Zanzibar Park

O wszystkich projektach Polskich (i nie tylko) fanów.

Moderatorzy: Bizon, Operator, GM

Zanzibar Park

Postprzez Old Snake » Pn cze 25, 07 20:56

Będę tu umieszczać ciekawostki z powstawania Zanzibarowego komiksu.

-Zawsze najpierw rysuję wszystko na papierze, a dopiero gdy mam gotowy projekt (wielkość paneli, dialogi itd.) przenoszę to na kompa. Niestety z powodu awarii skanera muszę drugi raz rysować to samo w PS więc wychodzi na to że robię dwa komiksy.

-Czasami wena twórcza niespodziewanie we mnie się odzywa. Raz wstałem koło 5 nad ranem i narysowałem projekt po czym położyłem się znowu spać.

Kul versus Payton
Na pomysł scenariusza pierwszego odcinka wpadłem niespodziewanie, przypomniała mi się rozmowa z Kulem na chacie co zrobimy z Paytonem no i tak nasze marzenie się spełniło ;)

Jak się przyjrzycie to tło z pierwszych dwóch paneli to tak naprawdę zamazane Tokio nocą.

Bumboks
Bizon wygląda jak Snake ponieważ spodobał mi się w roli "Wonsza"

Hal na początku miał wyglądać jak Otacon ale trochę zmieniłem koncepcje, aczkolwiek fartuch Otacona mu został. I wbrew pozorom na przedostatnim panelu to nie Hal jest w pudle, on po prostu na nie zleciał.

SESJA
To właśnie na ten komiks wpadłem o 5 nad ranem.

Czcionki z pierwszych trzech paneli to oryginalne czcionki z serialu "24", którego zresztą jestem wielkim fanem (akurat byłem po maratonie 3 sezonu). Aha, czcionki nie zawierają polskich znaków

Ludzie narzekali dlaczego Zanzibar HQ wygląda jak piwnica, teraz już tak nie wygląda dzięki pieniądzom z ubezpieczenia, które dostał Hal. ;)

Anik była nastawiona sceptycznie do wystąpienia w komiksie ale no cóż, poszedłem na samowolkę (mam nadzieję że sie nie gniewasz Aniu) i tak czy siak znalazła się tam. Na początku jak ją narysowałem to wyglądała jak Meryl ale pomyślałem że to zbyt oklepane i naszkicowałem inny rysunek.
Ania zasugerowała żeby dać jej kwestię "Cześć Kratosku! Pomęczę cię trocheeeee " ale było już za późno.

Ślina, która toczy się z ust Johnego jest sztuczna, na co dzień on się tak nie ślini. ;)
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez uci » Wt cze 26, 07 01:14

motyw z kratosem możesz zawsze wykorzystać kiedy indziej... bo naprawde wydaje się zabawny...

Btw. w komiksie z podrywaniem laski, ta "laska" była fajnie zrobiona z pikseli, jak to zrobileś?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Old Snake » Wt cze 26, 07 02:13

Btw. w komiksie z podrywaniem laski, ta "laska" była fajnie zrobiona z pikseli, jak to zrobileś?


"Laski" niestety nie narysowałem, miałem na kompie takiego gifa i wkleiłem bo mi się spodobał. W PS możesz zrobić taki efekt traktując rysunek filtrem>pikslowanie>mozaika tylko obrazek musi być w wysokiej rozdzielczości inaczej rozmaże się.
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez Bizon » Wt cze 26, 07 20:32

Ja tylko czekałem na motyw z kratosem w stronę Hala, szkoda że było już wtedy za późno ;)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez uci » Śr cze 27, 07 02:17

zawsze hal może spotkać kratosa i z usmiechem na ustach zostac rozerwany:P
Old. pisałeś żeby pomysły jak ktos ma to ci posylac, moze lepiej wrzucac je tutaj?
jak ktoś ma coś ciekawego?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Bizon » Śr cze 27, 07 10:44

nie, wtedy wszyscy będą znali te pomysły i będzie kicha...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Old Snake » Śr cze 27, 07 19:12

Lepiej jednak niech mi podsyłają :)

[ Dodano: Czw Lip 05, 2007 1:40 am ]
-Twin Cools
Nevar mnie zabija swoimi tekstami w dziale humor i jak napisał, że "widział pana pracującego w Mcdonaldsie podobnego do Kula to nie mogłem się oprzeć żeby tego nie narysować.
Poczytajcie sobie teksty Nevara bo w przyszłości być może będą żarty w komiksie z tym związane.

Nevar, ja wiem że ten pan niema blond włosów ale chciałem nadać jakiś kontrast (no i rzeczywiście miał przypominać Liquida) aby czytelnicy mogli zrozumieć "o co chodzi jakby".

Następny odcinek będzie związany z tym bowiem wymyśliłem cały scenariusz na parę odcinków, a więc będzie intryga, akcja i w ogóle Metal Gear Solid :)

Dla bardziej domyślnych: Może się domyślacie kto rozmawia przez telefon na końcu i dlaczego klona Kula nazwałem Kui :)
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez Johny Sasaki » Wt lip 17, 07 08:06

Kui > uKi > Uci?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez uci » Wt lip 17, 07 09:05

ja?

BTW. no nic tylko czekać aż akcja się rozwinie :]
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Anik » Wt lip 17, 07 10:37

Old Snake napisał(a):Anik była nastawiona sceptycznie do wystąpienia w komiksie ale no cóż, poszedłem na samowolkę (mam nadzieję że sie nie gniewasz Aniu) i tak czy siak znalazła się tam


Ani się podoba... wygląda lepiej niż oryginał x)
Avatar użytkownika
Anik
Crying Wolf
 
Posty: 244
Dołączył(a): N sty 14, 07 14:27
Lokalizacja: Katowice

Postprzez solidus grabczas » Wt lip 17, 07 18:26

kui pewnie temu że tak się nazywał bot który kiedyś chaty nawiedział dzięki kulowi a z kim rozmawia to łatwo się można domyślić czytając ostatni zdanie ;) nienawidzę ich tak samo jak ty... ^^ nie dajcie się zmuszać do myślenia

btw Old czy mi się zdaje czy ty naprawdę robisz z siebie takiego Zanzibarowego Fisher xD bo tak to wszystko wygląd a ten gadka od razu przypomniała mi jak sklep szpiegował fishera ;) (w grze powinno to być bo książkę na jej podstawie czytałem xP i tam organizacja ta przemytnicza to SKLEP był więc jak nazwa się nie zgadza to sorka)
Welcome back Commander...
Avatar użytkownika
solidus grabczas
Fatman
 
Posty: 325
Dołączył(a): Śr wrz 13, 06 13:03
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Old Snake » N gru 12, 10 09:23

Jako, że ostatnimi czasy jestem zmuszony pracować przy kompie, a i skaner nowy zdobyłem to postanowiłem wskrzesić komiksy. Jeśli ktoś ma pomysły to zapraszam na GG.
Słyszałem też, że ostatnio chat podupada na frekwencji, więc premierowy (po długiej przerwie) komiks zaprezentuję właśnie na chacie.
Świat to poligon między dobrem, a złem
Avatar użytkownika
Old Snake
Vamp
 
Posty: 364
Dołączył(a): Śr paź 11, 06 07:54
Lokalizacja: Groznyj Grad

Postprzez kul » N gru 12, 10 12:37

Jeee. Już się nie mogę doczekać.
I bought a ceiling fan the other day. Complete waste of money. He just stands there applauding and saying "Ooh, I love how smooth it is."
Avatar użytkownika
kul
Niewidzialna Armia
 
Posty: 1042
Dołączył(a): N sie 23, 09 11:49
Lokalizacja: Luoyang, Henan, ChRL
Gram: O kurde...
Czytam: ...

Postprzez uci » N gru 12, 10 13:45

tez chetnie zobaczę, szkoda że na czacie sie nie pojawie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Hal » N gru 12, 10 14:36

Świetna wiadomość. Witaj po długiej przerwie.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6


Powrót do Fan Works

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron