Urządzenia mobilne

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Zancudo » So kwi 25, 15 20:01

Ostatnio edytowano Pt cze 26, 20 18:17 przez Zancudo, łącznie edytowano 1 raz
Zancudo
Jack the Ripper
 
Posty: 1209
Dołączył(a): Cz sty 03, 13 21:33

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez ArecaS » So kwi 25, 15 20:21

Pytanie czy chcesz korzystać z WP, który złym systemem nie jest, ale ma komicznie mało aplikacji. No i jeśli mnie pamięć nie myli, to 535 ma tylko 512MB RAM, więc nawet przeglądanie Internetu może być mało komfortowe. Jeżeli te kwestie nie są dla Ciebie problemem, to nie kombinuj. Sęk tylko w tym, że kokosów na nim nie zbijesz sprzedając go, a wątpię czy Androida za te pieniądze znajdziesz sensownego. Mógłbyś np. sprawdzić po ile LG Leon stoi na Allegro albo Asus Zenfone jakiś, ale to tyle co mi przychodzi do głowy. Może jeszcze LG L90 ewentualnie by się dało kupić, ale to dość stary model (choć ma szansę na Androida 5.0).
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Gillian » So kwi 25, 15 22:43

Slaby android to koszmar, na to trzeba pewnie spokojnie ponad tysiaka wydac, by potem nie cierpiec. A WP nawet z bardzo niskiej polki smiga jak powinien. Wiec to rowniez kwestia budzetu.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez ArecaS » N kwi 26, 15 08:03

Bez przesady z tysiakiem. Konfiguracja Snapdragon 410 (od biedy 400) i 8GB pamięci wbudowanej jest już całkiem bezstresowa, a jest już kwestia 500-600zł.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Tidus93x » Śr cze 08, 16 18:14

Halo halo, laik na linii.

Mam od 2,5 roku mojego poczciwego Samsunga Galaxy Core (dzięki Arek, nadal spisuje się bez zarzutu). Mam tylko jeden drobny problem ostatnio. Nie mogę instalować najnowszych gier. Np. ta popierdółka z Uncharted (Fortune Hunter jest podtytuł) - w sklepie play pokazuje mi "Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją". Co to znaczy w moim przypadku? Myślałem, że może chodzi o wersję Androida, mam 4.1.2, ale jak klikam na aktualizacje to mi mówi, że mam aktualne zainstalowane. Google średnio pomaga, każe mi się bawić w jakieś rooty i inne pierdoły. Może jesteście w stanie mi pomóc lepiej niż wujek?
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Herbaciarz » Śr cze 08, 16 19:51

"Wersja Androida
4.4 i nowsze"

Źródło: https://play.google.com/store/apps/deta ... n.U4&hl=pl

Wychodzi na to, że pewnie masz za starą wersję androida, pewnie oficjalnie nigdy nie wypuścili wyższych wersji jak mówisz, że urządzenie masz aktualnie. Możesz spróbować pobrać skądś *.apk i zainstalować, albo wgrać ROM wyższego androida np. 5.1 Lolipop
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Faja » Śr cze 08, 16 21:12

To znaczy, że nie da rady. Mam to samo z moim 1+1 tylko, że ja mam najnowszą wersję Andka, ale te ciule nie wzięli niektorych modeli pod uwagę
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Herbaciarz » Śr cze 08, 16 22:34

Faja napisał(a):To znaczy, że nie da rady. Mam to samo z moim 1+1 tylko, że ja mam najnowszą wersję Andka, ale te ciule nie wzięli niektorych modeli pod uwagę



Pozostaje tylko zainstalować Custom Roma na 5.xx, albo kupić nowy telefon...
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez ArecaS » Śr cze 08, 16 22:49

@Tidus
Yup. Core nie dostał wyższej wersji systemu, a choć sam 4.1 bardzo lubię, to jest to zabytek.

@Faja
A nie wystarczyłoby gdzieś w manifeście zmienić sobie oznaczenia telefonu na jakiś bardziej popularny? Kiedyś trick pomagał przy takich ograniczeniach z dupy, ale to chyba czasy 4.0 były kiedy ostatni raz tego potrzebowałem.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Faja » Śr cze 08, 16 23:08

Wystarczy poczekac. Mi tetaz juz to dziala
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Gillian » Śr cze 08, 16 23:10

A to nie zalezalo czasem tez od procesora ze jakies bardziej wymagajace apki (gry) krzyczaly ze nie sa kompatybilne?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Faja » Cz cze 09, 16 07:04

No chyba nie skoro, ja już mogę to ściągnąć, a pamiętam, że w dniu premiery nie mogłem.

Tego gówienka nadal nie mogę ściągnąć dajmy na to:
https://play.google.com/store/apps/deta ... ouls&hl=pl

Generalnie aplikacja może nie działać bo:
- jest przeznaczone tylko dla konkretnych modeli telefonów i tabletów, mając niszowy telefon może być problem
- posiada blokadę regionalną
- wymaga minimalnej wersji Androida wyższego niż posiadany

Da się to obejść, ale to już wymaga grzebania w telefonie.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Tidus93x » Cz cze 09, 16 20:56

Dziękuję za odpowiedzi Panowie. Trochę średnio mi się widzi grzebanie w telefonie, tym bardziej że jestem laikiem w tych sprawach, ale gwarancji już i tak nie ma, więc może pomyślę...
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez ArecaS » Pt cze 10, 16 08:00

Odradzam. Nie widziałem jeszcze w pełni stabilnych customów. Jeśli nie wiesz co robisz i co cię może czekać, to lepiej po prostu przeboleć starszą wersję Androida i zacząć szukać nowego telefonu.

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Urządzenia mobilne

Postprzez Herbaciarz » So cze 11, 16 21:39

Może samo ograniczenie polega na wymaganiu danego "numerka" androida, więc może jest jakaś aplikacja która robi spoofa o parę numerków wyżej... Może poszukać, zapewne będzie wymagała roota, ale to łatwo zrobisz "King Rootem" - oczywiście na własną odpowiedzialność.

Chyba najbezpieczniejsza opcja, poza kupnem nowego telefonu :)


EDIT:

http://www.howtogeek.com/138500/the-ult ... ogle-play/

Z artykułu wynika, że jednak custom ROM jest jedyną opcją, jeśli odrzucamy kupno nowego telefonu.

http://www.techdroider.com/2014/11/list ... msung.html - tutaj nawet jest Custom ROM oparty na 5.0
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Poprzednia strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron