Muzyka z MGS4

Pytanka dotyczące muzyki i grafiki z gier MGS

Moderatorzy: Bizon, GM

Muzyka z MGS4

Postprzez kul2 » N kwi 27, 08 21:36

Slyszelismy juz kilka kawalkow. Czy to poprzez baner MGS4, czy to poprzez newsa na glownej ;) Ci ktorzy jeszcze nie slyszeli powinni zapoznac sie z tym http://briefcase.yahoo.com/bc/angie_liu ... +4&.view=l zwlaszcza ze jest tam pare utworow z MGO.

Na mnie ogromne wrazenie wywarl motyw z ostatniego trailera, przeswietny. Theme of Love ktory jest cudowny, no i ciekawi mnie tytul...Do tej pory zawsze tytuly byly powiazane z fabula, tym razem pewnie nie bedzie wyjatku
Ostatnio edytowano N kwi 27, 08 21:46 przez kul2, łącznie edytowano 1 raz
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez ColonelAI » N kwi 27, 08 21:45

Tak Theme of Love przy scenie na cmentarzu... Wzruszyła mnie ta scena.

Kolejny soundtrack do słuchania. Oczywiście jak ujrzy światło dzienne. Uwielbiam muzę z MGSa!;P
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez sonofbigboss » So cze 21, 08 00:04

Soundtrack niezwykle klimatyczny, moze nawet najbardziej ze wszystkich tworzonych dla serii. Dwa genialne vokale dla MGSa - Lisbeth Scott - Here's To You oraz Jackie Prestie - Love Theme.
Jak dla mnie najlepszym utworem jest motyw Old Snake'a - w utworze Old Snake, ktory jest swoistym glownym motywem muzycznym MGS4. Caly soundtrack jest dosc dynamiczny, czesto zaskakujacy swoja orginalnoscia sluchajac go czujemy ze to wszystko juz jakby gdzies bylo a orginalnosci temu soundtrackowi odmowic nie mozna. Niezwykle chwytajacym za serce, pojawiajacy sie w scenach przeniknietych emocja jest utwor - Sorrow oraz Father and Son, kawalki te wrecz koją dusze ;]

Kompozycja soundtracku jest tak ulozona ze powoli z utworu na utwor sie rozkreca a przy koncu zwalnia i zmusza do reflekcji.
Harry Gregson sie niezwykle wiele wniosl do seri poprzez swoja muzyke a soundtrack do MGS4 jest jednym z jego najlepszych dziel do tej pory.
Moja kolekcja Metal Gear Solid...
http://img247.imageshack.us/img247/5281 ... 841qp3.jpg

__________________

aka SeveSnake ];->

http://pl.youtube.com/watch?v=sJ3Xh0yHmok
sonofbigboss
Okres próbny
 
Posty: 32
Dołączył(a): So gru 16, 06 22:07
Lokalizacja: Poznan

Postprzez MrPayne » So cze 21, 08 11:45

Moim zdaniem soundtrack nie byłby całościowo lepszy od tych z poprzednich części, ale pojedyncze utwory to rekompensują i nadają mu charakteru. Doskonałym posunięciem było wykorzystanie klasycznego "Here's to You" Ennio Morricone i Joan Baez w nowej, przepięknej aranżacji. Również drugi wokal - mimo, iż z racji śpiewu w jidysz niezrozumiały - budzi dreszcze (Jackie Prestie - Love Theme). "Metal Gear Saga" niewiele zmienia w doskonałym motywie przewodnim MGS, ale również jest wart uwagi. Cudowne "Old Snake" z poruszającym motywem strunowym jest najlepszym utworem bez wokalu, a "Father and Son" przenosi niesamowitą dawkę emocji. W soundtracku według mnie dominuje Gregson-Williams, jednak "Everything Begins" i "Everything Ends" również są dobre. Klimatem odmienny od pozostałych OSTów, ale wart uwagi.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez Snake_VR5 » Cz kwi 29, 10 18:28

Cały soundtrack MGS4 jest lepszy niż ten z Portable Ops, a przynajmniej ten ma więcej lepszych utworów pojedynczych moim zdaniem. To raczej mieszanka utworów dynamicznych, z tym że tempo niektórych utworów się zmienia. Jeśli miałbym wybrać najlepsze utwory to zdecydowanie byłby by to, Old Snake, Love Theme , Here's to You (chwytający za serce wyciskacz łez), Mobs Alive i oczywiście Metal Gear Saga (nieco zmieniony MGS3 Main Theme). Żałuje natomiast że utwór Atonement, robi się dynamiczny dopiero pod swój koniec.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez SALADYN » Pt kwi 30, 10 12:01

Szkoda tylko że "Here's to You" w połowie zamienia się w pokaz możliwości strun głosowych piosenkarki , te jej wycie moim zdaniem popsuło świetny początek tego coveru mogli to sobie darować.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Coldman » Cz cze 10, 10 23:13

Zgadzam się z SALADYNem. Poza tym, jest to od połowy tak źle zbalansowane, że mając wcześniej nastawione ostro głośniki, aż muszę ściszać ;)
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » Cz cze 10, 10 23:48

Ok mogę się zgodzić że nie potrzebnie może aż tak mocno ''wyciąga'', ale sam w sobie "Here's to You" nie jest złym utworem.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » Cz cze 10, 10 23:54

Nie no, pewnie. Utwór sam w sobie przyjemny. Zwłaszcza, jeśli ktoś nie ma zamiaru "wsłuchiwać się" w sens angielskich słów. Wtedy jest nawet klimatycznie. Najbardziej, jak sobie bzyczy na drugim planie ;)
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » Pt cze 11, 10 00:03

Jakie tam bzyczy ?, wydaje mi się że wcale nie trzeba aż tak bardzo się wsłuchiwać w sens angielskich słów. Utwór po prostu zapada w pamięci, może właśnie przez to że jest poruszający. Akurat Ennio Morricone miał już na koncie wcześniej równie dobre utwory, chociażby motyw przewodni z filmu The Good, the Bad and the Ugly (typowy spaghetti western)
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » Pt cze 11, 10 00:16

Miałem na myśli, że sobie gra, tak po prostu. Lekceważący miało to wydźwięk - fakt, ale sam utwór mnie się nawet podoba. Co do Ennio, przeleć sobie OST do "Bękartów wojny". Daje radę, mówię Ci.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez SALADYN » Pt cze 11, 10 09:04

Here's to You jest świetny ale do czasu póki piosenkarka śpiewa a tu po genialnym klimatycznym początku (sens słów ma znaczenie w końcu to o Snake'u) mamy coś w stylu UUUUUUUŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁŁEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE OOOOOOOOOOO itp , śpiewaczka mogła siedzieć cicho i wyszłoby o niebo lepiej i nie musiałbym przeskakiwać do następnego utworu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Pt cze 11, 10 09:44

ja tam lubie kawałwek w całości, po smutnym początku utwór rozkręca się i wręcz daje nową nadzieje, przynajmniej ja go tak odczuwam.
A na pewno pasuje lepiej niż orginał
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez kALWa888 » Cz cze 17, 10 23:30

A mi oprócz ww utworów bardzo spodobał się Next gen Control. Piękny. Przy Old Snake czy Love Theme nieraz mi się zapłakało heh, ale czekam na oryginałka.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez Coldman » Pt lip 02, 10 11:15

Ja tam najbardziej łapczywie wciągam "Sorrow" - kojarzy mi się z piękną sceną na cmentarzu. Świetny jest też tu akcyjniak - "Infinite Loop", choć nie komponował go Gregson-Williams. "Love Theme" Presti to klasa sama w sobie (ach, ta droga krzyżowa Snake'a), no i "Father and Son". To zdecydowanie moje ulubione kawałki z tej partytury.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Osvelot » Wt lip 27, 10 11:51

Jeśli chodzi o soundtrack z MGS4, to jest co nieco nierówny, trzeba mu to wytknąć. Świetne utwory przeplatają się z takimi-sobie, chociaż nie ma potrzeby za mocno karcić za taką strukturę OSTa, osobiście po prostu się za mocno rozbestwiłem po OST z MGS3 i teraz zbyt krytycznie patrzę na pozostałe, huh. "Old Snake" - powinno się nazywać raczej "Cigarette Theme". Za każdym razem, jak go słyszę, dostaję smaka na to, żeby przyjarać kiepana, a palę cholernie okazjonalnie. Jak już przyjdzie co do czego, to właśnie ten utwór sobie puszczam z przenośnego brzęczyka zwanego na co dzień komórką. Jak mam jeszcze pod ręką jakiś długi kawałek granatowego materiału i podręczny wiatraczek, żeby śmigało na wietrze, to dopiero ekstaza (sic!).
No i osobiście preferuję wersję z menu, nie z OST (czyli tą, która się snuje cały czas, zamiast rozkręcać w drugiej połowie): http://www.youtube.com/watch?v=OK5yUf0cTCU

Parę dobrych kawałków po drodze (przyznam się bez bicia, Love Theme mnie nie poskładał, nie wiem czemu, jest w porządku - ale bez rewelacji), o których się za szeroko nie wypowiem i przejdę od razu do końcówki. "Here's To You", utwór świetnie przearanżowany względem oryginału, o niezwykle ciekawej historii (polecam się zapoznać, można jeszcze lepiej odnieść słowa do Liquida i Solida, jeśli wiedzieć, kim byli Nicola i Bart z piosenki), w którym może i rzeczywiście wokal fruwa czasem za wiele, ale jak posłuchać pierwotnej wersji, to nic tylko podrapać się po głowie, jak mogli śpiewać na taki temat w tak śmieszny(nieadekwatny? niedobrany? nieodpowiednio stonowany?) sposób - więc w MGS4 wypada naprawdę świetnie. Wisienką na torcie jest "Metal Gear Saga" - usprawniony względem Trójki motyw główny, zamieszczony jako dobitny akcent na finisz, zginając słuchaczowi rękę do salutowania. Właściwie to te dwa utwory mówią najwięcej o sadze, a to co mam na myśli, zaprezentuję dobitnie muzyką, fanowskim editem konkretnie, o konstrukcji wykwintnej kanapki:
http://w125.wrzuta.pl/audio/3A7VKySsS3S ... e_s_to_you

Wszystkie zamieszczone w tym poście kawałki i o wiele więcej (w tym parę nagrań z cutscenek, więc -UWAGA, SPOILERY-), jak na przykład "Encounter 2008"(z mewami w tle, yeah) itp. itd. - poniżej:

METAL GEAR SOLID 4 GAME RECORDINGS SOUNDTRACK
http://www.megaupload.com/?d=6WEZONSX

Za tą kompilację propsy dla niejakiej Andżeli z forum FFShrine(które swoją drogą, jest kopalnią fanowskich OST, takich że ŁO, na samo gh.ffshrine.org trafiają chyba tylko marne ochłapy, znaczy się najłatwiej dostępne "towary")

Smacznego.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez bladerunner21 » N lut 27, 11 13:41

chyba najlepszy score z całej serii a na pewno najbardziej słuchalny. W grze partytura wypada genialnie, to chyba jedna z najlepszych muzyk skomponowanych na potrzeby gry, poprawcie mnie, jeśli się mylę. Muzyka na płycie w oderwaniu od obrazu trochę traci. Oldschoolowy temat Old Snake'a , świetne utwory akcji Gekko, Desperate Chase. Odjechany pomysł z płaczekm kobiety w BB Corps. Cudowne Next- Gen Control , bardzo ciekawie prezentuje się również underscore w niezwykle klimatycznym Midnight Shadow . Na płycie troszeczkę zawodzi np Guns Of the Patriots . Mobs Alive lubię, ale Gregson-Williams ciekawiej reaktywował ten temat w X-Menie. Tam wybrzmiewa o wiele lepiej :). Przepiękne liryczne Father & Son, niczego sobie jest też Sorrow no i chyba kwintesencja, zamykająca partyturę Metal Gear Saga, w którym to Harry Gregson-Williams oddał hołd Tappiemu, całej serii i graczom. Na koniec dostajemy prześliczny wokal Lisbeth Scott w bardzo udanej aranżacji utworu Ennio Morricone z filmu Sacco & Vanzetti. Podoba mi się bardziej od Love Theme. Ogółem daję 5/5 może troszkę naciągane, ale nie oszukujmy to co popełnił Gregson było bliskie geniuszu :P.
Avatar użytkownika
bladerunner21
Machinegun Kid
 
Posty: 16
Dołączył(a): N lut 27, 11 02:46


Powrót do Soundtracki i Grafiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron