FILMY

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Re: FILMY

Postprzez uci » Pt paź 14, 16 16:20

łotr 1 powoli zapowiada się na najlepszy film w uniwersum :D
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez Solidny » Pt paź 14, 16 16:34

uci napisał(a):łotr 1 powoli zapowiada się na najlepszy film w uniwersum :D


Oby tak wyszło, bo wtedy dostaniemy więcej niezależnych historyjek i zrobi się ciekawe uniwersum filmowe, z posmakiem tego co oferują książki, komiksy i reszta. Gdyby ruszyli starą republikę, to już w ogóle byłoby coś niespotykanego w kinie - seria, której wydarzenia rozciągają się przez milenia. Ukazywanie konsekwencji wydarzeń nabrałoby nowej skali. Zagalopowałem się :P
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: FILMY

Postprzez Osvelot » Pt paź 14, 16 22:08

Stara republika jest spoko, jak się odpowiednio do niej zabiorą (czyli bardziej jak KOTOR niż jak mmorpgowy TOR).
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: FILMY

Postprzez Ziomaletto » Cz paź 20, 16 19:11

Dziś miałem okazję w szkole oglądać Wołyń. I mam z nim problem...

To znaczy: realizacyjnie było super, tylko szczególnie wnerwiał mnie Jakubiak z jednym wyrazem miny, z którego wyczytałem, że gość ma problem z pęcherzem i w ostateczności narobił w spodnie.
Tylko... No właśnie, spodziewałem się po niektórych opiniach, że film mną wstrząśnie, że będę mdlał w trakcie seansu (jak kto zwykle miewam na drastycznych filmach). I właśnie do tego nie doszło. Temat potraktowany dość delikatnie. Chociaż takich scen jak rozrywanie Polaków końmi czy obdzieranie ich ze skóry to bym nie zdzierżył, więc może i lepiej xD
No ale cieszy mnie, że ktoś podjął ten temat i to tak utalentowany reżyser jak Wojciech Smarzowski. Przynajmniej nie było odpałów ze slow-mo i dubstepem jak u Komasy.
Ostatnio edytowano Cz paź 20, 16 19:24 przez Ziomaletto, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: FILMY

Postprzez Solidny » Cz paź 20, 16 19:13

Ziomaletto napisał(a):Dziś miałem okazję w szkole oglądać Wołyń. I mam z nim problem...

To znaczy: realizacyjnie było super, tylko szczególnie wnerwiał mnie Jakubiak z jednym wyrazem miny, z którego wyczytałem, że gość ma problem z pęcherzem i w ostateczności narobił w spodnie.
Tylko... No właśnie, spodziewałem się po niektórych opiniach, że film mną wstrząśnie, że będę mdlał w trakcie seansu (jak kto zwykle miewam na drastycznych filmach). I właśnie do tego nie doszło. Temat potraktowany dość delikatnie. Chociaż takich scen jak rozrywanie Polaków końmi czy obdzieranie ich ze skóry to bym nie zdzierżył , więc może i lepiej xD
No ale cieszy mnie, że ktoś podjął ten temat i to tak utalentowany reżyser jak Wojciech Smarzowski. Przynajmniej nie było odpałów ze slow-mo i dubstepem jak u Komasy.


Ale obcokrajowców to spoko :P
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: FILMY

Postprzez Ziomaletto » Cz paź 20, 16 19:16

Solidny napisał(a):
Ziomaletto napisał(a):Dziś miałem okazję w szkole oglądać Wołyń. I mam z nim problem...

To znaczy: realizacyjnie było super, tylko szczególnie wnerwiał mnie Jakubiak z jednym wyrazem miny, z którego wyczytałem, że gość ma problem z pęcherzem i w ostateczności narobił w spodnie.
Tylko... No właśnie, spodziewałem się po niektórych opiniach, że film mną wstrząśnie, że będę mdlał w trakcie seansu (jak kto zwykle miewam na drastycznych filmach). I właśnie do tego nie doszło. Temat potraktowany dość delikatnie. Chociaż takich scen jak rozrywanie Polaków końmi czy obdzieranie ich ze skóry to bym nie zdzierżył , więc może i lepiej xD
No ale cieszy mnie, że ktoś podjął ten temat i to tak utalentowany reżyser jak Wojciech Smarzowski. Przynajmniej nie było odpałów ze slow-mo i dubstepem jak u Komasy.


Ale obcokrajowców to spoko :P


Po prostu obcokrajowcami mniej się przejmuję, niż rodakami. :)
Chociaż coś w tym jest, że moja wrażliwość na drastyczne sceny jest strasznie niekonsenkwentna... :D
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: FILMY

Postprzez uci » Pt paź 21, 16 15:18

plotki o filmie w starej republice się pojawiły, ale w sumie do tego są plotki o filmach z hanem, młodym obi-wanem, yodą i jeszcze kilkoma produkcjami, więc nie można ich brać na poważnie, ale w sumie obejrzałbym 2 produkcje z tamtych czasów - coś mniejszego z klimatem jak podróż Revana za swoją przeszłością ale też coś wybuchowo-kolorowego jak trailery/openingi do TORa

co do filmów - trzeci zwiastun asasyna skusił mnie żeby zobaczyć ten film, a zwiastun Logana daje mikro szanse na dobry film z rosomakiem byle znów nie pojechali po fabule/psychologi etc. która w ogóle nie wyszła i zapomnieli że Logan to też wyżynka z pazurami
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez SaladinAI » N paź 23, 16 01:08

Ej, mnie autentycznie zniszczył zwiastun Logana - jest przygnębiający, epatujący samotnością i opuszczeniem bez epatowania oczojebnymi efektami, w zamian oferując niemal pogrzebową, stonowaną atmosferę podkreśloną przez zawodzenie Casha. Zupełnie inne i odświeżone podejście.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: FILMY

Postprzez ArecaS » Pn paź 24, 16 16:39

Nie ma co się dziwić. Komiksowy pierwowzór jest jeszcze bardziej depresyjny. Ale fakt, też się jaram i czekam z niecierpliwością. Może wreszcie Fox też znalazło swój sposób na kręcenie filmów o superherosach poprzez oswojenie ratingu R.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: FILMY

Postprzez Solidny » Pn paź 24, 16 17:15

Widziałem tylko 3 xmenowe filmy, więc nie jestem zbyt zaangażowany, ale trailer wygląda spoko. Dla mnie głównie dlatego, że nie trzyma się tego ohydnego wzorca na trailer filmu akcji. Tylko ten utwór chyba za wiele razy słyszałem, również przy okazji trailero-podobnych montażów :)
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: FILMY

Postprzez uci » Pn gru 19, 16 10:25

Łotr 1 - ja jestem z tych pozytywnych, świetny szaro-brudny film o rebeli, imperium i ludziach między nimi, w rebelii potrafią się znaleść ci źli a w imperium ci dobrzy, historia bardziej spójna i logiczna niż ep.7, a jak już przychodzi akcja to chyba najlepsza w sadze. warto

Spectral - takie piątkowe kino akcji od Netflixa, horror, sci-fi, militarne - fajne pomieszanie gatunków, dobre porządne kino akcji i wyjątkowo nie ta strasznie głupie, choć czasem przeskakuje błyskawicznie jak już bohaterowie znajdą odpowiedzi.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez Solidny » Pn gru 19, 16 11:34

uci napisał(a):Łotr 1 - ja jestem z tych pozytywnych, świetny szaro-brudny film o rebeli, imperium i ludziach między nimi, w rebelii potrafią się znaleść ci źli a w imperium ci dobrzy, historia bardziej spójna i logiczna niż ep.7, a jak już przychodzi akcja to chyba najlepsza w sadze. warto

Wpis.

Dodam, że dla mnie to doskonały prequel. Mam wrażenie, że po nim Ep4 będzie się oglądało jeszcze lepiej (olewając techniczne różnice, oczywiście), dodaje mu nowych wartości.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: FILMY

Postprzez SaladinAI » Pn sty 23, 17 22:43

Obrazek

Ale że niby o kogo chodzi?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: FILMY

Postprzez ArecaS » Wt sty 24, 17 01:19

Luke'a, który na końcu umrze, zabierając do grobu całe dziedzictwo Zakonu ze sobą.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: FILMY

Postprzez SaladinAI » Wt sty 24, 17 08:59

Meh, zbyt łatwe. Czerwona czcionka naprowadza na jakąś zbuntowaną jednostkę, która siebie uznaje za prawdziwego spadkobierce tradycji czyli Kylo Rena lub jego mistrza gdzie Luke reprezentuje jej zanik. Tzn. wiem że tak nie jest ale pofetyszyzować zawsze można.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: FILMY

Postprzez SALADYN » Wt sty 24, 17 10:50

Star Łorsy będą teraz co roku wychodzić ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FILMY

Postprzez Gillian » Wt sty 24, 17 15:56

SALADYN napisał(a):Star Łorsy będą teraz co roku wychodzić ?

No przecież to Disney teraz.
Za rok film o młodym Solo, a za dwa lata IX epizod.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: FILMY

Postprzez SALADYN » Wt sty 24, 17 16:02

Obrazek
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FILMY

Postprzez uci » Śr sty 25, 17 07:26

po 9 jeszcze ma być Obi na Tatooine - wtedy chcą zrobić przerwę policzyć kaskę i jechać z ep. 10-12.

Ja tam mam nadzieje ze będzie chodziło iż Luke jest ostatnim Jedi a Rey zostanie jakimś nowym typem Force Usera - niezwiązanego z zakonem i jego zasadami. Skoro ci "źli" teraz mają zakon, to moze ci "dobrzy" zastosują zasadę dwóch, to skończy się Era Jedi i Sith a zacznie nowa.
(choć boje się że to za ambitne jak na Disney i ich numerowane SW i pewnie po prostu zabiją Luka)

edit - jak ktoś sprytnie zauważył Jedi oznacza też liczbę mnogą i może chodzić o Ostatnich Jedi a nie ostatniego
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez uci » Pn lut 13, 17 16:39

https://www.youtube.com/watch?v=sEDctELIm3I

ostatni zwiastun Ghost'a - eksperymenty na ludziach, kasowanie wspomnień, Motoko jako 1 Udany cyborg i związane z tym problemy itd.

Byle do końca Marca
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez SALADYN » Pn lut 13, 17 17:22

Średnio mi się podoba takie mieszanie w fabule oryginału. Wątku władcy marionetek nawet się nie spodziewałem bo ciężko wcisnąć taką historię do filmu z hollywood. Ale tu idą znowu w skrajność i po tym trailerze można wywnioskować że taki Aramaki to jeden z tych złych. Ogólnie rzecz ujmując wygląda na to że fabułę filmu oparli na przeszłości Motoko i tym że jest cyborgiem, tymczasem tak jak w anime to powinno być tło wydarzeń, nienaruszalny trzon tej historii i fakt dokonany.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FILMY

Postprzez uci » Wt lut 14, 17 12:36

Od jakiegoś wywiadu z autorami mówione było że tutaj trzonem fabuły ma być Motoko i jej zmiana w cyborga (teraz rozumiem mniej więcej o co chodzi) - władcy Marionetek tutaj nie ma być, bardziej mi podpada że to ten blondas z GITS SAC 2nd GiG - tylko w wersji ze on był nieudanym ekspertymentem
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez Solidny » Pt mar 31, 17 14:22

Ostatnio byłem na Kongu i Life.

Pierwszy to ładnie nakręcona przygoda z tłukącymi się monstrami, dobrze się bawiłem. Teaser po napisach. Na pewno lepiej się zapowiada niż DC Cinematic Universe (nie żeby to była wysoka poprzeczka).

Life to maksymalnie sztampowy horror sci-fi. Da się to oglądać, bohaterowie nie są wkurzająco irracjonalni (tylko trochę) - koniec zalet. W Prometeuszu były problemy z logiką działań postaci, ale przynajmniej atmosfera dawała radę, czułem że oglądam coś z wizją. W Life nawet długie ujęcia latania wewnątrz stacji kosmicznej nie stworzyły klimatu. Jest tylko ciemny i lekko brudny, jakby tylko dla przypomnienia, że to horror. Mocne meh.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: FILMY

Postprzez uci » So kwi 01, 17 09:31

a jak wam się widzi Liga Sprawiedliwości? DC/WB jak co to trailery robić potrafi
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez uci » So kwi 15, 17 04:34

Zwiastun 8 epizodu SW wskazuje że dostaniemy powtórkę z ep. 7 czyli "najwyższy porządek kontratakuje" a przynajmniej scena z kroczącymi maszynami tak wskazuje.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: FILMY

Postprzez Herbaciarz » Śr kwi 19, 17 11:45

"Liga Sprawiedliwości" wygląda dla mnie jak kalka "Avangersów" i najgorsze jest to, że nie wiem czy to dobrze czy źle.

Nie wiem czym mnie musi kupić teraz DC bym odzyskał jakieś zaufanie, po BvsS i słabym SS nie mam zamiaru się wybierać na żaden ich film do kina :P

Za to nowy Thor, nawet mnie kupuje - pomimo, że pierwsze dwie części dość chłodno przyjąłem.
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: FILMY

Postprzez Ziomaletto » Śr kwi 19, 17 16:45

Zamiast wydawać kasę na te komiksowe i efektowne ścierwa dla dzieci i nastolatków, polecam przypomnieć sobie starego, dobrego Terminatora! Może i efekty dziś trącą myszką, ale nadrabia klimatem i zimnokrwistym Arnim - choć moim zdaniem o wiele ciekawiej wypadł w Predatorze i Uciekiniera. Najlepszy cytat z filmu: Nice night for walk.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: FILMY

Postprzez SaladinAI » So maja 06, 17 19:35

W poniedziałek (to po niedzieli) wyskakuje trailer nowego Blade Runnera. Są pierwsze przebitki, jakiś klimat się przejawia, przez niekończący się deszcz, zaspy śniegu i migotliwe odbicia neonów. Tylko dlaczego Ford cały czas zasuwa w dziadowskim szarym podkoszulku? Wygląda jakby na planie z przyczepy campingowej nie wylazł. Gdzie garnitur?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: FILMY

Postprzez SALADYN » N maja 07, 17 10:26

Muszą dziada odmłodzić, w garniturku wyglądałby jak emeryt czekający na msze.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: FILMY

Postprzez Gillian » N maja 07, 17 13:36

W dobrym garniturze właśnie wyglądałby młodziej. W samym podkoszulku wygląda jak zwyczajny dziad - w sumie jak każdy dorosły mężczyzna.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron