Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Postprzez kALWa888 » Cz mar 29, 12 16:02

To chyba sobie zerknę na to, bo nie mam co oglądać obecnie :F
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez kALWa888 » Pn maja 07, 12 12:46

Niedawno wziąłem się za Death Note. Bardzo wciąga i jak na razie jestem na 10 odcinku. Momentami i tylko leciutko kreska mi się nie podoba i preferuję raczej japoński va bo angielski jest bardzo kiepski. Fabuła raczej dość naciągana pod kilkoma względami brakuje jej realizmu i jest jak zwykle dość absurdalna ale ja za to uwielbiam anime i japońszczyznę :). Świetna jest muzyka, czasem w połączeniu z obrazem zwiększa poziom adrenalinki, hehe ;P
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » Pn maja 07, 12 17:13

dobry (choć nie idealny) jest film aktorski też
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez kALWa888 » N paź 14, 12 20:54

Ostatnio skończyłem oglądać Kara no Kyoukai
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/169 ... s/rec/1952
i jestem oczarowany. Póki co jest to moje ulubione anime. Bardzo ciekawa fabuła (choć trochę pomieszana), genialna animacja, klimat i muzyka. Sceny walki są również bardzo dobrze zrealizowane, choć nie ma ich znowu tak dużo. Zrobiło mi masło z mózgu i liczę, że spotkam jeszcze coś podobnego.

Teraz zabierać się będę za Ef - a tale of memories
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/103 ... s/rec/1057
zarekomendowane przez kumpli, mam nadzieję że będzie bardzo dobre.

No i wciąż oglądam Bleach i Death Note, ale nie pociągają mnie na tyle by je teraz kontynuować. Wolę coś nowego spróbować.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez kALWa888 » Wt paź 23, 12 20:56

No i skończyłem ef - a tale of memories. Anime bardzo mi się spodobało, pierwsze co rzuca się w oczy to ciekawy styl graficzny, momentami lekko psychodeliczny. Jak ktoś lubi japońskie, wzruszające romansidła to będzie spoko. Fajnie, że anime jest dość poważne. Teraz zabieram się za kontynuację ef - a tale of melodies http://anime.tanuki.pl/strony/anime/128 ... s/rec/1327 i już po 5 odcinkach widzę, że styl graficzny wciąż jest tak samo zachwycający, ale fabuła to trochę powtórka z rozrywki - tyle że w trochę innym klimacie (mniej dołującym), niby nowa historia, ale już nie pociąga tak samo. A szkoda, bo osobiście po obejrzeniu "opowieści o wspomnieniach" czułem niedosyt, mimo iż wszystko zostało definitywnie zakończone.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez SALADYN » Śr paź 31, 12 20:45

Obejrzałem drugi sezon Wakfu i podobnie do pierwszego zostałem pozamiatany, co prawda nie wszystko zagrało idealnie jak np szybkie rozwinięcie wątku eliatropów i jego przeciągłe kończenie ale to w sumie drobiazg, nie zgodzę z ucim że serial jest wypełniony fillerami, pomińmy fakt że fillery to domena adaptacji uniwersów które w różnych mediach są równolegle rozwijane a ten serial jest oryginałem, poza tym nawet jeśli nazywać te odcinki z pobocznymi historiami fillerami to ja chce żeby każda animacja mogła się poszczycić takim poziomem w zapychaniu dziur fabularnych, krótko, ciekawie i efektownie bez budowania całej historyjki przez kilkadziesiąt odcinków.
Teraz tylko czekać na kinówki i dwa kolejne seriale z wydarzeniami w świecie dwunastu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » Cz lis 01, 12 07:16

filery nie były złe - ale w sezonie 1 jak było odcinków filujących było mniej - choć to zasługa raczej tego że w pierwszym sezonie drużyna musiała się zebrać, ruszyć na misję etc. etc. W drugim sezonie jak już misiek został ocalony to lecą fillery niemalże do ostanich odcinków.

Ale fakt takim poziomem fillerów mało kto może się pochwalić (noc żywych trupów czy Idol)

właśnie coś już potwierdzono co do nastepnych kinówek/seriali?

bo słyszałem że ma być kinowka Wakfu i Dofus(ta druga z tym zakapturzonym karłem co zabił drwala czasu w pierwszym sezonie)
A ciekawi mnie czy zrobią kolejne odcinki tej serii o Ogreście
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez SALADYN » Cz lis 01, 12 11:40

uci napisał(a):właśnie coś już potwierdzono co do nastepnych kinówek/seriali?


Póki co tyle że mają być, na bank ma powstać film z tym małym mistrzem o którym piszesz Żoris bodajże, studio gdzieś napisało że trzeci sezon Wakfu to "sprawa rozwojowa" ale skoro animacja zyskała taką popularność to możemy być pewni jej produkcji tyle że będzie trzeba czekać co najmniej z dwa lata, co do drugiej kinówki na podstawie Dofusa to sprawa jest skomplikowana bo już pracują nad czymś podobnym tyle że to serial o nazwie "The Treasures of Kerub" który ma mieć 50 + odcinków po niecałym kwadransie każdy więc może to jest właśnie ta kinówka w uniwersum Dofusa tyle że to wydaje się być czymś w stylu mini Wakfu, kontynuacja historii Ogresta bym sobie raczej głowy nie zaprzątał bo to bardziej domena gry a mnie samemu jakoś to do gustu nie przypadło.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » Cz lis 01, 12 12:35

kreskówkowe uniwersum rosnie;]


właśnie ja czytałem że film Dofus ma być z Żorsiem (i jego młodością czyli ten czas od Dofusa do Wakfu) a Wakfu the Movie miał być jako sezon 3ci choć teraz pewnie osobno powstanie i film i serial
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez SALADYN » Cz lis 01, 12 12:38

Bardziej bym się skłaniał ku serialowi bo to on najlepiej rozwija uniwersum.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez kALWa888 » N lis 11, 12 02:50

Po skończeniu obydwu serii ef czas na powrót na stare śmieci, tj. Bleach, w którym jestem na 267 odcinku i Death Note, w którym jestem na odcinku 26. Bleach w końcu wrócił na właściwy tor, przynajmniej jak na ten serial przystaje, a i sam Death Note jest lepszy niż kilka odcinków do tyłu. Trochę mnie pewne wydarzenia zaskoczyły i to pewnie dlatego znów zaczęło mi się podobać. Zaciekawiło mnie na nowo.

Z nowości zacząłem oglądać Ergo Proxy
http://anime.tanuki.pl/strony/anime/744 ... xy/rec/757
i na razie powiem tylko WOW (nie mający żadnego związku z blizzardem ;]), zapowiada się fajny, poważny klimat, z lekko psychodeliczną i filozoficzną nutą.
Choć nie mam prawa jeszcze oceniać ani bardziej się wypowiadać, to moje pierwsze skojarzenia jakie mi się nasuwają to ulepszone Equilibrium
http://www.filmweb.pl/Equilibrium
czy Matrix. Jeśli ktoś lubi ponure i ambitne sci-fi to powinien być w niebie.
Obrazek
Obrazek

Podoba mi się wygląd (chyba) głównej bohaterki imieniem Real.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » N lis 11, 12 05:54

bo to jest dobre anime, niestety ja przestałem oglądać gdzieś w 13 odcinku bo z powodu zawirowań fabularnych serial zaczął tracić (przynajmniej dla mnie) na fabule i klimacie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez kALWa888 » N sty 27, 13 20:55

Skończyłem oglądać pierwszy sezon Code Geass Hangyaku no Lelouch i musze powiedziec, że póki co to jest jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Faktycznie, może kojarzyć się z Death Note, pod względem bohatera głównego - licealisty będącym geniuszem intrygi, strategii porywającym się z przysłowiową motyką na słońce.
Spoiler:
Jest to pierwsze anime jakie oglądam, gdzie są walki robotów i są bardzo dynamicznie i widowiskowo pokazane. Przyjemnie się to ogląda, ciekawi co dalej i ma ładną kreskę. W drugim sezonie jestem teraz na ósmym odcinku i nie wiem czy nie podoba mi się bardziej od pierwszego sezonu. Walki zdają się być jeszcze lepsze, no i w fabule jest podobnie, tylko wiadomo, zbliżamy się do końca i napięcie rośnie z każdym odcinkiem coraz bardziej momentami na chwilę zwalniając. Dobrze, że są też zabawne odcinki, które pozwalają na swego rodzaju "odpoczynek" od tych wszystkich strategii Leloucha. Odpoczywa Lulu, odpoczywamy i my.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drugim anime jakim oglądam jest wciąż Bleach. Naprawdę zaczyna mnie to nudzić wszystko. Ciągle ten sam schemat i walki, które rozkładane są na zbyt wiele odcinków. Do tego denerwuje mnie nagłe przenoszenie z wątku na inny wątek który miał miejsce w przeszłości. Potem jak wracamy do teraźniejszości to nie do końca pamiętamy o co chodzi i kilka odcinków sobie przypominamy. Fillery, cholerne fillery. :D
Nic to, jak się zaczęło to i skończyć się musi. Kiedyś chciałem kupić sobie wszystkie sezony na dvd, ale chyba zrezygnuję. Jest wiele innych anime wartych zakupu, choćby Ergo Proxy na które ostrzę sobie ząbki.

Jak mi się skończy Code Geass to chyba zabiorę się za http://anime.tanuki.pl/strony/anime/823 ... ni/rec/840 choć chciałbym co z mechami pooglądać jeszcze. Na razie skupiam się nad rekomendacjami znajomych, a jest tych rekomendacji sporo całkiem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » Pn sty 28, 13 09:17

Dorzucę się choć nie z Anime ale jednak wartą obejrzenia kreskówką:

http://www.youtube.com/watch?v=5JMli3MopNs

The Dark Knight Retruns na podstawie klasyki Franka Millera
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez kALWa888 » N lut 03, 13 21:32

Skończyłem oglądać oba sezony Code Geass i póki co jest to jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Drugi sezon zdaje mi się lepszy od pierwszego, ale pewnie oba są tak samo dobre. Chciałem obejrzeć jeszcze wszystkie OVA'y, ale Akito the Exiled ma tylko jeden z czterech odcinków, wolę więc poczekać aż wyjdzie całość. Obejrzałbym coś z mecha jeszcze, ale wziąlem się Higurashi No naku Koro Ni i jak na razie bardzo mi się podoba, a jestem na 11 odcinku. Choć dwa pierwsze odcinki trochę mnie nudziły i nie wiem ile w tym zasługi Code geass :D. No i bardzo podoba mi się op do Higurashi.
Tutaj wersja full
http://www.youtube.com/watch?v=9opZi6PluKI

Widziałem też że jest film aktorski, kiedyś trzeba będzie sprawdzić, podobnie Death Note.

No i na pożegnanie z CG mój ulubiony track chyba.
Albo dwa
http://www.youtube.com/watch?v=zL7XfdBXiV8
http://www.youtube.com/watch?v=6WbhnLC2Y-A
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez SALADYN » Pn cze 03, 13 00:52

Wujek google mnie zawiódł i potrzebuje waszej pomocy.

Obrazek

Co to za anime ?
Z tego co wiem to ktoś już na forum pisał o tej animacji w kontekście tego żołnierza podobnego do eskorty pojazdów w Peace Walker a gdzieś widziałem również porównanie do Helghastów.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez Gillian » Pn cze 03, 13 08:43

Jin Roh?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez SALADYN » Pn cze 03, 13 12:00

Tak tak, już znalazłem, dzięki wielkie za naprowadzenie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez Osvelot » N cze 23, 13 01:49

Obejrzałem znowu całe Neon Genesis Evangelion (seria TV i dwie klasyczne pełnometrażówki, z nowymi czterema filmami czekam, aż wyjdą wszystkie) - teraz znowu będę to tutaj forsował :^F
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » N cze 23, 13 07:36

A coś wiadomo kiedy wyjdzie 4ty?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » Wt lip 30, 13 20:14

- ogląda ktoś Attack on The Titan? - 2 pierwsze epizody wyglądają ciekawie, ale czy dalej trzyma poziom czy już powoli równia pochyła?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » Cz wrz 19, 13 09:01

Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez ArecaS » Cz wrz 19, 13 11:19

Było też z DMC. To wcale nie jest dobra wiadomość. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » Pt wrz 20, 13 08:34

afro samurai im się udał, ważne by utrzymali poziom a walki nie były zrobione z obrazków
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez kALWa888 » Pt wrz 20, 13 10:28

Mi się zwiastun do Bayonetty podobał, DMC oglądałem tylko 4 pierwsze odc i były takie se, poza genialnym openingiem.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez uci » Pt wrz 20, 13 16:42

w DMC właśnie wyglądało jakby budżet im się skończył na openingu
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez Pabian01 » Pt paź 11, 13 09:43

Wczoraj natrafiłem na obrazek, który naprowadził mnie na Attack on Titan (Shingeki no Kyojin). Przeczytałem krótki opis, obejrzałem wyrywkowo pierwszy odcinek, potem w całości i... skończyłem oglądać na 8 :) Po 3 odcinku nie dało się przestać :P Jak na razie jest super. Mam tylko nadzieje, że wyjaśnią wszystkie wątki. Zaraz na śniadanie będe jadł kolejny epizod.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez Pabian01 » So paź 12, 13 10:26

Tak się wczoraj rozpędziłem, że obejrzałem wczoraj cały pierwszy sezon (25 odcinków) i jestem pod ogromnym wrażeniem :)
Jeśli ktoś zamierza oglądać to nie polecam czytać za dużo odnośnie fabuły w ramach wstępu by sobie nie popsuć zabawy. Dowiedziałem się, że jest to "świeże" anime i na kolejny sezon przyjdzie mi czekać do 2015 :/ Masakra.
Chciałbym by stworzono jakąś grę na podstawie anime bo potencjał jest spory. Tylko, że musiałoby się wziąć za nią jakieś dobre studio żeby nie spieprzyć sprawy.
Niby są jakieś dodatkowe historie, które są interaktywne i można grać na każdym odtwarzaczu Blu-ray, jednak nie mogłem znaleźć ich na yt.
Jest też zapowiedź gry na 3DS, no ale...3DS. Idealny moment by wydać grę na PS3/X360.

Gorąco polecam :)
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez ArecaS » So paź 12, 13 17:29

Pewnie bym się zainteresował, gdyby nie pojawiało się WSZĘDZIE na necie i to do porzygu. Pytanko tylko, z tego nie robi się tasiemiec? Takie odnoszę wrażenie, że końca to nie ma.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Najlepsze anime (nienajlepsze też)

Postprzez Pabian01 » N paź 13, 13 09:58

Zainteresuj się ;) Na szczęście do mnie nie docierało z każdej strony. Widocznie nie ten internet :P Z tego co wiem to koniec mangi jest planowany. Z obliczeń wynika, że będą 3 sezony anime.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron