Urządzenia mobilne

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Re: Nasze zakupy, czyli jak to się mawia będąc jazzy-szoping

Postprzez Aszyn » Wt wrz 25, 12 14:18

No ja zmianiełem Xperie X10 na Windows Phone i jest spoko bo jest prosto i nie ma już wielkiego Androida od wszystkiego. Podejrzewam tylko, że iOS byłby jeszcze bardziej pro i mega, z tego też powodu chciałbym wypróbowac iPhone'a. Co do tabletów, to jeśli kiedykolwiek przyszłoby mi taki kupić, to kupiłbym tylko iPada. Nie chciałbym żadnego na Antku. Co do lapków. Pewnie bym kupił fajnego ultrabooka za 1/3 ceny Air'a, a do domu kupię już tylko i wyłącznie stacjonarkę na Windzie (chyba, że naraz zacznę zarabiać po 10 tyś. to mogę myśleć o iMacu).

Aktualnie wśród telefonów Sony i Samsung produkują modele wyśmienite i topowe. Co do telewizorów (bo akurat ostatnio w temacie jestem - Samsung ma modele, które funkcjonalnością, designem i szybkością biją inne tv o głowę, natomiast są one drogie, bo to wysoki segment. W budżetówce sprawdzają się Phillipsy i Toshiby.
Obrazek
Avatar użytkownika
Aszyn
The End
 
Posty: 524
Dołączył(a): Pn maja 15, 06 15:10
Lokalizacja: Katowice
Gram: Destiny
Czytam: Solaris

Re: Nasze zakupy, czyli jak to się mawia będąc jazzy-szoping

Postprzez ArecaS » Wt wrz 25, 12 15:53

Ja ostatnio kupiłem Samsunga Galaxy Ace 2 (tak żeby było w temacie), czyli najsłabszego dwurdzeniowca z Androidem i, tu zaskoczenie dla wszystkich rozczarowanych systemem, on DZIAŁA! I da się nawet z niego dzwonić! A kosztował raptem 860zł, czyli taniej niż chyba nawet najtańsze warianty iPhone'a. Po prostu Andek swoje wymagania co do mocy ma. Poniżej procka z 1GHz i 512MB RAMu ciężko myśleć o sensownym używaniu tego sprzętu. Jak się ten magiczny próg przeskoczy, to nagle znikają wszelkie problemy z niestabilnymi aplikacjami czy lagami. A że jest skomplikowane czy mało funkcjonalne? Gdybym nie widział jak lekko przyszła przesiadka na Androida choćby mojej mamie, dla której nawet interfejs starych Sony Ericssonów był zbyt skomplikowany, to może bym uwierzył. No ale jak chcecie się przesiadać na sprzęt kosztujący krocie i ograniczający człowieka na siłę (iOS) albo taki, który przez rok istnienia stał w miejscu (WP), to proszę bardzo. Może faktycznie jedynie tableta z Androidem bym nie chciał (choć mówienie o braku aplikacji na takie to też IMO demonizowanie), ale to dlatego, że tableta ogólnie uważam za kompletnie bezużyteczną zabawkę na równi z netbookiem.

Natomiast co do samego telefonu, to aż do tej pory ciężko mi uwierzyć, że Android może być tak stabilny. Na Gio cały czas miałem problemy z klatkowaniem i wysypującymi się aplikacjami. Co prawda pierwszy problem w dużym stopniu udało mi się rozwiązać, ale dopiero instalacją CM7.2 i długim grzebaniem w ustawieniach. A tutaj? Mimo TouchWiza 4.0 (swoją drogą - naprawdę udana nakładka) telefon chodzi płynnie, wszystkie funkcje mam pod ręką i działają dokładnie tak jak ja tego chcę. Innymi słowy - funkcjonalność i niezawodność są niemal perfekcyjne. Do tego funkcje czysto rozrywkowe działają naprawdę zacnie, bo choćby mogę pograć w część gier z PSXa, a jakość muzyki z PowerAMPem jedynie nieznacznie ustępuje mojemu Clipowi (a w przeciwieństwie do pewnego innego popularnego smartfonu nie jestem ograniczony do węziutkiej gamy formatów). Teraz czekam tylko na zapowiedziany update do Jelly Beana (telefon póki co chodzi na Gingerbreadzie) i jeśli Samsung nie zawali nic w nowym sofcie, to już w ogóle będzie ekstaza, bo od Andka 4.1 Google zaczął naprawdę przywiązywać wagę do detali wpływających na komfort użytkowania (choćby Project Butter). Innymi słowy - mówcie co chcecie, ale dla mnie produkty Apple to nadal wyrzucanie kasy w błoto (dodam, że określenie "błoto" idealnie pasuje do korporacji stosującej takie praktyki: http://blog.gsmarena.com/apple-accuses- ... -to-court/).
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasze zakupy, czyli jak to się mawia będąc jazzy-szoping

Postprzez Gillian » Wt wrz 25, 12 16:26

Jak dla mnie pojazd po Apple nalezy do tych samych kategorii lansu co hipsetrski lans ajfonami jeszcze pare lat temu :).

O uzytecznosci tabletow mozemy zaczac mowic w sytuacji kiedy np ja pracuje caly dzien przed kompem i po pracy chcialbym sie jak czlowiek zrelaksowac, cos poczytac w necie itp. Teraz to wyglada tak ze po 8h siedze dalej przed kompem kilka h. Majac tablet moglbym sie wylozyc jak i gdzie chce i wygodnie konsumowac internet. Laptop? Mialem kilka lat laptopa i wygoda sprowadza sie do tego ze mozna to postawic na byle stole ale zeby bylo wygodnie to i tak trzeba przy tym siedziec. Tablet po prostu biore do reki i po kilku sekundach mam odpalona przegladarke przy czym nie musze przykladac tego do nosa i operowac caly czas zoomem jak na telefonie.

Choc ja poczekam na tego Nexusa 7, ale male to i rozdzielczoscia juz przegrywa. Mniej niz w topowym telefonie? Slabizna...

A co do a.pl to nie dziwie sie ze probuja. To super domena dla nich. Przeczytajcie to jednym ciagiem: "apl" czyli "apple". Cos jak goo.gl
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nasze zakupy, czyli jak to się mawia będąc jazzy-szoping

Postprzez Aszyn » Wt wrz 25, 12 16:34

Ja nie twierdzę, że Android to zło wcielone. Korzystałem z niego na galaxy 5700, potem na Xperii X10 i za każdym razem byłem zadowolony, że mam duży wybór programów, formatów, softów itp., ale po pewnym czasie okazywało się, że na tym sofcie nie chce działać to, na innym sofcie są lagi, a jeszcze na innym GPS nie funkcjonuje. Na koniec zawsze zostawały softy, na których wszystko fajnie działało, ale były w tyle za tymi co mogą więcej i szybciej. Z WP czy iOSem tego nie ma. Do tego dochodzi jeszcze taka sprawa - po co mi telefon? Ja akurat nie słucham muzyki, bo mam ipoda touch, który wytrzymuje na baterii 10x więcej, niż jakikolwiek telefon. Od telefonu wymagam dzwonienia, pisania e-maili, przeglądarki. GPSy są niby fajne, ale jak przychodzi co do czego, to nigdy nie dorównują urządzeniom stworzonym tylko do nawigacji. Ja nawet na telefonie nie gram, chyba że w karty.
Android po prostu po pewnym czasie staje się denerwujący. Ma zwisy, resety i multum syfu w sklepie, który został tam dopuszczony nie wiem na jakich zasadach ;/
Obrazek
Avatar użytkownika
Aszyn
The End
 
Posty: 524
Dołączył(a): Pn maja 15, 06 15:10
Lokalizacja: Katowice
Gram: Destiny
Czytam: Solaris

Re: Nasze zakupy, czyli jak to się mawia będąc jazzy-szoping

Postprzez Gillian » Wt wrz 25, 12 16:41

To prawda. Zeby znalezc na andka cos czego potrzebujesz trzeba najpierw przesiac sklep i internet w poszukiwaniu dobrej aplikacji. Bo jedno to jakis syf, inne dziala tylko z ICS, co innego sie sypie albo nie chce sie samo synchronizowac... Brrr katorga. Szukalem w ten sposob aplikacji do google taskow i notatek czyli czegos co powinno byc i dzialac w standardzie. Nie wiem dlaczego google olal taski i notatki... No i nie chce nic mowic - taka podstawowa sprawa i iOS ma to od razu i po ludzku sie synchronizuje z chmurka.

Inna sprawa to porazkowe upgrady. Nie wiadomo kiedy jaki producent ktore urzadzenie zaktualizuje do wyzszej wersji. Sraja tymi telefonami na lewo i prawo, po tysiac modeli a co sie slabiej sprzeda jest olewane.
Teraz wyszedl iOS6 i dostalo go kazde liczace sie japko. Ktory android z okresu kiedy pojawil sie 3GS dostal ICS albo chociaz Gingerbread?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Nasze zakupy, czyli jak to się mawia będąc jazzy-szoping

Postprzez ArecaS » Wt wrz 25, 12 17:09

A to w applowym sklepie jest mniej syfu? Osobiście sprawdzić okazji nie miałem, ale słyszałem już opinie, że to mit porównywalny z perfekcyjnym działaniem Maców. Ot, urok takiej polityki. A dobra aplikacja do notatek na Andka? ColorNote.

A co do updatów, to to jest problem mniejszy niż się wydaje. W końcu jaki jest argument żeby mieć Androida wyższego niż 2.3? Ma już pełną funkcjonalność, a 90% aplikacji na markecie jest z nim kompatybilnych. Często z update'u jest tylko więcej kłopotów, bo podskakują wymagania sprzętowe. No a ten problem jest na iOS też obecny - 3GS się z iOS 5 nie lubi (ponoć już z 6 jest lepiej). No a nie mówię już o WP7, gdzie telefony z nim WP8 nigdy nie dostaną.

@DwigHt_89
Ale ten problem z ROMami, który miałeś wynika tak naprawdę z czego innego. W poprzednim poście napisałem jakie są minimalne wymagania by Andek sensownie chodził. A teraz mi powiedz, który z tych dwóch telefonów je spełnia. ;) Stabilność i kompatybilność faktycznie mocno kulały do niedawna na systemie Google, ale ten problem jest coraz mniej widoczny - telefony są coraz szybsze, nakładki producentów coraz lżejsze. WP7 czy iOS też chodzą jak chodzą, ale to dlatego, że tam de facto low end nie istnieje. Z resztą - w WP7 też zaczęły być problemy jak Tango zaniżyło minimalne wymagania, a iPhone 3GS iOS 5 obsługuje z problemami z tego co słyszałem.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Nasze zakupy, czyli jak to się mawia będąc jazzy-szoping

Postprzez Gillian » Wt wrz 25, 12 17:36

ArecaS napisał(a):A to w applowym sklepie jest mniej syfu?

Apple jest bardzo rygorystyczne jeśli chodzi o to, co trafia do appstore.

ArecaS napisał(a):Osobiście sprawdzić okazji nie miałem, ale słyszałem już opinie, że to mit porównywalny z perfekcyjnym działaniem Maców. Ot, urok takiej polityki.

Ja też słyszałem różne rzeczy od fanbojów z jednej i z drugiej strony. Ot taki urok... ludzkiej zawiści.

ArecaS napisał(a):A dobra aplikacja do notatek na Andka? ColorNote.

A czy to jakoś ładnie synchronizuje się automatycznie z chmurą i ma np dodatek do Chrome, żebym sobie mógł szybko z poziomu przeglądarki albo systemu dodać/zmienić notatkę?


ArecaS napisał(a):A co do updatów, to to jest problem mniejszy niż się wydaje. W końcu jaki jest argument żeby mieć Androida wyższego niż 2.3?

Hmm... Chrome, w którym synchronizuje mi się wszystko - zakładki, taby, historia, hasła itp? UI, który wreszcie ma znamiona interfejsu jednolitego, przyjaznego użytkownikowi?

ArecaS napisał(a):Ma już pełną funkcjonalność, a 90% aplikacji na markecie jest z nim kompatybilnych. Często z update'u jest tylko więcej kłopotów, bo podskakują wymagania sprzętowe. No a ten problem jest na iOS też obecny - 3GS się z iOS 5 nie lubi (ponoć już z 6 jest lepiej).

Co za filozofia - update to kłopot, bo podskakują wymagania sprzętowe. Najlepiej niech się te systemy nie rozwijają bo mi przypadkiem na HTC G1 coś nie pójdzie.
No i właśnie - 3GS, telefon z 2009 dostał update. Jakby on nie działał (co naturalnie, jak taki archaiczny telefon ma śmigać porównywalnie z 4S). Który Android z 2009 jest wciąż wspierany przez producenta?

ArecaS napisał(a):@DwigHt_89
Ale ten problem z ROMami, który miałeś wynika tak naprawdę z czego innego. W poprzednim poście napisałem jakie są minimalne wymagania by Andek sensownie chodził.
Poczekajmy na ten update do 4.1 :).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez ArecaS » Wt wrz 25, 12 17:55

OK, poczekajmy. Zdam wtedy relację bardzo chętnie. ^^

Skoro się wypunktowywanie postów zaczęło, to znaczy, że już chyba do bardziej sensownych wniosków niż doszliśmy nie dojdziemy. :P

Jak chcesz, to iOSa bierz. Kwestia gustu, acz muszę przyznać, że twój jest w takim wypadku bardzo drogi. Ja wolę zostać przy sprzęcie (i sofcie) wartym wydanej na niego kasy i nie próbującym mnie w żaden sposób ograniczać. Na razie nie żałuję i pewnie szybko nie będę.

I w sumie tu już mógłbym kończyć żeby flejma nie ciągnąć, ale takie pytanie - w czym niby ICS ma "bardziej przyjazny interfejs" od GB? Przecież różnice sprowadzają się na dobrą sprawę tylko do zmiany skórki i przeniesienia widżetów do szuflady. Reszta różnic jest niemal niezauważalna. Ba! Mając nakładkę jakiegoś producenta łatwo w ogóle nie dostrzec żadnej różnicy. Jakoś nigdy nie widziałem dotąd sensownego argumentu czemu by brak update'u do ICS z GB miał być taką tragedią, ale opinię taką słyszę co chwila. Ciekawe. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Gillian » Wt wrz 25, 12 21:44

Wygodniej mi było w ten sposób odpowiedzieć, nie rozumiem o co chodzi.

Co do tej drożyzny. W tej chwili nie widzę w tabletach alternatywy dla iPada dlatego ciężko mi porównywać cenowo. Mówiąc też o cenach warto pamiętać, że w przypadku iOS płacimy za system, kiedy andek to open source.

Dalej nie rozumiem, w czym iOS ma kogoś istotnie ograniczać. Brak dostępu do systemu plików? Brak możliwości wpięcia karty SD? Brak androidowego launchera? Co jeszcze? Co takiego, co rzeczywiście mnie ograniczy, a nie tyle uderzy w geekowską naturę użytkownika?

ICS - mówię o standaryzacji UI. Wiele aplikacji się zmienia również tych na system w wersji 2.x. Kilka aplikacji systemowych już dawno nie jest aktualizowanych. Gmail, Google Talk, kalendarz. Gmail wygląda i działa na 2.x strasznie kupiasto, żadnej zmiany pewnie od ponad roku. Wiadomości w HTMLu brrr... No i bardzo boli mnie to, że nie dostałem Chroma. Na to czekałem od 2 lat.

No ale to są bzdetki. Najbardziej mnie irytuje fragmentacja systemu, kiedy dev musi downscalować swoje aplikacje albo olewać starsze telefony. No i przez to zatrzęsienie telefonów takich śmakich i owakich od miliona producentów trzeba czekać miesiącami na aktualizacje... W sumie wydaje mi się, że w przypadku andka najlepiej po prostu trzymać się linii Nexusa. Czysty system bez bzdetów i pierwszeństwo w aktualizacjach. Chociaż zastanowiłbym się poważnie nad dopłaceniem 2-3 stówek do iP4.


Cóż może przemawia przeze mnie zdegustowanie Gingerbreadem i potrzebuję zmiany a w międzyczasie miałem okazję pobawić się dłużej iPhonem i iPadem, gdzie filozofia zamkniętego systemu, o który dba producent bardzo mi przypadła do gustu. Poczekam jeszcze trochę na premierę Nexusa 7 i ewentualną zapowiedzi iPada mini.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez ArecaS » Wt wrz 25, 12 22:07

Czym mnie ogranicza? Choćby przymusem korzystania z iTunes. Choćby faktem, że moja biblioteka muzyczna w OGG i FLACach jest bezużyteczna, jeśli jej nie przekonwertuję (a bynajmniej nie wybrałem tych formatów tylko dlatego, że mi się nazwy podobały). Choćby nawet tym launcherem, dzięki któremu mogłem wygodnie posortować aplikacje zamiast mieć na widoku wszystkie naraz. Jeżeli mam sprzęt, który ma możliwości porównywalne z PC, to wolałbym mieć nad nim stopień kontroli porównywalny z tym jaki mam na PC. Może to faktycznie wynika z tego, że jestem geekiem. Tylko dostaję sprzęt, który nie jest ograniczony choćby tym, że jakiejś aplikacji ktoś na Markecie nie pozwolił opublikować.

A co do Androida 4.0, to chyba przeceniasz ten update. Standaryzacja jest nadal raczej marginalna i znika razem z nakładkami producentów. No a update'y aplikacji to inna broszka. Może po prostu nie wszedłem jeszcze na ten level malkontenctwa, ale ja jakoś z Gmailem problemów nie mam, a trochę poczty ostatnio przechodzi mi przez komórkę. Do tego stopnia, że z alternatywy (KTÓRA JEST) nie korzystam, bo nie mam potrzeby.

PS.
A tak z ciekawości sprawdziłem i ColorNote synchronizuje się z mailem, Googlem i czymśtam jeszcze. Nie testowałem jak działa, ale reszta funkcjonalności jest bez zarzutu, więc i ta powinna. Co prawda nie ma dostępu przez stronę, ale za to jako jedna z niewielu oferuje sensowne widgety z notatkami na pulpit. ;)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Gillian » Wt wrz 25, 12 23:47

Powtarzam - chodzi o standaryzacje UI aplikacji a nie nakladki graficznej.

Powiedz mi, jakie masz sluchawki, dzieki ktorym slyszysz roznice miedzy mp3 w 320k a flac. Podejrzewam ze musialy Cie kosztowac dobrych kilkaset zlotych. Zreszta cos jestes nie na biezaco bo przeciez jest alternatywa w playerach na iOS. I nawet FLACi mozna odtworzyc.

Mowisz o mitach a sam mity powtarzasz. Wiedza o iOS tkwisz w czasach 3G. Pewnie czerpiesz ja z fanbojskich portalikow :)

PS: telefon to NIE JEST PC. Kiedy zdasz sobie z tego sprawe stwierdzisz, ze pecetowa funkcjonalnosc na komorce nie jest potrzebna. Kiedys mnie strasznie jaralo to, ze mam unixa w malym urzadzonku. Potem zaczalem sie zastanawiac po co mi to... Same mozliwosci nie wystarcza, kiedy brakuje rozwiazania spelniajacego oczekiwania w 100%. Plus andka jest taki, ze sam moge siasc i napisac soft jaki mi odpowiada tylko bedzie mnie to kosztowalo wiecej czasu/pieniedzy niz kupno sprzetu/softu ktory spelni moje oczekiwania. A moje oczekiwania wzgledem telefonu od dawna sprowadzaly się do tego, zeby miec dostep do wszystkich potrzebnych mi danych (kontakty/poczta/notatki/kalendarze/zadania/zakladki/pliki/dokumenty/...) zarowno z telefonu jak i z PC jak i poprzez interfejs webowy. Najlepiej za posrednictwem jednego narzedzia, a nie ze czesc mam w googlu, czesc za posrednictwem jakiejs aplikacji, ktorej czegos brakuje. Mam w tej chwili w glebokim powazaniu czy przy okazji bede sobie mogl skonfigurowac widzet czerwony a moze zielony na pierwszym lub trzecim ekranie, kiedy np. nie moge sobie jednym klikiem dodac interesujacej mnie stronki w domu do zakladek a nastepnie dokonczyc np czytanie jej w autobusie drugim klikiem. Tzn juz moge, ale tylko na ICS albo jakas okrezna droga.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez Gillian » Cz lis 15, 12 18:00

Tak się złożyło, że odziedziczyłem firmowego iPhone 4S 32GB bo szefu nabył piąteczkę.

LOL, nie ogarniam tego iOS, do Andka jestem przyzwyczajony. Ale szybkość działania, ekran, responsywność, terefere to jest kosmos. Nawet z guglem się polubił - kontakty, kalendarze są git. Gmailowa apka lepsza niż ta w gingerbread (przynajmniej pozwala na powiększanie maili). Szkoda tylko, że niby jest Chrome (dla mnie kolejny plus wynikający z przeskoczenia z gingerbread, bo się wszystko synchronizuje), ale domyślną przeglądarką i tak jest Safari. Ale na szczęście odpala się tylko "z przymusu".

Jak na razie się bawię, miałem już przygodę z wycinanką karty SIM i takie tam... Mój zakup iPada tym samym się odwlókł, bo za darmoszkę mam to samo tylko małe. Za jakiś czas ocenię, czy chcę ten tablet (bo to miało mi zastąpić PC do typowego internetowego odpoczynku) czy może lepiej zainwestować większą kaskę w jakiegoś Maka.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez Hal » So gru 22, 12 22:13

Wczoraj dostałem swój pierwszy telefon na bazie Androida - HTC Explorer. Nie jestem jakimś przesadnym entuzjastą nowinek technicznych w telefonach, mój stary wysłużony Ericsson dobrze mi służył i jak dotąd w zupełności wystarczał. Mimo to z dość dużą ciekawością podszedłem do nowego sprzętu i nawet nabrałem apetytu. Niestety, skończyło się jedynie na rozbudzeniu smaku.

Po załadowaniu bateryjki na 100% i pierwszym odpaleniu telefonu, przywitał mnie biały ekran z zielonym logo HTC. Kiedy taki stan na wyświetlaczu utrzymywał się dobre kilkadziesiąt sekund, zaczął towarzyszyć mi niepokój. Biały ekran nie znikał, a w dodatku telefonu nie sposób było wyłączyć klasyczną metodą. Przy wyłączaniu pomaga jedynie wyciągnięcie i włożenie baterii. Wielokrotne ponowne próby włączenia HTC nie dały jednak żadny nowych rezultatów. Telefon wciąż wyświetlał denerwującą biel z logo producenta. Wygląda to tak, jakby bootowanie w ogóle nie funkcjonowało.

Wspierając się poradami z netu, próbowałem już dokonywać twardego resetu i odpalić Recovery Menu (czy jak to tam się nazywa), jednak nie przyniosło to żadnych zmian. Telefon jest zupełnie nowy i jestem dość rozczarowany takim początkiem przygody z Androidem. Czy jest jeszcze coś, co mógłbym zrobić na własną rękę, by odpalić to dziadostwo? Byle bez naruszania gwarancji.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Re: Android

Postprzez ArecaS » So gru 22, 12 22:37

Cóż, pierwszy błąd - kupno budżetowego HTC. Po tym co słyszę od posiadaczy modelu Wildfire S stwierdzam, że o większy złom trudno. Natomiast sam problem to typowy bootloop. Jajo polega na tym, że on występuje głównie jak się grzebie w sofcie. Wtedy pomaga wipe w recovery, ale to musi być też custom recovery. Póki jest gwarancja, to samemu nie zrobisz nic. Zostaje odesłać do serwisu.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Gillian » N gru 23, 12 01:33

Oddaj to poki mozesz i doloz do czegos lepszego albo zrezygnuj ze smartfona. Oszczedzisz sobie nerwow...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez Tidus93x » N gru 23, 12 01:35

ArecaS napisał(a):Po tym co słyszę od posiadaczy modelu Wildfire S stwierdzam, że o większy złom trudno


Master called? XD
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Android

Postprzez Simon » N gru 23, 12 10:24

Ja tam mam Ericssona Live with Walkman i moge zdecydowanie polecic, nawet z aktualka do ICS.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Android

Postprzez Gac666 » N gru 23, 12 10:35

Ja miałem w tamtym roku Wildfire S i rzekłę, że był straszny. Tak straszny, że odrzucił mnie od wszelkich smartfonów. Ale jak moja luba sprawiła sobie Sony Erotosona Live with Walkman to zmieniłem zdanie, taki telefon mógłbym mieć i chyba sobie sprawię w przyszłym roku :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Android

Postprzez ArecaS » N gru 23, 12 11:59

Ale to zupełnie inna klasa sprzętu. Live with Walkman ma te same bebechy co Arc, Neo, Mini i pozostałe Xperie z 2011 roku, czyli porządny procesor 1GHz, 512MB RAM i Adreno 205. Wildfire S (i zapewne także Explorer) to 600MHz, 512MB RAM i Adreno 200, a do tego obciążone ciężkim Sense.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Simon » N gru 23, 12 13:21

Ja celowalem w Neo V ale za drogi był...
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Android

Postprzez Gillian » N gru 23, 12 13:36

Kupcie se ajfony :D. Nie ma prawa zeby cos nie dzialalo jak powinno :D. Jak przed momentem kiedy go dostalem nigdy bym nie wywalil na telefon ponad 1500 tak teraz wiem, ze za to jak dziala iOS, gdybym stal przed wyborem smartfona, dalbym te dwa klocki chocbym mial na raty brac. Bo podobnej klasy Android to tak naprawde niewiele mniej kosztuje. A fragmentacja Androida powoduje, ze apki nigdy nie beda tam dopracowane jak na iOS.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez ArecaS » N gru 23, 12 13:48

Tak samo programy na Windowsa nigdy nie będą tak dopracowane jak na Maca. Bez jaj, że na Androida są niedopracowane aplikacje. Jedyne co sprawia problemy z kompatybilnością to gry, a ktoś oprócz mnie grywa tu na telefonie? No a w ogóle po co kupować Androida podobnej klasy co iPhone, jak można mieć ze średniej półki Androida (cokolwiek z NovaThorem) i do codziennego użytkowania sprawdza się równie dobrze co high end? Ja widzę, że ktoś tu wpadł w pułapkę kościółka Apple. Nie każdy musi dopłacać do flagowego modelu.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Simon » N gru 23, 12 14:08

Musialbym na glowe upasc by dac 2 klocki za telefon. Nawet gdyby mi zbywało.
Mi np Android doskonale przypasił, moj LwW takze bo nie musze targac wielkiej cegly i póki co niczego innego nie chce poza 8mp aparatem bo mam tylko 5mp.
Dzwiek mam doskonaly, darmowa nawigacje google i oczywiscie pierdyliard aplikacji z andka.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Android

Postprzez ArecaS » N gru 23, 12 14:44

Swoją drogą, to też jest ciekawa zależność, że na niedopracowane aplikacje i tony wirusów na Androidzie najczęściej trafiają użytkownicy iOS. :P
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Faja » N gru 23, 12 15:37

HTC powinno dostać karnego kutasa prosto w gardło za zjebaną aktualizację dla HOX'a, dzięki jej telefon praktycznie nie nadaje się do użytku, dziękuję i muszę kupić inny fon, albo wgrać jakiegoś customa dobrego.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez ArecaS » N gru 23, 12 16:31

Cóż, wychodzi na to, że HTC choć robi te smartfony ładnie wykończone, to z softem ma problemy. :/ A co tak właściwie spartaczyli w tej aktualizacji?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Android

Postprzez Faja » N gru 23, 12 16:59

Wszystko spartaczyli:
- bateria schodzi expresowo na trybie oszczędzania
- nie ma opcji pamięci masowej po podłączeniu do kompa
- komp widzi to jako urządzenie, nie jako kolejny dysk, więc np PS3 juz nie widzi urządzenia
- temat zielono-niebieski z dupy, zdecydowaliby się, albo na jedno, albo na drugie, a nie część na zielono część na niebiesko
- dramat, tragedia i katastrofa
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez Gillian » N gru 23, 12 17:37

Arek, lol nad lole. Wpadles idealnie w pulapke, w ktora lapia sie androidowe nerdy ;).

A co do softu na andku i na iOS najlepiej pogadac z osobami, ktore ten soft pisza ;).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Android

Postprzez Faja » N gru 23, 12 17:42

Ja też już zaczynam powoli myśleć nad jajfonem, ale jakoś nie potrafię się przekonać do iTunes i wszystkich problemów z tym związanych, ja lubię swój dzwonek (codec hehe, a na smsa ju tacz maj tralala hehe x2), a tam go nie będę mieć
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Android

Postprzez Gillian » N gru 23, 12 17:48

No to prawda. Ja tam jednak stwierdzilem, ze usability to priorytet w urzadzonku takim jak smartfon. To nie kompjuter, ktory powinien miec milion mozliwosci.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron