Quizy w 2012

Rozmowy o turniejach przeprowadzanych na chat'cie.

Moderator: GM

Quizy w 2012

Postprzez kul » N gru 18, 11 15:35

Czy macie jakieś propozycje odnośnie quizów?
Czego byście chcieli więcej, czego mniej, czego w ogóle, więcej pytań muzycznych/graficznych/pamięciowych/może testy/ultratrudnych/ultrałatwych, których części Wam brakowało, których było za dużo.
Ostatnio edytowano N mar 04, 12 20:45 przez kul, łącznie edytowano 1 raz
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez ArecaS » N gru 18, 11 15:41

Ja może proponowałbym doprecyzowanie kilku kwestii regulaminowych. Zwłaszcza chodzi o możliwość wykorzystywania zewnętrznych źródeł podczas odpowiadania na pytania, bo kilka razy było to już przyczyną drobnych nieporozumień.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kul » N gru 18, 11 15:52

Poważnie? Przecież to zwykłe oszustwo i w przypadku wykrycia wynik jest anulowany.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Tidus93x » N gru 18, 11 16:05

Ja myślałem, że wszyscy są uczciwi... No bo po co oszukiwać, skoro to tylko zabawa?
Osobiście głosuję za tym, aby quizy były organizowane dalej i podoba mi się ich aktualna forma, niczego bym nie zmieniał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez ArecaS » N gru 18, 11 16:06

No więc widzisz. Zapisanego tego nigdzie nie ma, a niektóre pytania sprawiają wrażenie napisanych do współpracy z Google. Z resztą, z wykryciem też jest problem, więc może po prostu lepiej tak ułożyć pytania, żeby ktoś kto nie wie o co chodzi odpowiedzi w te 30 sekund nie znalazł. Przynajmniej ja z takiego założenia zwykle wychodzę układając te moje. To by wyrównało szanse.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez kul » N gru 18, 11 16:24

Dla mnie to się rozumie samo przez się, a jak widzę że ktoś wkleił z google, przecież to widać, to zawsze zwracam uwagę.
Nie ma problemu, możemy takie coś dopisać.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Lazuli Lapis » N gru 18, 11 16:37

To ktoś tak w ogóle robi?... Ja sobie czasem sprawdzam, nawet w trakcie pytania ale to z czystej ciekawości, nigdy w życiu by mi nie przyszło do głowy żeby odpowiedź wklejać z tego... co zresztą chyba widać po moim końcowym wyniku :D" Jeśli faktycznie tak jest to to dopiszcie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Postprzez ArecaS » N gru 18, 11 16:43

Powiem tak. O Al Ha Qadesha bym się nie pytał, gdybym nie zakładał, że sobie pisownię zguglacie. :P Z resztą chyba ostatnio nawet LKajus coś wspomniał, że nie zdążył czegoś sprawdzić na Google. Więc się to zdarza. I nawet nie mam pretensji skoro nie ma nigdzie w miarę precyzyjnie określonych zasad. Tak po prostu będzie jaśniej. Choć nadal uważam, że o ile w uczciwość userów nie wątpię, o tyle sam taki proceder jest praktycznie nie do wykrycia o ile ktoś myśli.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Tidus93x » N gru 18, 11 18:04

ArecaS napisał(a):o ile w uczciwość userów nie wątpię


To jest właśnie to. Ci co są uczciwi wierzą w uczciwość innych, tak jak i ja. Pragnę jednak wyrazić swoją głęboką nadzieję, że jednak się nie mylimy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Operator » N gru 18, 11 18:09

ArecaS napisał(a):w uczciwość userów nie wątpię

Pamiętacie jak kiedyś a chat wpadło dwóch oustiderów, którzy potem trollowali i wygrali quiz? Dalej wierzysz w "uczciwość"? :P
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Tidus93x » N gru 18, 11 18:11

Operator napisał(a):Pamiętacie jak kiedyś a chat wpadło dwóch oustiderów, którzy potem trollowali i wygrali quiz? Dalej wierzysz w "uczciwość"? :P


Są i takie taborety, ale ja na przykład tak jakoś mam, że w ludzi wierzę, mimo, że czasem nie są tego warci...
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Postprzez Simon » N gru 18, 11 18:16

Ja w ogóle nie rozumiem idei posilania się google czy czymkolwiek innym.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez SALADYN » N gru 18, 11 18:33

Ja mam pewna propozycję która od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie a mianowicie coś w stylu teleturnieju "Jaka to melodia".
Wiadomo jak w serii prezentuje sie tło muzyczne, cała masa świetnych utworów które mozna podzielić na sample a czatowicze musieliby odgadywać pełne nazwy ścieżek, wszystko w podobnej formie jak dotychczasowe quizy tyle że odpowiedzi udziela kto pierwszy ten lepszy w oknie głównym po odsłuchaniu utworu, pytania w formie muzycznego sampla już zresztą padały w wcześniejszych quizach ale tu chodziłoby tylko o zgadywanie nazw utworów bez liczenia schodów czy zgadywania mocy latarki, taka zabawa naprawdę przetestuje waszą wiedzę na temat muzyki z serii bez mozliwości wygooglowania odpowiedzi.
Problemem który nie potrafię przeskoczyć jest forma w jakiej by zadawano pytania, wklejanie linku do serwisów typu wrzuta czy youtube mija się z celem bo one szeregują pliki jednego użytkownika więc co bystrzejszy pędziliby jak burza w zgadywaniu, pozostają tylko dwie opcje, hosting pliku albo każdy uczestnik musiałby zasysać pliki z utworami.
Co wy na to ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Ookami » N gru 18, 11 19:13

A co z ludziami z wolnym netem (takimi jak ja?) :P
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez SALADYN » N gru 18, 11 19:17

Nie odtworzy ci się dajmy na to 30 sekundowy sampel w ciągu minuty ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kul » N gru 18, 11 19:23

A komuś innemu zbuforuje się szybciej i szybciej odpowie. Takie coś nigdy nie będzie sprawiedliwe, dlatego nie zdecydowałem się jeszcze na quiz złożony tylko z takich zadań.

Aczkolwiek jak będzie kilku chętnych to możemy coś takiego zrobić na próbę.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SALADYN » N gru 18, 11 19:29

Tylko że tu liczyłby sie nie refleks w pisaniu czy szybkość łącza a znajomość muzyki z serii, jeden zgadnie po pierwszej nutce a inny będzie słuchał sześć razy i nie skojarzy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » N gru 18, 11 19:32

To trochę skomplikowane, mogą być problemy z napisaniem całości tytułu w odpowiedzi. Większość utworów ma długie nazwy. Chyba że chcecie odpowiedzi typu "to ta muzyka, która grała przy ostatniej walce z Peace Walkerem". Może lepiej dać sampla i ileś tam odpowiedzi a/ b/ c/ d/ z których jedna będzie prawidłowa.
Obrazek
Unfortunately, killing is just one of those things that gets easier the more you do it.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez SALADYN » N gru 18, 11 19:35

To by było za łatwe, nazwa musiałaby być pełna i bez podpowiedzi ale też bez przesadnej dbałości o ortografie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kul » N gru 18, 11 19:46

Zaraz, to Ty chcesz to jeszcze na nutki podzielić? Jak w rundach półfinałowych?
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez SALADYN » N gru 18, 11 19:52

Nie no bez przesady tak tylko nawiązałem do oryginalnego teleturnieju gdzie takie cyborgi występowały.
Wklejamy utwór i czekamy aż ktoś odpowie po jakimś czasie idziemy dalej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kALWa888 » N gru 18, 11 21:54

W zasadzie SAL ma całkiem niezły pomysł, za którym bym obstawał. Ale z drugiej strony jest dość trudny do zrealizowania, o ile toczyć ma się za użyciem internetu. Co innego gdyby taki quiz urządzić na jakimś zlocie, ale póki co to widzę że kiepsko z nimi.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez SALADYN » N gru 18, 11 21:58

Można też zrobić paczkę sampli którą każdy by sobie zassał na kwadrans przed quizem i każdy by je sobie w jakimś playerze odtwarzał.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez ArecaS » N gru 18, 11 22:21

A ktoś słyszał o takich zabawkach jak Shazam czy Soundhound? 15 minut to o 10 za dużo. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Operator » Pn gru 19, 11 02:02

No to nie widzę przeszkód, aby zrobić paczki z hasłami i na początku quizu dawać dopiero hasło. Wtedy wyeliminuje się problem wcześniejszego sprawdzania materiałów.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez kul » Śr gru 28, 11 12:46

Coś jeszcze?
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...


Powrót do Quizy czatowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron