Plazma vs LCD

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Postprzez deadspace6 » So sie 20, 11 16:51

ArecaS - poczytałem trochę o tym modelu i wiele osób narzeka na głośne brzęczenie dochodzące z tyłu telewizora. Też masz z tym problemy?
Avatar użytkownika
deadspace6
Fortune
 
Posty: 295
Dołączył(a): So gru 12, 09 15:07

Postprzez ArecaS » So sie 20, 11 16:55

O_O Pierwszy raz o jakimś brzęczeniu słyszę. U mnie się z czymś takim nie spotkałem.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez deadspace6 » So sie 20, 11 17:10

To świetnie. Chyba skuszę się na niego tylko mam jeszcze jeden dylemat: 32 czy 37 cali.

Mniejszy kosztuje 1170, a 37" 1999zł. Zastanawiam sie czy jest sens płacić ponad 800zł za dodatkowe 5 cali. Tym bardziej że pokój w którym tv ma stać ma dość małe wymiary.
Avatar użytkownika
deadspace6
Fortune
 
Posty: 295
Dołączył(a): So gru 12, 09 15:07

Postprzez ArecaS » So sie 20, 11 17:18

To już kwestia gustu akurat. Na pewno gdybyś teraz wziął 37", to potem na 32" za Chiny byś się nie umiał przestawić. Ja mam u siebie 40" i wcale nie wydaje się za duży. :P Natomiast fakt faktem, że 800 zł przy takim skoku rozmiaru to naprawdę dużo.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez deadspace6 » N sie 21, 11 22:56

Byłem dziś w Saturnie. Gość twierdzi że Samsung model LE37C650 (i LE32C650) jest już nie do kupienia. Teraz chodliwy jest podobno model LE32D450. Obejrzałem go z każdej strony i jakość wydaje mi się średnia, ale jak na moje potrzeby chyba wystarczy.
Avatar użytkownika
deadspace6
Fortune
 
Posty: 295
Dołączył(a): So gru 12, 09 15:07

Postprzez SALADYN » N sie 21, 11 23:08

Zastanów sie jeszcze nad Sharpami, ta firma również ma świetne modele tyle że troche droższe od Samsunga.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » N sie 21, 11 23:36

Sharp ogólnie robi najlepsze panele LCD więc jakby co to można brać.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » N sie 21, 11 23:41

Że o ich plazmach nie wspomnę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez deadspace6 » Wt sie 23, 11 17:48

SALADYN napisał(a):Zastanów sie jeszcze nad Sharpami


Wiele dobrego o nich słyszałem, choć od Sharpów odstrasza mnie cena.

Już prawie zdecydowałem się na Samsunga model LE37C550:

http://www.ceneo.pl/5816230

ALE osoby które go kupiły dzielą się na dwa obozy. Jedni są zachwyceni a drudzy odradzają z powodu brzęczenia.

Tu jest temat o brzęczeniu (dotyczy wielu Samsungów):
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/57028- ... 7c650.html

Odstrasza mnie to bardzo. Co radzicie? Zaryzykować? Może akurat trafię na egzemplarz bez tej wady.

EDIT: Okazuje się że jest problem z dostępnością tego modelu. Coraz bardziej mnie to męczy...
Avatar użytkownika
deadspace6
Fortune
 
Posty: 295
Dołączył(a): So gru 12, 09 15:07

Postprzez kALWa888 » Wt sie 23, 11 19:21

Brzęczenie jest be. Skutecznie mnie to odstrasza. W zasadzie to czy nie lepiej wydać więcej na te Sharpy i być zadowolonym przez dłuższy czas? Chyba lepsze to jak za jakiś krótki czas kolejna zmiana telezora.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez ArecaS » Wt sie 23, 11 19:43

Ale mam już mojego LE40C650 rok i ani razu brzęczenia nie usłyszałem. O_O Serio.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez deadspace6 » Wt sie 23, 11 19:57

ArecaS napisał(a):Ale mam już mojego LE40C650 rok i ani razu brzęczenia nie usłyszałem


To gratulacje, udało Ci sie:)
Avatar użytkownika
deadspace6
Fortune
 
Posty: 295
Dołączył(a): So gru 12, 09 15:07

Postprzez SALADYN » Śr sie 24, 11 08:26

A buczy to jak osiedlowy transformator żeby ci to przeszkadzało, zwłaszcza podczas jakiejś większej zadymy ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez deadspace6 » Śr sie 24, 11 10:11

Podobno w dzień da się to jeszcze znieść, ale w nocy gdy w otoczeniu jest cicho cholernie przeszkadza.
Avatar użytkownika
deadspace6
Fortune
 
Posty: 295
Dołączył(a): So gru 12, 09 15:07

Postprzez Gillian » Śr sie 24, 11 15:38

Kup tego Sharpa albo plazmę jakąś ; ).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Śr sie 24, 11 15:47

Właśnie , cena ceną ale jednak będziesz pewny jakości za którą zapłaciłeś.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez deadspace6 » N wrz 11, 11 21:51

W końcu kupiłem Sharp Aquos i jestem cholernie zadowolony. Aż sie chce grać. Nawet głośniki dają rade. Stylistycznie też super.

Świetny TV za niewielką kasę. Polecam
Avatar użytkownika
deadspace6
Fortune
 
Posty: 295
Dołączył(a): So gru 12, 09 15:07

Postprzez SALADYN » Pn wrz 12, 11 17:11

Na jaki model sie zdecydowałeś i jeśli mozna wiedzieć ile zapłaciłeś ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Cz lis 03, 11 21:57

W Saturnach jest promocja - LG 32LW4500, czyli 32 calowy LED z pasywnym 3D, Full HD i prawdziwym 100Hz za... 1750zł. Byłem dzisiaj obczaić, dziś i wczoraj intensywnie szukałem info w sieci na jego temat. Jest bardzo ok, a dla mnie aktywne 3D z tymi cenami to wciąż pieśń przyszłości. Na plazmę nie mam miejsca - może kiedyś ale to już sensownie przynajmniej 55 cali.
Jutro wracam z kasą po TV - mam nadzieję, że będzie już wypłata i zostaną jakieś na stanie (panowie mówili że jeszcze jest sporo). Także jak dobrze pójdzie - jutro wracam do Arkham City w 3D ; ).


Ufff przezornie też kupowałem AVR kompatybilny z HDMI1.4 choć nigdy bym rok temu nie pomyślał o TV 3D.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » Pt lis 04, 11 17:41

twilite kid napisał(a):W Saturnach jest promocja - LG 32LW4500, czyli 32 calowy LED z pasywnym 3D, Full HD i prawdziwym 100Hz za... 1750zł.

Opłaca ci się to? Moim zdaniem nie.
Nie wiem jaki masz pułap kosztu ale za 3000zł są czterdziestocalowe już.
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... 570s.bhtml - 3300 ale w tym aż 7 par okularów.
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-l ... a-3d.bhtml
Nad tą Bravią to się sam zastanawiam w nowym roku...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez SaladinAI » Pt lis 04, 11 17:44

W Tesco dają promocję na JVC UltraSlim, LED, Full HD, 1199zł, bla bla bla - co to jest i czy się opłaca?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Simon » Pt lis 04, 11 18:05

JVC w telewizorach o_O?
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » So lis 05, 11 04:15

Simon, jak możesz mówic o opłacaniu się, kiedy proponujesz 2 razy droższy tv ; ). Ten akurat o którym mówię jest przeceniony circa 300zł. No i kupiłem właśnie za te 1750, ale skusiłem się na przedłużenie gwarancji na 5 lat za 280 czyli wyszedłem na tyle samo.
Z 42 calami bym się nie zmieścił, ale gdybym miał taki brać to tylko plazma. W tej cenie lepszej oferty po prostu nie było. A to i tak taki tiwik żeby był, niech pochodzi parę lat. Za jakiś czas kupię coś poważnego jak będę miał większą kasę (plazma, koło 60 cali itp).

3D w Batmanie jest średnie, w GT5 całkiem spoko a w demie Resistance 3 wymiata. Tyle na razie sprawdziłem.

A no i też mam 7 par okularów :D.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » So lis 05, 11 18:28

Trochę mnie poniosło bo ja celuje w minimum 40 cali...:P
I dobry ten LG? Jak z czernią oraz czasem reakcji?
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » N lis 06, 11 12:29

Jest to telewizor 100Hz więc czas reakcji matrycy jest super - o smużeniu mowy być nie może. 100Hz działa i w filmach po prostu daje przedziwny efekt - ciekawe, ale nie da się oglądać. Jak to się mówi - efekt teatralny. Do sportu pewnie już jest super.
Czerń jest spoko, choć plazma to to nie jest. Można włączyć lokalne wyciemnianie i jest lepiej.

Aczkolwiek do grania trzeba sobie włączyć tryb gry, który wyłącza niestety większośc bajerów, bo inaczej lagi są już zauważalne. Z trybem PC+gra jest super - jak na normalnym monitorze.
No i mam taki problem nawet w filmach, bo podłączam się do zewnętrznego ampa, który jest przed telewizorem. Stąd dźwięk wyprzedza obraz, a właściwie obraz laguje względem dźwięku. Jednak na szczęście mam jakąś funkcję do lipsynchu w AVR i pomaga, ale tylko po HDMI.

3D pasywne mnie pozytywnie zaskoczyło - widać utratę rozdzielczości, ale głowa nie boli, nie ma migotania, okulary nie przyciemniają za mocno obrazu. Jest git. Demo GoW z PSP po prostu wymiata w 3D! Niestety demo KZ3 nie obsługuje trójwymiaru - wyciemniona opcja.


No i jak mówię - brałem 32 cale, bo to maksimum. Nie mam swojego mieszkania jeszcze, nie osiadłem też nigdzie na dłużej, więc muszę się liczyć z przeprowadzkami pewnie jeszcze kilkoma. I wygodniej przewieźć lekki LED 32 cale, niż plazmową kobyłę.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Simon » N lis 06, 11 12:32

Killzone 3 w 3D wygląda soczyście.
Ale bardziej mi się spodobały klasyczne Piaski Czasu w 3D. Nie widziałem Warrior Withina i Dwóch TRonów ale pewnie też by mi urwało dupę.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Gillian » N lis 06, 11 18:41

Jeszcze apropo 3D. Wygląda na to, że po prostu gry od Sony wyglądają w 3D świetnie a inne różnie. Batman ma właściwie dwa plany - pierwszy to takie spłaszczone 3D - jest zauważalne, ale nie rzeczywiste. Drugi plan to brak 3D. I o ile jeszcze ma to sens, bo w sumie im dalej patrzymy tym gorzej widzimy w przestrzeni, tak tutaj jest widoczna ta granica i jest ona stosunkowo blisko. Ale i tak jest fajnie, zdążyłem przywyknąć i chyba tak sobie Arkham City przejdę. W walce pomaga to się lepiej orientować. No i pograłem dobrze ponad godzinę, głowa nic a nic nie bolała, nudności też nie czułem. W porównaniu do migawkowego 3D wygoda jest większa, no tylko ta utarta rozdzielczości boli. Właściwie wygląda to jak obraz z przeplotem np w CRT bez progressive scan.

Kolega właśnie wrócił z U3 i zaczął grać. Później sprawdzimy jak wygląda to w 3D. Aczkolwiek nie chcę sobie gry spoilować, bo nawet U2 jeszcze przede mną ; )


Edit: no U3 wygląda zdecydowanie najlepiej ze wszystkich rzeczy jakie widziałem w 3D. Tylko trzeba się pobawić ustawieniami gry i tv z osobna.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Plazma vs LCD

Postprzez SALADYN » Wt lip 22, 14 16:44

Jak już przeskoczę na nową generację to marzy mi się zrobić z biurka z komputerem taki dodatkowy kącik do grania. Oznacza to oczywiście podłączenie konsoli pod monitor. Jednak zamiast bawić się w jakieś przejściówki i inne zewnętrzne ustrojstwa wolę zainwestować w nowy monitor z tunerem. I nasuwa mi się pytanie jak to współpracuje z PS2 ? Bo ma się rozumieć że z PS3 nie będzie problemu, od razu napisze że celuję w odbiornik z wyższej półki. Ma ktoś z was taki monitor i czarnulę pod ręką żeby sprawdzić ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Plazma vs LCD

Postprzez Gillian » Wt lip 22, 14 17:10

Nie do konca rozumiem, dlaczego chcialbys kosnole pod monitor podlaczac. Nie lepiej kupic po prostu dobry TV i zrobic taki kacik? Do TV wszystko podlaczysz, a monitory z tunerem to wlasciwie telewizory z lepszym wsparciem dla PC - mniejszy lag, mniej polepszaczy, ale polepszacze beda Ci potrzebne dla konsol SD. Mialem tak jak mowisz i zwyczajnie SD na LCD wyglada slabo. Oczywiscie w gre wchodzi tylko component, ale i tak widac mocno niedoskonalosci.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Plazma vs LCD

Postprzez SALADYN » Wt lip 22, 14 17:38

Kwestia nazewnictwa, monitor czy telewizor jeden pies. Tylko że telewizor musiałby mieć kompaktowe rozmiary a oto dzisiaj trudniej więc jednak monitor to jedyna opcja. Też podpinałem kiedyś PS2 pod normalny LCD i efekt był więcej jak słaby dlatego pytam jak to sensownie połączyć. Czyli krótko mówiąc o jakość obrazu w PS3 i X360 nie muszę się martwić a PS2 tylko przez component.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron