MGS (1) utwor z rozmow z Naomi w celi i w windzie.

Pytanka dotyczące muzyki i grafiki z gier MGS

Moderatorzy: Bizon, GM

MGS (1) utwor z rozmow z Naomi w celi i w windzie.

Postprzez Pjoter » N lip 12, 09 00:22

Witam, od lat usiluje zdobyc utwor podobny do The Best Is Yet To Come, ktorego fragmenty mozna uslyszec w psx/pc wersji pierwszego MGS'a podczas dwoch wspomnianych w temacie codecowych rozmow.

Uprzejmie proszę, by nie wmawiac mi, ze jest to The best is yet to come, ani Enclosure, zapewniam bowiem, ze z OST, na ktorym ow utwor sie nie znalazl zapoznalem sie bardzo dobrze.

http://www.youtube.com/watch?v=Ab4dHvQL ... -main-area zaczyna sie na 1:22

Oczywiscie zdaje sobie sprawę z mogacego wprowadzic w blad faktu, ze utwor z filmiku jest BARDZO zblizony do koncowego fragmentu The Best Is Yet To Come. Nie jestem nawet pewny czy instrumentalnie nie jest identyczny, jednak linia wokalna, ktora mozna tam uslyszec nie wystepuje w T.B.I.Y.T.C., czego jestem na 100% pewien.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i przepraszam jesli temat byl juz poruszany na forum, jednak z uwagi na jego specyfike nie przyszlo mi do glowy zadne racjonalne haslo do wpisania w forowej wyszukiwarce.
Pjoter
Inkarnacja VR
 
Posty: 4
Dołączył(a): So lip 11, 09 02:04

Postprzez Hal » N lip 12, 09 00:34

Heh, też miałem swego czasu olbrzymią zagwózdkę z powodu tego utworu. Nawet nazwałem go sobie motywem Big Bossa, gdyż zawsze kiedy rozbrzmiewa w tle, mowa jest o Naked Snake'u.

Niestety nie pomogę Ci, gdyż utwór ten prawdopodobnie nigdy nie został wyodrębniony jako samodzielny. Mnie musiało wystarczyć to, co słyszałem we fragmencie The best is yet to come, no i w samym MGSie.

PS. Mam na myśli fragmenty 2:43-3:40 i 4:13-4:40. Wyraźnie słychać w nich charakterystyczny chór. http://www.youtube.com/watch?v=6miaTf1gF4g
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez Gillian » N lip 12, 09 13:23

Btw:

She also achieved international fame when her song "The Best Is Yet to Come" and "An cuimhin tu an Gra" (Do you remeber the love) were featured in the PlayStation game Metal Gear Solid.

http://en.wikipedia.org/wiki/Aoife_Ferry

Może mi ktoś przypomnieć/oświecić, który to był ten drugi utwór i kiedy go mogliśmy usłyszeć?

Czy to chodzi po prostu o tą drugą część w The Best Is Yet to Come? A może to po prostu to samo? Bo wers 'An cuimhin tu an Gra' znajduje sie chyba w tekscie TBIYTC
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: MGS (1) utwor z rozmow z Naomi w celi i w windzie.

Postprzez SALADYN » N lip 12, 09 14:37

Pjoter napisał(a):Witam, od lat usiluje zdobyc utwor podobny do The Best Is Yet To Come, ktorego fragmenty mozna uslyszec w psx/pc wersji pierwszego MGS'a podczas dwoch wspomnianych w temacie codecowych rozmow.

Uprzejmie proszę, by nie wmawiac mi, ze jest to The best is yet to come, ani Enclosure, zapewniam bowiem, ze z OST, na ktorym ow utwor sie nie znalazl zapoznalem sie bardzo dobrze.

http://www.youtube.com/watch?v=Ab4dHvQL ... -main-area zaczyna sie na 1:22

Oczywiscie zdaje sobie sprawę z mogacego wprowadzic w blad faktu, ze utwor z filmiku jest BARDZO zblizony do koncowego fragmentu The Best Is Yet To Come. Nie jestem nawet pewny czy instrumentalnie nie jest identyczny, jednak linia wokalna, ktora mozna tam uslyszec nie wystepuje w T.B.I.Y.T.C., czego jestem na 100% pewien.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc i przepraszam jesli temat byl juz poruszany na forum, jednak z uwagi na jego specyfike nie przyszlo mi do glowy zadne racjonalne haslo do wpisania w forowej wyszukiwarce.


Pierwsza minuta tego filmiku to "Enclosure" ale ten drugi utwór to moim zdaniem na pewno "The Best is Yet to Come" tylko że bez wokalu i zapętlony , przecież to słychać , gdyby to była inna osobna melodia z pewnością znalazła by się w oficjalnym soundtracku.

Natomiast Twilite "An cuimhin leat an gra" to pierwsze słowa z "The Best is Yet to Come"
http://warriat.wrzuta.pl/audio/3IqEcRNSqgn/the_best_is_yet_to_come_mgs
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » N lip 12, 09 14:50

Natomiast Twilite "An cuimhin leat an gra" to pierwsze słowa z "The Best is Yet to Come"

Tak. Tylko dlaczego tam na wiki napisali, że to dwie piosenki?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » N lip 12, 09 15:29

Pomyłka zwykła autor pomylił zresztą słowa "love" z "time" i w ten sposób wyszło mu że były dwa utwory Aoife Ferry w grze , przy czym na stronie piosenkarki nie ma o tym utworze słowa.

http://www.aoife.ie/
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Pjoter » So lip 25, 09 20:22

Hal Emmerich napisał(a):Heh, też miałem swego czasu olbrzymią zagwózdkę z powodu tego utworu. Nawet nazwałem go sobie motywem Big Bossa, gdyż zawsze kiedy rozbrzmiewa w tle, mowa jest o Naked Snake'u.

Niestety nie pomogę Ci, gdyż utwór ten prawdopodobnie nigdy nie został wyodrębniony jako samodzielny. Mnie musiało wystarczyć to, co słyszałem we fragmencie The best is yet to come, no i w samym MGSie.

PS. Mam na myśli fragmenty 2:43-3:40 i 4:13-4:40. Wyraźnie słychać w nich charakterystyczny chór. http://www.youtube.com/watch?v=6miaTf1gF4g


Dzieki. Wyglada na to, ze utwor rzeczywiscie jest niemozliwy do dorwania. Ciesze sie jednak, ze przynajmniej jedna osoba sposrod szerokiego grona fanow MGS nie twierdzi, ze jestem glupi, albo gluchy. Musze przyznac, ze tytul, jaki wymysliles dla tego utworu na wlasny uzytek jest bardzo trafiony. Jesli kiedykolwiek zasili on moje zbiory muzyczne, zmienie jego tytul na wlasnie taki. Fragmenty The Best Is Yet To Come, ktore podales sa rzeczywiscie najbardziej zblizone do utworu, o ktorym mowimy. Gratki za dobre ucho.

Dzieki wszystkim za odzew, pozdrawiam.
Na forum prawdopodobnie zaczne sie udzielac dopiero gdy w moje raczki wpadnie MGS4 i zdaze sie z nim dobrze zapoznac. Po prostu panicznie boje sie spoilerow, nawet tych drobnych.
Pjoter
Inkarnacja VR
 
Posty: 4
Dołączył(a): So lip 11, 09 02:04

Postprzez SALADYN » So lip 25, 09 21:52

Pjoter napisał(a):Ciesze sie jednak, ze przynajmniej jedna osoba sposrod szerokiego grona fanow MGS nie twierdzi, ze jestem glupi, albo gluchy.


Takie słowa tutaj nie padły (napisałeś to w taki sposób jakbym ja lub ktoś inny cię tak tutaj nazwał) i nie padają a nawet gdyby to nasi moderatorzy szybko takich delikwentów przywołują do porządku , poza tym to jest forum a na forum wyraża sie własne zdanie i moje jest takie że ten utwór to przerobiony "The Best is Yet to Come" , sam uważam że powinno sie go traktować jak osobną melodie ale fakt jest dla mnie faktem.

PS
Co do spoilerów to Patriotami byli... , HAHA już myślałeś że taka ze mnie świnia :D nie nie nie , wiem bardzo dobrze co to znaczy zepsuta zabawa przez takie jedno małe zdanie , miłej zabawy z MGS4 życzę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53


Powrót do Soundtracki i Grafiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron