Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

O wszystkich projektach Polskich (i nie tylko) fanów.

Moderatorzy: Bizon, Operator, GM

Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez Herbaciarz » Cz lip 07, 16 20:47

Hej,

ktoś tutaj chciał tego typu tutorial więc zaczynamy :)

Bazowałem na tym tutorialu - http://www.otakuandfit.com/venom-snake- ... tom-pain/#

A więc zaczynamy:

1) Chusta:

Obrazek

Chustę pożyczałem od siostry, więc pewnie w jakiś damskich można kupić, albo znaleźć na allegro pod słowem kluczem "apaszka". Sposób wiązania jest pokazany na angielskim tutorialu gdzie link podałem wyżej.

2) Gumowy nóż treningowy:

Obrazek

Oczywiście miałem dostęp do prawdziwych, tak samo do replik broni. Mój wybór był prosty - kto mnie wpuści na imprezę masową z bronią. Chociaż zdziwilibyście się, nikt mnie nawet nie przeszukiwał, żebym przez jakieś bramki przechodził też nie pamiętam :P

3) Eyepatch/Opaska na oko:

Obrazek

Myślałem o różnych materiałach szyjąc go - skóra odpadła, że względu na potencjalne grzanie się oka (tak podczas robienia tego typu rzeczy myślę też o komforcie ich noszenia :P). Chciałem, też znaleźć dobrze wyglądy materiał najbliższy pierwowzorowi. Finalnie wybór padł na neopren (można pozyskać np. ze strojów pływackich). Musze przyznać skromnie, że z cosplayów które widziałem to mój eyepatch jest najbardziej zbliżony oryginałowi :P

Po wycięciu odpowiedniego kształtu do pierwszej warstwy doszyłem dwie gumki, jednak jedna warstwa neoprenu jest zbyt mało sztywna i źle się "układa". Dlatego trzeba było wyciąć drugi taki kształt i doszyć - co też ma uzasadnienie użytkowe jak i reprezentacyjne. Gumka nie styka się z ciałem (dzięki czemu nie ma się pewnego dyskomfortu dopasowania). A dwa białe nicie poprowadzone w okół materiału dają dokładnie ten sam wygląd oryginalnemu:

Obrazek

Aby eyepatch dostosował się do nosiciela i dobrze był ułożony drugą gumkę zrobiłem regulacyjną - nie przyszyłem bezpośrednio do pierwszej tylko zrobiłem hmmm "suwak" mam nadzieję, że zdjęcie bardziej wyrazi moją koncepcję:

Obrazek

3) Rękawiczki:

Obrazek

Tutaj nie ma wielkiej filozofii są to rękawiczki snajperskie z poucinanymi palcami :) Dokładnie te i z tego sklepu (rozmiar 8 ): http://wojsko.com.pl/product_info.php?products_id=1496

4) Pas taktyczny:

Obrazek

Pożyczałem od kumpla więc gdzie takowy dostać to nie wiem. Ale ten jest bardzo podobny - http://archiwum.allegro.pl/oferta/pas-t ... 94095.html

5) Uniform (kurtka + spodnie):

Obrazek

Bardzo podobna sprawa jak powyżej - kurtka od kumpla pożyczona. Spodnie kupione na giełdzie, od razu powiem - nie polecam. Te które kupiłem były tak chu... uszyte, że szwy puściły dosłownie parę minut przed wejściem (gdzie były raz szyte już wcześniej, ale myślałem że po prostu nić puściła). Jak się okazało uszycie pozostawiało wiele do życzenia i od razu je wyjebałem po powrocie :P Więc zdjęcia nie ma, a uniformu lepiej poszukać w normalnym sklepie militarnym gdzie wszystko jest uszyte "grubymi nićmi".

6) Kabury plus latarka teleskopowa:

Obrazek

Z tego co widziałem, są od razu dołączane do pasa taktycznego (większość sprzętu pożyczyłem). Latarka teleskopowa osobno - ale nie pamiętam czy ją na pewno miałem na wyposażeniu :)

7) Tylnia torba i ochraniacz na kolano:

Obrazek

Tego typu torbę, widziałem przy pasie taktycznym który linkowałem powyżej - ale na pewno da się kupić w militarnych.

Ochraniacz (choć w grze z tego co pamiętam bardziej jest to opaska na kolano - ale nie przesadzajmy, poza tym do klęczącej pozycji strzeleckiej w sam raz nie obtłuczemy sobie kolana dzięki temu), można dostać w dowolnym sportowym jak i na allegro.

8) Armbandy:

Obrazek

Obrazek

Bazą ich jest pianka Eva o grubości 3mm, można ją nabyć w tym sklepie - https://coscon.pl (ja tutaj kupowałem). Oczywiście wycinamy z nich odpowiedni kształt. Jak ktoś chce dokładne wymiary to mogę pomierzyć. Użyłem materiału bez obróbki termicznej (o tym później) jest w sumie idealnym usztywniaczem do środka tkaniny. Usztywnia materiał, a zarazem jest elastyczny. Bazę obszyłem materiałem który się stosuje pod korę z drzew (aby roślinki/chwasty się nie przebijały). Nazywa się to agrowłóknina (jest jeszcze agrotkanina - zastosowanie to samo, jednak faktura materiału kompletnie inna.)

Mniej więcej taką (o ile nie taką samą) - http://agrowlokniny.pl/czarna.html - powinniśmy to dostać w każdym sklepie typu OBI, koszty nie są duże koło 2 zł za metr kwadratowy, który powinien być wystarczający.

Po obszyciu bazy agrowłókniną doszywamy rzepy (aby móc je zapiąć - widać na zdjęciach jak to jest zrobione). No i oczywiście naszywki, tutaj dużo pomogła mi moja ciocia, więc najlepiej z tym do szwaczki iść i wytłumaczyć o co chodzi :)

9) Kabura + gumowy pistolet:

Obrazek

Kaburę jak i tego typu pistolet też powinniśmy dostać w każdym militarnym. Dlaczego zdecydowałem się na gumowy, a nie replikę wyjaśniałem już wcześniej.

10) Rogi

Obrazek

Obrazek

Tutaj użyłem skrawków pianki Evy które posklejałem oraz po modelowałem trochę termicznie (jak się modeluje napisze przy robieniu ręki). Po czym wyżłobiłem spód na pół okrągły (nożem modelarskim) by pasował do czoła tam gdzie zamierzałem go przykleić. Chyba zrobiłem 3 wersje dużego rogu zanim osiągnąłem efekt który mnie satysfakcjonował, na koniec pomalowałem czarnym sprayem. Dzisiaj pewnie był użył do tego innego trochę droższego materiału jakim jest Worbla (też do nabycia w sklepie który podałem do nabycia pianki Evy).

11) Szelki:

Obrazek

Też pożyczone od kumpla, o dziwo nie są to szelki spadochroniarskie jak sądziłem, a zwykłe szelki do pasa taktycznego (swoją drogą miałem problem z zamocowaniem ale jakoś finalnie udało mi się ;) ). Zapewne można dostać w każdym militarnym.

12) Walkman z kaseta oraz słuchawki:

Obrazek

Zwykły Walkman który miałem za dzieciństwa. Oczywiście Walkman TPS-L2 byłby najlepszy ;D Myślałem, by do tego swojego doszyć szary futerał, ale zabrakło mi finalnie czasu aby to zrobić.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słuchawki zwykłe czarne ;) Wszystko drukowane w drukarni zewnętrznej.

https://www.youtube.com/watch?v=R4B-AN65jjQ - tak wygląda w praktyce tutaj jeszcze grafiki (kasety i okładki) w słabej jakości lepszej jakości poniżej do ściągnięcia:

http://tinyurl.com/MGSV-Cassete-Cover-A
http://tinyurl.com/MGSV-Cassete-Cover-B
http://tinyurl.com/MGSV-Cassete-Label-A
http://tinyurl.com/MGSV-Cassete-Label-B


13) Charakteryzacja:

Obrazek


Po pierwsze broda i włosy - ja wyhodowałem swoje sam :D (W sumie od tego się narodziło, że przebrałem się za Big Bossa - gdy ludzie zaczęli mnie z nim kojarzyć ;)) Potem włosy można oddać na fundację "Daj Włos" - do czego zachęcam. Idąc na skróty wiadomo - peruka i sztuczny zarost. Jednak należy pamiętać, że prawdziwy Big Boss nigdy nie idzie na skróty ;)

Blizny:

Blizny robiłem za pomocą Rigid Collodion + czerwona kredka czy jakieś inne ustrojstwo do makijażu:P Kierując się tym materiałem - https://www.youtube.com/watch?v=qvsdwHCrpJ8

Tak jak na filmiku, warto zapoznać się z działaniem tego preparatu na skórze co zresztą jest na filmiku wspominane. Ja miałem dziwne pieczenie i myślałem, że wyskoczy mi reakcja alergiczna i będę "Fat Bossem" zamiast "Big Bossem" ale udało się :D

Niekonieczne jest kupowanie Rigid Remover - gdzieś na filmiku (tym albo innym). Ta Youtuberka daje domowy sposób na usunięcie blizn (ja zrywałem ;D).

Mocowanie rogów:

Tutaj przychodzi do pomocy "Spirit Gum" nanosi się go na czoło w miejscu przyszłego umiejscowienia rogu, oraz na powierzchnię rogu. W tym momencie należy trochę odczekać ok. 5 minut po czym skleić powierzchnie i odczekać kolejne 5-10 minut. Ogółem świetnie trzyma pod warunkiem, że się nie spocisz. Cały Comic-con biegałem bez rogu już bluźniąc na preparat - ale fakt twarz od gorąca mi się spociła. Potem jak poszliśmy na sesję zdjęciową wieczorem to nic nie odpadało. Nawet pyrgałem tym rogiem koleżankę i ani rusz :P

14) Red Arm:

Chyba najbardziej czasochłonna rzecz przy tym cosplayu (robiłem około tygodnia, wiadomo schnięcia farb, wikolu etc).

Wpierw wycinamy elementy z pianki Evy - dla przedramienia użyłem tego o grubości 3mm dla ręki 2mm (zalecana jest Worbla na przyszłość ;) )

Można je zobaczyć już mniej więcej tutaj (po ukształtowaniu i posmarowaniu klejem typu wikol):

Obrazek

Korzystanie z pianki Evy:
1) Dmuchamy wpierw gorącym powietrzem - opalarka w sam raz (taka nawet najtańsza wystarczy, można ponoć suszarką nawet ale nie sprawdzałem). Nie za blisko, nie za daleko - jak już widzimy, że materiał jest ciepły/gorący (zaczyna się zniekształać). Formujemy go w dany kształt.

2) Malujemy go wikolem (klej do drewna). Różne są szkoły, ale im więcej razy go pomalujemy tym materiał będzie twardszy tym bardziej mniej elastyczny. Przy przedramieniu smarowałem go około 2-3 razy (aby jeszcze mi się tam ręka weszła by nie był za bardzo sztywny). Elementy dłoni koło 3-4 razy.

3) Malujemy farbą - farba w spreju idealna :D

Przy przedramieniu wpierw zrobiłem bazę którą dociąłem nożykiem modelarskim, następnie skleiłem w tubę. Dopiero potem malowałem go wikolem.

Wyglądało to tak:
Obrazek


Drugi element przedramienia (użyta inna farba wg. kolorystyki "oficjalnej" ręki):

Obrazek

Obrazek

Potem malowanie bazy:

Obrazek

Obydwa elementy skleiłem Butaprenem - ale nie polecam, bardzo odkształca wspominaną tutaj piankę. Musiałem się trochę nasilić aby wszystko wróciło do normy, z drugiej strony był to dość obszerny element. Pod żadnym pozorem po sklejeniu, nie ma co go odrywać - materiał jest już wtedy do wyrzucenia (wiem z autopsji, ale akurat ten fatalny błąd zrobiłem przy dłoni - całe szczęście ;) )

Malujemy także resztę elementów :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Złote śruby to nic innego jak plastikowe zatyczki do tzw wkrętów jakie się zakrywa po skręceniu mebli z IKEI :P

Zrobiłem delikatne dziurki w przedramieniu, następnie skleiłem kropelką.

Przy sklejaniu dłoni do rękawiczki, należy mieć na uwadze dwie rzeczy - rękawiczka się rozciąga bo jest z materiału. Najlepiej jak po założeniu na dłoń, materiał nie rozciąga się tylko idealnie jest dopasowany. Dwa powinna być czarna, eksperymentowałem z malowaniem czerwonej (widać na którymś zdjęciu, ale lepiej poszukać po prostu czarnej - ja tak zrobiłem :) )

I teraz uwaga ktoś tutaj może mieć za szaleńca, ale kleiłem wszystkie elementy za pomocą tzw. "kropelki"do rękawiczki na swojej dłoni! Zależało mi na dobrym spasowaniu elementów (przymierzałem wpierw elementy czy tak umiejscowione na dłoni pozwolą mi nią poruszać.) Ale jako zabezpieczenia używałem gumowych rękawic (takie jednorazowe) pod spód (najlepiej dwie pary). Dzięki temu uchroniłem rękę od oparzenia chemicznego, fakt za każdym klejeniem paru elementów zmieniałem rękawiczki, które i tak trochę wiązały się z klejem. Ale to bez znaczenia :)

Pod sam koniec wkręcałem śrubki z bardzo krótkim gwintem do gotowych już elementów :)

Obrazek

Obrazek

I VIOLA gotowe:

Obrazek

Obrazek

Jeszcze filmik pokazujący jak bardzo ręka jest mobilna:

https://www.youtube.com/watch?v=6xAq2rhWobw

Wszelkie uwagi proszę pisać - postaram się poprawić ten tutorial wg. komentarzy, coś dopisać, coś sprostować. Pisałem go nie wiadomo jak długo, po 3h snu :P Sam postaram się zerknąć na niego niebawem i poprawić wszelkie nieścisłości/literówki/gramatykę.

Jeszcze raz dzięki Osvelot za naszywkę :)

A i najważniejsza rzecz! Po przebraniu, usłysz w głowie ""Now go! Let the Legend come back to life!" głosem Ocelota :D

Bonus - finalnie wyglądający cały gotowy strój:

Obrazek
Ostatnio edytowano Pn lip 18, 16 17:55 przez Herbaciarz, łącznie edytowano 3 razy
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez SALADYN » Pt lip 08, 16 13:46

Przyczepiłbym się tylko do tego walkmana. TPS-L2 Snake używał w Peace Walkerze i jest nie do zdobycia bez odpowiednio wypchanego portfela. W Phantom Pain i Ground Zeroes, Snake/Venom używali Sony WM-R55, sprawny egzemplarz to też rarytas dla kolekcjonera ale złomy na żyletki jeszcze da się czasami znaleźć. Oczywiście działający walkman z nagranym OST na kasecie to spory plus dla imersji tego cosplayu, można więc pokusić się załatwienie podobnego zamiennika z serii WM, w linku poniżej jest lista większości wydanych walkmanów sony, kilka z nich widziałem na allegro. Ostatecznie zawsze można pokombinować i odpowiednio przerobić dowolny walkman np drukując całą obudowę, docinając z plastiku lub szyjąc etui do którego wsadzi się dowolny walkman z kanciastą obudową.

http://www.walkmancentral.com/

Tutorial bardzo bardzo dobrze napisałeś, z jednej strony wyczerpałeś temat ale jednocześnie nie lałeś wody. O szczegóły sami zainteresowani mogą się dopytywać. Można by taki tekst z zdjęciami nawet na główną wrzucić jak już poprawisz to co chcesz poprawić.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez Osvelot » Pt lip 08, 16 23:19

Dzięki za tutorial, wyczerpujący poradnik ;)

Jestem zaskoczony, że rękę zrobiłeś też z EVY - byłem pewien, że to metal, przynajmniej tak wyglądała. Osobiście zaś jeśli chodzi o alternatywne pomysły to na róg miałem taki koncept, żeby jednak zrobić odlew, tj. uformować pierwowzór z gliny a potem już z jakiejś solidnej żywicy zrobić konkret. Ale w sumie im lżejszy, tym lepszy - teraz do mnie dociera, że ciężar własny w tym przypadku gra ogromną rolę, jeśli brać pod uwagę klejenie tego do głowy (jakby wyrastał z czaszki, to spoko, ale niestety). Róg ze "zbyt dobrego" materiału mógłby być po prostu za ciężki i odpadać.

Ostatecznie wszystko ciekawi mnie przede wszystkim od strony technicznej - samego Venoma niekoniecznie mam ochotę/potrzebę cosplayować. Albo inaczej - jest dość nisko na liście priorytetów, pod każdą inną "wersją" Snejka/Bigosa. Mój zamysł jest taki, żeby podszkolić umiejętności na robieniu kostiumu Solida / Nakeda, aby potem przejść do konceptu głównego: Snake w realiach fantasy. Nie wiem jeszcze, jak będzie wyglądać, ale parę wstępnych szkiców już jest. Zastanawiam się po prostu, jak wyglądałby Wonsz w typowo erpegowych klimatach - jak byłby zaprojektowany itp.

@szelki - a, czyli jednak nie są to klasyczne STABO z ery wietnamskiej. Szkoda. W sumie jak się wkurwię, to sam sobie takie uszyję, tylko znajdę kogoś z przemysłową maszyną do szycia. Projekt już mam.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez SALADYN » So lip 09, 16 01:30

Te szelki to typowe bojówki z WP, sam takie miałem w wojsku.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez uci » So lip 09, 16 10:31

świetny tutorial - sam myślę czy w końcu nie zabrać się za Venoma, choć chodzi mi żeby pójść krok dalej i większość elementów zamiast kupić to zrobić samemu. Jednak ciągle szukam odpowiednich materiałów/tkanin na szelki etc.

co do armbandów - nie wiem czy można to uznać za tipy, ale gdy mamy problem z dorwaniem kogoś kto dobrze szyje - gorący klej dobrze rozłożony świetnie zastępuje nici (tylko nie trzyma tak mocno). Zaś mata treningowa z decatlona (5mm kosztuje gorsze) jest świetna jako usztywniający wypełniacz, z powodu faktury dobry jest do elementów schowanych
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez Osvelot » So lip 09, 16 15:39

Dzięki za link do sklepu z wojskowymi rzeczami! Właśnie sobie "pochodziłem" po sklepie i chociaż niestety rękawic już nie mają, to znalazłem idealny pas: http://wojsko.com.pl/product_info.php?products_id=514

(refka: http://i.imgur.com/9VdzC7i.png )

Zastanawiam się jeszcze nad nożem: http://wojsko.com.pl/product_info.php?products_id=1643 (nazwa mnie urzekła, nóż "BLADE") - ale ciężko powiedzieć, czy zgadza się coś poza oplotem. Inna rzecz, że jeśli noża nie wyciągać, to ostrze znaczenia większego nie będzie miało. Już pomijam fakt, że ostatecznie i tak trzeba będzie wyszukać coś gumowego ze względów bezpieczeństwa.

Same szelki STABO są tak makabrycznie drogie, że na pewno będę szył własne. Najpewniej potrenuję na agrowłókninie i zwykłej maszynie do szycia, a jak już sobie kupię nylonową taśmę, to przejdę się do zakładu w którym mają przemysłową maszynę. Klamry i sprzączki by się przydało jeszcze gdzieś kupić.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez SALADYN » So lip 09, 16 16:52

Nóż który Venom używa w Phantom Pain ma głownie typu Recurve o profilu Drop Point. Z pewnością da się znaleźć nóż z idealnie odwzorowaną głownią i rozmiarami przypominającymi ten od węża. Oplot nie jest żadnym problemem, praktycznie każdą rękojeść można zdemontować i zastąpić sznurkiem.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez SALADYN » Wt lip 12, 16 16:41

Komuś się przydadzą ?

13639783_1801111260117272_1386638912_o.jpg
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez Osvelot » Wt lip 12, 16 19:57

SALADYN napisał(a):Komuś się przydadzą ?

13639783_1801111260117272_1386638912_o.jpg

HAŁ MACZ
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez SALADYN » Wt lip 12, 16 20:23

DEPENS HAŁ MENY END ŁICZ ŁON
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez Gillian » Wt lip 12, 16 20:40

No ten demobil spoko jest, kojarze ze kiedys mieli piekne plaszcze militarne w smiesznych pieniadzach, ale sie nie zalapalem.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Venom Snake - Cosplay tutorial ver 1.0

Postprzez Herbaciarz » Pn lip 18, 16 17:52

SALADYN napisał(a):Przyczepiłbym się tylko do tego walkmana. TPS-L2 Snake używał w Peace Walkerze i jest nie do zdobycia bez odpowiednio wypchanego portfela. W Phantom Pain i Ground Zeroes, Snake/Venom używali Sony WM-R55, sprawny egzemplarz to też rarytas dla kolekcjonera ale złomy na żyletki jeszcze da się czasami znaleźć. Oczywiście działający walkman z nagranym OST na kasecie to spory plus dla imersji tego cosplayu, można więc pokusić się załatwienie podobnego zamiennika z serii WM, w linku poniżej jest lista większości wydanych walkmanów sony, kilka z nich widziałem na allegro. Ostatecznie zawsze można pokombinować i odpowiednio przerobić dowolny walkman np drukując całą obudowę, docinając z plastiku lub szyjąc etui do którego wsadzi się dowolny walkman z kanciastą obudową.

http://www.walkmancentral.com/



Fakt walkman mógłby być bardziej podobny - chociażby szary. Podobnie moro też mogłobyć lepsze. Przyznam się, że cosplay to jest duża skarbonka. Nawet nie przewidziałem, ile rzeczy trzeba będzie dokupić/jak będą drogie. Ten akurat miałem z lat młodości więc go wziąłem do cosplayu. Niestety czas/pieniądz nie pozwoliły mi doszlifować stroju tak jak bym chciał...

SALADYN napisał(a):Tutorial bardzo bardzo dobrze napisałeś, z jednej strony wyczerpałeś temat ale jednocześnie nie lałeś wody. O szczegóły sami zainteresowani mogą się dopytywać. Można by taki tekst z zdjęciami nawet na główną wrzucić jak już poprawisz to co chcesz poprawić.



Wielkie dzięki, z chęcią bym go zobaczył na głównej - ja właśnie po napisaniu tego posta poprawiłem to co co chciałem - głównie dodać parę odnośników m.in innymi do okładki oraz kosmetyka tekstu typu literówki/zdjęcia etc. Martwiłem się bardziej o stylistykę tekstu, ale jest dobra to jestem miło zaskoczony :)

Śmiało można wrzucać na główną :)

PS Wrzucicie moje zdjęcia cosplayu? Ktoś mi kiedyś oferował ;)

Osvelot napisał(a):Dzięki za tutorial, wyczerpujący poradnik ;)

Jestem zaskoczony, że rękę zrobiłeś też z EVY - byłem pewien, że to metal, przynajmniej tak wyglądała. Osobiście zaś jeśli chodzi o alternatywne pomysły to na róg miałem taki koncept, żeby jednak zrobić odlew, tj. uformować pierwowzór z gliny a potem już z jakiejś solidnej żywicy zrobić konkret. Ale w sumie im lżejszy, tym lepszy - teraz do mnie dociera, że ciężar własny w tym przypadku gra ogromną rolę, jeśli brać pod uwagę klejenie tego do głowy (jakby wyrastał z czaszki, to spoko, ale niestety). Róg ze "zbyt dobrego" materiału mógłby być po prostu za ciężki i odpadać.

Ostatecznie wszystko ciekawi mnie przede wszystkim od strony technicznej - samego Venoma niekoniecznie mam ochotę/potrzebę cosplayować. Albo inaczej - jest dość nisko na liście priorytetów, pod każdą inną "wersją" Snejka/Bigosa. Mój zamysł jest taki, żeby podszkolić umiejętności na robieniu kostiumu Solida / Nakeda, aby potem przejść do konceptu głównego: Snake w realiach fantasy. Nie wiem jeszcze, jak będzie wyglądać, ale parę wstępnych szkiców już jest. Zastanawiam się po prostu, jak wyglądałby Wonsz w typowo erpegowych klimatach - jak byłby zaprojektowany itp.

@szelki - a, czyli jednak nie są to klasyczne STABO z ery wietnamskiej. Szkoda. W sumie jak się wkurwię, to sam sobie takie uszyję, tylko znajdę kogoś z przemysłową maszyną do szycia. Projekt już mam.


Do pierwszego akapitu:
1) Dobrze położony klej (brak kropli ściekającego kleju, gładko rozsmarowany/równo).
2) Dobre wymalowanie sprayem - akurat o markę tutaj bym się nie przejmował bo był to jeden z tańszych (koło 13zł), ale ważne by dobrze dobrać kolor.

No dlatego właśnie zawarłem tutaj dość sporo wiedzy technicznej - jak malować, jakich błędów z klejem nie popełniać etc.

Snake w klimatach fantasy jest abstrakcyjnym pomysłem, ale dzięki temu ciekawym :)
Z chęcią bym zobaczył koncepcje, trzeba pamiętam co wąż sprawia że jest wężęm, a co nie. Domyślam się, że trochę może być kłopotliwy, bo rynsztunek bronie etc. To taka podstawa Snejka/Bigosa, ciekawą mnie te szkice - podrzuć je tutaj. Może ktoś powie, czy przypominają Snake'a czy też nie :) (Nie chodzi mi o talent w rysunkach, ale sama koncepcja). Może ktoś podpowie :)


SALADYN napisał(a):Komuś się przydadzą ?

13639783_1801111260117272_1386638912_o.jpg



Jeszcze odnośnie tych kaset - przypomnę "YOU HAVE ONE CHANCE" - chodzi mi o zrobienie napisu na nich by odwzorowywał oryginał :) Ale jeśli ktoś jest kaligrafem, to jak najbardziej - przypominam, że są grafiki które zrobiłem :)
Herbaciarz
Black Viper
 
Posty: 154
Dołączył(a): Śr mar 16, 16 13:48


Powrót do Fan Works

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron