Soundtrack...

Pytanka dotyczące muzyki i grafiki z gier MGS

Moderatorzy: Bizon, GM

Soundtrack...

Postprzez Suzaku » Wt sty 24, 06 16:03

Jak wam sie podoba soundtrack z MGS3?? i jak wypada on wporownaniu do innych czesci z tej serii?? moim zdaniem jest git i normalnie arcydzielo jak sama gra ale jest jeszcze jeden soundtrack ktory mu dorownoje a mianowice z filmu The Last Samurai - Hansa Zimmer'a no to czekam na odpowiedzi :D
Suzaku
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr kwi 05, 06 15:07

Odp: Soundtrack...

Postprzez PiotrB » Wt sty 24, 06 21:58

Wed?ug mnie soundtrack jest rewelacyjny ! Jeden z najlepszych w serii. Harry-Gregson Williams spisa? si? na medal. Wi?kszo?? kawa?ków jest rewelacyjna.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Soundtrack...

Postprzez Adamska » Wt sty 24, 06 22:03

Jak dla mnie to OST z MGS 3 na tle innych wymiata, a Main Theme jest lepsze ni? kiedykolwiek. Dawniej nie moglismy spotkac na OST piosenek typu Snake Eater ;)

BTW- Czy ten temat nie powinien znajdowac si? w dziale Soundtracki i Grafiki ??
Ostatnio edytowano Wt sty 24, 06 22:04 przez Adamska, łącznie edytowano 1 raz
stoned to the bone.
Avatar użytkownika
Adamska
BiGoS
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Cz wrz 15, 05 18:58
Gram: w gre.
Czytam: w myślach.

Odp: Soundtrack...

Postprzez Suzaku » Wt sty 24, 06 22:06

Wlasnie zauwazylem to po czasie ale dotyczy serii MGS3;] a ktora z piesni podoba wam sie najbardziej bo dlamnie jest wypasiona DEBRIEFING!!
Suzaku
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr kwi 05, 06 15:07

Odp: Soundtrack...

Postprzez PiotrB » Wt sty 24, 06 22:27

Mi najbardziej podoba si? Main Theme MGS3. Co? wspania?ego.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Soundtrack...

Postprzez Ramzes » Śr sty 25, 06 00:38

Dok?adnie Main Theme MGS3 jest ?wietne. Ale tzk?e super jest Main theme z MGS1! rewelacja
Ramzes
 

Odp: Soundtrack...

Postprzez shockblast » Śr sty 25, 06 13:42

Najpierw MGS1, potem MGS3, potem MG2, a potem MGS2 (chocia? ma wypasiony main theme).
shockblast
 

Odp: Soundtrack...

Postprzez liquid kaczor » Śr sty 25, 06 15:05

Jak dla mnie soundtracki MGS1 i MGS3 s? tak samo dobre. Nieco ni?ej stawiam OST z MGS2. Niestety OST'ów z MG niedane by?o mi s?ucha?.
Obrazek
Avatar użytkownika
liquid kaczor
Olga Gurlkovich
 
Posty: 276
Dołączył(a): Pn lip 25, 05 20:26
Lokalizacja: MOGŁEM WIEDZIEĆ!?!

Odp: Soundtrack...

Postprzez PiotrB » Śr sty 25, 06 20:53

liquid napisał(a):Jak dla mnie soundtracki MGS1 i MGS3 s? tak samo dobre. Nieco ni?ej stawiam OST z MGS2. Niestety OST'ów z MG niedane by?o mi s?ucha?.

Polecam wys?ucha? soundtrack z MG2:SS. Co? cudownego.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Odp: Soundtrack...

Postprzez Adamska » Cz sty 26, 06 00:03

Pisa?em ju? wcze?niej ?e Main Theme jest lepsze ni? kiedykolwiek, ale gdy graj?c w MGS 3 z?apie status Caution to ws?uchuje si? w muzyczke w tle, bo ta te? wyj?tkowo mi si? podoba ;) a utwory podczas potyczek z bossami a? odwracaj? uwag? od walki ;D
stoned to the bone.
Avatar użytkownika
Adamska
BiGoS
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Cz wrz 15, 05 18:58
Gram: w gre.
Czytam: w myślach.

Postprzez solim » Pn kwi 10, 06 10:45

No w?asnie... Np. muzyka The Fear . BAAAAAAARDZO mi si? podoba, cho? kawa?ek jest za krótki... Wszystkiego mie? nie mo?na :D
:D
Avatar użytkownika
solim
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pt mar 10, 06 11:19
Lokalizacja: ::: ja jestem? :::

Postprzez Dymek » Pn kwi 10, 06 12:57

najlepsze kawa?ki to Snake Eater, i te podczas walki z Ocelotem i Volginem. Szkoda ?e jak Snake umiera? nie by?o tej krótkiej melodyjki znanej z poprzednich cz??ci.
Avatar użytkownika
Dymek
Uber Big Boss
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 11:33
Lokalizacja: wawa

Postprzez Sokoov » N kwi 23, 06 09:52

Muzyka w MGS3 jest ?eczywi?cie swietna, ale jako? soundtrack z MGS2 bardziej mi si? podoba? :?
Avatar użytkownika
Sokoov
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): N kwi 23, 06 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez PiotrB » N kwi 23, 06 10:02

Wed?ug mnie muzyka w MGS3 jest najlepsza szczególnie podczas skradania.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Sokoov » N kwi 23, 06 10:05

Na którym soundtacku jest muzyka któta by?a m.in. w MGS2 w filmiku po logu Konami na pocz?tku gry?
Avatar użytkownika
Sokoov
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): N kwi 23, 06 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez PiotrB » N kwi 23, 06 10:12

Sokoov napisał(a):Na którym soundtacku jest muzyka któta by?a m.in. w MGS2 w filmiku po logu Konami na pocz?tku gry?

Chodzi ci o muzyk? z intra? To "Metal Gear Solid" Main Theme, wi?c powinno by? na oryginalnym soundtracku.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Sokoov » N kwi 23, 06 10:14

A wi?c i na Sountracku z MGS2 i z MGS3 tak?
Avatar użytkownika
Sokoov
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): N kwi 23, 06 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez PiotrB » N kwi 23, 06 16:34

Sokoov napisał(a):A wi?c i na Sountracku z MGS2 i z MGS3 tak?

Mam na my?li MGS2 Main Theme, ale utwór nazywa si? MGS Main Theme. Jest tylko na soundtracku MGS2.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Sokoov » N kwi 23, 06 17:04

To szkoda :( . Czy to prawda ?e na soundtracku z MGS3 s? dodatkowe kamuflarze? Jesli tak to co one daj? i ile ich jest?
Avatar użytkownika
Sokoov
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): N kwi 23, 06 09:24
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez PiotrB » N kwi 23, 06 19:35

Sokoov napisał(a):To szkoda :( . Czy to prawda ?e na soundtracku z MGS3 s? dodatkowe kamuflarze? Jesli tak to co one daj? i ile ich jest?

Tak to prawda. Na p?ytkach od soundtracku jest jeden bonusowy kamufla?, którego odblokujesz poprzez menu bonus w grze.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Super Big Boss » Cz maja 04, 06 22:49

OST z metala 3 jest spox, szczególnie main theme.
Nie przypad?a mi do gustu za to piosenka Snake Eater w wykonaniu Cynthi Harrell, bardziej to pasuje do bonda a metal 3 ma zupe?nie inny klimat.
Avatar użytkownika
Super Big Boss
Inkarnacja VR
 
Posty: 7
Dołączył(a): N kwi 30, 06 10:22

Postprzez SaladinAI » Wt maja 30, 06 16:34

MGS Main Theme jest ?wietne ale jak dla mnie kawa?ek troch? niejednolity,zreszt? do gry trafi? poci?ty a nie w ca?o?ci.
?wietne s? te? kawa?ki z ucieczki na motorze z Ev?-Obydwa Sidecar.
Tak?e do gustu przypad? mi ko?cowy kawa?ek-Way to Fall.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez FOX HUND » Wt sie 29, 06 21:36

THE BEST IS Metal Gear Solid 3 - Slow Guitar into MGS Theme. Tego mozna s?ucha? godzinami. Gdy s?ucham ten kawa?ek to wczuwam sie Big Boss'a,a przy tym salutuje...
Tylko umarli znają koniec wojny......Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny.....
Sic vi pacem para bellum.
Avatar użytkownika
FOX HUND
The Patriot
 
Posty: 421
Dołączył(a): Wt lut 21, 06 22:54
Lokalizacja: Katowice

Postprzez Bizon » Śr sie 30, 06 10:52

Main theme, Snake Eater i Way to Fall, najlepsze kawa?ki, chocia? fajne jest te? KGB vs. GRU.

Ca?y OST wymiata!
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Snake VR » So wrz 30, 06 19:23

Mi sie najpardziej podoba? Snake Eater oraz Main Theme , s? cudowne i mozna tego s?uchac i s?uchac :)
Avatar użytkownika
Snake VR
banan
 
Posty: 89
Dołączył(a): So wrz 23, 06 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez N-FETT » Cz lis 16, 06 21:27

Mi najbardziej podesz?y traki:
- Virtuous Mission za ten break co leci od po?owy i klimat kaw?aka....
-Battle in the jungle- za to klimat który trzyma w napi?ciu
- the fear- za to ze ma ca?kiem zajebisty klimat(i amen który leci czasami w tle)
-The fury- za po?aman? ca?akiem fajnie perke i niez?y klimat
-the sorrow- zza c?akie mroczny klimat kótry bardzo lubie
-Clash with Evil Personified- za fajny klimat..mroczasty a zaraz trzymaj?cy w napi?ciu
-Escape from the Fortress- za szybkosc kaw?lka, perki w tle które robi?nez?y klimat
-On the Rail Bridge- za fjn? perke ....linie melodyczne..klimat itp
-Taking on The Shagohod- za ameniki które lec? w tlei inne perki.. i c?akie zajebisty klimat...
i to wszystko..reszta traków te? ma nie?y poziom.

Dla "niewidz?cych"
Amen- to klasyczna perka uzywana w muzyce rozrywkowj najcz?sciej w Drum'n'Bassie ale nietylko. Pan HGW w?asnie uzy? tej perki do Ostów dla mgsa:se.
Break- to perka(perkusja)
wi?cej info na http://www.dnbwiki.com
btw. Nie zastanawiali?cie sie kiedys jak i na czym Harry GW robi? OSTy?
aaabbbbbbeeeeecceeeeeddeeeefffffgieeehaa


ObrazekObrazek
N-FETT
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr lis 15, 06 19:16

Postprzez SaladinAI » Cz lis 16, 06 22:07

Nie zastanawiali?cie sie kiedys jak i na czym Harry GW robi? OSTy?


Zastanawia?em si? i tyle z tego wysz?o :wink: Ale je?li wiesz jak i na czym Harry tworzy? muzyk? do emgieesów to ch?tnie si? dowiemy :D
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez N-FETT » N lis 19, 06 18:06

Wi?c tak.
HGW najprawdopodobnie robi? muze na kompie ale akordy Orkiestralne by?y juz grane na live.To s?ycha? ze Orkiestra by?a prawdziwa(by?em kilka razy w filcharmoni:) cho? s? programy gdze maj? du?o sampli orkiesty i mo?na zrobi? jakie? akordy na skrzypcach itp. ale to jest bardzo trudne. S? programy np, EWQL Sypchonic choirs który wa?y(uwaga) 39GB :!: :!: :twisted gdzie mon?a prezycyjnie oszuka? czyli zrobi? takie chórki ?e ka?dy powie ze to nie by?o robione na kompie tylko za?piewane live...a jednak. Jest program EWQL Symphonic Orchiestra który ju? wa?y 2,9 gb ale te? ma takie mozliwosci ze mo?na obej?? si? bez ca?ej filcharmoni. Tak ale trzeba mie? dobry s?uch muzynczny i umiejetnosci i przede wszystkim znac teorie muzyki aby co? "wydusi?" z tych programów. Takowe posiada HGW i nie zdiwi? bym sie ja ky zrobi? akordy orkiestry na tych programach ale bardzej prawdopodbne by by?o granie orkiestry na ?ywo.
Ok i tak gdy juz HGW napisa? nuty i mu zagrali w filharmoni wiec wszystko nagra? i z?uci? na kompa. Potem wymasterowanie co nieco czyli wyruwnanie niski tonów itp. i dodanie do utworków zrobionych na kompie.
I teraz tak....Jak us?yszeliscie lub nie to HGW u?ywa takich perkusji jak Amen(objasnienie na dole) i pare innych które na pewno robi? na kompie cho? móg? zgrywa? do jakiego? hardware czyli samplera ale to wykluczam poniewac w utworkach jest du?o efektów dzwi?kowych czyli FX z na?o?onymi efektami reverb, daley itp. które raczej bez koma nie ma jak sie obej?? bo tak to by musia? mie? tam pote?ne studio ale wykluczam to uzywa? te? do utworków dzwi?ków syntetyczych takich jak pady, ledy, bassy itp(objasnienie na dole) z efektami które najprawdopodobniej zrobi? na kompie.
Program jaki móg? u?ywa? jest ci??ko powiedzie? bo móg u?y? Trakerów lub sanqencerów w kórych uzyskuje sie to samo ale inny spoosu robienia.

Weg?ug mnie to np. Main theme móg zrobic tak: najpierw skomponowanie pierwszej fazy utworka na komie czyli bez orkestry a potem w drugiej fazie zagranie orkiestry i zgranie na kompa poczym wklejenie do pierwszej fazy i mamy ju? gotowy utworek.

Tak jak pisa?em jest wiele pogramów w których mo?na zrobi? to samo ale inny sposób robienia.

Tu macie scrreen z programu Reason 3.0 i wykreskowan? melodi? MGS:sol main theme.
TUUU
A tu to co tam by?o wykreskowane w mp3
TUUUUU

Amen- Perka klasyczna która jest uzywana w muzyce elektroniczej. Najcz?sciej scinana na pojedyncze sample i uk?adana wed?ug w?asnych upodoba?
Orgina? perki
A tu jak zosta?a "brutalnie" wykorzystanaA tu nazwa utworów z mgs3:se gdzie jest wykorzystana:
"The fury" od 0:47 do 2 minut(wiem ze kazdy moze miec inne wersje OStów ale to jest tak w przyblizeniu)

Pady i ledy to dzi?ki zazwyczaj ambitne uzywane jako t?o utworków

Bass- to wiadomo ale rozruznia sie kilka rodzajów bassów tych syntetyczbych i "relanych". Syntetyczne czyli generowane na róznych maszynkach w programach itp.

Syntetyczny bass uzywa? w?asnie HGW

Sanqencer- rodzaj programu do "robienia muzy" opieraj?cych sie na uk?adani tzw. "klocków" lub "prostok?tów"

Traker- Rodzaj programu opieraj?cy sie na zapisie ?cie?kowym.

FX- Innaczej efekty dzwi?kowe nj. odg?osy....szelesty....... wybuchy itp.

Reverb- Effekt..a raczej filtr który daje effekt pog?osu jak np. w kosciele:)

Daley- Filtr echa ...echa...cha..ha...a...a......

Mastering- Jest to ...h mmmmm.hmmmmm efekt ko?cowy utworka czyli nie zag?osne bassy nie przeg?osnone dzwi?ki ...itp......

http://www.dnbwiki.com
EWQL Symphonic Orchiestral
EWQL Symphonic Choirs
Strona z klasycznymi perkami(breakami) w dobrej jakosci
aaabbbbbbeeeeecceeeeeddeeeefffffgieeehaa


ObrazekObrazek
N-FETT
Machinegun Kid
 
Posty: 12
Dołączył(a): Śr lis 15, 06 19:16

Postprzez SaladinAI » N lis 19, 06 18:28

Wielkie dzi?ki.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez wredny » N paź 21, 07 18:11

http://www.dazdicks.com/Metal%20Gear%20Solid.mp3

Posluchajcie tego. Jakis koles z TUSa przerobil themy z wszystkich MGS'ow. Moim zdaniem genialne.
Obrazek
Avatar użytkownika
wredny
Fatman
 
Posty: 324
Dołączył(a): Śr sie 24, 05 09:01
Lokalizacja: AREA 51

Następna strona

Powrót do Soundtracki i Grafiki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron