MG - NES Vs MSX ??

Wszystkie pytania i opinie dotyczące którejś z gier: - Metal Gear - Metal Gear 2 - Metal Gear: Snake's Revenge

Moderatorzy: Snake., GM

MG - NES Vs MSX ??

Postprzez Relict » Pn mar 20, 06 21:52

Witam was ponownie i tym razem chcia?bym was prosi? o pomoc bo kompletnie tego nie rozumiem gra?em w MG na MSX i troche( sam poczatek na NES'a) i zauwa?y?em ?e to jakie? wogle przynajmniej z poczatku inne gry i oco w tym chodzi ???

Czy to ca?a gra jest zmienione w obu przypadkach czy to tylko sam pocz?tek jest inny ?? dzi?ki zawszystkie warto?ciowe odpowiedzi :D PEACE :x :shock: :D
Avatar użytkownika
Relict
Red Blaster
 
Posty: 78
Dołączył(a): N mar 12, 06 03:32

Postprzez borx » Pn mar 20, 06 22:40

Cytuje z OH:

"Gra (MG) po raz pierwszy ukaza?a si? 12 lipca 1987r. w Japonii na konsole MSX2, w tym samym roku ukaza?a si? wersja europejska na t? sam? konsol?.
22 grudnia 1987r. ukaza?a si? konwersja MG1 na konsol? Famicom ( NES ) w Japonii, a pi?? miesi?cy pó?niej konwersja ta zosta?a wydana w USA.
Nad konwersj? gry nie czuwa? Hideo Kojima, co spowodowa?o kilka zmian, zaczynaj?c od zmian otoczenia, a na usuni?ciu dwóch bossów sko?czywszy ( zast?pienie Hinda z wersji MSX dwoma ?o?nierzami, oraz usuni?cie Metal Gear TX-55 na rzecz superkomputera )."
Obrazek
Avatar użytkownika
borx
Global Moderator
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:22
Lokalizacja: Z Dupy!

Postprzez Relict » Pn mar 20, 06 22:52

heh g?upek zemnie mog?em wcze?niej spojrze? ale trudno tam . :P
Avatar użytkownika
Relict
Red Blaster
 
Posty: 78
Dołączył(a): N mar 12, 06 03:32

Postprzez borx » Pn mar 20, 06 22:58

Czyli w sumie granie w wersje NES to strata czasu. Wczas sie kapn??em kufa ma?:/ :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
borx
Global Moderator
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:22
Lokalizacja: Z Dupy!

Postprzez Gac666x » Wt mar 21, 06 01:56

ROFL... Jak moze byc MG bez Metal Gear :D. Ja tez gra?em w wersje NES, nie doszed?em dalej ni? do bramy (nie wiem jak j? otworzy?). ;] Musze sobie pogra? w wersje na MSX.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez barth » Wt mar 21, 06 10:12

teraz to ju? chyba lepiej poczeka? na subsistance, w ko?cu obie cz??ci(z MSX'a) s? na drugiej p?ycie(jupiii)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez PiotrB » Wt mar 21, 06 11:12

Na pocz?tku gra?em w wersj? na NESa i gra mnie odrzuci?a za spraw? rozwi?za? gameplay'u. Potem przerzuci?em si? na wersj? MSX i by?em wniebowzi?ty :) .

Kojima nie pracowa? nad wersj? NES czego efekty u?wiadczymy w grze.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gac666x » Wt mar 21, 06 13:37

NES jako konsola jest o wiele s?absza, nie zapominajcie o tym. Ten kto widzia? Mortal Kombat na NES'a ten wie ;].

Ja PS2 i Subsistence mie? nie bede niestety. No ale mam jeszcze nik?? nadziej?, ?e wreszcie wyjdzie na PC. Zwykle MGSy wychodzi?y na PC bez wi?kszego szumu, po prostu pojawia?y si? nagle w sklepach ;].
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez Bizon » Wt mar 21, 06 14:50

Ja gra?em na pocz?tku na emulatorze do NES, i musze przyzna? ?e my?la?em ?e to kicha. W wersj? MSX gra si? 100% lepiej. Zamiast bra? si? za wersje na NES'a lepiej poszuka? rom'a do MSX'a i jaki? dobry emulator, bo ja na swoim musz? gra? w malutkim okienku (jak dam fullscreen to mam 6 FPS :D )
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Relict » Wt mar 21, 06 16:10

Ja gra?em na pocz?tku na emulatorze do NES, i musze przyzna? ?e my?la?em ?e to kicha.


eh troche dziwnie u?o?one zdanie to ty my?la?e? ?? ze to kicha a teraz co ??

CO DO SK?D i gdzie


emulator oraz gra znajduje si? na http://www.classicgaming.com/metalgear/emu.html

pozdrawiam i mi?ego grania :D :wink:
Avatar użytkownika
Relict
Red Blaster
 
Posty: 78
Dołączył(a): N mar 12, 06 03:32

Postprzez barth » Wt mar 21, 06 16:15

kedyne co dobre w wersji na nes'a to jej polskie t?umaczenie
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Mr_Zombie » Wt mar 21, 06 17:25

A jest?

Ja si? przyznam, ?e gra?em tylko w wersj? z NES'a, i to od pocz?tku do ko?ca z opisem :/. Po tym, jak "zab??dzi?em" chyba na pi?tym ekranie (wyszed?em z ekranu z lewej strony, wyszed?em na ten sam ekran z prawej o.O).

Mo?liwe, ?e zabior? si? za wersj? z MSX'a, chocia? ta z NES'a pozostawi?a pewien niesmak.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bizon » Wt mar 21, 06 17:29

Relict napisał(a):
Ja gra?em na pocz?tku na emulatorze do NES, i musze przyzna? ?e my?la?em ?e to kicha.


eh troche dziwnie u?o?one zdanie to ty my?la?e? ?? ze to kicha a teraz co ??

CO DO SK?D i gdzie


emulator oraz gra znajduje si? na http://www.classicgaming.com/metalgear/emu.html

pozdrawiam i mi?ego grania :D :wink:


My?la?em, dopóki nie zagra?em w wersje MSX. Ta jest extra! Nie ma b??dów które czasami wyst?powa?y na NES'e (idziesz w prawo wychodzisz w tym samym miejsu z lewej :) ) i ogólnie jest lepiej przemy?lana. Wida? w niej r?k? Kojimy :D
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Mr_Zombie » Wt mar 21, 06 19:45

Najlepszym "b??dem" w wersji NES'owskiej by?o to, ?e po zabraniu dowolnego przedmiotu, wej?ciu bodaj?e do Codecu i powrocie do gry - ten przedmiot, pomimo i? mia?o si? ju? jeden w ekwpiunku, znów le?a? na ziemi :). W ten sposób mo?na by?o ?atwo i przyjemnie uzupe?nia? sobie zapasy.
Ciekawe tylko to, ?e gdyby nie ten "b??d", walka z super komputerem by?aby troch? trudna - znalezienie 30 min (czy tam C4, cokolwiek to by?o) o.O.

Najbardziej wkurzaj?ce w wersji na NES'a by?y dziury, które pojawia?y si? nagle znik?d. I tu równiez jedynym sposobem, by je obej??, by? "b??d" - gdy podczas pojawiania si? takiej dziury wl?czy?o si? menu - ona si? zatrzymywa?a...
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez barth » Wt mar 21, 06 21:47

i to dowodzi tylko, ?e na nes'ow? wersje naprawd? szkoda czasu
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Relict » Wt mar 21, 06 22:07

barth napisał(a):i to dowodzi tylko, ?e na nes'ow? wersje naprawd? szkoda czasu


moim zdaniem prawdziwy fajn powinien zagra? w obie wersje :d Gry Metal Gear .
Avatar użytkownika
Relict
Red Blaster
 
Posty: 78
Dołączył(a): N mar 12, 06 03:32

Postprzez borx » Cz mar 23, 06 00:35

Relict napisał(a):
barth napisał(a):i to dowodzi tylko, ?e na nes'ow? wersje naprawd? szkoda czasu


moim zdaniem prawdziwy fajn powinien zagra? w obie wersje :d Gry Metal Gear .


To ja chyba nie jestem "true" fanem MG bo jako? mnie granie w ta gre na emulatorze nie bawi:/ Ani nesowa ani msxowa wersja. poczekam sobie jednak na Subsistance
Obrazek
Avatar użytkownika
borx
Global Moderator
 
Posty: 245
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:22
Lokalizacja: Z Dupy!

Postprzez Gac666x » Cz mar 23, 06 03:50

Pytanko do tych co odpalali SL98.

Czy dzia?a wam MG: Solid Snake na tym emulatorze (z tej strony co podane wyzej) ? Ja moge spokojnie odpali? Metal Gear (kurna faktycznie zupelnie inna gra :twisted: ) ale SS ju? sie nie odpala, bo mnie wyrzuca do Basica czy co to tam jest.


Aha, jak sie tym steruje? Wiem, ?e jest F1-F5 strza?ki i B,N ale mo?e co? mnie jeszcze omine?o?
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez barth » Cz mar 23, 06 09:30

niet, to ju? wszystkie klawisze, a je?eli ci nie dzia?a na tamtym emulatorze, to bardzo polecam blueMSX'a, jest ?wietny
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Gac666x » Cz mar 23, 06 14:30

Fakt zapomnia?em, ?e istnieje takie co? jak blueMSX :) Muchos gracias.
I am your Doom...
Zapraszam -->the-predator.prv.pl
-->Aazero.com
Avatar użytkownika
Gac666x
Uber Big Boss
 
Posty: 16777214
Dołączył(a): N lip 31, 05 04:51

Postprzez barth » Cz mar 23, 06 17:59

no problemo amigo ;)
a za nesówke jako? boje sie zabra?, chyba popsuje mi dobre wra?enia po wersji msx'owej
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez PiotrB » Cz mar 23, 06 18:31

Ja graj?c w MG i MG2 u?ywa?em emulatora ParaMSX. Wszystko dzia?a?o dobrze, wi?c i wam polecam.

Opis sterowania jest podany na OH.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez kul2 » Śr wrz 13, 06 21:09

W NESowa szkoda grac, Kojima jej nie nadzorowal i mowil ze nie jest z konwersji zadowolony. Odnosnie tej wersji pyly, owszem byla, niestety przetlumaczono w niej wszystkie nazwy wlasne, co po prostu odrzuca.
Teraz na szczescie spokojnie mozna pograc w oficjalnie przetlumaczone obie czesci na PS2. No przynajmniej Jankesi juz moga, my dopiero za miesiac.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55


Powrót do Seria Metal Gear

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron