A co po PO?

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

A co po PO?

Postprzez Bizon » Wt gru 05, 06 12:30

For fans of the series, the story also creates the initial framework for historical items from the franchise, such as the establishment of Outer Heaven, the founding of FOXHOUND and the transition of Snake from hero to terrorist.


But in a Lucas-like Star Wars fashion, Kojima and his team have provided more than enough exposition over the course of the game, as well as the ending, for at least one or two sequels.


To cytaty z recenzji IGN'u.

Skoro to w PO mają się wyjaśnić rzeczy związane z "przejściem na ciemną stronę mocy" przez BB, to co będziemy robic w kolejnych częścach na PSP?
Będziemy budować fortece? Wysyłać żołnierzy by walczyli z partiotami?:shock:
A może jeszcze coś innego? Jak myślicie?
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez PiotrB » Wt gru 05, 06 14:22

Bizon napisał(a):Skoro to w PO mają się wyjaśnić rzeczy związane z "przejściem na ciemną stronę mocy" przez BB

Właśnie. Niektórzy byli przekonani, że "to" już dowiedzieliśmy się w MGS3, ale według mnie to nie było "to".

Może będzie jakiś motyw z Solid'em Snake'iem i w ogóle innymi braćmi. Jak zostali trenowani itp.
Avatar użytkownika
PiotrB
The Fear
 
Posty: 491
Dołączył(a): Wt lip 19, 05 13:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez wredny » Wt gru 05, 06 19:48

To byloby cudowne, ale jeszcze lepsze byloby to co kiedys napisaliscie 1 kwietnia ;] remeke'i starych czesci MG ... tylko ze .... takze na ps3 oO .. marzenia :D
Obrazek
Avatar użytkownika
wredny
Fatman
 
Posty: 324
Dołączył(a): Śr sie 24, 05 09:01
Lokalizacja: AREA 51

Postprzez Mr_Zombie » Wt gru 05, 06 23:25

W ostatniej części PO będziemy oglądać wydarzenia z Outer Heaven z perspektywy Big Bossa: będziemy siedzieć w bazie i co jakiś czas gadać ze Snakiem, aż do finałowej walki ;P.

A tak na poważnie, nie znam jeszcze fabuły PO (nie znam też MGS3 :D), jednak jak widać dzieje się to, o czym nie tak dawno była tu na forum mowa: ktoś wyczuł mamonę, i będzie teraz seriami rzucał sequel'ami, zamiast zawrzeć wszystko w jednej grze.
Avatar użytkownika
Mr_Zombie
The Fury
 
Posty: 599
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 15:14
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Bizon » Wt gru 05, 06 23:56

no włąśnie. Trochę mnie to martwi...

chyba że kojima chce nam opowiedzieć historię BB tak jak solida, tylko że tutaj może być nawet bardziej ciekawie, w końcu czytałem gdzieś że Hayer mówił że ten MGS ma najlepszą fabułę ze wszystkich :!:

Więc może to i dobrze... :)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez uci » Śr gru 06, 06 00:13

no cóz, ale sequele to jednak...

BB spotkający wszyskich czlonków Foxhound - spotykamy małą sniper wolf, mantisa itd.

Misje BB które sprawią że zarobi tyle zeby zbudować OH

Co się dzialo z BB miedzy OH a Zanzibarem...(misje kiedy opanowywał zanzibar)

wiec sporo można zrobić Sequeli
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Lost » So mar 10, 07 11:41

Co mnie z kolei martwi to fakt, że nie wyobrażam sobie już żadnej części MGS bez udziału Big Bossa :(
Ja o wiele bardziej przeżyłem historię BB od jego syna/synów, tzn. bardziej do mnie przemawia.
Avatar użytkownika
Lost
Zanzibar
 
Posty: 345
Dołączył(a): So mar 03, 07 21:44
Lokalizacja: Zapomniałem

Postprzez Mr. X » Pn mar 12, 07 14:13

Co będziemy robic w kolejnych częścach na PSP po PO ? hmmm , napewno odkryjemy nastepne zaskakujące wątki. Byc moze pojawi sie Snake , moze dowiemy sie co Ocelot robił w tym okresie i spotkamy np młoda Sniper Wolf.
Mam jeszcze nadzieje ze dowiemy sie czegos wiecej o Patriotach
Mr. X
 

Postprzez mrgs » N kwi 22, 07 22:46

BB znajdzie na własną rękę całe dziedzictwo Filozofów, albo będzie tworzył własnego Metal Gear'a. Albo będzie dowodził Foxhound, w końcu ma Campbell'a, Python'a (jeżeli go się nie zabije), SOKOLOV'a, Sigint'a, Paramedic, Franka Hunter'a (tyle z ważniejszych osób). Może będzie tropił Filozofów/Patriotów?

[ Dodano: Sro Maj 02, 2007 7:08 pm ]
A może historia w której sterujemy The Boss i w zakończeniu zabijamy Sorrow'a?
"I'm not living unless I'm in battle, so I have to find my own reason to fight. I have to pass what's been handed down to me" - Big Boss.
Avatar użytkownika
mrgs
Fire Trooper
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt mar 09, 07 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez SaladinAI » N lip 29, 07 17:54

Zastanawiam się czy w ogóle MPO 2 kiedykolwiek się ukażę, a to z tego względu że zamiast kontynuacji mamy póki co rozszerzenie tej gry czyli MPO+. Natomiast problemem jest tylko to co z ostatnią rozmową w grze? Mianowicie wydaje Mi się iż ten wątek będzie kontynuowany dopiero w MGS 4. Mam powody tak sądzić dlatego że Kojima zapowiedział że w GOTP wyjaśni wszystkie tajemnice serii, a skoro to zrobi to niby o czym miałby nam opowiadać fabuła MPO 2? Bo już w sumie wątpię byśmy mieli po premierze MGS 4 poznawać nowe sekrety i tajemnice sagi.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez uci » N lip 29, 07 18:49

jedyne co można jeszcze (chyba) pokazać o BB to jego drogę kończącą się na budowie Outer heaven, ewentualnie rekrutowanie Bossów znanych z MG.

Albo kolejna zakręcająca wszytsko fabuła że to np. nie BB zbudwał OH tylko jakiś kolejny samozwańczy generał, efekt eksperymentów patriotów z MG na pokładzie, z e zbunotwanym oddziałem komandosów, prywatna armia itd. kończące się tym że wszystko przejmuje BB.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SaladinAI » N lip 29, 07 21:43

No ale pozostaje kwestia projektu LET oraz członkostwa BB w organizacji Patriotów jak też i ich powstania więc trochę tego jest, a skoro dajmy na to w MGS 4 będzie powiedziane wszystko o Patriotach do kontynuowanie tego wątku w MPO 2 jest bezsensu . Nie zapominajmy także że na plakacie MGS 4 był tam obecny BB więc jest coś na rzeczy.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez uci » Pn lip 30, 07 00:00

W MGs4 może byc np. tylko wspomniane jak powstli patrioci ( no wiesz Snake, Patriotów założyli BB ocelot itd. ) a w PO2 bysmy widzieli na własne oczy jak to robili i co im stawało na drodze.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez drakkainen » So wrz 01, 07 01:07

uci napisał(a):Misje BB które sprawią że zarobi tyle zeby zbudować OH

To już jest wyjaśnione w MPO - scenka zaraz po pokonaniu Gene'a.
uci napisał(a):no cóz, ale sequele to jednak...

No właśnie ja bym patrzył na MPO2 jako gre nie tylko kontynuującą fabułe MPO1 alev też sequel rozbudujący ideę OH. System rekrutacji jest świetny ale przydało by sie żeby to nie była ostatnia gra w takiej konwencji i żeby MPO2 to bardziej rozbudował
uci napisał(a):W MGs4 może byc np. tylko wspomniane jak powstli patrioci ( no wiesz Snake, Patriotów założyli BB ocelot itd. ) a w PO2 bysmy widzieli na własne oczy jak to robili i co im stawało na drodze.

Nie zapominajcie jeszcze o Ocelocie w MPO patriota w MGS już tylko dwulicowy morderca - przydało by sie na kreślic również tą postac.
Tak czy siak jest duża pustka i nie wierze że Konami tego nie wykorzysta (kasa, kasa) a co po MPO2 - pewnie METAL GEAR 1&2 Remake, Ac!d 3, DGN3:SE.
FUTURE IS HERE.
FIGHT THE FUTURE.
Avatar użytkownika
drakkainen
Red Blaster
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn sie 06, 07 22:30
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez Snake_VR5 » Śr cze 09, 10 13:01

Właściwie zarówno w Portable Ops jak i Peace Walker nie ma epickiego "przejścia na ciemną stronę mocy" Big Bossa, a już na pewno nie takiej przemiany jak w Star Wars jeśli chodzi o postać Anakina. Fakt obie gry łączą pewne elementy fabularnej układanki w jedną w miarę spójną całość, ale jako tako przełomu w historii BB wydaje mi się że nie ma. Co nie oznacza oczywiście że obie gry są złe, wydaje mi się jednak też że Portable Ops w głównej mierze powstał po to by zachęcić do kupna PSP. Przy okazji oczywiście jednak uzupełniać fabularnie to co pozostało, oraz wprowadzić innowację w postaci rekrutacji wrogich jednostek.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » So sie 28, 10 15:10

Do rzeczy. Z "naszego" Big Bossa jest w ogóle taki czarny charakter jak ze Ś.P. Prezydenta - Jezus Chrystus. Od "Snake Eater" mamy ciekawą postać, która nie ma nic z "klasykiem" z MG i MG2. Sprawa jest prosta. Części z MSX-a a MGS-y to tak jak uznawać "Pancernik Potiomkin" za prequel "9. Kompanii". Zwłaszcza na poletku gier video: jedna wielka umowność - tak w skali całej serii należy postrzegać wspomniane tytuły ze Snake'iem i Big Bossem. Chwała Kojimie, że miał odwagę to "powiedzieć", rozkładając akcenty "zła" Outer Heaven na znacznie głębsze obszary. Gdyby Wąż wyglądał w finale "Peace Walker" jak faktyczny bad-guy, to Hideo zostałby zniszczony za szczyt infantylizmu rodem z kreskówek: "Ok. Zabili mi to i to. Od teraz jestem zły i brzydki. Załatwię cały świat i pół wsi." Coś na tej zasadzie nie miało prawa przejść.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » N sie 29, 10 18:37

Biorąc pod uwagę właśnie Operation Intrude N313 i Operation Intrude F014 ta postać kreowana nie tylko na czarnego charakter ale i na potwora. W Snake Eater na początku właściwie Big Boss to jeszcze postać która nie przechodzi swoistej metamorfozy, dopiero śmierć The Boss go zmienia. Portable Ops jak i Peace Walker traktuje jako po prostu epizody, w których brakuje mi jakiegoś przełomu jeśli chodzi o postać Big Bossa. Przełomu który upodobni go do tej postaci jaka pojawia się w MG i MG2, oczywiście pod tym kątem części z MSX-a możemy traktować teraz z przymrożeniem oka. Jednak jeśli wszystko ma się trzymać kupy, jeśli to całe Outer Heaven miało sens to mam nadzieje że chociaż zrekompensuje mi to kolejny (być może na PSP) epizod.
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » N sie 29, 10 18:49

Odnoszę wrażenie, że nie czytałeś mojego poprzedniego postu i gadasz w oderwaniu do wniosków, jakie z niego płyną. Jaki k... przełom? "Załatwię cały świat i pół wsi" - to był główny antagonista w MG i MG2. I dzięki Bogu, Kojima kanoniczność tamtych części sobie odpuścił (charakter Big Bossa, postać Fox'a). I nie nazywaj wydarzeń w "PW" epizodem, bo na dłuższym przedziale czasowym działa się jedynie akcja MGS2.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » N sie 29, 10 19:23

Odnosisz dosyć mylne wrażenie, Outer Heaven miał być schronieniem dla wszelkiej maści żołnierzy i najemników by już nigdy żaden z nich nie był traktowany jako jako narzędzie polityczne. By już żaden z nich nie był manipulowany. "Załatwię cały świat i pół wsi", nie po prostu stworzę utopie i otoczę się prywatną armią która zagrozi Patriotą. Sorry dla mnie Peace Walker to epizod (nie mówię stricie o przedziale czasowym) , a nie brakujące ogniwo w historii Big Bossa. Ok kończę bo widzę zbaczamy z tematu Portable Ops...
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » N sie 29, 10 22:47

Jak zbaczamy z tematu, skoro jest o tym, co po PO? :) A to, że "kończysz" to już akurat norma, kiedy brakuje Ci argumentów, kolego.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Osvelot » Pn sie 30, 10 11:20

<spinka> OK.

Kodżima nieraz przyznawał, jak powstawały "genialne" pomysły, postacie, itp.
Oni wszystko obmyślali, improwizując w danej chwili. Postać Liquida, jak i cały projekt Les Enfants Terrible (Paskudne Bachory po polsku), to zamysły, jakie powstały z... braku godnego przeciwnika dla Snejka w MGS1. Że Big Boss to ich stary, że geny, że to, że tamto. Żeby Big Bossa lepiej i nie-tak-czarno opowiedzieć, to też myk, którego nie mieli w zanadrzu długo przed MGS3. Dlatego, mimo że to zachcianka oklepana mocniej niż Popek w klatce, chciałbym zobaczyć remake MG i MG2, żeby wreszcie ułożyć to w jedną, epicką, kanoniczną całość. Bo im dalej w las, tym dziwniejsze się robią te dwie części i powstaje coraz więcej "kwiatków", rodzących pytania o wiele cięższe niż "jak w Arsenal Gear zmieścił się tak ogromny pustawy obszar z ponad 20 Rayami?" czy "dlaczego The Boss ma szramę na klatce tak wysoko, jakby medycy polowi nie mieli pojęcia, skąd się biorą dzieci?".
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez Gillian » Pn sie 30, 10 11:28

Ocwelot napisał(a):"dlaczego The Boss ma szramę na klatce tak wysoko, jakby medycy polowi nie mieli pojęcia, skąd się biorą dzieci?".
O shit, rzeczywiście ;D
Nigdy nie zwróciłem na to uwagi :p
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Osvelot » Pn sie 30, 10 11:39

Ja się późno skapnąłem, po dłuższym czasie zastanawiania się, że się całkiem nieźle trzyma jak na swój wiek i rozpięty biały sneaking suit jest... pretty good.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez SALADYN » Pn sie 30, 10 12:20

Może jakiś rzeźnik jej cesarkę robił ???
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Coldman » Pn sie 30, 10 14:27

Trzeba by chyba zrobić prequel do całej serii z The Boss w roli głównej. Wtedy się dowiemy co, jak i skąd :)
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » Wt sie 31, 10 20:33

Coldman napisał(a): A to, że "kończysz" to już akurat norma, kiedy brakuje Ci argumentów, kolego.


Te twoje zarzucanie mi braku argumentów to ostatnio norma

Coldman napisał(a):Trzeba by chyba zrobić prequel do całej serii z The Boss w roli głównej.


Skoczmy w realia II Wojny Światowej i niech to będzie na wzór Velvet Assassin
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Coldman » Wt sie 31, 10 20:42

"Załatwię cały świat i pół wsi" - to był główny antagonista w MG i MG2. I dzięki Bogu, Kojima kanoniczność tamtych części sobie odpuścił (charakter Big Bossa, postać Fox'a).

W tamtej dyskusji na tym miałeś się skupić. Masz okazję teraz. Słucham uważnie, Raiden-kun...
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Snake_VR5 » Wt sie 31, 10 20:53

Przecież już się na tym skupiłem, chyba nie muszę znów wyjaśniać celu i działań Big Bossa. Z kolei postać Foxa i wydarzenia z pola minowego wiążą się przecież z MGS. Już nie wspomnę o tym że pewne elementy z MG2:SS powtarzają się w MGS1 a MG i MG2:SS nie są uznawane za non-canon
Ostatnio edytowano Wt sie 31, 10 21:00 przez Snake_VR5, łącznie edytowano 3 razy
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Simon » Wt sie 31, 10 20:55

MG i MG2 to jak najbardziej kanon.
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez Coldman » Wt sie 31, 10 22:03

Kanon taki, że naginać go można we wszystkie strony, bo z racji oczywistych ograniczeń, stanowi festiwal umowności w kwestii fabularnej. Żeby było to lepiej zaakcentowane, to przydałaby się chociaż seria komiksów, albo taki Digital Ashley'a Wood'a pod okiem Kojimy. Wtedy pewne kwestie zostaną należycie zobrazowane oraz pogłębione.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Następna strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron