Sprzęcior

Och mój słodki, ach mój piękny pierdolniku.

Moderatorzy: Hal, GM

Re: Sprzęcior

Postprzez Gac666 » Cz gru 10, 15 23:57

Oh well, bywa i tak, w sumie dobrze się ukrywają ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Sprzęcior

Postprzez Pabian01 » Pt gru 11, 15 09:39

Cóż mogę napisać. Świetny wybór obudowy :D Ja wciąż nie wiem czy ten przełącznik od wentylatora mi działa czy nie :P
Zaskakujący wybór procka. Po pierwsze czemu AMD, a po drugie czemu 8300 zamiast 8320?
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęcior

Postprzez Gillian » Pt gru 11, 15 10:07

Dawno nie widziałem, żeby ktoś kupował kartę dźwiękową :D. W sumie to plusik :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Sprzęcior

Postprzez ArecaS » Pt gru 11, 15 10:39

Choć sama karta już niestety nie powala w tej cenie. :(

@Pabian
8320 i 8200 jedynie taktowanie mają inne. Jeśli chcesz podkręcać, to nie ma większej różnicy między nimi.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Sprzęcior

Postprzez Gac666 » Pt gru 11, 15 12:57

Pabian01 napisał(a):Cóż mogę napisać. Świetny wybór obudowy :D Ja wciąż nie wiem czy ten przełącznik od wentylatora mi działa czy nie :P
Zaskakujący wybór procka. Po pierwsze czemu AMD, a po drugie czemu 8300 zamiast 8320?


Ja sprawdzałem, mi działa, świetne to jest. Tak samo jak podpinanie dysku w kieszeni na górze :D. Obudowa mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Minusem jej jest to, że GF 980 wejdzie tylko w jeden slot, bo w slotach niżej koszyk na dyski zawadza.

PRO TIP:

Jeśli nie możecie wsadzić muzycznej do PCI-e x1, bo grafika wam przesłania to możecie wcisnąć ją w PCI-e x16, działa bez zarzutu :D

Co do wyboru procka, gdybym miał ten budżet przeznaczyć na jeden komputer to byłby tam i7, ale niestety z tymi rzeczami, które wziąłem wyszłoby mnie jeszcze jakieś 700zł drożej na każdym kompie (żeby chociaż jakąś mocną i5tke kupić), a dopłacałbym do zintegrowanej grafiki i płyty głównej pod to. 1400zł to już i tak dużo poza mój założony budżet, który początkowo miał być 8000zł :).
Czemu 8300? Procek się świetnie kręci i mogę, go spokojnie podbić do 4.1ghz, a w testach benchowych ten procesor jest bardzo dobry i wystarczający do grania.

Odpaliłem wczoraj dwie gry, F4 na ultra, 60fps zero zająknięcia, Killing floor 2 z włączonym nvidia flex, bez zająknięcia. Dziś odpalę MKX i też pewnie bez zająknięcia będzie działać. Po co mi więcej ;)

Natomiast płyta główna w przyszłości obsłuży procki AM4, więc jeśli mi będzie mało to dorzuce nowy procek i kolejne 16gb ram i bede miał spokój. Sprzęt ma pociągnąć 7 lat, potem będę się martwił :)

Co do karty muzycznej. Nigdy nie byłem fanem zintegrowanych, działać działają, ale sterowanie dźwiękiem mają marne. W poprzedniej maszynie miałem kartę, na bazie SB X-fi (asusowskie rozwiązanie w płycie Crosshair I) i muzyczna spisywała się idealnie. Może audiofilem nie jestem wielkim ale słyszę różnice i fakt, że nie ma przebić (obroty wentylatorów, dvd itp itd) mnie ustanawia w tym, że to był dobry zakup. Owszem Arecas ma racje, niby mogłem w tej cenie wziąć co innego, ale zależało mi też na panelu zewnętrznym, który doskonale wpisuje się w to co potrzebuję (a mianowicie wspólne pokrętło dźwięku na słuchawki/głośniki). Poza tym ta muzyczna wygląda sexy jak nie powiem co, dzielnica czerwonej latarni :).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Sprzęcior

Postprzez ArecaS » Pt gru 11, 15 13:45

A czy przypadkiem te ośmiordzeniowe AMD nie mają w grach wydajności ciut niższej niż najnowsza generacja i3? Taki test mi się kiedyś w oczy rzucił i dał mi do myślenia. Choć fakt, że nie samymi grami człowiek żyje i w innych zadaniach może się spisać niż i7 nawet.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Sprzęcior

Postprzez Gac666 » Pt gru 11, 15 14:05

Zależy od testu, w kopiowaniu plików na pewno są gorsze, w grach nie. Spójrz sobie na ten wykres:

http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup. ... Hz&id=2340

No nie poraża owszem, ale na pewno mocniejsze od i3 ;)

Najmocniejsza i5tka ma ciut wyższy wynik od mojego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Sprzęcior

Postprzez Pabian01 » Pt gru 11, 15 19:10

ArecaS napisał(a):Choć sama karta już niestety nie powala w tej cenie. :(
@Pabian
8320 i 8320 jedynie taktowanie mają inne. Jeśli chcesz podkręcać, to nie ma większej różnicy między nimi.

Nieprawda. 8300 ma znacznie mniejsze TDP.

Gac666 napisał(a):Ja sprawdzałem, mi działa, świetne to jest. Tak samo jak podpinanie dysku w kieszeni na górze :D. Obudowa mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Minusem jej jest to, że GF 980 wejdzie tylko w jeden slot, bo w slotach niżej koszyk na dyski zawadza.

No właśnie mi nie śmiga :/ Chyba, że trzeba jakieś sterowniki zainstalować czy coś. Nic nie robiłem w tej sprawie. Jak zmieniam położenie przełącznika to nie słyszę żadnej różnicy w pracy wentylatorów.
Właśnie zastanawiam się czy dałeś tam sobie dysk? Szkoda, że nie było żadnych zaślepek na to.

Gac666 napisał(a):a dopłacałbym do zintegrowanej grafiki i płyty głównej pod to

Przecież MB pod Intela są tańsze+do AMDków zamiast stockowego chłodzenia warto dokupić jakieś lepsze. No chyba, że nie będziesz go podkręcał, ale wątpie ;)

Gac666 napisał(a):F4 na ultra, 60fps zero zająknięcia

Może karta graficzna bierze wszystko na klate :D

Mam wrażenie że z płytą główną nieco przesadziłeś :P

Te rankingi procków są najlepsze :) Szukając procesora dla siebie widziałem ich tysiące, każdy inny :) Postawiłem jednak na rzeczywiste porównania (filmiki na youtube).
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęcior

Postprzez ArecaS » Pt gru 11, 15 19:37

Pabian01 napisał(a):
ArecaS napisał(a):Choć sama karta już niestety nie powala w tej cenie. :(
@Pabian
8320 i 8320 jedynie taktowanie mają inne. Jeśli chcesz podkręcać, to nie ma większej różnicy między nimi.

Nieprawda. 8300 ma znacznie mniejsze TDP.


...bo ma niższe taktowanie. Zaczniesz kręcić i wyjdzie na to samo. ;) Zresztą gdyby komuś zależało na niskim TDP, to brałby Intela.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Sprzęcior

Postprzez Gac666 » Pt gru 11, 15 21:15

Pabian01 napisał(a):
ArecaS napisał(a):Choć sama karta już niestety nie powala w tej cenie. :(
@Pabian
8320 i 8320 jedynie taktowanie mają inne. Jeśli chcesz podkręcać, to nie ma większej różnicy między nimi.

Nieprawda. 8300 ma znacznie mniejsze TDP.

Gac666 napisał(a):Ja sprawdzałem, mi działa, świetne to jest. Tak samo jak podpinanie dysku w kieszeni na górze :D. Obudowa mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła. Minusem jej jest to, że GF 980 wejdzie tylko w jeden slot, bo w slotach niżej koszyk na dyski zawadza.

No właśnie mi nie śmiga :/ Chyba, że trzeba jakieś sterowniki zainstalować czy coś. Nic nie robiłem w tej sprawie. Jak zmieniam położenie przełącznika to nie słyszę żadnej różnicy w pracy wentylatorów.
Właśnie zastanawiam się czy dałeś tam sobie dysk? Szkoda, że nie było żadnych zaślepek na to.

Gac666 napisał(a):a dopłacałbym do zintegrowanej grafiki i płyty głównej pod to

Przecież MB pod Intela są tańsze+do AMDków zamiast stockowego chłodzenia warto dokupić jakieś lepsze. No chyba, że nie będziesz go podkręcał, ale wątpie ;)

Gac666 napisał(a):F4 na ultra, 60fps zero zająknięcia

Może karta graficzna bierze wszystko na klate :D

Mam wrażenie że z płytą główną nieco przesadziłeś :P

Te rankingi procków są najlepsze :) Szukając procesora dla siebie widziałem ich tysiące, każdy inny :) Postawiłem jednak na rzeczywiste porównania (filmiki na youtube).


Masz źle podpiętą obudowe do płyty głównej, trzeba podpiąć dodatkowe zasilanie, sata, card reader do usb i wtedy śmiga.

Co do płyty głównej to nie oszczędzam, sorry ale tanie płyty sypią się po 2-3 latach. Mój poprzedni Crosshair wytrzymał do dzis, stuka 8my rok. Na płytach głównych sie nie oszczędza.
Naprawde macie dziwne podejście do AMDków, mam od lat i są to w zupełności wystarczające procki do gier, bottlenecka jak na razie nie zauważyłem :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Sprzęcior

Postprzez Pabian01 » Pt gru 11, 15 21:33

Na 11 stronie dałem fotki co z obudowy mam nie wpięte ;)
Czyli najprawdopodobniej będzie to stare złącze zasilające.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęcior

Postprzez Gac666 » Pt gru 11, 15 21:38

No to już ci mówie. Pierwsze zdjęcie to są dodatkowe zasilania do kolejnych wentylatorów, ja sobie dorzuciłem jeden dodatkowy ze starego komputera :).
Druga fota to zasilanie do całego panelu, powinieneś mieć jeszcze wolne jedno zasilanie to śmiało wpinaj.
Trzecia fota to albo card reader albo usb, nie wiem bo nie widać co jest napisane z boku :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Sprzęcior

Postprzez Infernal Warrior » So gru 12, 15 09:46

Ale... AMD...? :D
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Re: Sprzęcior

Postprzez Gac666 » So gru 12, 15 11:39

+1
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Sprzęcior

Postprzez Pabian01 » So gru 12, 15 12:44

Gac666 napisał(a):No to już ci mówie. Pierwsze zdjęcie to są dodatkowe zasilania do kolejnych wentylatorów, ja sobie dorzuciłem jeden dodatkowy ze starego komputera :).
Druga fota to zasilanie do całego panelu, powinieneś mieć jeszcze wolne jedno zasilanie to śmiało wpinaj.
Trzecia fota to albo card reader albo usb, nie wiem bo nie widać co jest napisane z boku :)


1. Dwa wentylatory wystarczają mi w zupełności :)
2. Oczywiście, że mam wolne zasilanie na zasilaczu, ale nie przewodu. Trzeba będzie dokupić. Wtedy ten przełącznik zacznie reagować.
3. Tak to jest od czytnika kart.

Przy okazji. Zainstalowałem Win10. Pierwsze wrażenie "Co to ma być?", ale zaczynam się do niego przekonywać. Jak na razie na plus. Zrobiłem upgrade, a potem czystą instalkę.
Gdyby ktoś robił upgrade to niech pamięta, że firewall antywirusa zacznie blokować dostęp do internetu.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Sprzęcior

Postprzez SALADYN » Pn sty 04, 16 19:14

Polecicie jakiś konkretny HUB USB który nie wyzionie ducha po pierwszym tygodniu używania ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Sprzęcior

Postprzez Boras » Śr mar 08, 17 20:15

Chlopaki ratujcie,jestem w kropce! Po kliknięciu PPM na dysk w Eksploratorze, zawiesza sie...
... odkąd nie jesz mięsa, salami to dla Ciebie rarytas...
Boras
Dostanie bana!
 
Posty: 128
Dołączył(a): Pn lut 27, 06 22:58
Lokalizacja: wiedziales?

Poprzednia strona

Powrót do Pierdolnik

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron