MGS: Portable Ops +

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

MGS: Portable Ops +

Postprzez Snaker » Wt lip 08, 08 14:26

Od 2 dni posiadam ten dodatek do PO i mam kilka pytań:

1. w jaki sposób mogę udoskonalić pasek życia i staminy (gdy importuje postacie z PO hp i stamina nie jest na takim poziomie jaki miałem) w online ludzie mają paski full ja tkai malutki :P

2. jak zdobyć te wszystkie postacie nowe? Old Snake, Raiden itp.

3. w jaki sposób zdobyć nowe bronie?

Mam nadzieję że ktoś pykał i odpowie mi.. :)

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Snaker
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pn wrz 24, 07 20:17
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Johny Sasaki » Pt lip 11, 08 15:22

1 - nie wiem o co dokladnie chodzi, ale wiem, ze mpo+ mozesz zdobyc lepsze postaci niz w MPO, moze dlatego jest roznica (ja mam w zwyklym mpo np zolnierzy po 180-200hp i 400 staminy), poszukaj lepszych zolnierzy na extreme z sneaking teamem zlozonym z ludkow ze skillem Bait

2 - Ja;) - w inifinty mission losowy jeniec, old, raiden, campbell - odpowiednio pokonaj infinity mission na normal, hard i extreme

3 - mk23 - odblokuj raidena, m4a1 - zolnierz US Navy Seal, M4 - Old Snake, Fa-Mas - genome soldier. wiecej nie wiem.

PS: Mozesz postaci odkryc tez kodami
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Snaker » Cz lip 17, 08 17:37

ja mam NAKED SNAKE'a z 180 HP i nie chce rosnąć :/ Raidena i Old Snake'a mam 200 HP...
Avatar użytkownika
Snaker
Black Color
 
Posty: 51
Dołączył(a): Pn wrz 24, 07 20:17
Lokalizacja: Londyn

Postprzez CENTAUR » Śr paź 22, 08 13:32

u mnie raiden ma 200hp i 500 stiaminy. Na stronie zanzibaru z kodami do MGS PO+ błędnie jest napisane, że żeby mieć stealth camuflage trzeba przejść grę z poziomem 99 tech! Ja do dziś nie wiem jak to się stało ale ogłuszyłem żołnierza, wyciągnołem z nie go 2 czyli max rzeczy i podłożyłem TNT gdy je zdetonowałem goście odrzuciło i wypadło z niego stealth!
CENTAUR
PRO to ściema
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr paź 22, 08 10:50

Postprzez Johny Sasaki » Śr paź 22, 08 13:42

Ciekawe jest to co piszesz, zwlaszcza, ze na stronie Zanzibaru nie ma kodow do MGS PO+, a i nie da sie w tym dodatku 'przejsc' gry...

BTW - Twoje 'PRO w MGS PO+' to najlepsze co przeczytalem od czasow 'Kozak w MGSy'
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez CENTAUR » Wt paź 28, 08 22:15

Jak to się nie da przejść? Moim końcem gry były napisy końcowe po HARD ewentualnie jeszcze po EXTREME. Nie wierzysz, że PRO? Masz PSP i internet nań? To byśmy sobie zagrali .

[ Dodano: Wto Paź 28, 08 21:26 ]
Właśnie mam kilka pytań. Jak mam znaleźć bronie takie jak CKM czy mosin N i inne bronie rzadziej występujące w grze? O RPG-7 nie mówie bo tego to mam kilka sztuk. Wydziałem też gościa, który miał maczete? Pamiętam, że byłem na pewnej mapie i było kilka skrzynek z CKM tyle, że nie zapisałem. Jak nabić 99 tech? Na razie mam 63, ale więcej ludzi nie upcham. Jak zdobyć gościa w czerwonym berecie?? Mam 150 ludzi i żaden z nich nie nosi bordowego beretu...

[ Dodano: Wto Paź 28, 08 21:30 ]
aha i jeszcze coś:

,,M4 - Old Snake'' M4 sopmod

[ Dodano: Wto Paź 28, 08 21:31 ]
;*
CENTAUR
PRO to ściema
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr paź 22, 08 10:50

Postprzez kul2 » Śr paź 29, 08 08:42

Skonczcie z ta bezsenowna napinka i prowokacja.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez CENTAUR » Wt lis 04, 08 21:52

Mam pytanie zwiazane z gra w sieci. Gdy juz wejde i potwierdze co trzeba, nalezy podac ID i password???
Każdy kto odważy się zagrać w MGS PO + przez infastructure niech uważa na ten nick H!tm4n
CENTAUR
PRO to ściema
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr paź 22, 08 10:50

Postprzez Johny Sasaki » Śr lis 05, 08 01:11

<to co tutaj bylo polecialo do kula na gg, bo nie chce znowu bana, niech Was ciekawosc zzera>

- gratuluje przejscia infinity mission i napisow koncowych po nich
- tech99 - zgarnij Sokolova i Siginta, potem na Plant na poziomie Extreme pozgarniaj do uzupelnienia skladu elite engineer
- Mosin Naganta tech unit developuje
- tez widzialem goscia, ktory mial maczete. nazywal sie null.
- goscia w berecie (lol) mozna zdobyc tylko przez ap scan
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez CENTAUR » Śr lis 05, 08 10:05

dzieki :D a co z ta siecia? Przyznam ze internet na psp mam dopiero od wczoraj i z tym pro to sciema ;P.Teraz przedstawie to co sie dzieje, a więc:
1. Uruchamiam MGS PO + :)
2. Daje load game i wczytuje save'a
3. Dalej mam to menu z misjami na różnych poziomach to każdy wie
4. Klikam opcje match a następnie IHFRASTRUCTURE +
5. Coś tam zapisuje wyszukuje sieć OK
6. Jestem w Network Settings i tu zaczynaja sie schody
7. Daje CONNECT TO SERVER
8. Pojawia mi sie tekst i napis View Online Mode Terms of Use zatwierdzam AGREE
9. Pokazuje się Welcome to 'MPO+ + (PLUS) Mode Online!' klikam 'ok'
10. Tu kończy się moja droga wyskakuje Login Menu (PLUS) Mam tu opcje LOGIN TO SERVER; CREATE ACCOUNT i CHANGE PASSWORD
11. Daje CREATE ACCOUNT i za chiny nie wiem co tam zrobić mam tam wpisać swoje jakieś wymyślone hasło? Największy problem to z tym ACCOUNT ID o co tu chodzi???
CENTAUR
PRO to ściema
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr paź 22, 08 10:50

Postprzez Johny Sasaki » Śr lis 05, 08 10:32

W Create Account wybierasz sobie nick jaki chcesz miec i piszesz haslo jakie chcesz a takze swoj nick, pod jakim gracze beda Cie widziec w sieci. Jesli to wszystko ogarniesz w ten sposob, ze nie wpiszesz zajetego loginu badz nazwy konta to zalozy Ci sie profil i potem przez 'login to server' bedziesz mogl wchodzic na serwery korzystajac z danych podanych przy 'create account'. Wszystko sam sobie wymyslasz przy 'create account'.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez kul2 » Śr lis 05, 08 13:33

Nie wierzysz, że PRO? Masz PSP i internet nań? To byśmy sobie zagrali .


z tym pro to sciema ;P


25. Half nie jest traktowany poważnie.
25a. Plazi też nie.
25b. CENTAUR tym bardziej.

A jak gratis dorzucilem Ci osobista range.

Najpierw sie malo z Johnym nie pozabija a teraz mowi ze sobie zartowal.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez plazi » Pt lis 07, 08 01:47

To 4um nie przestaje mnie zaskakiwać XD
Avatar użytkownika
plazi
rofl
 
Posty: 48
Dołączył(a): Wt sty 01, 08 17:58

Postprzez Johny Sasaki » Pt lis 07, 08 16:21

I jak mamy to rozumiec w swietle punktu 25a?
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez CENTAUR » Śr lis 12, 08 10:54

tuż po napisaniu postu z problem tworzenia konta w MGS PO+ udało mi się je założyć. Próbowałem usunąć post, ale jak widzę się nie udało. Jak grałem w sieci głównie denerwowały mnie błędy w połączeniu np. czasami nie wiadomo z kąd pojawiło się, że zabiłem gracza z SVD kiedy tego przed chwilą NIE zrobiłem tylko może wcześniej. Tryb real battle jest dla mnie bez sensu, kiedy jeszcze nie miałem pojęcia o co w nim chodzi wziołem do drużyny 4 najlepsze postacie jakie posiadałem (OLD SNAKE, NAKED SNAKE, RIDEN i Cambel) wszystkimi zginąłem i muszę grać w tryb single żeby je na nowo odnaleźć -_-
CENTAUR
PRO to ściema
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr paź 22, 08 10:50

Postprzez Johny Sasaki » Śr lis 12, 08 14:24

Tryb real battle jest zaj...sty, bo zabici przez Ciebie zolnierze dolaczaja do teamu jako captured. Jesli wyjmiesz memorke po zaladowaniu gry w tym trybie nic Ci sie nie stanie z postaciami. A najlepiej wysylaj leszczy z karabinem Scorpion i headshotuj.

A postaci, ktore Ci zabilo to one nie umarly, bo to postaci specjalne... zrob save, zrestartuj konsolke i klepnij 3 dni do przodu.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Operator » Pn lis 17, 08 16:02

Ja mam troszkę inny problem ale nie chcę nowego tematu zakładać.
Potrzebuję prostego, krótkiego i rzeczowego touriala jak przygotować 2 PSP pod rozgrywkę wlanową.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Johny Sasaki » Pn lis 17, 08 20:27

w trybie ad-hoc? nie musisz nic pryzgotowywac, wystarcza wajche przesunac;]
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Operator » Wt lis 18, 08 15:59

Yeah, dzięki Johny. A długo się to ściąga? I w którym miejscu to jest?
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Johny Sasaki » Wt lis 18, 08 18:12

jak chcesz grac w trybie adhoc to nic nie sciagasz.
przelaczasz wlan switch na ON, potem po zloadowaniu gry wciskasz X zeby Ci menu na dole wyskoczylo i wybierasz MATCH a potem Local(Ad-Hoc) i to wszystko, after birds:)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez mattejko » Cz cze 25, 09 11:58

Witam wszystkich. Mam pytanie co do infinity mode: na czym polega ten tryb? Jeżeli był już temat albo post co do tego to przepraszam.
Avatar użytkownika
mattejko
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 23, 09 18:34

Postprzez ArecaS » Cz cze 25, 09 13:54

Z tego co wiem, po prostu wypełniasz misje, które generowane są losowo, bez końca. Żadnej fabuły, sam gameplay.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Postprzez mattejko » Cz cze 25, 09 18:31

ok, dzięki za odp. I jeszcze jedna sprawa: zamówiłem sobie portable ops i po przejściu zamierzam kupić sobie portable ops plus, i mam pytanie w pewnej sprawie: w + w infinity mode mogę grać na zapisie z portable ops czy muszę robić nowego savea w dodatku? Z góry dzieki za odpowiedź.
Avatar użytkownika
mattejko
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 23, 09 18:34

Postprzez La-Li-Lu-Le-Lo » Cz cze 25, 09 19:24

O ile dobrze pamiętam w PO+ można grać na zapisie z PO - możesz wtedy grać w PO+ postaciami które zwerbowałeś w PO.
Obrazek
Unfortunately, killing is just one of those things that gets easier the more you do it.
Avatar użytkownika
La-Li-Lu-Le-Lo
Fortune
 
Posty: 307
Dołączył(a): N cze 22, 08 15:29
Lokalizacja: GW

Postprzez mattejko » Cz cze 25, 09 19:31

czyli mogę tak jakby "kontynuować" grę z portable ops na plusie, tak?
Avatar użytkownika
mattejko
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 23, 09 18:34

Postprzez Johny Sasaki » Cz cze 25, 09 21:02

Mozesz, tylko zrob kopie sejwa z PO, bo Ci konwersje skladu na PO+ zrobi.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez mattejko » So cze 27, 09 16:52

dzięki. i mam jeszcze jedno pytanie: czy można poderżnąć gardło przeciwnikowi podczas trzymania go?
Avatar użytkownika
mattejko
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 23, 09 18:34

Postprzez MrPayne » So cze 27, 09 19:17

Podrzynanie gardła jest niemożliwe, z tego co wiem - skoro można rekrutować schwytanych żołdaków, nie miało ono za wiele sensu dla twórców.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez mattejko » So cze 27, 09 19:52

szkoda, że można. Taka możliwość jednak trochę by urozmaiciła rozgrywkę. Ja osobiście grając w snake eater świetnie bawiłem się podcinając gardełka :P mimo wszystko mam nadzieję, ze przy portable ops będę się równie dobrze bawił jak przy snake eater

aa i mam jeszcze jedno pytanie :D pamiętam, że już było o tym na forum ale za ch**a nie mogę tego znaleźć: czy po przejściu gry portable ops jak będę kontynuował grę na tymże zapisie, to stracę żołnierzy których zrekrutowałem czy będę mógł grać dalej z oddziałem z jakim skończyłem?
Avatar użytkownika
mattejko
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 23, 09 18:34

Postprzez Xello » N cze 28, 09 09:56

Nie stracisz żołnierzy (chyba że zepsujesz save przy pomocy PO+ :P)

Brak podrzynania gardła moim zdaniem wynika z tego, że w PO nie ma krwi - bezkrwawe podrzynanie to nie byłoby to ;) Też mi tej funkcji brakuje :)
Popularność MGSów: MGS2 - 7 mln, MGS4 - 5 mln MGS3 - 4 mln. Zapamiętać i nie opowiadać głupot!
Xello
Black Viper
 
Posty: 159
Dołączył(a): Wt cze 16, 09 21:35

Następna strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron