Replika Kasety z MGSV

O wszystkich projektach Polskich (i nie tylko) fanów.

Moderatorzy: Bizon, Operator, GM

Replika Kasety z MGSV

Postprzez Herbaciarz » Wt mar 22, 16 11:16

Dobra pochwalę się, jako że powoli szykuję się do Cosplay'u Venom Snake'a - stworzyłem oto taki "gadżet":

https://www.youtube.com/watch?v=R4B-AN65jjQ

Niedługo będę robił wersję 2.0 (grafiki na kasecie będą w wyższej rozdzielczości sam je "remasterowałem" w photoshopie).

Rękę będę robił w kwietniu :)
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Tidus93x » Wt mar 22, 16 15:52

Stary, dwa ziomki w komentach już pytają o kupno. Może warto się zastanowić? Czasem tak się rodzą genialne biznesy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez ArecaS » Wt mar 22, 16 16:30

Tidus93x napisał(a):Stary, dwa ziomki w komentach już pytają o kupno. Może warto się zastanowić? Czasem tak się rodzą genialne biznesy.

...a czasem problemy prawne. :)
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Tidus93x » Wt mar 22, 16 18:42

No tak, prawa... Zastanawiam się więc na jakiej zasadzie działają takie firmy, które robią w Polsce różne gadżety z filmów, seriali, gier. Nie chce mi się wierzyć, że każde z nich ma wykupioną licencję.

"Po czym poznać studenta prawa? Sam Ci to powie." :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez SALADYN » Wt mar 22, 16 18:55

Heh, sam chciałem swego czasu sobie przegrać OST na taką replikę, plany pokrzyżowało mi Konami i ich płyta "Lost Tapes". Chociaż jak tak patrzę na ceny tych kaset na allegro to nadal warto się w takie coś zabawić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez ArecaS » Śr mar 23, 16 00:44

Tidus93x napisał(a):No tak, prawa... Zastanawiam się więc na jakiej zasadzie działają takie firmy, które robią w Polsce różne gadżety z filmów, seriali, gier. Nie chce mi się wierzyć, że każde z nich ma wykupioną licencję.

"Po czym poznać studenta prawa? Sam Ci to powie." :P

Pewnie często nie mają. Sęk w tym, że to ruletka. Część właścicieli praw przymknie na to oko, a część będzie słała pozew za jedno nieuzgodnione wykorzystanie logo. Chciałbyś ryzykować?

To gdzie napisałem, że studiuję prawo?
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Solidny » Śr mar 23, 16 10:59

Wystarczy uważać na te zarejestrowane logosy. Jestem ciekaw jak z Diamond Dogs było. Kupili od Bowiego, czy nie robiło, póki nie dotyczyło tytułu piosenki?
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Herbaciarz » Śr mar 23, 16 12:09

Tidus93x napisał(a):Stary, dwa ziomki w komentach już pytają o kupno. Może warto się zastanowić? Czasem tak się rodzą genialne biznesy.


Jak nie napisałem tam czemu nie mam takiego zamiaru to tutaj napiszę, nie czuję się upoważniony/potrzeby robienia na tym biznesu bo :

* Nigdy nie myślałem o "masowej" produkcji.

* Nie mam praw do utworów/grafik.

* Grafiki na okładce nie są moje (ja tylko tak je połączyłem, by tworzyły ładną okładkę). Uwzględniłem to w opisie filmiku.

* Zbyt dużo czasu i zachodu - wbrew pozorom, nie sądzę by był to lukratywny biznes. Chociaż może kto wie, ale pewnie nigdy się tego nie dowiemy :) Robiłem to czysto hobbystycznie^^

Jak ktoś potrzebuje grafiki - dawać znać. Zawsze zapominam, umieścić je w sieci :P Nikt jeszcze o "nie wołał" o nie :P

Ale miło, że ktoś docenił ^^

EDIT:

SALADYN napisał(a):Heh, sam chciałem swego czasu sobie przegrać OST na taką replikę, plany pokrzyżowało mi Konami i ich płyta "Lost Tapes". Chociaż jak tak patrzę na ceny tych kaset na allegro to nadal warto się w takie coś zabawić.


A jak cenowo wygląda? A pozatym to chyba płyta, a nie kaseta? Dla mnie kaseta nabiera dodatkowego klimatu, a dwa mam jeszcze kaseciak w aucie - więc same plusy ^^
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Osvelot » Śr mar 23, 16 12:44

Lost Tapes to album na CD z utworami z MGS V - nie typowym OST, tylko z tymi kawałkami, co skomponowali z myślą o klimacie tamtych lat. Tak, te "fajne inaczej".

ALE, do edycji kolekcjonerskiej dodają jako bonus ten album jeszcze nagrany na MC.

I jak chodzi o twoją kasetę - świetna robota. Zgłaszam się chętny po grafiki :} (chyba że to są wyciągnięte tekstury z gry, to chyba gdzieś je jednak mam - bo chodzi mi o samą kasetę, bez okładek itp.)

Jakiej kasety, swoją drogą, użyłeś jako podkładki? Z jakiej firmy itp. Ja się rozglądałem z ciekawości za oryginalnymi SONY BHF46, ale mi się odechciało jak zobaczyłem ceny.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Herbaciarz » Śr mar 23, 16 14:44

Na tym filmiku jako grafikę służą tekstury wyciągnięte z gry. Ale właśnie, zrobiłem wersje 2.0 ogółem grafika - HI-Res 300DPI CMYK edytowalny PSD ;) Trochę mi to zajęło, ale mam nadzieję, że efekt po wydruku będzie oszałamiający :D Wyeksportuję, to do jakiegoś formatu jak tylko wrócę do domu - to podeślę :)

Tego w tym momencie Ci nie powiem, na pewno to nie było oryginalne BHF46, ani żadna Sony. Jednak kaseta identycznie wygląda jak ta z gry, poza "znaczkiem". Też sprawdzę jak będę w domu.
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez SALADYN » Śr mar 23, 16 16:01

Herbaciarz napisał(a):A jak cenowo wygląda? A pozatym to chyba płyta, a nie kaseta? Dla mnie kaseta nabiera dodatkowego klimatu, a dwa mam jeszcze kaseciak w aucie - więc same plusy ^^

Edycja limitowana z prawdziwą kasetą BHF46 kosztuje po przeliczeniu coś koło 120-130 zł bez wysyłki. W zestawie masz płytę z ścieżkami i oryginalną kasetę z tymi samymi ścieżkami. Ogólnie dobór utworów nie sprawia wrażenia jakby sie one gdzieś zagubiły i raczej jest to sprawa wybitnie dla kolekcjonerów. Premiera 30 marca wygląda to tak:

Obrazek

Osvelot napisał(a):Jakiej kasety, swoją drogą, użyłeś jako podkładki? Z jakiej firmy itp. Ja się rozglądałem z ciekawości za oryginalnymi SONY BHF46, ale mi się odechciało jak zobaczyłem ceny.

Widziałem kilka kaset które są praktycznie identyczne jak seria BHF, wystarczy tylko podmienić naklejkę i masz replikę, porozglądaj się po kolekcjach wujków i ciotek, może ktoś ma jakieś szlagry nagrane na podobny nośnik. A ceny oryginalnych kaset wcale nie są wysokie, przez cały styczeń i luty było na allegro kilka aukcji z używanymi kasetami BHF60 i BHF90 gdzie sztuka kosztowała kilka złotych.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Osvelot » Cz mar 24, 16 01:01

Tak tak, 60 i 90 są w jeszcze normalnych cenach... :^)

Ale zachowana nówka 46 już nie :F
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez SALADYN » Cz mar 24, 16 01:14

I tak przecież trzeba będzie podmienić naklejki na obu stronach, nikt nawet nie odróżni 46 od 90.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Faja » Cz mar 24, 16 09:30

SALADYN napisał(a):I tak przecież trzeba będzie podmienić naklejki na obu stronach, nikt nawet nie odróżni 46 od 90.


że co? nikt się nie połapie, że kaseta trwa dwa razy dłużej niż powinna?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Herbaciarz » Cz mar 24, 16 10:42

Ja miałem taki problem, że akurat taśma na kasecie która najbardziej przypominała tą oryginalną była pozagniatania/wciągnięta kiedyś przez coś - przez co musiałem solidnie skrócić.

@Faja - Myślę, że nikt normalny na to nie zwraca uwagi, czy jest dłuższa czy krótsza. Patrząc na kasetę, jeśli nie siedzisz w tym nie jestem w stanie ocenić że dana szpula taśmy ma ileś minut.

Tak jak SALADYN powiedział - wystarczy zmienić naklejki po obu stronach. Bo gdybym wcześniej nie napisał kto by odróżnił, że kaseta którą tutaj zaprezentowałem nie jest oryginalną? (No fakt słaba jakoś grafiki na kasecie, ale tego na filmie nie widać - a w dodatku przygotowałem nową).

@SALADYN - jest gdzieś opublikowana lista utworów?

@Osvelot - Podeślę Ci na dniach tą grafikę, akurat teraz sporo świątecznych porządków i spraw mam i nie miałem czasu poszukać tego na dysku. :P
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez SALADYN » Cz mar 24, 16 11:24

Herbaciarz napisał(a):@SALADYN - jest gdzieś opublikowana lista utworów?

- A Phantom Pain
- Behind the Drapery
- Dormant Stream
- Nitrogen
- All the Sun Touches
- Different State
- 204863
- Defiance
- Planet Scape
- Montage
- Death Metal Gear – Ground Up Zeroes
- How ’bout Them Zombies Ey?


Faja, na upartego można kupić jakąś inną kasetę trwającą 46 minut i przełożyć szpulę. Poza tym mowa o replice, nie jakimś kolekcjonerskim oryginale.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Herbaciarz » Wt kwi 12, 16 23:48

- A Phantom Pain
- Behind the Drapery
- Dormant Stream
- Nitrogen
- All the Sun Touches
- Different State
- 204863
- Defiance
- Planet Scape
- Montage
- Death Metal Gear – Ground Up Zeroes
- How ’bout Them Zombies Ey?


Ogólnie nie kojarzę, chyba żadnego kawałka z tej listy - ja bazowałem na tych trailerowych jak i z innych części. W sumie na swoim guście można powiedzieć :P I swojej kasety dość często słucham^^

Faja, na upartego można kupić jakąś inną kasetę trwającą 46 minut i przełożyć szpulę. Poza tym mowa o replice, nie jakimś kolekcjonerskim oryginale.


Można, ale nawet sobie nie zdajesz sprawy jakie to trudne - nie pobrudzić taśmy, a w dodatku lekko rozwiniesz by naciągnąć na kasetę a ona Ci się automatycznie tak skręca jak wstążka od prezentów ;) Już eksperymentowałem z tym, jednak nie mówię że nie jest to możliwe. Tylko mija się z celem - jeśli ktoś ma oryginalną kasetę Sony BFH 90 - to nie ma sensu z przekładaniem taśmy. Bo i tak nigdy nie będzie oryginalną 46, a do tego człowiek się namęczy. Replika ma naśladować, moja bodajże ma około ~50-55 minut na danej stronie, tak jak wspomniałem musiałem wyciąć trochę taśmy :P

EDIT:

Ktoś chciał wiedzieć - kaseta jest firmy TDK - i poza maciupeńkim logo jest identyczna jak oryginał :) Moja trwa koło ~48minut strona :P

@Osvelot - linki do grafik:

http://tinyurl.com/MGSV-Cassete-Cover-A
http://tinyurl.com/MGSV-Cassete-Cover-B
http://tinyurl.com/MGSV-Cassete-Label-A
http://tinyurl.com/MGSV-Cassete-Label-B

Wszystkie dodatkowe pliki są w opisie (wystarczy że wejdziesz na byle który deviant tam znajdziesz linki do plików).


EDIT:

Dzisiaj dokończyłem wersję 2.0 - wydrukowałem w profesjonalnej drukarni wszystko, w domu dociąłem i stworzyłem.

Będąc skromny, mogę powiedzieć, że spokojnie można byłoby teraz to sprzedawać jako produkt kolekcjonerski :P

http://kubacki.deviantart.com/gallery/5 ... ous-Folder - tu można obejrzeć, jak to wyszło jak coś :)
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Ziomaletto » Śr kwi 13, 16 10:35

Kawałek A Phantom Pain jest nawet na oryginalnym OST.
Avatar użytkownika
Ziomaletto
Black Viper
 
Posty: 146
Dołączył(a): Śr sty 27, 16 19:25
Lokalizacja: Łomża!
Gram: W co popadnie
Czytam: Kłótnie na forach FW

Re: Replika Kasety z MGSV

Postprzez Herbaciarz » Cz kwi 14, 16 20:34

Ziomaletto napisał(a):Kawałek A Phantom Pain jest nawet na oryginalnym OST.


Trochę żałuje, że go nie dodałem - ale przyznam szczerze, że podczas tworzenia kasety nie byłem jeszcze dobrze zaznajomiony z soundtrackiem V :)
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48


Powrót do Fan Works

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron