Postacie i Fabula [SPOILERY]

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

Postprzez uci » So gru 09, 06 17:00

Saladin napisał że:

"Dobra jak ktoś nie wierzy:
Snake do Nulla: "I know you....you have a name, Frank Jaegar""

Spoko, ale to jednak Frank Jaegar, ale nie pisze że Gray Fox...

taka może teoria...ale może tam spotykamy Franka Jaegara Sr. a grey to FJ jr.??
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Bizon » So gru 09, 06 17:03

Nie, no ta ja już wolę żeby to był Fox :D
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Psycho_Mantis_3 » So gru 09, 06 17:09

uci napisał(a):Saladin napisał że:

"Dobra jak ktoś nie wierzy:
Snake do Nulla: "I know you....you have a name, Frank Jaegar""

Spoko, ale to jednak Frank Jaegar, ale nie pisze że Gray Fox...

taka może teoria...ale może tam spotykamy Franka Jaegara Sr. a grey to FJ jr.??


Przecież tytuł Grey Fox nadano mu pózniej :P
Avatar użytkownika
Psycho_Mantis_3
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 13:16
Lokalizacja: Shadow Moses

Postprzez Bizon » So gru 09, 06 17:37

Psycho Mantis - niezłe spostrzeżenie :D

Mnie ciekawi czy wszyskie cut-scenki będą na necie...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez wredny » So gru 09, 06 19:00

Null to TEN Frank a zarazem Fox ta? hmm ciekawe choc sprzeczne.Mam nadzieje ze to jakos sie szybko sensownie wytlumaczy.
Obrazek
Avatar użytkownika
wredny
Fatman
 
Posty: 324
Dołączył(a): Śr sie 24, 05 09:01
Lokalizacja: AREA 51

Postprzez kul2 » So gru 09, 06 19:33

Ta, Null to Frank Jeager - potwierdzone z pewnego zrodla (koles ktory przepisywal opisy postaci z MG Saga).

Na moim dysku, skrocny [ma raptem 6 stron] opis fabuly PO, obecnie w trakcie tlumaczenia.

Nie wysle go nikomu kto nie pojawi sie dzis na czacie, wiec nawet nie proscie :D

Na razie zrobie tylko tak :O by pokazac swoje zdumienie

EDIT

Przetlumaczony i :O :O
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez uci » So gru 09, 06 22:09

a jeżeli jest cos takiego, ze po jakimś czasie BB spotyka małego chłopca z kijem i nagle przypomina mu się pokonany kilka lat wczesniej Null, ten kolor włosów, władanie mieczem (kijem) itd. i nazywa chłopca imieniem FJ.

tak tylko...
ciagle bowiem mam nadzieje ze timeline sie nie zmienił...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez kul2 » N gru 10, 06 12:50

Bizon, ten film juz jest na stronie...

Na sto procent Frank Jaeger to Null.

Powstaje pytanie czy ktos nas oszukal i zmienia zyciorys FJ, czy moze Null to FJ, ktory umiera, a BB tak sie do niego przywiazal ze ratuje dzieciaka w Wietnamie i nazywa go FJ...
Nie chce wierzyc, ze osoby bedacy z seria od dosc dawna zostaliby tak potraktowani.
To nie jest zmiana daty utraty oka, zeby dodac smaczku scenariuszowi, to jest powazna zmiana dat, miejsc, charakteru.
Jezeli naprawde Gray Fox to Null, to ja dziekuje, po jaka cholere bawic sie w ukladanie puzzli z poprzednimi czesciami, jezeli w nowszej cos zmienia i wszystko rozleci sie jak domek z kart? Nie wierze ze Kojima zrobilby nam cos takiego.

Swoja droga, zauwzyliscie ze zycie Big Bossa to wlasciwie zycie Solida? A Jeager to taki Raiden? Obaj znalezieni w Afryce, szkoleni przez naszego wroga, przeszli cyborgizacje, bronia nas [lub w przypadku Raidena maja nas bronic].

Coraz glebiej siega przekaz, ze geny to nie wszystko i sami tez decydujemy o wlasnym zyciu.
Ostatnio edytowano N gru 10, 06 13:31 przez kul2, łącznie edytowano 1 raz
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez uci » N gru 10, 06 13:15

przyznam ze podobieństwo jest spore...

serio mam nadzieje ze te puzzle jeszcze jakoś odkręca...
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Bizon » N gru 10, 06 20:24

Widocznie patrioci zaplanowali wszystko jak w projekcie S3.
Solid Snake, pwszystko wygląda podobnie, np. Big Boss zabija Boss, Snake zabija fox'a.
Czyżby Patrioci świadomie hodowali sobie następnego wroga?
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Psycho_Mantis_3 » N gru 10, 06 21:00

Bizon napisał(a):Widocznie patrioci zaplanowali wszystko jak w projekcie S3.
Solid Snake, pwszystko wygląda podobnie, np. Big Boss zabija Boss, Snake zabija fox'a.
Czyżby Patrioci świadomie hodowali sobie następnego wroga?


Snake nie zabił Fox'a (chodzi Ci przypuszczam o Grey Fox'a ?), raczej Big Boss zabija The Boss, a Snake Big Bossa.
Avatar użytkownika
Psycho_Mantis_3
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 13:16
Lokalizacja: Shadow Moses

Postprzez Infernal Warrior » N gru 10, 06 21:38

Czysto teoretycznie Fox zostal zabity w MG1 gdy ( podczas walki ze swoim przyjacielem Snake'iem ) wpadla na mine ladowa. A fakt ze widzimy go w MGS (bo przypuszczam ze dlatego twierdzisz ze on nie zostal zabity) to tylko dzialanie kilku baaardzo dobrych lekarzy ktorzy czesciowo go odratowali i wsadzili w egzoszkielet.
Avatar użytkownika
Infernal Warrior
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Cz paź 26, 06 13:09
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Kraków

Postprzez uci » N gru 10, 06 22:08

fox ginie w MG2 dopiero, potem go przerabiają na super żołnierza dzięki terapi genowej (to w sumie byłby już drugi raz po PO), ale najwazniejszy motyw, skoro Null to Fox to co, miedzy PO a MG1 traci swoje moce super żołnierza?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Bizon » N gru 10, 06 22:27

Infernal i Mantis - Fox ginie w MG2, ggdy walczy ze Snake'em (na polu minowym).

Uci, nie musiał nic tracić, w końcu dostał przydomek FOX...
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Psycho_Mantis_3 » N gru 10, 06 22:43

Bizon - zwracam honor, zapomniałem całkowicie o MG2. W MGS to tylko jego cząstka łącznie z duszą szukająca pełnej śmierci. W sumie szkoda tego Grey Foxa...
Avatar użytkownika
Psycho_Mantis_3
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 13:16
Lokalizacja: Shadow Moses

Postprzez SaladinAI » Pn gru 11, 06 00:22

Walić Fox'a. Zakończenie daje do myślenia, to fakt. Teraz pytaniem jest: czy Big Boss był członkiem The Patriots? Kim był trzeci członek Patriotów, ten który cały czas pomagał Ocelotowi? Gene mówi że ma on taki sam codename co Null, a jak wiadomo null po niemiecku znaczy zero więc czyżby Major Zero? No bo kto jeszcze zostaje? Eva w historii PO nie odgrywa żadnej roli, Campbell też za bardzo nie pasuje. Za to Zero był razem z The Boss w SAS, toteż dobrze ją znał a Ocelot mówi "Naszym planem jest uczynić świat, który ona widziała rzeczywistością." chodzi oczywiście o The Boss. Tak więc Major Zero+Big Boss+Ocelot = The Patriots?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 03:04

Orientuje sie ktos czy te cut-scenki na you tube to wszytski cut-scenki, ktore dostepne sa w grze. Chodzi mi oczywiscie to odnosnie fabuly. Pamietam, ze w jednym z trailerow, pokazane bylo, jak Big Boss obejmowal dowodctwo foxhound. W zadnym z filmikow tego sie nie doszukalem. Przeoczylem cos, czy faktycznie tego brak? Jezeli brak, to skad wzielo sie to w trailerze:>

Tyle moich wynurzen... ;) Bede wdzieczny jesli ktos podzieli sie ze mna swoja opinia w tym temacie.


Wszystko jasne, jednego brakuje ;) jakby ktos szukal to tu jest link http://youtube.com/watch?v=KHMypFywdqo Chociaz i tam nie ma tego o czym pisalem. Tak wiec, nie wszystko jasne :(
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kul2 » Pn gru 11, 06 10:06

Brakowalo, ale ten jeden nie dzialal ;)
To przejmowanie dowodctwa Fox Hound, na pewno jest w grze tylko w innym kontekscie.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 13:27

Ja juz sam nie wiem :( Gdzies slyszalem lub wyczytalem ze w calym PO nie ma slowa o Foxhound.
A tak na marginesie to teraz, to Kojima strasznie pojechal po bandzie z fabula. Ciezko to teraz wszystko poskladac logicznie. Mam na mysli glownie powiazania PO ze MGS3. Nie trzyma sie to zbytnio kupy, albo ja jakis slaby jestem :( ;)
Ostatnio edytowano Pn gru 11, 06 13:33 przez Poganski TROLL, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kul2 » Pn gru 11, 06 13:30

Wlasciwie to tey nie czytalem o tym zeby bylo cos o FH, jedynie to logo na koncu filmu.

Piszac 'To przejmowanie dowodctwa Fox Hound, na pewno jest w grze tylko w innym kontekscie.' mialem na mysli to przejmowanie z trailera. Chodzi o to ze bedzie to zlepek kilku scen i glosow.

Owszem jest sporo niewiadomych, ale w stosunku do MGS3 bardzo wiele informacji opisano dokladniej.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 13:37

Hm zgodze sie ze dokladniej, ale wlasnie chyba przez to troche mi sie to kupy nie trzyma :? Nie odnosisz takiego wrazenia?
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kul2 » Pn gru 11, 06 13:40

No wlasnie nie. Moim zdaniem to sie wszystko dobrze zazebia, ale moze o czyms nie wiem po prostu ;)
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 13:55

Jakos nie wyobrazam sobie zeby Volgina moglby ktos kontrolowac, a tak wynika z PO. Cala Operacja SE zaplanowana od poczatku? I to nie przez CIA, tylko przez 'niego' ;) Jak dla mnie dosyc naciagane, ale...mozliwe ze i ja czegos nie wiem ;)
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kul2 » Pn gru 11, 06 13:59

A jaki dzieciak byl caly czas przy Volginie? ;) Volgin inteligencja nie grzeszyl, wiec spokojnie mozna bylo nim manipulowac. CIA tez ktos kieruje, a ktos inny kieruje calym krajem, prawda?
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 14:07

Hm, moze i masz racje ;) Chyba przyjdzie mi sie jeszcze nad tym zastanowic.

Ale w koncu jak to jest z ta druga czescia Legacy? Wpierw Ocelot mowi DCI, ze tylko polowa jest w USA a reszte ma KGB. A teraz mowi DCI, ze przyszedl po druga czesc ;)

I jeszcze odnosnie Operacji SE, jakiz miala cel? Zdobycie Legacy? Przeciez skoro Volginem manipulowano, to po co cala operacja zeby wykrasc mu Legacy? Mogl to zrobic pewien dzieciak ;)
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kul2 » Pn gru 11, 06 14:14

IMO

Legacy w calosci jest w USA, tylko ludzi z Pentagonu oszukali.

Bo w SE nie chodzilo tylko o dziedzictwo, chcieli sie tez pozbyc The Boss, taka okresowa wymiana superbohatera.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 14:21

No ja rozumiem, ale co ma Pentagon do tego ? Ocelot rozmawia z DCI, czyli CIA, i mowi mu, ze jest tylko polowa, a pozniej przychodzi mu odebrac to polowe, a nawet calosc ;)

Jedyna opcja jest taka ze Ocelot wtedy nic nie wiedzial, dopiero poznie zostal wtajemniczony przez 'niego'

A 'on' to IMO faktycznie moze byc Major Zero...
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez kul2 » Pn gru 11, 06 14:29

Zero chyba nie jest az taki wazny, chociz kto go tam wie.

Pentagon powiedzial Cunnighamowi ze Snake ma druga polowe.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Poganski TROLL » Pn gru 11, 06 14:33

Jakby nie patrzec Kojima dal nam niezla ukladanke do ulozenia. Pewnie po to, zeby nam sie nie nudzilo w oczekiwaniu na MGS4 ;)

A Major Zero? Ktos tu juz wczesnie slusznie zauwazyl, ze Gene wspomnial, ze z Ocelotem wspolpracowal ktos, o takim samym codename jak Null. Stad wniosek, ze to moze byc Major. A taki z niego sympatyczny Anglik byl w SE. ;)
Nawet na koncu widzimy Majora, chociaz nie wypowiada on ani slowa.

IMO Rozmowa na koncu tez moze wskazywac na Majora. Zakladam, ze Ocelot rozmawia z kims kogo juz znamy. Jest zaskoczony, i mowi ze tylko 'on' bylby w stanie tak wykorzystac FOX i Big Bossa...

Nie wprost ale jest tez mowa o Les Enfantes Teribbles. Ocelot chce by BB takze bral udzial w nowym projekcie zwiazanym z genami. Mozna zalozyc. ze wlasnie Major go do tego przekonal.
No ale wystarczy tego fantazjowania, trzeba poczekac na jakies fakty ;)
Ostatnio edytowano Pn gru 11, 06 14:45 przez Poganski TROLL, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Psycho_Mantis_3 » Pn gru 11, 06 14:39

Szczerze spodziewałem się po PO czegoś więcej... może pełnego wyjaśnienia, którego jakby nie patrzeć nie otrzymujemy. Ale to rodzi nadzieję na przebojowy sequel.
Avatar użytkownika
Psycho_Mantis_3
Machinegun Kid
 
Posty: 14
Dołączył(a): Śr gru 06, 06 13:16
Lokalizacja: Shadow Moses

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron