MGS: Portable Ops - POMOC

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

Postprzez bednar » Wt cze 09, 09 00:33

Siema mam problem w MP0 , przechodzę grę według zamieszczonego poradnika na stronie, l
chodzi o to że zaciełem się na misji podkładania TNT pod ciężarówkę , nigdzie nie mogę zdobyć TNT , przeszukałem wszystkie lokacje i nigdzie tego nie ma , prosze o pomoc ludzie !!:)
Bednar:)
bednar
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt lis 14, 08 00:11
Lokalizacja: Opolskie

Postprzez Crusher » Wt cze 09, 09 11:14

Najpierw musisz wsadzić swój "spy unit" do różnych lokacji. Oni ci wyszukają odpowiednie info i w zakładce "REPORT" sprawdzasz raport. Jak będzie TNT w raporcie to idziesz tam. Jedno powinno być w Soviet Patrol Base lub w Communication Base w magazynie głębiej na parterze.
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez bednar » Śr cze 10, 09 02:48

wszystko poszło jak pisałeś , dzięki wielkie !! właśnie przechodzę dalej :) :?
Bednar:)
bednar
Inkarnacja VR
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt lis 14, 08 00:11
Lokalizacja: Opolskie

Postprzez Crusher » Śr cze 10, 09 07:05

Niema za co ;) Miłego przechodzenia
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez mattejko » Cz lip 02, 09 15:12

1. specjalne postacie (np. ocelot i eva) zdobyte uczciwie mają lepsze statystyki od tych, które zdobyło sie przez kody. duzo lepsze są statystyki postaci "uczciwych" od postaci "kodowych"?
2. czy można ulepszać statystyki żołnierzy, których już zrekrutowałem?
3. na zanzibarze przeczytałem, że po wpisaniu kodu na jakąkolwiek specjalną postać może się zapis zniszczyć. to prawda?
Ostatnio edytowano Cz lip 02, 09 17:02 przez mattejko, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
mattejko
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 23, 09 18:34

Postprzez Tyka » Cz lip 02, 09 16:55

2. Z tego co pamiętam to przy każdym wysłaniu oddziału powiększa im się życie i stamina (do pewnego momentu) ale statystyk chyba zmienić się nie da.
Avatar użytkownika
Tyka
Revolver Ocelot
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt sty 01, 08 23:39
Lokalizacja: Łódź

Postprzez uci » So lip 04, 09 15:42

1. ja niezauważyłem jakiś różnic między postaciami kodowymi a zdobytymi, ale myslę że chodzi tylko o staty na poziomie HP/Stamina
2. każda misja (zakończona sukcesem - np. fabułowe czy większość z raportów szpiegowskich) podnosi życie i stamine
3. niespotkałem się z tym, mam kilku bohaterów "kodowych" i zapis mi się nie popsuł
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez mattejko » So lip 11, 09 21:50

pamiętam, że Zalew pytał się o sposób zdobycia Żołnierzy GRU, KGB i Ocelot Unit, to pytanie zostało przeniesione do tego tematu, ale nie padła żadna odpowiedź. Mógłby ktoś napisać jak można zdobyć te jednostki?
i jeszcze jedno: co to jest ta statystyka traps? od niej zależy umiejętność podkładania claymore czy co?
Avatar użytkownika
mattejko
Inkarnacja VR
 
Posty: 9
Dołączył(a): Wt cze 23, 09 18:34

Postprzez uci » Wt lip 14, 09 13:27

- żołnierzy z tych 3 oddziałów zdobywało się jak dobrze pamiętam poprzez access point'y - jak się mylę to mozna poprawic, natomiast traps dotyczą właśnie wszelkich min, playboyów itd. a dokładnie ich skuteczności.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Juzbrig » Cz wrz 17, 09 16:21

Zacząłem 1 raz grać w MGS: PO i mam kilka pytań.
1.Jakie znaczenie mają rangi np szeregowiec, major itd rekrutowanych postaci (poza tym, że np. mają większego skilla w strzelaniu)
2.Jest jakiś limit rekrutacji? Bo załączam sobie mapkę i wszystkich gości złapałem i potem znów ... jak dużo ich mogę nałapać i czy jest sens ?
3.Jak się przełącza drużyny Alpha-Bravo itd ? Bo zacząłem misję i tylko Alpha miałem w niej.
4. Bardzo mnie denerwuje pasek staminy, i te małe rationki, czy jest sposób żeby pomiędzy misjami odnowić ten pasek, czy można to robić tylko jedząc te rationki? Czy mozna zrobić jakoś żeby wolniej spadał?
5.Czy czas ma jakikolwiek wpływ na grę, tzn jak go marnuję, puszczam kolejki i łaże bez celu, czy coś mogę przez to spieprzyć?

Narazie tyle, jak sobie coś przypomnę to zapytam, dzieki z góry !
Juzbrig
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 10, 07 20:42

Postprzez Faja » Cz wrz 17, 09 17:04

1. Właśnie takie o jakim piszesz.
2. Zdaje się maksymalnie można mieć 150, ale nie jestem pewien.
3. Jak masz kogoś w drużynie Bravo, Charlie i Delta to przed każda misją masz wybór.
4. Jak masz w MedUnit lekarzy i chemików to się te paski odnawiają między misjami.
5. Ma, np. żeby zdobyć dodatkowe postacie to musisz czekać na odpowiednią datę, albo wykonać misję przed konkretną datą.

Chyba wsio, jak się pomyliłem to niech mnie ktoś poprawi.
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Juzbrig » Cz wrz 17, 09 18:32

6. Jak się umieszcza szpiegów? Mam jednego w SPY ale nie wiem jak umieścić go np w hospital.
7. Jednesta TECH dział taj jakby w tle tak? Jak mam tam kilku gości i oni mi wynajdują amunicję i przedmioty, ale nie muszę nic robić specjalnego ?
Juzbrig
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 10, 07 20:42

Postprzez SALADYN » Cz wrz 17, 09 19:35

Juzbrig napisał(a):6. Jak się umieszcza szpiegów? Mam jednego w SPY ale nie wiem jak umieścić go np w hospital.
7. Jednesta TECH dział taj jakby w tle tak? Jak mam tam kilku gości i oni mi wynajdują amunicję i przedmioty, ale nie muszę nic robić specjalnego ?


6.Tak samo jak się umieszcza żołnierzy w Sneaking Unit musisz tylko w menu wybrać opcje obok jednostki skradającej to są szpiedzy max 4 na lokacje.

7.Dokładnie , dołączaj tylko gości z coraz lepszymi statystykami.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Cz wrz 17, 09 21:08

7. najlepiej do tech wkładaj naukowców i techników z tech na poziomie S lub A ( o ile mają rangę Elite Engineer) wtedy tech dostaniesz na 99 lvl i najlepsze bronie/amunicje/sprzęt i stelatha po przejściu
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Juzbrig » Cz wrz 17, 09 21:15

Nadal nie wiem jak wybierać drużyny, bo przed misjami nie mam wyboru ...
Juzbrig
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 10, 07 20:42

Postprzez uci » Cz wrz 17, 09 21:23

kiedy przechodzisz pierwszy raz grę, grywalny będzie tylko team z BB. Pozostałe drużyny będą niegrywalne, kiedy przejdziesz gre i zaczniesz game+ wtedy przed misją będziesz mógł wybrać drużynę do misji.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » Cz wrz 17, 09 21:39

Za pierwszym razem drużynę możesz zmienić tylko wtedy gdy BB wyląduje w więzieniu później jest tak jak pisze Uci.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Juzbrig » N wrz 27, 09 09:39

Mam pytanko, czy ktokolwiek przeszedł spy raport plant: body armor. Trzeba skakać po skrzynkach. Doszedłem do momentu, że rząd małych brazowych skrzynek blokuje mi możliwość przeczołgania dalej.

Potrzebuje mieć wszystkie misje zakończone, żeby rekrutować Eve, a nie da się odrzucić jej ehh :(
Juzbrig
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 10, 07 20:42

Postprzez uci » N wrz 27, 09 12:41

spędziłem nad tym ponad 5 godzin i się poddałem, wiem że trzeba ''coś'' zrobić żeby złapać się krawędzi obok tych brązowych skrzynek i przejść wisząc na krawędzi.
Jeżeli ci się uda, to napisz tutaj jak, jeżeli nie to możesz spróbować zrobić tak:

Rób wszystkie misje główne i poboczne, po misji w Plancie (zdobycie M-10) wycofaj stamtąd szpiegów, wtedy nie dostaniesz raportu o Body Armor, potem rób co trzeba żeby zdobyć Eve.

Gdyby nie zadziałało zostają ci kody na Eve.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Juzbrig » N wrz 27, 09 14:22

Udało mi się zdobyć Evę z tą misją niewykonaną, zajebiaszczo :]
Juzbrig
Inkarnacja VR
 
Posty: 8
Dołączył(a): Pn wrz 10, 07 20:42

Postprzez SALADYN » Cz paź 15, 09 14:26

Pytanko , moja jednostka medyczna ma już 90 lvl , zacząłem grę od nowa i jestem już przy misji ratowania Snake'a a Elisy/Ursuli nadal nie mam ???
Null również dołączył się do mojej bandy z opóźnieniem jednak tym razem przechodzę z zamiarem zdobycia Cunningham'a a więc olewam poboczne raportowe misje żeby zdążyć przed 1 stycznia.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS: Portable Ops - POMOC

Postprzez Koz'i » Cz lut 28, 13 16:02

hej, wiem ze moze troche nie na temat ale w sumie tez potrzebuje pomocy, a raczej informacji :)
Czy MGS:PO ma czytane dialogi? Czy tylko napisy? Bo kurcze jestem ogromnym fanem dobrego voice actingu i nie wyobrazam sobie bez tego mgs'a :P
Koz'i
Coward Duck
 
Posty: 36
Dołączył(a): Pt lut 22, 13 21:39

Re: MGS: Portable Ops - POMOC

Postprzez SALADYN » Cz lut 28, 13 16:45

Tak, scenki są typowe jak na MGS'a i maja pełny voice acting, gorzej z przerywnikami na silniku gry podczas misji, tam są tylko napisy w jrpg'owym stylu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: MGS: Portable Ops - POMOC

Postprzez Solidny » N lut 16, 14 19:57

Nie martw się, bez głosu są tylko niewiele znaczące dla fabuły fragmenty.


Ostatnio przesunięty w górę N lut 16, 14 19:57 przez: Solidny.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Poprzednia strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron