Metal Gear Solid PL

O wszystkich projektach Polskich (i nie tylko) fanów.

Moderatorzy: Bizon, Operator, GM

Metal Gear Solid PL

Postprzez Solidny » Pt sty 19, 07 18:12

No nie znalazłem tematu, ale na Zanzibarze poruszano wątek spolszczenia naszej kochanej gry. Śliwa ostatnio znaku życia nie daje w kwestii tłumaczenia. Znalazłem stronę teamu PLProjekt, która pracuje od roku i sukcesywnie przetłumaczyła już kilka gier.

Adres strony:
http://plprojekt.ovh.org/news.php

Na forum w dziale "życzenia" można grzecznie prosić ekipę o spolszczenia gier. Apeluję do wszystkich fanów, by wpisać się w dziale "życzenia" do tematu o MGS, który tam założyłem. Jeśli nie pomogą Śliwie, może sami się tym zajmą.

Tutaj link bezpośrednio do tematu
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez Johny Sasaki » Pt sty 19, 07 22:19

Ja to bym wolal zbysmy sami zrobili spolszczenie. Inna sprawa, ze nie sadze, zeby wiecej niz 4 osoby nie olaly sprawy po tygodniu.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Solidny » Pt sty 19, 07 23:49

Polskie teksty mamy, tu chodzi teraz o grzebanie w bebechach gry. Śliwa jak pisałem, znowu zapomniał o projekcie. Samemu jest ciężko i mało raźnie, o czym chyba nie tylko ja się przekonałem. Dlatego lepiej poprosić o pomoc aktywną grupę z sukcesami na koncie i ambitnymi planami na przyszłość.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez kul2 » So sty 20, 07 09:23

Sliwa nie zapomnial, tylko nie ma czasu. Zreszta podobnie jak i drugi tlumacz - ja.
A ta ambitna grupa juz rok temu zostala poproszona o pomoc i wtedy sprawe olala.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Bizon » So sty 20, 07 12:54

Z infa od Sliwy dowiedziałem się że są przetłumaczone scenki i główne gadanki przez codec do pokonania Raven'a (czyli jeszcze trochę zostało, bo są dodtkowe gadki przez codec itp.)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez uci » So sty 20, 07 13:24

tak z ciekawosci zapytam jak wygląda takie tłumaczenie dialogów z MGSa?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez kul2 » So sty 20, 07 15:03

Dostajesz skrypt dialogowy i jedziesz ;)
Potem Sliwa to wrzuca jakos do czegos i dziala ;d
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez plastus » So sty 20, 07 15:14

jak idą prace? Czy mozna sięspodziewać jakiegoś dema,czy odrazu będzie full wersja?
Avatar użytkownika
plastus
Psycho Mantis
 
Posty: 200
Dołączył(a): Pt gru 08, 06 19:02

Postprzez kul2 » So sty 20, 07 15:30

http://projekt_mgs.glt.pl/ tu masz informacje, w sprawie postepow pytaj bezposrednio Sliwe.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Solidny » Śr sty 31, 07 21:57

Dobra, ja kumam, że PLProjekt olał nas kiedyś. Ale moglibyście choć wpis dać na tym forum, kilka osób się zbierze i może zaczną myśleć nad tym. Dla amatora największą radością jest, kiedy ktoś interesuje się jego projektem/działalnością i zachwala efekty pracy. Nic dziwnego że olali także teraz, skoro ja jeden jakiś alien wyjechałem z pomysłem na MGS PL, a reszta pozostała w milczeniu.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez kul2 » Śr sty 31, 07 22:55

Chyba wole, zeby zrobil to Sliwa niz ludzie ktorzy oleja sprawe bo poprosila ich tylko jedna osoba.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Solidny » Śr sty 31, 07 23:05

Niby tak, ale zobacz ile mają projektów. Sam nie chciałbym robić np. dłuższego filmu, gdybym miał go pokazywać tylko jednej osobie. W dodatku nie do końca mój film, bo na zlecenie jednej osoby. Wspomniałem, że za darmo?

Przypomina mi się motyw ze Skazanych na Shawshanck. Bohater przez sześć lat co tydzień wysyłał list, by otrzymać nowe książki do więziennej biblioteki.

Dzisiaj skończyłoby się to banem, dlatego pytam Was - fanów MGS. Chyba nie szkodzi Wam wejść na forum i napisać choćby "jestem za"? Ktoś może kiedyś zauważyć, a czasu wiele nie zmarnujecie.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez kul2 » Cz lut 01, 07 09:26

A jaki jest sens prowadzenia dwoch projektow jednoczesnie?
Jezeli naprawde chcecie pomoc, lepiej zglosic sie do Sliwy, a nie do ludzi ktorzy robia jeden projekt za drugim i niewiadomo nawet czy czuja klimat gry.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Solidny » Cz lut 01, 07 14:51

Nie znam się na "bebechach" gry, teksty są, w paru miejscach trzeba je poskracać. Śliwa jak napisałeś czasu nie ma, a na tamtym forum napisałem o nim, zapytałem czy mogliby pomóc mu.

Gdyby dało się pomóc... tylko pytaj gdzie ta pomoc się przyda.

Jeden koleś z tego forum do którego dałem linka odpowiedział. Dał adres swojego forum i napisał, że chętnie przyjmie Śliwę. Taka pomoc dla niego może być cenna, prawda? Zresztą nie tylko dla niego.

Adres który dał MARIO: http://www.corectpl.fora.pl/
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Postprzez Termez » N lut 11, 07 19:00

Dobra pozwolicie,że jako "przedstawiciel" PLProjekt się wypowiem. Od dłuższego czasu (jakieś 2 miesiące) próbuje się skontaktować ze Śliwą za pomocą tej strony http://projekt_mgs.glt.pl/ (czyli poprzez e-mail). niestety nie odpowiadał. To może od początku.Od kwietnia zeszłego roku siedziałem na forum MGSHQ - ponieważ rozpoczęli Oni polonizacje MGS'a. Coś tam sie stało ,ludzie przestali sie odzywać, projekt został zapomniany. Niedawno na naszym forum ktoś wspomniał o propozycji przetłumaczenia gry Metal Gear Solid 1 i 2. zacząłem drążyć od początku. MGSHQ i tamta strona "Śliwy" nie przyniosły skutku. W PLP wiedzieliśmy,że nie ma sensu abyśmy sami tłumaczyli tą grę, ponieważ nie ma u nas aż takich maniaków, żeby w procesie tłumaczenia wychwycić wszystkie smaczki serii. Dlatego próbowałem się z kimś skontaktować. Dzisiaj przypadkowo trafiłem na waszą stronę i stworzyłem tego o to posta. Jeżeli chcecie naszej pomocy (bo my Waszej na pewno) to chętnie byśmy połączyli siły i możemy sfinalizować spolszczenie do MGSa.

PS 1. Nie będę komentował Mario i jego forum, bo On chamsko żeruje na naszym forum poprzez reklamowanie siebie. Zresztą decyzja należy do Was.
PS 2. Kontakt ze mną poprzez Email i www (w profilu) PM na tym forum lub PLP . Albo bezpośrednio gg: 4552802
Avatar użytkownika
Termez
Inkarnacja VR
 
Posty: 1
Dołączył(a): N lut 11, 07 15:29
Lokalizacja: z nienacka - Szczecin

Postprzez kul2 » So maja 05, 07 16:58

Na chwile obecna wszystkie projekty polonizacyjne upadly.

Jest mozliwosc stworzenia wersji polskiej na PC, aczkolwiek nie bedzie w niej polskiej czcionki i zdania beda musialy miec tyle samo lub mniej liter co w wersji angielskiej.

Czy sa chetni, ktorzy rusza na pomoc w drodze ku przetlumaczeniu Metal Gear Solid na nasz rodzimy jezyk?
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez barth » So maja 05, 07 17:43

ja jestem chętny :D

a da sie to potem przerobić na psx'a?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez kul2 » So maja 05, 07 18:00

Nie.

Zupelnie inne pliki do edycji i trzeba by ze Sliwa gadac ktore, bo ja pojecia nie mam, a ze on jakos ucichl i nie odpowiada ani na gg ani na maile to raczej nie pomoze.
Poza tym wersja PC ma wieksza sile przebicia, bo tak czy siak zeby bawic sie z paczem trza miec kompa i wystarczy sciagnac jeden plik, a w przypadku psxa, albo dwie plyty, albo jakis instalator, czyli ponownie rozmowa ze Sliwa, lub kims kumatym, a jezeli nikt kumaty sie do tej pory nie znalazl, to...pora przetlumaczyc wersje PC.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez barth » So maja 05, 07 21:58

aha, czyli nie jestem kumaty :D
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
barth
Psycho Mantis
 
Posty: 212
Dołączył(a): Śr lut 22, 06 21:19
Lokalizacja: Zielona Góra


Powrót do Fan Works

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron