FILMY

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Re: FILMY

Postprzez kALWa888 » N kwi 03, 16 23:36

Budżet odezwał się jeszcze w sytuacji z plecakiem. Fajnie to rozwiązali.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: FILMY

Postprzez uci » Pn kwi 04, 16 03:38

sam Pool wspomina ze studia nie było stać na trzeciego X-Mena :]
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez Solidny » Pn kwi 04, 16 14:36

uci napisał(a):Nietoperz z Gotham kontra człowiek ze stali - mimo słabych recenzji ja się na filmie bawiłem dobrze (czytałem kilka i mam wrażenie że nikomu nie chciało się myśleć osobiście tylko kopiowali pierwszą negatywną recenzję żeby się nie wybijać i chyba poszło po całości jak "kicz" w reckach pierwszej Bayonetty), mroczny klimat daje miłą odskocznię od kolorowego Marvela i zdecydowanie lepiej sie ten film ogląda niż Czas Ultrona, choć końcówka rozciągnięta na siłę jak w powrocie króla.
Warto obejrzeć dla zmęczonego życiem Batmana w pancerzu.

Nie, nie sądzę żeby ktoś kopiował recenzje, kiedy sekretnie im się podobało ;)

Dla mnie to film, który ma świetne sceny, ale otoczone zbyt dużą ilością chłamu. Miałem wrażenie, jakbym oglądał 3 filmy jednocześnie, każdy napisany przez kogoś z inną wizją. Montaż też zresztą to odzwierciedla. To trochę jak prequele Star Warsów zmontowane w jedną całość.

Marvelowi takie rzeczy uchodzą w miarę na sucho, bo traktują temat na luzie. Nie wspominając o tym, że nie spieszy im się i budują swoje uniwersum cierpliwie od lat. Tutaj mamy film który chce być mroczny i ciężki, ale bzdur jest napakowanych tyle co w całej fazie Marvela. Zresztą widać, że chcieli wpakować w niego co najmniej jedną fazę, żeby nadgonić konkurencję.

Uważam jednak, że dało się to zrobić dużo lepiej i najlepszym przykładem jest Watchmen. Mrok jest. Gazylion postaci jest - i każda rozwinięta na tyle, że rozumiałem ich motywacje i nawiązywałem więź emocjonalną. A i tak mieli trudniej, bo żadna postać w Watchmen nie była znana poza Watchmenami. W Batman v Superman byłem tak wybity przez dziwne motywy i niejasne motywacje postaci, że nie byłem w stanie żadnej nikomu kibicować. Batman to fascynujący przekozak, ale film zamiast dać go trochę więcej (Supermana zresztą też) postanowił śledzić jakąś intrygę, która od początku jest oczywista - tylko po to żeby Lois Lane miała coś do roboty.

Poczekam na wersję reżyserską, która ma podobno być o godzinę dłuższa. Może poprawi coś, bo naprawdę gdzieś w środku widzę tam dobry film, który tonie w bagnie słabizny.

Dodam jeszcze, że większości znajomych, i to niegłupich, film się podobał. Jest po prostu kontrowersyjny. Mnie niestety nie wzięło :(. Może się zbytnio napaliłem, nie wiem. Ale jeśli ktoś lubi te klimaty to warto się przekonać samemu.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: FILMY

Postprzez Herbaciarz » Pn kwi 04, 16 16:45

Problem Lexa Luthora w tym filmie jest taki, że nie jest Lexem a Jokerem. - To na przykład jest jeden z moich problemów z tym filmem. Równie dobrze mogli przecież tam Jokera wrzucić. Tak jakby chcieli psychopatę w tym filmie ale bali się podważyć kreację Heath Ledgera, takie trochę odniosłem wrażenie.

Film średnio mi się podobał, nie był tragicznym filmem był po prostu średni - a nie tego się oczekuje po filmie z Batmanem i Supermanem.

Muszę przyznać, że miał naprawdę piękne zdjęcia - te pola kukurydzy przypominały mi sceny z Gladiatora :P


EDIT:

Słyszeliście już dubbing? https://www.youtube.com/watch?v=W-WatpugD2M O.O
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: FILMY

Postprzez SALADYN » Śr kwi 06, 16 17:33

Uci i Solidny dało się poznać że Doomsdaya zagrał nasz MGS'owy skrzypek :D
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FILMY

Postprzez uci » Pn kwi 11, 16 18:37

doomsdaya zagrał LOTRowy Troll :P , ale za to Wonder Woman ma przepiękne theme
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez uci » Pn cze 13, 16 07:50

i znów mam wrażenie że recenzenci spisują recki po sobie
czyli:
WARCRAFT

Złe kino to nie jest, ale niestety wybitne też. Ogromny plus za to że świetnie trzymają się fabuły pierwowzoru, nikt nie stara się kombinować z pomysłami lub rzeczami których w grze nie ma. Sam wyszedłem z kina zadowolony, ale też ze ani mnie ten film nie grzeje ani nie ziębi - co już w samo jest plusem, bo normalnie ekranizacje gier sprawiały że chciało się wołać o mniejszą lub większą pomstę do nieba.
- Na plus to fabuła która się trzyma growego warcrafta i wszystko gdzie tylko pojawiają się orki.
- Na minus to plastikowa broń i zbroje ludzi (a widać to bardzo) i próba utrzymania filmu w takiej powadze że jest on niemalże wyprany z uczuć, nie ma tutaj LoTRowego dreszczu na plecach jak bohaterowie ruszają do walki czy ogólnie jakichkolwiek uczuć jak ktoś ginie czy coś.
Warto obejrzeć choć myślę że kino można sobie odpuścić (albo iść do Multikina bo dają 30 dni WoWa za free)

A co do Recenzentów kilka recek czytałem i wszystkie mają wypunktowane te same problemy do filmu:
1 - że film na podstawie WoW (?) ale nawet jak się w niego grało to nie wiadomo o co chodzi
2 - za dużo bohaterów i wątków fabularnych i biedni recenzenci się gubią (a oglądają grę o tron i sobie z nią dają radę), choć nie wiem czy film gdzie mamy 4 bohaterów (i kilka postaci pobocznych) i 4 wątki fabularne (po dwa dla każdej rasy i wszystkie się ostatecznie zazębiają) to tak dużo, albo już nawet widzowie mają problem kiedy film daje za dużo informacji niż 2 bohaterów i jeden wątek
3 - wyprany z uczuć - ale z tym się zgodzę.

Warcfratowi może by pomogło gdyby za film zabrał się ktoś z pomysłem, albo chociaż doświadczeniem w filmach które mają robić wrażenie, a nie koleś od thrillera z jednym aktorem. Ale jest to krok w dobrym kierunku, w stronę filmów na podstawie gier a nie filmów które z grą łaczy tylko tytuł. Ciekawe czy Warcraft zarobił tyle żeby zrobili sequel
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez kul » Pn cze 13, 16 08:30

uci napisał(a):Ciekawe czy Warcraft zarobił tyle żeby zrobili sequel


W Chinach robi furorę, więc czego w USA i Europie nie zarobią to odbiją sobie tutaj.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Re: FILMY

Postprzez Osvelot » Śr cze 15, 16 15:28

Byłem na Warcrafcie, zajebiście mi się podobało.

W fabule gier orientuję się tylko bardzo luźno, bo w W1/2 grałem wieki temu za gówniarza, a w następne części praktycznie wcale - coś tam sobie poczytałem od czasu do czasu. Uznajmy więc, że na film poszedłem jako casual, a nie zapalony fan serii (czy, nie przebierając w słowach, jego szczególna odmiana - bezkrytyczny Blizzard-drone).

Film, jak dla mnie, odczarował klątwę marnych egranizacji. Nie mam wielkiej potrzeby obejrzeć go następny raz - ale to dlatego, że do tej kategorii wpadają tylko filmy mocno oparte na dialogach (które lubię sobie przypominać i/lub bawią mnie za każdym razem), Mortal Kombat z 1995, Matrix oraz te w których Rooney Mara ma sceny erotyczne. Nie zmienia to faktu, że na seansie bawiłem się świetnie. Kawał naprawdę przyjemnego fantasy, które mnie zaczarowało bardziej niż Hobbit czy najnowsze Gwiezdne Wojny.

Na tyle na ile byłem w stanie ocenić odwzorowanie fabuły, było jak dla mnie bardzo spoko - po fakcie się co prawda dowiedziałem, że zmieniono względem oryginału jeden wątek romantyczny, ale równocześnie byłem pod wrażeniem, jak sprytnie wpletli do filmu mimo wszystko nawiązanie do tego wątku sprzed zmiany. To był mniej więcej ten moment, kiedy uznałem że Duncan Jones był osobą na właściwym miejscu - pomimo mniej lub bardziej udanego ogarniania wielkiego budżetu, dało się wyczuć tą "pieczołowitość", którą mocno sobie cenię u twórców. Jak dla mnie może swoją robotę wykonywać dalej i śmiem nawet zaryzykować stwierdzenie, że gdyby to on miałby zająć się ekranizacją MGS, to byłbym o wiele bardziej pozytywnie nastawiony do filmu o Solidnym Wężu. Film o MGS jest co prawda stracony z zupełnie innych powodów (rozłam w ekipie, reżyser w końcu będzie musiał współpracować nie z twórcami serii, a garniakami z Konami i ewentualnymi niedobitkami które się ostały - przy Warcrafcie dla odmiany czuwał jednak Chris Metzen), ale to i tak byłoby coś o niebo lepszego niż dotychczasowy poziom egranizacji.

Jakbym szedł nastawiony krytycznie, to pewnie bym się do czegoś przyczepił i tak po naszemu polskiemu sobie posmęcił i pomarudził, ale niestety najzwyczajniej w świecie film mi się podobał :I Mogę przyznać nieco racji co do zbroi - niektóre faktycznie zbyt wyraźnie przypominają bardziej rekwizyty cosplayowe niż filmowe. Na pozostałe argumenty recenzentów puszczam ciepłą strużkę złotego deszczu, bo w fabule ani na moment się nie zagubiłem pomimo braku dogłębnej znajomości serii, bohaterów rozróżniałem bezproblemowo i ogólnie nie widzę problemu w tym że film może być jakiś mniej przystępny dla niekumatych. Wypranie z uczuć przemilczę, nie rzuciło mi się to w oczy w jedną czy drugą stronę - nie przypominam sobie też, żeby porwał mnie emocjonalną grą chociażby Legolas obwieszczający, że ktoś bierze hobbity do Isengardu.

W skrócie - endżojowałem seans, z chęcią wybiorę się na kolejną część i powierzałbym Duncanowi inne egranizacje.

PS. Dla wszystkich, którym się podobał film: tak tylko lojalnie przypominam, że nie powstałby (i/lub nie byłby taki dobry), gdyby nie David Bowie :^)
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FILMY

Postprzez kALWa888 » So sie 20, 16 19:36

A ja sobie powoli nadrabiam jakieś tam pominięte klasyki, których za gnoja nie miałem jak obejrzeć, a później jakoś czasu zabrakło. Niedawno padło na Szklaną Pułapkę 1 i 2. Dziś obejrzałem sobie trzecią część i stwierdzam, że to póki co najlepsza część. Niemal idealnie wyważona, no ale też najwięcej się dzieje. Widzę też w czym twórcy Max Payne'a 3 najwięcej zobaczyli inspiracji. No ale właśnie, chciałbym dobrej gry na podstawie Die Hard 3. Niby gier trochę było, ale one powstały w złych czasach. Nie było takich możliwości, w efekcie może Nakatomi Plaza jest dobry, a poza tym te szynowe strzelanki. No ale ja to bym widział jako dzieło Rockstar. Strzelanie z Max Payne 3, model jazdy z GTA i zróżnicowany gameplay. Trochę strzelania w zamkniętych lokacjach, trochę szalonych pościgów po zapchanych ulicach NY, jakieś dobieganie na czas do celu w tej całej zabawie w kotka i myszkę. Co do samego filmu jeszcze - masa mniejszych wątków w miarę dobrze składających całość, uprzyjemniających seans. Jest oczywiście kilka bzdurek, scen które mają prowadzić do rozpierduchy, czy właśnie ekscytacji, ale działają. Końcówka filmu nieco zawodzi, chyba bym wolał bez tych akcji na końcu. Kurde, świetne kino. (Z Willisem jest jeszcze coś fajnego i nie jest to takie stare - Red się nazywa? Kojarzę scenę gdzie wysiada z auta i od razu strzela, a auto dalej bączki kręci.) No i w kolejce czekają dwie ostatnie części Die Hard, ale obejrzę bez pośpiechu żeby przesytu nie było.

Przypomniałbym sobie też Ostatniego Sprawiedliwego. Jak macie jakieś dobre filmy akcji w tym stylu (Die Hard) to podrzućcie, będę wdzięczny :D. Mission Impossible 3 był super, czwórka już nudą wiała. MI3 obecnie jeden z moich ulubionych filmów.

EDIT: Dobra, ta scena była w RED, ale po obejrzeniu zwiastuna stwierdzam że to może być słabe, heh.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: FILMY

Postprzez Lazuli Lapis » So sie 20, 16 20:38

RED jest całkiem spoko, polecam. Nie jest to jakieś kino mega wybitne ale raczej taki trochę przesadzony film akcji z dystansem do siebie, mi siadło. Dwójka to za to to kaszana straszna, nie polecam :\
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: FILMY

Postprzez kALWa888 » So sie 20, 16 20:55

No właśnie, podczas oglądania zwiastuna nie miałem tego dystansu, ale ewidentnie widać że to komedia sensacyjna z jajem. Za dwójkę chyba się nie zabiorę. Tak samo jak Uprowadzonej wystarczy mi świetna część pierwsza.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: FILMY

Postprzez Pabian01 » N sie 21, 16 16:22

kALWa888 napisał(a):Kojarzę scenę gdzie wysiada z auta i od razu strzela, a auto dalej bączki kręci


W lepszej wersji ;)
https://www.youtube.com/watch?v=En_8UgGZXio
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: FILMY

Postprzez Pandora » N sie 21, 16 19:51

Ostatnio oglądałam w kinie Suicide Squad, wszyscy tak po tym jadą a mnie się podobało, nie był to jakiś mega hit ale jadnak było ok.
Joker niestety nie wypadł tak fajnie jak ten z Mrocznego Rycerza i Batmana.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: FILMY

Postprzez Lazuli Lapis » Pn sie 22, 16 01:09

Przed chwilą skończyłam oglądać Dystrykt 9 i szczerze mówiąc mam trochę mieszane odczucia... z jednej strony mamy tu miks całkiem ciekawych pomysłów i odwracania typowych dla tego gatunku ról, z drugiej - strasznie płaskich bohaterów (ok, w przypadku jakiejś ich części był to efekt zamierzony, ale jednak gdy wszyscy tacy są to dobrze już nie jest), dziury fabularne i jakieś nielogiczne akcje. Ostatecznie film oglądało się całkiem przyjemnie, nawet z okazjonalnymi zgrzytami zębów z w/w powodów, ale do arcydzieła mu daleko, a mam wrażenie że gdyby poprawić te kilka elementów i trochę go dopracować mógłby nawet mieć szansę zostać klasykiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Lazuli Lapis
The Inspector
 
Posty: 381
Dołączył(a): Wt gru 07, 10 20:12
Lokalizacja: Stare Babice
Gram: BioShock, Mirror's Edge
Czytam: Fahrenheit 451

Re: FILMY

Postprzez kALWa888 » Pn sie 22, 16 01:29

Pabian01 napisał(a):
kALWa888 napisał(a):Kojarzę scenę gdzie wysiada z auta i od razu strzela, a auto dalej bączki kręci


W lepszej wersji ;)
https://www.youtube.com/watch?v=En_8UgGZXio

Cudowne. Singhama to ja muszę w ogóle obejrzeć. Przy tych scenach akcji zawsze płaczę xD
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: FILMY

Postprzez kALWa888 » Pn sie 22, 16 17:31

Pewnie w oczach niektórych wyjdę na filmowego paszczura, ale dopiero dzisiaj pierwszy raz obejrzałem klasyk o tytule Bullitt. Gdzieś tam ten tytuł czekał sobie w kolejce i jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać. W sumie nie mam problemu z tym, że obejrzałem go dopiero dzisiaj. Nie wiem czy kilka lat temu byłym do tego gotowy ;). Nie potrafię też przywołać z pamięci innego filmu z 68 roku, czy choćby z lat siedemdziesiątych (dlatego Francuski Łącznik będzie następny), więc uznaję to za moje pierwsze spotkanie z czymś podobnym. Oczywiście spotkałem się z czymś w rodzaju kultu jaki panuje wokół sceny pościgu (i ani trochę ten kult mnie nie dziwi), ale film ciekawił mnie jako całokształt. Tym bardziej, że spodziewałem się raczej wolnego tempa akcji.

No i prawie się zakochałem. Super zmontowany (aczkolwiek szczyt to właśnie wspomniana scena) ze świetnie napisanym scenariuszem i tym klimatem. Podoba mi się to jak aktorzy grają twarzą, dzisiaj tego się raczej nie widzi w filmach. Nawet jeśli jest, to jakoś mniej odczuwalne pewnie przez to, że inne elementy to niejako przyćmiewają - wyjątkiem jest przepiękny Drive gdzie Gosling w ogóle niewiele mówił (zresztą, o ile mi wiadomo sam film jest hołdem dla kina z tamtych lat). No ale nie będę gloryfikował, bo i tak żaden ze mnie znawca kina. Spotkałem się z opiniami, że film nudny, że w scenariuszu nic się nie dzieje - takie głosy padały chyba od tych, co czekali tylko na ten pościg, który ostatecznie i tak ich zawiódł bo po tym filmie powstała przecież masa innych. Mi się fabuła spodobała. Nie jest odkrywcza, ale trzyma w napięciu, przywiązuje do bohaterów i we współpracy z tym klimatem po prostu robi robotę. A soundtrack i udźwiękowienie (te charakterystyczne piski opon, odgłosy samochodów, miasta i szczególnie Mustanga Fastback) to krótko mówiąc mistrzostwo. Nie wiem, niby film się zestarzał, ale ja bardzo nie lubię tego określenia. Przecież wiadomo, że kilka rzeczy się zmieniło, jest dzisiaj nieaktualnych. Mi się oglądało świetnie i aż mi wstyd, że dopiero dzisiaj nadrobiłem.

No i te samochody... Przecież to piękno w najczystszej postaci. No i tak, przyznaję się - wszystko przez te wspominki serii Driver.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: FILMY

Postprzez Gillian » Pn sie 22, 16 19:23

Jesli chodzi o kino samochodowe to KONIECZNIE Gone in 60 seconds, ale oryginal z 74 z Halickim. Klasyk ;)

A jesli chodzi o filmy z epoki, nie widziales chociazby zadnego Brudnego Harrego?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: FILMY

Postprzez kALWa888 » Pn sie 22, 16 19:48

Widziałem, ale nie liczy się bo dawno temu. Totalnie nic nie pamiętam. Ale też obejrzę jakoś niedługo. Pójdzie maraton, o ile pierwsza część tak wciągnie. Jeszcze Driver na liście, Starsky & Hutch, Bonnie i Clyde. 60 sekund widziałem oczywiście kiedyś nową wersję, jak podejrzewam do pierwowzoru się nie umywa. Dzięki za przypomnienie, bo też miałem zamiar sprawdzić.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: FILMY

Postprzez Hal » Wt sie 23, 16 01:18

Ekspresywnie grający aktorzy? Dynamiczny montaż? Droga jako temat?

"Konwój" Sama Peckinpaha powinien Ci się spodobać. Chociaż zapewne już widziałeś, no bo... kto nie widział tego filmu?

Ogólnie, choć osią są wielkie ciężarówki sunące bezkresnymi amerykańskimi drogami, film jest znacznie głębszy niż mogłoby się na pozór wydawać. Obraz posiada niepowtarzalną atmosferę, której dziś się już na ekranie nie uświadczy. Byłem pod dużym wrażeniem filmu, gdy obejrzałem go pierwszy raz od czasów nastoletnich. Wtedy przyciągnęły mnie do niego ciężarówki, teraz odnalazłem w nim coś więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=ZmtMUpUvdFk
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: FILMY

Postprzez kALWa888 » Wt sie 23, 16 01:26

Hal napisał(a):"Konwój" Sama Peckinpaha powinien Ci się spodobać. Chociaż zapewne już widziałeś, no bo... kto nie widział tego filmu?

Heh, no nie widziałem. Wielkie dzięki za tytuł, z przyjemnością sprawdzę, bo dobrze się zapowiada.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: FILMY

Postprzez Pandora » Cz sie 25, 16 23:47

Polecam wam Dont Breathe w rezyserii Fede Alvareza (ten on rebootu Evil Dead), serio to jeden z najlepszych horrorów które oglądałam w ciągu ostatnich 6 lat. Nie chodzi o to że jest jakiś straszny, ale o całokształt. Miło też zobaczyć ponownie Jane Levy, w Evil Dead już dawała rady a tutaj zagrała jeszcze lepiej. Więc bez spoilerków, jeśli lubicie horrorki to jak najbardziej.

Widziałam tez 10 Cloverfield Lane, również bardzo dobry, trzymający w niepewności. Tylko nie mam pojęcia czy to jest jakoś powiązane z tym Cloverfieldem z chyba 2007 roku, a przynajmniej nic nie wyjaśniają.
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: FILMY

Postprzez uci » Pt sie 26, 16 06:25

łączy się tytułem, jakimiś nazwami firm które były w obu produkcjach i
Spoiler:


Choć ostatecznie wyszło że miał to być thriller o ludziach w bunkrze a Abrams wpadł na pomysł by to pomieszać z Cloverfield i sprawdzić czy ludzie ciągle są zainteresowani tamtym filmem
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez Pandora » Pt sie 26, 16 09:57

No to w miarę im wyszło, jak tak piszesz teraz to serio ma to nawet sens;p
Avatar użytkownika
Pandora
Predator
 
Posty: 93
Dołączył(a): Śr sie 17, 16 20:36
Lokalizacja: Shadow Moses
Gram: Uncharted, CS GO, L4D2
Czytam: Metro 2035

Re: FILMY

Postprzez uci » Pn sie 29, 16 06:59

Lord Inquisitor : Prolog

1 człowiek (+ kilka osób gościnnie) od 6 lat składa ok. 30 minutowy film w uniwersum Warhammera 40000. Jako że czas leci, a film się ciągle robi twórca postanowił wrzucić w sieć Prolog, czyli pierwsze 8 minut filmu co by nam się łatwiej czekało na kolejne 20.
Efekt jest oszałamiający, raz że robota fanowska, dwa że wręcz minimalna ilość ludzi w produkcji, a 3 - CGI okropnie się starzeje, a tu mimo 6 lat produkcji animacja ciągle wygląda b. dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=cZc6cr6G2E4p
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez SALADYN » Wt sie 30, 16 20:22

uci napisał(a):Lord Inquisitor : Prolog

1 człowiek (+ kilka osób gościnnie) od 6 lat składa ok. 30 minutowy film w uniwersum Warhammera 40000. Jako że czas leci, a film się ciągle robi twórca postanowił wrzucić w sieć Prolog, czyli pierwsze 8 minut filmu co by nam się łatwiej czekało na kolejne 20.
Efekt jest oszałamiający, raz że robota fanowska, dwa że wręcz minimalna ilość ludzi w produkcji, a 3 - CGI okropnie się starzeje, a tu mimo 6 lat produkcji animacja ciągle wygląda b. dobrze.

https://www.youtube.com/watch?v=cZc6cr6G2E4p


Obrazek

Ten moment wrzucił mi ciary na plecy. Bądźmy jednak sceptyczni, zazwyczaj fabuła i dialogi w takich przedsięwzięciach mocno nie domagają, to co jest w prologu wyszło co najwyżej poprawnie.

Przy okazji, obejrzałem ostatnio Deadpool'a. Film mi się spodobał, nawet bardzo. Nie znając dogłębnie materiału źródłowego wyraźnie czułem że to nie jest typowy film o marvelowskich postaciach gdzie krwi próżno szukać. Mam nawet ochotę na więcej.

Drugim zaliczonym ostatnio filmem jest Ratchet i Clank, w tym przypadku też nie było źle. Bardzo dobrym posunięciem było ograniczenie współdzielonych scenek z grą do minimum i odpowiednie dozowanie akcji, dzięki temu film się nie dłużył a jednocześnie szybko zleciał. No i ten Nefarious, dobrze zagrany i rozwinięty względem klasycznych odsłon serii, nawet jego polski głos był bardzo dobrze dobrany. Tego samego jednak nie mogę powiedzieć o Qwuarku którego jakoś w tej grze aktorskiej nie widziałem, Musiał jako Ratchet jakoś przestał mi przeszkadzać, pomyślałem nawet że to dobry moment żeby wrócić do gry i zaliczyć ją z polskim dubbingiem ale bardzo szybko przyszło opamiętanie w postaci Clanka granego przez Kryszaka, to taki sam cios w potylicę jak Malajkat w Załodze Q.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FILMY

Postprzez uci » Śr sie 31, 16 06:24

akurat shorty fabularne mogą fabułą zaskoczyć lub popłynąć. Autor jakiś pomysł ma, do pomocy jest jeszcze ktoś i siedzący mocno w uniwersum Dembski-Bowden więc liczę że będzie poprawnie.

A przemarsz imperialnych pięści to esencja tego prologu.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez Ziomaletto » Cz paź 13, 16 16:23

W sumie to chciałem się pochwalić, że ostatnio (właściwie od wczoraj) oglądam Ash vs Evil Dead.

Po pierwszych trzech odcinkach jest super, niektóre postacie irytujące (zwłaszcza ta policjantka, która pałęta się bez celu), efekty specjalne tanie; w niektórych scenach nie przeszkadza, ale jak widzę podstarzałego Bruce'a Campbell'a jak w spowolnieniu leci zamocować piłę na rękę - no zabawnie to wygląda, ale chyba nie tak, jak twórcy zamierzali...
To w sumie wszystkie zarzuty, jakie na razie mam. A póki co, jest "groovy" :)
Lecę kończyć pierwszy sezon, może później nadrobię Pythona.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: FILMY

Postprzez SALADYN » Cz paź 13, 16 16:25

Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FILMY

Postprzez Solidny » Pt paź 14, 16 11:01

W sumie już nie chce mi się niczego oglądać o Łotrze. Z poprzednim filmem poradzili sobie świetnie nie spoilując trailerami (inna sprawa, że nie było za bardzo czego), ale i tak wolę się już nie nakręcać.

W ogóle to mam drugi sezon Rebeliantów do nadrobienia. Specjalnie czekałem aż wyjdzie dvd, choć raz chciałem być cierpliwy z serialem, który zamierzam obejrzeć i nie szukać dziwnych źródeł w internetach :P. Po pierwszym sezonie i ogólnych opiniach o drugim stwierdziłem, że nawet zasłużył. No i nie miałem aż takiego ciśnienia, żeby natychmiast oglądać nowe odcinki :D
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron