Darmowe Soundtrack'i legalne

Pytanka dotyczące muzyki i grafiki z gier MGS

Moderatorzy: Bizon, GM

Darmowe Soundtrack'i legalne

Postprzez box » N paź 11, 09 12:28

Nie wiem czy ktoś czyta czasem informacje znajdujące się na różnych portalach o grach dzisiaj wchodząc na Gram.pl zauważyłam temat "soundtrack z gry za darmo" więc postanowiłam zajrzeć / ściągnąć i okazało się że niektóre są naprawdę muzykalne i wchodzą w ucho

z tąd można je ściągnąć :)
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Postprzez Okosław » N paź 11, 09 13:36

Mi też ten soundtrack przypadł do gustu. Spodobał mi się ten pomysł z darmowym udostępnianiem muzyki z gry.
Avatar użytkownika
Okosław
Running Man
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pt cze 05, 09 17:20

Postprzez SALADYN » N paź 11, 09 14:07

Nie dziwię się że ten OST jest za darmo , ponoć gra jest mocno średniawa o ile nie powiedzieć kieprawa więc autorzy chcą ją jakoś zareklamować.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » N paź 11, 09 14:54

SALADYN napisał(a):Nie dziwię się że ten OST jest za darmo , ponoć gra jest mocno średniawa o ile nie powiedzieć kieprawa więc autorzy chcą ją jakoś zareklamować.


Chyba na głowę upadłeś. Seria operation Flashpoint jak i ARMA to najlepsze symulatory żołnierza jakie powstały. Fakt, że zwykle są zabugowane jak cholera, ale nie zmienia to faktu, że dają radę.
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez SALADYN » N paź 11, 09 14:56

Zapomniałem dodać że mam na myśli wersje na konsole a te bywają różne pierwsze opinie są dość krytyczne na ich temat.

Ale ścieżka rzeczywiście bardzo dobra.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » N paź 11, 09 18:28

Ok na konsole nie wiem jak wyszło, bo się tym nie interesowałem, ale domniemam, że skoro na kompie jest ciężko opanować, to na konsoli musi to być ból w dupie albo uproszczone.

A muzyka całkiem spoko.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez ArecaS » N paź 11, 09 21:28

Gac666 napisał(a):Seria operation Flashpoint jak i ARMA to najlepsze symulatory żołnierza jakie powstały.

Problem w tym, że OFP2 ma niewiele z pozostałymi częściami wspólnego. Kompletnie inni twórcy i ponoć "symulacja" poszła do piachu.

Sorki za lekko fanbojowski post, ale już mi się chyba od kumpla udziela (fan ARMA). xP
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez box » N paź 11, 09 22:08

znacie jakieś strony z legalnymi soundtraca'mi do ściągnięcia
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Postprzez Gac666 » N paź 11, 09 22:42

Za darmo to raczej nie dorwiesz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez ArecaS » Pn paź 12, 09 16:28

Hmm... Ściągnąć to legalnie nie ściągniesz, ale już z własną kopią gry (oryginalną oczywiście) możesz robić co chcesz. Tyczy się to także wypakowywania soundtracków. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez SALADYN » Pn paź 12, 09 17:33

Za darmo to chyba jeszcze soundtrack z Dooma 3 był dostępny.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » Pn paź 12, 09 19:10

ArecaS napisał(a):Hmm... Ściągnąć to legalnie nie ściągniesz, ale już z własną kopią gry (oryginalną oczywiście) możesz robić co chcesz. Tyczy się to także wypakowywania soundtracków. ;)



Nie do końca co chcesz. Musisz zakupić soundtrack jeśli chcesz go puszczać np. publicznie.

Na domowy użytek to nikt nie zwróci uwagi, więc można olać.
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Gillian » Pn paź 12, 09 23:01

Gac666 napisał(a):Musisz zakupić soundtrack jeśli chcesz go puszczać np. publicznie.
Nie. Publicznie nawet własnych zakupionych nagrań chyba już nie możesz puszczać. Trzeba zapłacić też ZAIKSowi. No chyba że dana wytwórnia nie podpisała z nimi umowy ; ).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez box » Pn paź 12, 09 23:20

właśnie zastanawiam się jak to jest z tymi plikami muzycznymi a dokładniej z ich kopiowaniem bo każdy z nas zna tę regułkę że wydawca zastrzega sobie prawa autorskie czyli tak na polski rozum nie wolno kopiować z oryginalnych płyt muzyki przynajmniej tak mi się wydaje. Ale np. wykorzystywanie do celów własnych to znaczy kopiowanie do mp3( co jest wykorzystanie) to już jest łamanie PA bo kopiujemy ? co o tym sądzicie czy to prawda jest może ktoś z was zna polski akt prawny który mówi o takich przypadkach ?
So This is Raven's territory
Avatar użytkownika
box
The Fear
 
Posty: 476
Dołączył(a): Pn gru 29, 08 16:52
Lokalizacja: Produkcji pudełek
Gram: Na zawsze wierni MGS'owi

Postprzez Gac666 » Pn paź 12, 09 23:23

twilite kid napisał(a):
Gac666 napisał(a):Musisz zakupić soundtrack jeśli chcesz go puszczać np. publicznie.
Nie. Publicznie nawet własnych zakupionych nagrań chyba już nie możesz puszczać. Trzeba zapłacić też ZAIKSowi. No chyba że dana wytwórnia nie podpisała z nimi umowy ; ).


Fakt, zapomnialem dopisać ;]

box napisał(a):właśnie zastanawiam się jak to jest z tymi plikami muzycznymi a dokładniej z ich kopiowaniem bo każdy z nas zna tę regułkę że wydawca zastrzega sobie prawa autorskie czyli tak na polski rozum nie wolno kopiować z oryginalnych płyt muzyki przynajmniej tak mi się wydaje. Ale np. wykorzystywanie do celów własnych to znaczy kopiowanie do mp3( co jest wykorzystanie) to już jest łamanie PA bo kopiujemy ? co o tym sądzicie czy to prawda jest może ktoś z was zna polski akt prawny który mówi o takich przypadkach ?


To jest w jednym paragrafie nielegalne (czyli tworzenie mp3), ale w drugim legalne (tworzenie kopii). Jest to tak pogmatwane, że nikt na to nie zwraca uwagi, ważne byś miała oryginalny soundtrack.
Ostatnio edytowano Wt paź 13, 09 15:55 przez Gac666, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Okosław » Wt paź 13, 09 09:43

To jest chyba tak że możesz robić kopie zapasową bez żadnych kar o ile posiadasz orginał a kopie wykorzystujesz jedynie na użytek własny.
Avatar użytkownika
Okosław
Running Man
 
Posty: 69
Dołączył(a): Pt cze 05, 09 17:20

Postprzez kul » Wt paź 13, 09 10:06

I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez Simon » Pt paź 16, 09 23:38

'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain


Powrót do Soundtracki i Grafiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron