co z Zanzibar Land?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SALADYN » Śr gru 03, 08 13:32

Sama nazwa jak dla mnie fajnie brzmi , być może powodów inspiracji Koji'ego należy się doszukiwać w historii tego kraju lub jego kulturze.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Johny Sasaki » Cz gru 04, 08 08:09

Ja gdzies kiedys czytalem, ze gdzies w jakims jezyku Zanzibar znaczy 'come to daddy', moze to jakas inspiracja, aczkolwiek to tlumaczenie wydaje mi sie dosc podejrzane.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez SaladinAI » Cz gru 04, 08 18:12

Nie wiem, na google nic nie znalazłem. Jedyne oficjalne info co do nazwy Zanzibar to te:

The word "Zanzibar" probably derives from the Persian زنگبار, Zangi-bar ("coast of the blacks"); ultimately from the Arabic words of the same meaning بر الزنج, however it is known in Arabic as Zanji-bar (زنجبار).
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Pabian01 » Cz gru 04, 08 21:02

Hmm dobre pytanie przecież w MGSach nic nie jset przypadkiem, a jeśli jest to jest już to "przemyślany przypadek" :)
A czy Hideo nie jest fanem Queen bądź Freddie`go Mercury`go ??
Freddie urodził się na Zanzibarze ;)
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Snake_VR5 » Cz maja 06, 10 12:33

Wydaje mi się że Kojima zdecydował się na nadać taką nazwę dla państwa, po już istniejącym kraju gdyż chciał po prostu jeszcze bardziej urzeczywistnić czy też nadać większego realizmu tej utopii Big Bossa. Poza tym w swojej historii kraj ten przeżył rządy dyktatorskie, a czym innym jak nie rządami dyktatorskimi był Zanzibar Big Bossa ? A co do tego że Hideo jest fanem Queen bądź Freddie'go Mercury, to niczego nie można potwierdzić na 100%
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Nazil » So maja 08, 10 12:59

A może chodziło tu o kwestie fabułową? W sensie, że to była ponownie opoka Big Bossa i teraz po zniszczeniu Outer Heaven, następna forteca musi mieć inną nazwę aby "nie przyciągać" np. rządu., a musi dać przykrywke dalszej batalii Big Bossa
Hail Satan!
Avatar użytkownika
Nazil
Coward Duck
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 21:32
Lokalizacja: Włocławek

Postprzez Snake_VR5 » So maja 08, 10 13:36

Nazil napisał(a):A może chodziło tu o kwestie fabułową?


A nie czasem kwestie fabularną ? :icon_smile: Z tej całej przykrywki jednak chyba nic nie wyszło skoro doszło do Operation Intrude F014, FOXHOUND z nowym dowódcą jak wiemy uzyskał cenne informacje i wysłał w samotną misje Solid Snake'a który pokrzyżował plany Big Bossa i Gray Foxa.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami


Powrót do Seria Metal Gear

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron