Plazma vs LCD

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Plazma vs LCD

Postprzez Sylvan Wielki » Cz sty 29, 09 16:32

Kupno nowego TV i budyniu na deser, można przyrównać tylko z nazwy.
Do tego pierwszego powinno podejść się z zupełnie innym nastawieniem niż "co tam, nie będzie ok, to .... "

Właściwie dobrze by było, gdyby każdy posiadacz konsoli nowej generacji (nie, Wii, nią nie jest , stąd ten problem odpada), najpierw zakupił odpowiedni telewizor, gdyż dzięki temu nowy wymiar grania , jest osiągnięty w pełni. Problem z tym, iż typów poszczególnych modeli , jak i samych marek jest od groma. Na domiar złego jest jeszcze jeden niezwykle istotny aspekt - plazma , czy LCD? I tu postaramy się do tego dojść.

Na dobrą sprawę już na wstępie można bez większego wahania , stwierdzić, że plazma jest lepsza. Ma bardziej nasycone kolory, lepszą czerń, czyli nomen omen, lepiej obraz się nań prezentuje. Zawdzięcza to temu, że ciekłe kryształy filtrują światło generowane przez diody , lub lampy (to co jest użyte, zależy od modelu odbiornika, diody jednak sukcesywnie zastępują lampy), czyli przykładowo taka czerń , czy kolor niebieski nie są idealne (czyli takie jak w plaźmie). Oczywiście i tak nie ma powodów do narzekań - niech nikt nie myśli, że LCD ma wyblakłe kolory , a czerń to bliźniak szarego w tym wypadku, jednak różnicę widać - na korzyść plazmy, w której wykorzystuje się lumionofory aktywowany właśnie przez będącą w komórkach plazmę. Oczywiście ta czerń ma też swoje minusy paradoksalnie, bowiem grając w GTA IV nocą, podczas gdy w grze również była późna godzina, było przesadnie ciemno - ciężko aż sobie takiego Splinter Cell/Doom3 wyobrazić na plaźmie. Wypada nadmienić również, że niektóre LCD mają czerń zbliżona do tv plazmowych - vide taki Samsung.

Kolejnym plusem plazmowych TV , jest brak smużenia, oraz niemal zerowy czas reakcji. Ktoś powie "no dobrze, ale czy 4-8ms w LCD to wartość wysoka?".
Oczywiście, że nie, ale jak ma się to do 0.001 ms plazmy? W GT5 Prologue raczej tego nie doświadczysz, w Raczet i Klank : ToD niemal również (choć tu , jest to widoczne w kilku momentach wyraźnie), ale już w VF5 bardzo często. Ogólnie chodzi o dynamiczne sceny, stąd jeśli Lau wykonuje jakiegoś juggles, jest to widoczne. Przy Goh'u niemal w ogóle. Jednak i tu plus dla plazmy.

Kolejnym polu na którym LCD przegrywa , to kąty patrzenia, jednak chyba nikt kto kupuje TV nie będzie na dany program/grę patrzył przy dziwnych ustawieniach, stąd mało to istotne, ale jednak warte wspomnienia.

Jakieś punkty dla LCD? Jak najbardziej. TV nie produkuje się mniejszych niż 37' a do kuchni , czy w formie monitora taki mniejszy LCD znakomicie się sprawuje.
Jeśli ktoś może kupić góra 32' TV , to również musi zostać przy technologii LCD.
Plazma również pobiera więcej prądu - jeśli zbliżone modele (LCD-plazma) porównamy , to ten drugi , nakarmi się 300W przy 220 W konkurenta.

Ekonomicznie , rzecz biorąc , plazmy, są też droższe, choć to nie buty, czy podkoszulek i chyba warto nieco więcej wyłożyć na sprzęt i mieć lepszy, tym bardziej, że powinien nam starczyć na długie lata.

Dobrze jeśli odbiornik ma kilka wejść HDMI (w tym D-Sub), bowiem kupujący nie powinien zwracać tylko uwagi na przekątną i kontrast.

Jaki zatem TV wybrać do naszego MGS4 i innych gier?
Najlepszym wyborem jest plazma Pioneer KURO, problem w tym, że to wydatek rzędu 6-16k. Coś bardziej dostępnego? Przecież Golf VI to samochód niższej klasy niż Ferrari Enzo, ale nie znaczy to , że jedyne miejsce do, którego się nadaje , to złomowisko.

Bardzo dobrym TV jest plazma Panasonic PV8 , lub PV80. Porażająco wręcz dobrym a 37' HD Ready tego modelu, można nabyć już na śmieszne 1.9k.

I właściwie jeśli chcesz zdecydować się na kupno plazmy, to polecam ów model.Stosunek - jakość-cena.

Problem dopiero pojawia się przy wyborze LCD. Dlaczego? Jeśli chodzi o plazmy , to właściwie jedynym słusznym wyborem jest - Pioneer (bardzo drogi, choć najlepszy), Hitachi (ciężko u nas dostępny), albo Panasonic ( dla gracza -i nie tylko- ) zdecydowanie najlepszy wybór.

Jeśli chodzi o LCD wybór jest większy. Znacznie większy. Właściwie , jeśli ktoś ma x360 i tylko x0, to śmiało może inwestować w HD ready,, ponieważ wiadomo jak to z programami w HD jest a gry na x'a obsługują tylko 720p. Jak ktoś kupił sprzęt Kutargi'ego, to może zdecydować się na fHD. Może, ale nie musi, przecież gier w full HD jest jak na lekarstwo i najczęściej są to wersje starych tytułów , jak T DR , czy Wipout HD.

Oczywiście są i te większe produkcje , które 1920-1080 obsługują, ale jest ich mało wciąż. Oczywiście jeśli masz zbędne 300-400, to możesz pokusić się o to , tym bardziej, że 300 na blu ray robi wrażenie :D

Jaka przekątna? Bzdurą jest to co "szpece" z marketu mówią ( "jeśli 32" to przelicznik 3.2 m, jeśli 40" to 4m"). W takim razie gdzie siedziałbyś w kinie/pisząc posta/grając na PSP xD

Jeśli siedzimy ok 2m od tv, spokojnie można zainwestować w 37'. Oczywiście nie znaczy to, że jeśli masz fotel 4m od TV nie możesz sobie 32 kupić. Dużo zależy również od samego pomieszczenia-jakie duże, ile tam jest rzeczy, et cetera.

Jaka firma? Cóż, na prawdę Bravie są przehypeowane. Nie znaczy, że są złe, czy nawet przeciętne, jednak gloryfikowanie ich mija się z celem. Bravia , to panel Samsunga (notabene bardzo dobry) , z innym komputerem sterującym i ceną Sony.

Osobiście polecam Sharp Aquos. Posiadam ów tv i w stosunku do innych TV jakie miałem/mam, mogłem testować, generuje najlepszy obraz, oraz jest kawałem solidnie wykonanego sprzętu - Samsung , czy Toshiba Regza mają doń 4 długości (przy czym Regza, jest także b. dobrym tv). Nawet słynna Bravia przegrywa.

Z innych warto zastanowić się nad LZD80,LX85P Panasonic'a. Co prawda Aquos to nie jest, ale i tak lepszy niż cała reszta z Bravią na czele.

Każdy kto nie ma odpowiedniego TV , a ma PS3/x0 z miejsca niemal powinien takowy odbiornik zakupić. Są dostępne za bardzo przystępne ceny.

Dosyć napisać, że za Samsunga 40' fHD serii 5 zapłacisz jedyne 2k (!).
A do dobry tv. Za znakomitą plazmę Panasonica PV8 37' zapłacisz nawet mniej .
A jeśli masz na zbyciu ok 2.4 to nie zastanawiaj się, tylko kup Sharp Aquos 37 ' fHD, lub opcjonalnie za niecałe 1.9k 32 fHD - również Sharp.

A jeśli już nie masz odpowiedniej ilości $, to pamiętaj, że gro dobrych TV możesz kupić za mniej niż 1.4k - np LG 32" HDready.

I tak, jeśli już zdecydowałeś się na 32' , to wiedz, że różnicę pomiędzy fHD a HDr widać.
(niektórzy twierdzą, że to pieniądze wyrzucone w błoto, to nie prawda, no chyba, że kupili do x360).
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez Operator » Cz sty 29, 09 16:51

Nie chcę zakładać nowego tematu ale mam małe pytanie: w Empikach często są swego rodzaju monitory LCD, do których podłączane są często konsole (najczęściej PS2, czasem XBOX 360). Czy ktoś wie gdzie można taki dostać, oraz ile mniej więcej kosztuje?
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Gillian » Cz sty 29, 09 17:33

Generalnie się zgodzę. Sam w domu mam plazmę (aczkolwiek średniej klasy Samsung i HDr, choć fHD plazmy to wydatek już potężniejszy) i wciąż jestem w szoku, kiedy to widze (ostatnio rodzice sobie n-kę sprawili, o ile kilka kanałów [jak Eurosport czy TVNHD] oszukuje z tym HD, tak Discovery czy HBO wygląda obłędnie). Sam planuję na własny użytek kupić monitoro-telewizor jakiś. Samsung ciekawe modele proponuje (24'' 1920x1200 z tunerem, kompletem wejść już od 1300). Ale co mnie odtrasza? Odstraszają mnie kąty widzenia :/. Niby pracuje cały czas na laptopie i mam z tym mankamentem do czynienia bez przerwy, ale to co innego, kiedy ten monitor ma być również do grania i oglądania filmów. Nie chcę wydawac na to dużo kasy, bo ma to pracować w warunkach studenckich i w razie draki nie chcę stracić >2k. A za tyle mógłbym kupić dobry LCD z przyzwoitą matrycą IPS, a nie jakimś TN. Równie dobrze można już za mniej niż 2000 kupić tv 32'' fHD, ale zastanawiam sie, czy to nadawałoby się jeszcze do pracy. Jak to na biurku w ogóle postawić O_o? Tylko że do tv już lepsze te matryce ładują...

Plazma również pobiera więcej prądu - jeśli zbliżone modele (LCD-plazma) porównamy , to ten drugi , nakarmi się 300W przy 220 W konkurenta.

Akurat to jest pewien mit. Plazma dynamicznie pobiera tyle prądu ile jej trzeba. Na jasnych, kolorowych scenach rzeczywiście licznik sie szybko kręci, ale przeciez nie tylko się takie ogląda. LCD natomiast ma stały pobór prądu (bo podświetla całą matrycę równomiernie). Czytałem, że sumarycznie podczas normalnego użytkowania i przy zachowaniu podobnej jasności LCD i plazmy, pobór energii wychodzi praktycznie taki sam.

Trzeb też zauważyć, iż plazmy się zużywają, wypalają. Każdy tv ma jakiś tam okres żywotności. Po upłynięciu połowy już ponoć jest zauważalny spadek jakości. Aczkolwiek przy normalnym użytkowaniu nie wypalimy tej plazmy tak szybko. Nie pamiętam juz liczb, ale spokojnie na 10 lat taki telewizorek wystarczy. No i wiadomo, że im droższy model, tym żywotność większa. To już inny problem, czy wolimy zapłacić raz a dobrze, czy mniej i zmienić później tv na inny. Ja tam jestem za drugą opcją, zawsze zdąży wejść w międzyczasie nowa technologia : ).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Cz sty 29, 09 17:59

Ponoć na plazmach utrwala się również nieruchomy obraz , który później jest widoczny w tle , prawda to czy bujda fanboyów ???
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Cz sty 29, 09 18:32

Jest widoczny ale przez moment, chyba że wypalisz taki obraz przez kilkanaście godzin bez przerwy. Ale ogólnie ten efekt znika po pewnym czasie. Od tego są odpowiednie mechanizmy - zabezpieczające (jakies "wygaszacze") i czyszczące matryce.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Sylvan Wielki » So sty 31, 09 19:35

Generalnie się zgodzę.

Te gry i $ za to , tak jak się umawialiśmy-prześle w tym tyg. na konto ;)

twilite kid napisał(a):Akurat to jest pewien mit. Plazma dynamicznie pobiera tyle prądu ile jej trzeba. Na jasnych, kolorowych scenach rzeczywiście licznik sie szybko kręci, ale przeciez nie tylko się takie ogląda. LCD natomiast ma stały pobór prądu (bo podświetla całą matrycę równomiernie). Czytałem, że sumarycznie podczas normalnego użytkowania i przy zachowaniu podobnej jasności LCD i plazmy, pobór energii wychodzi praktycznie taki sam.

A później ktoś włączy Lost Planet....
Ale faktycznie. Ogólnie rzecz biorąc , przy zwyczajowym użytkowaniu , zużycie jest w miarę na tym samym poziomie.

Ponoć na plazmach utrwala się również nieruchomy obraz , który później jest widoczny w tle , prawda to czy bujda fanboyów ???

twilite kid w pełni wyjaśnił , co i jak - logo stacji , czy mapka/pasek energii. Jednak należy pamiętać, iż poczciwe CTR też na ową przypadłość chorowały i czy ktoś narzekał/dostrzegał to?
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez Operator » So sty 31, 09 19:46

Sylvan Wielki napisał(a):iż poczciwe CTR też na ową przypadłoś~ć chorowały i czy ktoś narzekał/dostrzegał to?
Mój trzynastoletni telewizor CRT (Nokia, która była na zdjęciu w innym temacie) trzyma się doskonale, jedyną wadą jest to, że nie można wyłączyć napisu E1 1 w prawym rogu ekranu (tylko w przypadku PS2, jakoś przy Xboxie to znika).
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Sylvan Wielki » So sty 31, 09 19:59

Bo plazma to właściwie następca CRT właśnie (plusy obrazu). Z LCD ma też plusy - grubość. Stąd łączy plusy obu technologi i nie ma ich minusów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez Operator » So sty 31, 09 20:29

W moim przypadku nie mogę tego wyłączyć bo zgubiłem pilota ^^" a nie z przepalenia.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez ivanesca » So sty 31, 09 22:20

twilite kid napisał(a):Akurat to jest pewien mit. Plazma dynamicznie pobiera tyle prądu ile jej trzeba.

Na stronie hdtv.com.pl wyliczyli ile droższa w użytkowaniu jest plazma. Oglądając telewizję 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu przez miesiąc rachunek za prąd przy plaźmie będzie około 4zł wyższy niż przy LCD.
SALADYN napisał(a):Ponoć na plazmach utrwala się również nieruchomy obraz , który później jest widoczny w tle , prawda to czy bujda fanboyów ???

Ja w niedzielę od 21 do 3 w nocy oglądam National Geografic i kiedy wyłączam tv w ciemnym pokoju na zgaszonej plaźmie jeszcze długo(do pół godziny) widnieje znaczek National Geografic. Ale bez przesady- w końcu znika. Mam go trochę ponad rok i nic jeszcze się nie wypaliło na stałe. Wolę plazmy. Nie ma żadnego problemu z kątem widzenia. Obraz w fullHD jest oszałamiający-filmy na blu-ray robią niesamowite wrażenie(czekam tylko na Władcę Pierscieni). Ja mam tylko mały problem... nikt mnie zawczasu nie uświadomił,że nie wolno tego tak drastycznie myć jak CRT i mam na ekranie 2 ryski(na 2-3 cm) :( Niewidoczne przy włączonym telewizorze, ale jednak są.
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by.
Avatar użytkownika
ivanesca
Red Blaster
 
Posty: 76
Dołączył(a): N gru 21, 08 01:03

Postprzez Gillian » N lut 01, 09 13:00

Na stronie hdtv.com.pl wyliczyli ile droższa w użytkowaniu jest plazma. Oglądając telewizję 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu przez miesiąc rachunek za prąd przy plaźmie będzie około 4zł wyższy niż przy LCD.
Wiesz, że takie wyliczenia można sobie potraktować w pewien wulgarny sposób : ).

Na zużycie prądu składa się bardzo wiele przeróżnych czynników. Choćby ustwienie jasności podświetlenia LCD, jaskrawości i natężenia kolorów w plaźmie...

ivanesca napisał(a):Ja w niedzielę od 21 do 3 w nocy oglądam National Geografic i kiedy wyłączam tv w ciemnym pokoju na zgaszonej plaźmie jeszcze długo(do pół godziny) widnieje znaczek National Geografic.
Wtedy wypada sobie włączyć jakiś filtr chroniący przed wypalaniem na kilkanaście minut. Tak profilaktycznie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez ivanesca » N lut 01, 09 16:20

Oni tam bardzo dokładnie to wyliczali biorąc pod uwagę wiele czynników. Myślę, że trochę się w tym orientują... Znam jednego z moderatorów tego forum i zapewniam,że facet jest kompetentny. Masz rację z tym,że na pewno w 100% się tego nie da określić-chciałam tylko pokazać,że różnica między plazmą a LCD w pobieraniu prądu nie jest na tyle znacząca i nie trzeba się akurat tym problemem kierować przy wyborze odbiornika :)
Never fear shadows, for shadows only mean there is a light shining somewhere near by.
Avatar użytkownika
ivanesca
Red Blaster
 
Posty: 76
Dołączył(a): N gru 21, 08 01:03

Postprzez Sylvan Wielki » Cz lut 12, 09 11:57

ivanesca napisał(a):Na stronie hdtv.com.pl wyliczyli ile droższa w użytkowaniu jest plazma. Oglądając telewizję 8 godzin dziennie, 7 dni w tygodniu przez miesiąc rachunek za prąd przy plaźmie będzie około 4zł wyższy niż przy LCD.


Tak jak napisał twilite kid ....

przyp - SW

twilite kid napisał(a):Wiesz, że takie wyliczenia można sobie potraktować w pewien wulgarny sposób : ).

Na zużycie prądu składa się bardzo wiele przeróżnych czynników. Choćby ustwienie jasności podświetlenia LCD, jaskrawości i natężenia kolorów w plaźmie...


Hummer spala więcej paliwa niż Fiat 126P. Ale przy Fordzie GT , ciężko to jednoznacznie określić.

Ja włączę sobie na LCD takie Lost Planet i będę grał kilka godzin, a twilite kid Killzone2 i zapewniam, że to on mniej zapłaci.

Ja również znam z tego forum kilka osób, tych , którzy się znają dobrze na TV , ostatnio przy zakupie TV, również z nimi wymieniałem spostrzeżenia i doszliśmy do wniosku, że najlepszy TV to właśnie plazma Pioneer a z tych bardziej przystępnych - PV80/PV8 Panasonic, lub/i z LCD właśnie Sharp Aquos. Całą tą Bravię można uznać owszem, za bardzo dobry TV, ale nie jest tak jak ludzi biadolą , że najlepszy - zresztą są to najczęściej osoby, które mają jeden LCD w domu i właśnie Bravię a inne widzieli tylko w marketach.

Stąd....lubi się co się ma.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez SALADYN » Wt lut 17, 09 11:55

A ja mam takie pytanko do naszych forumowych ekspertów.
W tym roku już na pewno zaopatrzę sie w PS3 , jednak nie stać mnie żeby od razu wykartkować kasę na konsolę , jakieś gry i do tego odpowiedni telewizor.
I tu kieruje pytanie , czy jakość obrazu z gier na PS3 na poczciwym już 10 letnim CRT Samsunga będzie na tyle kaszaniasta że odbierze mi przyjemność z grania czy da się przeżyć ???
Chciałbym zaznaczyć że nie jestem ani AV/audiofilem i na komputerze nie widzę różnicy między SD a HD.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Wt lut 17, 09 12:03

SALADYN napisał(a):Chciałbym zaznaczyć że nie jestem ani AV/audiofilem i na komputerze nie widzę różnicy między SD a HD
Chciałeś powiedzieć, że masz problemy ze wzrokiem:p?

Przy dobrym połączeniu jakośc nie będzie "kaszaniasta", jedynie szczegóły się zagubią, obraz będzie rozmyty - zupełnie jak na PS2. Jeżeli w międzyczasie nie zobaczysz konsoli w akcji na HDTV, to nie powinneś ucierpieć szczególnie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Wt lut 17, 09 12:11

Chciałeś powiedzieć, że masz problemy ze wzrokiem:p?


Na lewe oko trochę słabiej litery widzę ;)
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Pabian01 » Wt lut 17, 09 18:50

Ja nie gram jeszcze w HD i mi to nie przeszkadza. Śmiało
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez ColonelAI » Śr lut 18, 09 01:18

Ja także gram w SD na PS3 i nie narzekam. Kabelek RGB, tryb 16:9 i wszystko gra. Mimo tego, że często mam styczność z 37 cali FullHD. Pobawiłem się w ustawieniach TV z ostrością i barwami. Najbardziej co bije po oczach to niewyraźna, jeśli w samej grze jest mała czcionka. Ogólnie jednak nie ma problemów z czytaniem. Grafika i tak zabija (oczywiście wszystko zależy od gry). Po prostu nie ma tragedii.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez SincoderFX » Śr lut 18, 09 11:26

CRT byłby idealny do pierwszej wersji PS3, która emuluje gry z PS2 (te na LCD wyglądają okropnie, na CRT o niebo lepiej). Saladyn, jeżeli chcesz się skupić na nowościach na PS3 to nawet najtańszego LCD kup;)
SincoderFX
Pyro Bison
 
Posty: 138
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 00:36

Postprzez ColonelAI » Śr lut 18, 09 11:38

Po co sie rzucac na tanie LCD? Lepiej troche poczekac i kupic cos co starczy na dluzej. TV TV nierowny.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez Gillian » Śr lut 18, 09 11:49

Na najtańszym LCD jedynie można się cieszyć rozdzielczością. Kolory i generalnie wszystko inne będzie paskudne. To już lepiej kupić monitor CRT :p.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Śr lut 18, 09 11:55

Kupować byle czego nie chce dlatego pytałem jak gry będą wyglądać na CRT bo najpierw chcę zakupić konsolę dopiero później jakiś panel LCD i zdaje się że zdecyduje sie na polecanego przez Sylvana Sharpa ale wszystko w swoim czasie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SincoderFX » Śr lut 18, 09 23:51

Bez przesady, dzisiaj najtańszy LCD jeszcze rok temu był najdroższym (coś o tym wiem) a jakość obrazu i tak jest nieporównywalnie lepsza od CRT. Ja gdybym miał możliwość kupiłbym CRT zamiast LCD, właśnie przez wzgląd na gry z PS2. Albo inne wyjście, równie dobre. Zakupiłem monitor 22 cale ASUSa z HDMI za coś ponad 1000 zł. Teoretycznie parametry od TV ma gorsze a i tak gry wyglądają na nim dużo lepiej (kolory!). Gdybym wiedział, że coś takiego będzie, to bym nigdy LCD za 3,5 koła nie kupował.
SincoderFX
Pyro Bison
 
Posty: 138
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 00:36

Postprzez Gillian » Cz lut 19, 09 10:55

Kolory lepsze od CRT na LCD za 1000zł? To jakiś bardzo kiepski musiał być ten CRT :p.

A PS2 można do LCD podłączyć componentem, dużo lepiej to wygląda, niektóre gry obsługujące progressive scan jeszcze lepiej, choć i tak nie rewelacyjnie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez ColonelAI » Cz lut 19, 09 12:33

Co do tanich LCD. Widziałem PS3 w akcji w sklepie nie dla idiotów. TV Samsung gdzieś niewiele ponad 20 cali. Jakość tragiczna (ważne są też ustawienia). To już dużo lepiej wygląda to na moim Sharpie CRT.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez SincoderFX » Pt lut 20, 09 03:46

twilite kid napisał(a):Kolory lepsze od CRT na LCD za 1000zł? To jakiś bardzo kiepski musiał być ten CRT :p.


Ten CRT to był jeden z droższych modeli Samsunga w opcji 32 cale, ale jaki dokładnie model to nie wiem. A chodziło mi o to, że monitor LCD 22 cale ASUSa (z HDMI) za 1000 zł mając dużo gorsze parametry od LCD (nie CRT!) Samsunga 32 cale za 3500 zł ma od niego lepszy obraz i żywsze kolory.

(Sorry, chyba nie piszę po polsku o 2:46) ;)
SincoderFX
Pyro Bison
 
Posty: 138
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 00:36

Postprzez Gac666xx » Pt lut 20, 09 12:54

No bo ten monitor LCD jest do komputera i sprawa się sama wyjaśnia. 1000zł na monitor do kompa to już tak na prawde górna półka.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Gillian » Pt lut 20, 09 13:19

Ale wciąż jest to niestety marna matryca TN czy tam TFT. Za PVA czy IPS, które są ładowane do lepszych tv (no i też lepszych monitorów) trzeba wybulić więcej. Wtedy, przynajmniej jeśli chodzi o kąty widzenia, mamy namiastkę plazmy. No i pivot w monitorze z taką matrycą ma sens.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Gac666xx » Pt lut 20, 09 13:23

Nie no jasne. dlatego nie napisałem najwyzsza półka ;].
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez Gillian » Pt lut 20, 09 14:21

Tylko pod znakiem zapytania pozostaje opłacalnośc zakupu LCD do kompa z lepszą matrycą ; ). Dla jednej osoby do pracy z kodem czy oglądania filmów, grania TFT wystarczy. Do pracy z grafiką wiadomo, że TFT jest kiepskie. Ale jeżeli ktoś nie potrzebuje wysokiej jakości LCD do kompa, to chyba lepiej zainwestować w najzwyklejszy monitor i oprócz tego telewizor do grania/filmów itp. Przynajmniej więcej osób może obsiąść taki tv i komfortowo oglądać nie narzekając, że "stąd nie widać" : ).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Następna strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron