Urządzenia mobilne

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Re: Android

Postprzez SALADYN » Pt cze 06, 14 14:04

Spokojnie, nikt się nie bulwersuje tylko stwierdzamy fakty że takie praktyki jak przy G+ są nachalne i raczej nikomu się nie podobają a na pewno zniechęcają do próby zapoznania się z pełnym potencjałem o którym swego czasu trąbiono. Tak spodziewałem się tego że tak będzie gdy kupowałem smartfona i zaakceptowałem to jednak nie oznacza to że nie mogę sobie z tego zażartować w taki sposób jak wyżej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Android

Postprzez ArecaS » N paź 19, 14 11:42

Ostatnio stwierdzam, że Android od dawna byłby rewelacyjnym, dojrzałym systemem, tylko Google cały czas próbuje wszystko zepsuć. Od niecałych dwóch lat mam LG L9. Parametry to 2 rdzenie Cortex A9 taktowane na 1GHz, PowerVR SGX540 i 1GB RAM przy rozdzielczości 960x540. Jak telefon kupowałem, to był to przyzwoity średniak, na którym działało wszystko. Obecnie jest to niska półka, ale w dalszym ciągu sprzętów sporo gorszych po rynku krąży wiele. Powiem wam, że jak dotąd praktycznie każda rzucona na niego aplikacja działała jak złoto. Owszem, multitasking, intensywne przeglądanie stron internetowych, wymagające gry - przy tych rzeczach dostawał zadyszki, ale raczej nie ma się co dziwić. Reszta aplikacji działa, śmiga jak złoto i nawet stosunkowo stara wersja Androida (4.1.2) nie jest tu problemem. Problem zaczął się za to jakieś pół roku temu, kiedy pojedyncze aplikacje zaczęły mi skutecznie mulić cały telefon. Miały zazwyczaj jedną cechę wspólną - były to aplikacje Google. Chrome potrafił sypnąć cały telefon, Firefox działa bez problemu. Google Play Music miał problemy z wyświetlaniem interfejsu, Spotify działa płynnie i bez jednej zwiechy. Przy Hangouts potrafiłem kilka minut czekać na SMSa, co przy systemowej aplikacji trwa natychmiast. Już nawet nie mówię jak tragicznie z moją pamięcią wewnętrzną obchodził się Google Newsstand. Ba, żeby było śmieszniej, to ostatnio zainstalowałem aktualizację do Play Store z Androida 5.0 na moim tablecie ze Snapdragonem 600 i 2GB RAM. Nie uwierzycie. Zaczął ciąć. Na tablecie o parametrach SGS4 czy HTC One.

Do tego nie podoba mi się kierunek rozwoju systemu narzucany przez Google. Coraz więcej usług opartych jest o Google Now, ale nikt się nie pokwapi, by samą usługę rozwinąć w innych państwach by miała chociaż taką funkcjonalność jak w USA w dniu premiery. W imię "bezpieczeństwa" wykastrowano obsługę kart SD (choć nie narzekałbym gdyby producenci zaczęli oferować jakieś sensowne ilości pamięci wbudowanej na wszystkich półkach). Ostatnio zrewidowało warunki licencji z OEMami by w większym stopniu kontrolować to co ci umieszczają na swoich telefonach i przypadkiem nie próbowali ominąć narzuconych przez nich rozwiązań. Jeżeli nie spełnią tych warunków, to sprzęt nie dostanie licencji Google Play, a bez niej - bądźmy szczerzy - ten sprzęt jest bezużyteczny. Coraz mniej cały ten Open Source otwarty. :|

Żeby nie było, to sam system nadal ma mnóstwo zalet. Podoba mi się fakt, że ludzie ze starszymi wersjami systemu nie są zostawiani na lodzie i tak naprawdę telefon z Androide 4.1 ma 90% funkcjonalności tego z Androidem 5.0. Podoba mi się ogrom dostępnych aplikacji oraz filozofia by użytkownik mógł de facto wybierać aplikację odpowiadającą za każdą funkcjonalność telefonu. Podoba mi się, że wreszcie zaczęto zwracać uwagę na takie kwestie jak np. czas pracy na baterii. Martwi mnie tylko, że któregoś dnia Google to wszystko spieprzy i to tak sromotnie. :|

@Gillian
Jak spisuje się 4S z iOS8? Pytam z czystej ciekawości. Zauważyłem, że urządzenia od Apple mają generalnie problem ze swoją "finalną" aplikacją i zastanawiam się czy to dotyka wszystkich urządzeń, czy może do niektórych się jednak przykładają. :)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Gillian » Wt paź 28, 14 10:41

4S pod iOS8 spisuje się marnie. Po prostu brakuje już pamięci. Przełączając się między takimi zasobożernymi kolosami jak Chrome i Gmail nie ma opcji, żeby drugiej aplikacji nie wywaliło w tle. Dlatego przestałem korzystać z Chroma. I w sumie dobrze, bo Safari jest dużo szybsze. Ale i tak cholerstwo muli. Czas chyba przesiąść się z czteroletniego telefonu na coś nowszego.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez ArecaS » Wt paź 28, 14 12:13

No to chyba nie widziałeś jak Chrome na Androidzie muli. Swoją drogą to nie rozumiem Google, bo chyba nawet nie próbują tej aplikacji zoptymalizować. Nawet Firefox, który kiedyś na mało którym telefonie działał w ogóle lepiej sobie radzi.

Inna sprawa, że ilość pamięci RAM w urządzeniach Apple też jest śmiesznie niska. Ja rozumiem, że można zoptymalizować system, aplikacje. Ba, nawet Apple za to podziwiam. No ale stron internetowych nie zoptymalizują, a przecież te dziadostwa są ostatnimi czasy strasznie pamięciożerne. :/
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Gac666 » Wt paź 28, 14 22:32

Wiecie to też idzie w drugą stronę. Im dalej w las tym strony (nawet te mobilne) są bardziej naszpikowane przeróżnym gównem co koniec końców powoduje, że nawet optymalizacja po stronie androida nic nie pomoże.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Android

Postprzez ArecaS » Wt paź 28, 14 22:44

Ale przecież ja o tym mówię. :P Stron się nie zoptymalizuje. Nie ma dość RAMu, to nie ma. Co innego kwestia Chrome'a. On jest po prostu jako program wybitnie zasobożerny na tle całej reszty. Przynajmniej na Androidzie, choć sądzę, że na iOS podobnie.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Faja » Śr paź 29, 14 09:44

u mnie Chrome chodzi na telefonie wyśmienicie dobrze, ale to pewnie kwestia custom roma
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez Pabian01 » Cz lis 27, 14 01:29

Zastanawiam się ostatnio nad nowym telefonem. Do wydania ok. 500zł. Upatrzyłem sobie Xperie T. Ktoś miał przyjemność jej użytkowania? Ewentualnie mógłby polecić coś sensownego do tej kwoty.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez ArecaS » Cz lis 27, 14 09:46

Oszczędzając i wydając 500zł najprawdopodobniej będziesz cierpiał. Ten sprzęt starzeje się na tych samych zasadach co komputery, tylko "trochę" szybciej. Za te pieniądze szukałbym i tak czegoś na w miarę aktualnej wersji systemu. Sony Xperia E3, LG L Fino, Motorola Moto E - to tak co mi z miejsca przychodzi do głowy. Tyle, że one w większości też wad pozbawione nie są. Przede wszystkim mają komicznie mało pamięci wewnętrznej, a karta SD wbrew pozorom tego nie równoważy, bo co do jej używania są pewne ograniczenia. Ja na twoim miejscu spróbowałbym odłożyć kasę przynajmniej na Xperię M2.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Faja » Cz lis 27, 14 10:42

Mojego HOXa mogę Ci za 500 puścić. Zrootowany, S-Off, custom rom wgrany Beanstalk na Andku 4.4.2, 32GB pamięci wbudowanej.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez ArecaS » Cz lis 27, 14 10:51

I na Tegrze 3, która nie cieszy się najlepszą opinią. :P Co prawda sama oferta nie jest zła, ale nie oferowałbym komuś początkującemu z Androidem telefonu z rootem i na customie. Ten system lepiej poznać na jakimś stabilnym i kompletnym sofcie (czyli najlepiej oficjalnym), a za customy brać się kiedy już ma się świadomość co można zyskać, a co stracić.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Faja » Cz lis 27, 14 11:03

na customach zawsze się zyskuje, nigdy traci, jak będzie chciał to mogę mu wgrać stocka, no problemo
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez ArecaS » Cz lis 27, 14 11:09

Ale stocka wgrasz którego? 4.3 czy wcześniej? Do tego z Sense 5.0 IIRC, który też jeszcze może budzić mieszane uczucia. A na customach można stracić sporo. Są zwykle mniej stabilne, nie mają tak kompletnego zestawu aplikacji (zazwyczaj trzeba zamienników dla podstawowych rzeczy szukać na necie) i "mają kabelki na wierzchu", czyli dużo mniej poukładane i przejrzyste dla laika ustawienia (nie mówiąc już o tym, że z rootem można wyrządzić nieodwracalne szkody, jeśli zrobi się coś głupiego). Większość z tych rzeczy raczej nie stanowi problemu dla kogoś, kto na tym systemie już choć trochę pracował, ale jak mówiłem - początkującemu bym customa nie dał.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Faja » Cz lis 27, 14 11:15

no wiadomo, że ostatniego oficjalnego dla tego modelu niy? wgrywanie customa przez laika to faktycznie zabójstwo, ale korzystanie już nie
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez Tidus93x » Cz lis 27, 14 20:53

Arek jak zawsze pomocny w takich sprawach :). Ja od prawie roku jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga Galaxy Core, za namową właśnie tego Pana ;). Co prawda wydałem nieco ponad 600 zł, ale warto było. Do dziś działa bez zarzutu, choć trzeba wspomnieć, że jestem casualem jeśli chodzi o smartfony i nie wiem nawet co to stocki i customy. Ale polecam telefon szczerze.

BTW. Dzięki raz jeszcze Arek ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Android

Postprzez Gillian » Cz lis 27, 14 20:57

Moja narzeczona ma tego M2 i jest całkiem OK. Co prawda wielki i nieporęczny jak co drugi telefon teraz (ale można przywyknąć) i niestety ale słyszę w słuchawce swoje echo. Może to jakaś wada tego egzemplarza, nie wiem. Ale poza tym śmiga przyzwoicie, pewnie lepiej niż 4S na iOS8 :D. Apropo - dostałem ajfona piątkę, tylko muszę sobie kartę sim wymienić...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez Pabian01 » Cz lis 27, 14 21:52

~500zł to max. Nie chodzi o to, że musiałbym dozbierać. Po prostu nie chcę wydawać więcej na słuchawkę.

Starzeje się pod jakim względem dla użytkownika? Tak naprawdę to nie widzę, różnicy pomiędzy SGS3, a SGS5. Kilka drobnych bajerów i tyle. A to, że nie pójdzie mi na telefonie GTA5 mnie nie interesuje bo i tak nie zamierzam kupować telefonu, żeby na nim grać.
Dla mnie ważne jest by był dobry, ostry i czytelny ekran z niezłym ppi (od 4 do 5 cali), dobry aparat, dobra bateria, dobra wydajność. Byłoby dobrze gdyby siedział w nim Android 4.4, ale przecież CFW pozwala na coś zbliżonego, racja? Arecas to co napisałeś wygląda tak jakbym w rękach nigdy nie miał telefonu z Andkiem :P Pierwszy telefon miałem zrootowany zaraz po tym jak trafił w moje łapki (co z tego, że na początku już myślałem, że go zbrickowałem. Dałem rade go uratować :D ) :)

Faja, dzięki, ale preferują kupowanie nowej elektroniki użytkowej :)

Nie wiem czemu, ale ciągnie mnie jakoś do Xperii. Zalety, które wymieniłem powyżej ma właśnie T.
Porównałem sobie teraz Xperie T, SP, L i LG L Fino. LG dyskwalifikuje słabe ppi. T jest najstarsza, ale zaraz po zakupie mógłbym ją zaktualizować do 4.3
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez ArecaS » Cz lis 27, 14 23:20

Dobry ekran i bateria - już tu Xperia T odpada. Do tego jest ponoć słabo wykonana jak na byłego flagowca. W ogóle, to na jakim ppi ci zależy? Powyżej 300 już nie zobaczysz na codzień różnicy, powyżej 200 nie powinieneś czuć żadnego dyskomfortu. Lepiej patrz na jakość kolorów i kąty widzenia - tu Sony miało do niedawna duże problemy, a LG nawet w tańszych modelach radzi sobie nieźle. A pod jakim kątem się starzeją? Wydajność. Przykre, ale developerzy aplikacji bardzo szybko przestają optymalizować aplikacje pod starsze sprzęty. Objawia się to tym, że telefon po pewnym czasie chodzi dużo wolniej niż w dniu premiery, bo obciążają go bardziej aplikacje. Obecnie ten trend chyba trochę spowolnił, ale na ile to już ci nie powiem.

Z modeli, które wymieniłeś mogę polecić Xperię SP jeszcze. Model ciut nowszy od T, ale o bardzo podobnych parametrach. Ma za to nieco lepszy ekran (choć nasycenie kolorów jest nadal przykre) i świetną jakość wykonania. Mój ojciec używa na codzień, więc rada "z doświadczenia". Możesz też rzucić okiem na LG L9 II i L90. Obydwa mają 4.4 (Xperie tylko 4.3), a parametry te same (no, L90 ciut gorsze, ale za to bateria powinna mniej cierpieć i jest IMO lepiej wykonany z tej dwójki). Do tego obydwa LG mają lepsze ekrany niż te modele Sony (choć L90 tylko qHD). Obstawiam, że kuleje jedynie wydajność w grafice 3D, bo z tym wszystkie znane mi LG mają niewyjaśnione problemy.

Co do customów, to się nie odzywam skoro masz swoje zdanie. Powiem tylko, że kilka ich przerobiłem, a i tak zwykle wolę stocka. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez shalashaska » So lis 29, 14 17:48

Jak xperia to tylko Z, ale ich aparat fotograficzny szału nie robi. Ja wybrałem SGS3 i jest dla mnie wystarczający do Tapatalka, odczytam błędy i skasuje w aucie i wiele innych rzeczy.
My Hero ... plis ... set me free.
Avatar użytkownika
shalashaska
Crying Wolf
 
Posty: 763
Dołączył(a): Wt wrz 05, 06 21:59
Lokalizacja: Kraków
Gram: Tenchu, MoH

Re: Android

Postprzez ArecaS » N lis 30, 14 21:58

Wyjątkowo tym razem ja potrzebuję porady w tym temacie (swoją drogą, to chyba zaraz zmienię jego nazwę na bardziej ogólną). Ktoś miał styczność z WP8.1 trochę większą? Jak wypada dostępność i jakość aplikacji na ten system? Kusi mnie ostatnio Nokia Lumia 735, tylko że ma poważne obawy związane z przesiadką na inny ekosystem. Sam system wydaje się bardzo w porządku, ale ludzie wszech i wobec narzekają na aplikacje no i faktycznie krótkie oględziny ich sklepu nie nastrajają optymistycznie. :/
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Gillian » Pn gru 01, 14 00:24

Narzeczona ma firmowa lumie. W sklepiku nic nie ma... Nawet alternatywnej sensownej przegladarki. Fajny system (szybkosc, wyglad), ale taki stojacy miedzy starymi nokiami a smartfonami.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez ArecaS » Pn gru 01, 14 00:43

Czyli obawy potwierdzone. No nic, pewnie padnie na Moto G w takim razie. Szkoda tylko, bo w porównaniu z Lumią 735 to cegła. :|
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Gillian » Pt gru 05, 14 12:49

Mam ajfona 5 i korzystanie z iOS to znow sama przyjemnosc. Smiga az milo, RAMu starcza na duzo apek, wiec multitasking znow dziala ;). Pewnie do czasu iOS9 :D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez ArecaS » Pt gru 05, 14 13:35

A ja w ramach eksperymentu zainstalowałem Androida 5.0 AOSP. Nie powiem by mój telefon radził sobie z nim zaskakująco dobrze, ale sam system to na pewno nowa jakość. Coś jak przeskok z 2.3 prosto na 4.1. Responsywność i ogólna użyteczność znacząco się poprawiły, a do tego wygląda bardzo ładnie. No a mówimy o AOSP, którego mocną stroną nigdy nie była funkcjonalność czy design. Coraz bardziej kusi mnie Motorola Moto G 2. :)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Faja » Pt gru 05, 14 13:48

Może czas na kopnięcie w zad wiodących firm i przeskok na Xiaomi albo OnePlus? Ja tak właśnie zrobiłem bo juz miałem dość przeplacania i ciągłego uzerania się z wyborem
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez ArecaS » Pt gru 05, 14 13:55

Eee... nie? Te telefony mają zwykle ekosystemy inne niż ten od Google (nawet jeżeli usługi Play zainstalujesz), a do tego nawet nie próbuje ich nikt dostosować na rynki inne niż chiński. Do tego mają zwykle kiczowaty interfejs, a 1+1 jest skutecznie przehypowany przez producenta (cóż, taki model biznesowy). Przez chwilę myślałem nad Meizu MX4, ale ja chcę NORMALNY telefon. Inną kwestią są natomiast fundusze. Cegłowata Moto G to szczyt moich możliwości.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Faja » Pt gru 05, 14 18:26

1+1 przehypowany? Czym? O wiele lepsza specyfikacja? Lepszym stosunkiem cena/sprzęt? Faktycznie nikt ich nie dopasowywuje na rynek europejski czego 1+1 jest idealnym przykładem. Poczytaj najpierw i nie pierdziel glupot
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Pabian01 » Pt gru 05, 14 18:47

ArecaS napisał(a):a do tego nawet nie próbuje ich nikt dostosować na rynki inne niż chiński.


Akurat Xiaomi wychodzi poza Chiny. W ciągu 2 (albo 3) lat od powstania cena firmy przewyższa Sony Mobile. Nawet przez chwilę myślałem nad którymś modelem.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Faja » Pt gru 05, 14 20:17

Oczywiście ze tak. Xiaomi M3 miało swój model europejski, M4 jeszcze czeka, ale lada moment tez będzie mieć
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez ArecaS » So gru 06, 14 02:57

1+1 że nie jest przehypowany? Jest i to jak cholera. Ja mu nie mam zamiaru nic ujmować z parametrów (choć te też nie są niewiadomo jak niespotykane - ot porównywalne z flagowcami z 2014 roku), a jakość/cena rzeczywiście porównywalna z Nexusami. To jednak nie zmienia faktu, że cały jego marketing jest oparty o hype wśród zafascynowanych tym nerdów, a ten podsycany jest sztucznie - zaproszenia, ciągły niedobór, współpraca z Cyanogenmodem itd. Do tego swoje problemy ma z tego co zdążyłem gdzieś na necie poczytać. Owszem, to mocarny telefon, ale nie niewiadomo jakie objawienie. Ja naprawdę trochę w tym siedzę i wiem co mówię.

A co do tego, że Xiaomi wychodzi na rynku europejskim, to to jeszcze niewiele znaczy. Nie wiem, może się coś zmieniło ostatnimi czasy, ale kiedy ostatni raz o MIUI czytałem, to skorzystać z części funkcji bez widoku krzaczków się nie dało, a wśród dostępnych języków była taka bieda, że nawet polskiego nie było. To są ewidentne braki.

Modę na chinśkie telefony odbieram po prostu jako modę i nie planuję jej ulegać, bo wszyscy nagle odkryli tamtejsze sprzęty. Ja nie neguję, że tamtejsi producenci pod wieloma względami ze światowymi tuzami rywalizować mogą, ale chińska i "światowa" idea tworzenia smartfonów to dwie różne bajki, bo i rynki są kompletnie różne. Ja zostaję przy sprzęcie "zachodnim" i uwierzcie mi, wiem co robię.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron