MGS: Portable Ops - POMOC

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

Postprzez Tyka » Cz paź 23, 08 21:09

A Portable Ops ma fabułę, też ma tryb online, ale gorzszy, jak nie masz żadnej z tych dwóch to kup MPO, ewentualnie MPO+ jak spodoba ci się multi.
Avatar użytkownika
Tyka
Revolver Ocelot
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt sty 01, 08 23:39
Lokalizacja: Łódź

Postprzez solid_stolec » Wt lis 04, 08 13:53

kiedy podnoszę przeciwnika pojawia mi się komunikat 'dumping' i gra wyświetla 1 klatkę na 5-10 sekund. mam oryginał. wie ktoś może co z tym zrobić?
chainsaw gutsfuck.
Avatar użytkownika
solid_stolec
Running Man
 
Posty: 63
Dołączył(a): Cz lis 23, 06 02:07
Lokalizacja: wrocław

Postprzez Słonio » Wt lis 04, 08 14:11

To raczej pytanie dla forum o PSP, pewnie masz CF i musisz zmienić coś w ustawieniach albo pluginach.
Moje wymyślone roślinki zwiędły bo nie udawałem że je podlewam.
Avatar użytkownika
Słonio
Psycho Mantis
 
Posty: 208
Dołączył(a): Pt sie 29, 08 18:13
Lokalizacja: Chełm

Postprzez uci » N sty 25, 09 09:48

dobra, ja także zaczełem z MPO i mam też kilka podstawowych pytań:

- Czy żeby zdobyc Teliko i Venus potrzebuje sejwów z MGA1/2? Na Z nic o tym nie pisze, ale tutaj już tak
- Major Zero rozumiem jest tylko do zdobycia z sejwa od DGN?
- W oddziale szpiegowskim mamy 4 drużyny po 4 żołnierzy - gramy zawsze ta w której jest Snake, a jak zmienić druzynę, np. zamiast Alpha, zagrac Betą? musze przenieść Snake'a do innej drużyny czy jest na to inny sposób? (bo chciałbym sobie zrobić oddziały o konkretnych cechach)
- Po przejściu gry zdobyci żołnierze zostają?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gac666xx » N sty 25, 09 12:49

Teliko i Venus nie jest przypadkiem z MPO+?
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez uci » N sty 25, 09 20:15

jako bohaterki są z MGA, a jako dodatkowe postacie w MPO bez plusa, pytanie czy potrzeba saveów z MGA zeby je odblokować czy same się pojawiają?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez MrPayne » Śr sty 28, 09 14:48

uci napisał(a):- Czy żeby zdobyc Teliko i Venus potrzebuje sejwów z MGA1/2? Na Z nic o tym nie pisze, ale tutaj już tak


Można albo czekać do grudnia '71 (piekielnie długo), albo mieć je od razu po drugim rozpoczęciu gry dzięki save'om z MGA.

uci napisał(a):Major Zero rozumiem jest tylko do zdobycia z sejwa od DGN?


Tak, i dzięki passwordowi.

- W oddziale szpiegowskim mamy 4 drużyny po 4 żołnierzy - gramy zawsze ta w której jest Snake, a jak zmienić druzynę, np. zamiast Alpha, zagrac Betą? musze przenieść Snake'a do innej drużyny czy jest na to inny sposób? (bo chciałbym sobie zrobić oddziały o konkretnych cechach)


Tworzysz cztery teamy w menu i przed początkiem misji wybierasz, który wyślesz do akcji. Nie musi być to ten, w którym jest BB.

uci napisał(a):Po przejściu gry zdobyci żołnierze zostają?


Tak.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez uci » Śr sty 28, 09 15:47

problem jest w tym że mam 4 teamy po 4 żołnierzy, jak Snake był w niewoli to przed każda misją miałem własnie wybór oddziału któym chce grać, a teraz jak wrócił to znów automatycznie wrzuca mi do misji oddział ze BB.
No chyba że gdzieś jest jakaś opcja która na to pozwala a ja ją ciągle przegapiam.

Za resztę wielkie dzięki Panie Ból ;)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez MrPayne » Śr sty 28, 09 18:47

Ja tam zawsze brałem Snake'a do teamu z powodu wybitnych statystyk, więc ten problem mógł mi umknąć. A czy nie jest tak, że musi on wskakiwać tylko do misji fabularnych, zaś w raportach i w "wolnych" lokacjach możesz wybrać drużynę?
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez uci » Śr sty 28, 09 19:08

no właśnie nie, od chwili kiedy go odzyskałem to znów on i jego drużyna to postacie gł. zarówno w misjach fabułowych jak i pobocznych, więc żeby pobiegac innymi ekipami musze zmieniać lidera na sneja własnie. A szkoda bo tak jak go nie było to do zbierania miałem oddział deliverymanów, do rekrutacji oddział rescuerów i oddzial zabijaków do całej reszty;]

Dobrze - ostatnie pytanie Payne...
Ellisa/Ursula dołączają się do mnie kiedy zdobędę 80lvl medic i przejde grę? tak?
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Johny Sasaki » Pn lut 02, 09 13:36

Musisz miec powyzej 80, w zaleznosci czy parrzyste czy nieparzyste odpowiednia pani sie przylaczy.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez uci » Wt lut 03, 09 10:19

W czasie próby zdobycia Evy znalazłem tą szafkę w Security Base gdzie pisze frekwencja 14252, ale Snake ani Roy nic na ten Temat nie mówią, a jak idę do Comm base Eva nie łaczy się ze mną, ani nic się nie dzieje jak dzwonie pod wyżej wymienioną frekwencję, chyba że ona łaczy się z nami sama, albo coś?

Powiem tylko że zawaliłem troche bo wykonałem przypadkiem wszystko co potrzeba do zwerbowania Ocelota, bez posiadania EVy w zespole (ocelota też nie mam)

Pytanie - czy namieszałem tak bardzo że lepiej zdobyć te postacie w nowej grze, czy można je zdobyć jeszcze teraz?

Pytanie 2 - W plant musze znaleść Body Armor, biegam po tych skrzyniach, dostałem się do 2 częsci magazynów i jest tam taka mała półka po której chyba trzeba przejść wisząc na rękach, jak się tak złapać? Bo BB mi tylko zeskakuje
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Operator » Wt lut 03, 09 11:51

Odpowiedź do drugiego pytania: Może spróbuj wcisnąć trójkąt jak jesteś blisko tej półki.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Johny Sasaki » Wt lut 03, 09 13:46

Wrzuc szpiegow na town, airport, guest house i western wilderness. Zdobadz Sokolova i idz do Silo Entrance, zadzwoni Campbell. Biegnij znalesc oficera (gdzies na gorze mapy powinien byc) i go przesluchaj (powinien powiedziec o Ocelocie). Po czym quit mission, powinienes dostac raport o jakiejs szysze (?) w town. Jak znajdziesz ta szyche, to go przesluchaj, powie o tym, ze Ocelot widziany byl na lotnisku. Dzieki frekwencji, ktora napisalem wyzej nie musisz nikogo wiecej przesluchiwac. Quit, dostaniesz raport z guest house - idz tam, i znajdz polityka w domku na polnocnym zachodzie, przesluchaj go 2 razy. Teraz lec do western wilderness i znajdz nastepnego polityka (gdzies w piwnicy powinien byc) a nastepnie go zwerbuj. Jak juz masz ten numer z szafki i zrobiles wszystko, Eva powinna zadzwonic do Ciebie w comm base i powiedziec, ze chce sie spotkac za tydzien.

Nie mozesz miec nieskonczonych raportow, nie mozesz zlapac innego polityka niz ten o ktorym napisalem (chyba, ze sie tradnales albo cos), musisz byc po 2 pokonaniu Nulla.

Teraz skontempluj czego nie zrobiles:] Podejrzewam, ze chodzi o np. Body Armour - w koncu podobno tego zadania nie mozesz przejsc.

A co do 2 pytania to i have no idea Snake:P
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez uci » Wt lut 03, 09 13:56

Hmm z tego co mówisz to brakuje mi 2 rzeczy;]

Body Armor - przegrzebałem cały internet i chyba wiem już co zrobić

2 - Nie miałem raportu o polityku w Guest House - od razu dostałem raporta o tym w Western Wildness - któego złapałem i jest u mnie w oddziale.

3 - co do town to miałem raport o tym że był tam żołnierz którego dręczył oficer i którego warto było by zwerbować, nieznalazłem tam żadnej szychy - potem wylądowałem na lotnisku - cod 14123 - potem od razu wskoczył western wildness - złapałem kolesia i w Security base nikt mi nie chce gadac o kodzie z 14252.

Nic spróbuje zdobyć jeszcze ten body armor a jak nie to znaczy że chyba za mocno namieszałem
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Johny Sasaki » Wt lut 03, 09 17:24

Ale kod 14252 nie jest Ci potrzebny do zdobycia Evy. Tzn nikt nie musi o nim gadac. To jest numer z jakiego Eva do Ciebie zadzwoni w Comm Base.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Tyka » Wt lut 03, 09 18:04

Nie wiem czy jeszcze aktualne, ale co do wybierania teamu to jak Snake'a niema w żadnym teamie to będiesz mógł wybierać.
Avatar użytkownika
Tyka
Revolver Ocelot
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt sty 01, 08 23:39
Lokalizacja: Łódź

Postprzez uci » Wt lut 03, 09 19:45

dobra, większość spraw juz jest jasna, ale ciągle tkwie w jednym punkcie, a musze go przejść albo sobie nie daruje

Plant - zdobycie Body Armor z raportu szpiegowskiego, niech mi ktoś powie ze mu się udało i napisze mi jak to zrobił - piszę to już w desperacji
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez MrPayne » Śr lut 04, 09 20:24

Mi się udało. ^^

Napisz, gdzie utknąłeś, to pomogę. Nie pamiętam za dobrze wiele poza zszarganych nerwów, i wierzę, że ten "prezent" Paytona w wersji EU i Tobie się nie spodobał. Większość umiejętności, których potrzeba (poza żelaznymi nerwami i masą cierpliwości) to dobrze wymierzone panterki, orientacja przestrzenna i umiejętność łapania się półki - to ostatnie zrobiłem, schodząc ostrożnie z półki w trybie FPP.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez uci » Śr lut 04, 09 21:41

No własnie to wiszenie na rękach, na tym utkiwlem, bo panterki to pikuś.
Jestem w tym miejscu z parapatem, schodze do tego wycinka i obok jest półka, ale jak u licha zawisnąć na rękach !!
RATUJ PAYNE :P
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Operator » Cz lut 05, 09 16:12

A próbowałeś wcisnąć trójkąt stojąc przy półce? W MGS3 to działało :P
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez uci » Cz lut 05, 09 19:17

niestety w PO nie działa;)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez MrPayne » Cz lut 05, 09 19:17

Jeśli pomysł Operatora działa, to się pochlastam czymś ostrym, bo ja zasugerowawszy się GameFAQs bawiłem się do skutku w każdy sposób tym FPP przez godzinę... A potem przyszła ta euforia po sukcesie i nie pamiętam dokładnie, jak to w końcu zrobiłem. ^^

Niemniej napisz, jeśli porady z priva działają, bo innym by się przydała pomoc na przyszłość.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez uci » Cz lut 05, 09 20:41

no ja ciagle próbuje z tym FPP, ale idzie kiepskawo:D
ale na bank trójkąt przy krawędzi ( z każdej pozycji) niedziała;)
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Johny Sasaki » Pt lut 06, 09 01:27

musisz sie...spuscic bez trojkata xD
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Operator » So lut 07, 09 16:06

Dude, the Body Armor is created when you're Tech level hits 70+, and the easiest way to find the XM177E2 is by kidnapping the Camoflauge outfitted soldiers that patrol The Plant.

Znalazłem to coś w IGN,
Body armor is in security base (not patrol base), you have to crawl through some vent to a storage room.

Oraz to w GameFaqs.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez MrPayne » Pn lut 09, 09 16:32

EU ma inne sposoby na tę sprawę, a zresztą chodzi o zaliczenie raportu...

Ale już nie rozmywajmy. Może uciemu w końcu się uda, a jeśli nie, to ja odświeżę sobie tę kwestię po naprawie konsolki i napiszę jakiś tutorial. Ale jeśli ktoś znajdzie dokładny poradnik lub video, też będzie dobrze.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez uci » Pn lut 09, 09 17:55

ja na razie dałem temu spokój, pozbieram bohaterów i bronie, a sprawą planta zajmę się na końcu
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Zychu(snipershit) » N mar 08, 09 18:03

Wytłumaczy mi ktoś jak to jest z CQC w MGSPO, jak się go używa. Bo mi łapie broń i w sumie nie wiem jak ją wyrwać. Są jeszcze inne zastosowania?
Zychu(snipershit)
Dostanie bana!
 
Posty: 136
Dołączył(a): Cz cze 29, 06 22:14
Lokalizacja: Toruń

Postprzez uci » N mar 08, 09 22:06

jak dobrze zauważyłem po pierwsze musisz mieć postać z CQC na A lub S żeby móc wykonać cos wiecej - potem masz następujące kombinacje (a przynajmniej te które ja stosuje)

Od tyłu - łapiemy i możemy:
- Dusić naciskając guzik łapania
- Wlec kolesia z sobą
- Przesłuchiwać (L1)
Od przodu łapiemy wroga za karabin i naciskajac guzik duszenia siłujemy się z nim i po chwili rzucamy nim o ziemię
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron