Nareszcie wszystkie albumy z serii Metal Gear Solid dostępne

Pytanka dotyczące muzyki i grafiki z gier MGS

Moderatorzy: Bizon, GM

Nareszcie wszystkie albumy z serii Metal Gear Solid dostępne

Postprzez Master Frog » Śr maja 23, 07 23:09

Witam wszystkich Frog Master powrócił, może niektórzy z was mnie nie pamiętają i dawno zapomnieli o niesfornej żabce z „Ponizovje Warehouse”. Jednak ja nie zapomniałem o waszym forum gdzie można pogadać z fanami na temat pewnego nałogowego palacza o pseudonim Solid Snak’e. Ten temat założyłem w celu poinformowaniu was o pewnym sklepie, na który natknąłem się podczas poszukiwań soundtracka z MGS: Portable Ops. W sklepie znalazłem wszystkie dotychczas dostępne teraz na rynku albumy z serii Metal Gear Solid. Jak tylko sklep ruszy od razu biorę się za zamawianie. Najciekawsze jest to, że nie są to żadne piraty made In Tajwan czy inne badziestwa a lecz oryginały Made In Japan.

Sklep ^^
Avatar użytkownika
Master Frog
Inkarnacja VR
 
Posty: 6
Dołączył(a): Wt maja 22, 07 23:17

Postprzez drakkainen » Wt sie 28, 07 22:47

Sklep znam i wszystkim rekomenduje. Co prawda jeszcze nie mam żadnego osta z serii MGS bo są bardziej priorytetowe (czytaj gł. limitowane i kończące się)edycje ale z chęcią nabende Music Collections 20th Anniversary i MGAcid 2 OST. Przy okazji ciekawostka: wszystkie osty w tym sklepie z MGSów są japońskie przy czym Konami w swojim oficjalnym europejskim sklepie sprzedaje wydania europejskie (oni jako jedyni wydają osty specialnie przeznacone na rynek europejski), tyle że osty w wersji Eu z MGS3 są pozbawione Special Camouflage Key Disc wzgledem płytek japońskich, z kolei te pozwalają bez problemu odblokowac te camo w europejskiej wersji gry. Jak ktoś ma okazje to sprawdzic niech da tutaj znac.
Avatar użytkownika
drakkainen
Red Blaster
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn sie 06, 07 22:30
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kul2 » Śr sie 29, 07 09:32

tyle że osty w wersji Eu z MGS3 są pozbawione Special Camouflage Key Disc

Dwuplytowy nie jest.
Pierwsza plyta jest oznaczona jako Special Camouflage Key Disc.
Jest za to pozbawiony utworu 'way to fall'.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Sashh » Cz sie 30, 07 13:21

kul napisał(a):Jest za to pozbawiony utworu 'way to fall'.

Wiesz może z jakiego powodu?
Sashh
Coward Duck
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt sie 07, 07 20:58

Postprzez ColonelAI » Cz sie 30, 07 13:27

Pewnie aby kupić album na którym jest...
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez kul2 » Cz sie 30, 07 13:50

Pewnie aby kupić album na którym jest...

Niezbyt, bo na zadnym OST z MGS3 wypuszczony w Europie go nie ma. A kupowanie tych z innego regionu nie nie ma sensu, bo klucz do kamuflazy nie zadziala.

Wiesz może z jakiego powodu?

Nie mam pojecia.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez ColonelAI » Cz sie 30, 07 14:14

Myślałem że są rożne wersje soundtracków.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez kul2 » Cz sie 30, 07 14:16

Owszem, ale to z powodu regionow i dlatego, ze normalnie w Japonii wydaje sie ich wiecej niz w gdzie indziej.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez ColonelAI » Cz sie 30, 07 14:54

Racja Japończycy lubią gadżety związane z grami. Mają na tym punkcie hopla. Tak a propos czytałem o najnowszym albumie w PSX Extreme. Napisali, że będzie zawierał najbardziej popularne kawałki z różnych odsłon serii. Dodatkowo wzbogacony będzie o utwory w nowej aranżacji, w których tworzeniu wzięli udział Norihiko Hibino i Shinya Kiyouzua a także Mutsuhiko Izumi odpowiedzialny za MGS1.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez kul2 » Cz sie 30, 07 15:01

METAL GEAR SOLID 20TH ANNIVERSARY MUSIC COLLECTION

http://gamemusic.minisklep.pl/show_item.php?id=789

Wydaje mi sie, ze Izumi nie bral udzialu w procesie tworzenia muzyki z MGS1, nie ma go nawet na liscie 'plac'.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Sashh » Cz sie 30, 07 16:45

Słabe te Music Collection. Mogli wyrzucić jedną z wersji Calling to the Night (po co komu aż dwie?) i dać zamiast tego na przykład chyba najbardziej rozpoznawalny motyw muzyczny metala Metal Gear Solid 1 Main Theme (zwykłą wersję albo najlepiej 1997 E3 Edit). Brakuje też bardzo "Way to Fall". Jak na rocznicową "składankę" mogli się bardziej postarać.
Sashh
Coward Duck
 
Posty: 37
Dołączył(a): Wt sie 07, 07 20:58

Postprzez ColonelAI » Cz sie 30, 07 17:54

kul napisał(a):Wydaje mi sie, ze Izumi nie bral udzialu w procesie tworzenia muzyki z MGS1, nie ma go nawet na liscie 'plac'.


"Mutsuhiko Izumi is a video game composer for Konami, who has been with the company since 1988. His earliest works include the music for the two arcade Teenage Mutant Ninja Turtles games." tekst z Wikipedii.

mazziemu z Zgredakcji pewnie chodziło o MG1 a nie MGS1. W newsie było pisane o serii MGS a to chyba co innego.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez kul2 » Cz sie 30, 07 18:01

Wiem kto to jest Izumi.

mazziemu z Zgredakcji pewnie chodziło o MG1 a nie MGS1

Nie wiem o co jemu chodzilo. Napisales MGS1 to napisalem to co napisalem.

Sprawdzilem liste tworcow MG1 w wersjach MSX i NES, no i w zadnej nie pojawia sie Izumi.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez ColonelAI » Cz sie 30, 07 18:08

kul napisał(a):Nie wiem o co jemu chodzilo. Napisales MGS1 to napisalem to co napisalem.

Sprawdzilem liste tworcow MG1 w wersjach MSX i NES, no i w zadnej nie pojawia sie Izumi.


Nie mam Ci tego za złe. :) No to już nie wiem. mazzi posiada nierzetelne inforamcje. Nieprofesjonalny coś ten magazyn.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez Gillian » Cz sie 30, 07 21:49

A Way to Fall może nie ukazało się u nas z powodu jakiegoś 'niedogadania się' z europejskim wydawcą Starsailor?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez kul2 » Cz sie 30, 07 21:51

To by bylo dziwne zwlaszcza ze na calym swiecie wydaje ich EMI.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55


Powrót do Soundtracki i Grafiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron