MGS: Portable Ops - POMOC

Czyli o tym jak Kojima zmienia zdania, a także o najnowszej części na PSP

Moderatorzy: uci, GM

MGS: Portable Ops - POMOC

Postprzez wredny » So mar 10, 07 11:59

Stworzylem taki temat , do pomocy ogolnie ;x poniewaz sam jej potrzebuje... Gdzie qrcze moge znalesc dobrych technikow? bo tech LVL mam 89 a chce zdobyc Stealth i do tego potrzebuje LVL 99.... Mam dwoch co maja "S" i reszta "A" (umiejetnosci)...Wiec potrzebuje jeszcze z jednego lub dwoch "S" , gdzie moge ich znalesc?
Ostatnio edytowano Cz lip 19, 07 15:01 przez wredny, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
wredny
Fatman
 
Posty: 324
Dołączył(a): Śr sie 24, 05 09:01
Lokalizacja: AREA 51

Postprzez Johny Sasaki » So mar 10, 07 12:54

Wyszkol sobie
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez wredny » So mar 10, 07 13:18

Tzn? mozesz rozwinac te mysl ?
Obrazek
Avatar użytkownika
wredny
Fatman
 
Posty: 324
Dołączył(a): Śr sie 24, 05 09:01
Lokalizacja: AREA 51

Postprzez Poganski TROLL » So mar 10, 07 16:12

Zalecam czeste wizyty na 'Plancie' i duzo cierpliwosci ;)
Dwa Trolle: Duncan i Adam Jones ;)

http://ja.gram.pl/TROLL14
Avatar użytkownika
Poganski TROLL
Fire Trooper
 
Posty: 43
Dołączył(a): So lis 04, 06 21:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez ppompa » Pn kwi 09, 07 15:57

gdzie jest klucz ktory mam znalezc w misji zaraz po drugim starciu z nullem????
Ostatnio edytowano Pn kwi 09, 07 19:33 przez ppompa, łącznie edytowano 1 raz
Porządne kredki nie leżą na trawie...
Avatar użytkownika
ppompa
Arnold
 
Posty: 29
Dołączył(a): N mar 25, 07 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Johny Sasaki » Pn kwi 09, 07 18:46

w dupie u murzyna - RTFR - http://www.metalgearsolid.us/forum/viewtopic.php?t=7

Ja nie mam tutaj moda, ale napewno ktos zadba o to, abys dostal nagrode za zlamanie 2 i 3 punktu regulaminu.

milego wieczoru:)

EDIT:

Widze, ze zes poszedl po rozum do glowy i edytowales posta ^^

http://www.gamefaqs.com/portable/psp/file/932978/46510
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez ppompa » Pn kwi 09, 07 22:02

kiedys trzeba
dzieki. ale nie bardzo wiem o co chodzi:D
Porządne kredki nie leżą na trawie...
Avatar użytkownika
ppompa
Arnold
 
Posty: 29
Dołączył(a): N mar 25, 07 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Johny Sasaki » Pn kwi 09, 07 22:40

Ten klucz jest w 2 misji po 2 walce z Nullem nie w 1 misji.

Jak dojdziesz do pomieszczenia z 2 straznikami, to pozbadz sie jednego i idz przez drzwi w ktorych byl ten z tarcza. Jak przejdziesz to skocz na poludnie (skokiem z rozbiegu) a potem skocz na skrzynki na wschodzie, tam jest klucz E.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez ppompa » Śr kwi 11, 07 16:58

dzieki.gdzie moge znalezc wszystkie akcje CQC do MPO????
Porządne kredki nie leżą na trawie...
Avatar użytkownika
ppompa
Arnold
 
Posty: 29
Dołączył(a): N mar 25, 07 14:05
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez wredny » Cz lip 19, 07 14:59

Mam takie pytanie ee... jak narazie mam tylko jedno Stealth. Jesli chcialbym wiecej , ile musze czekac az technicy zrobia nastepne?
Obrazek
Avatar użytkownika
wredny
Fatman
 
Posty: 324
Dołączył(a): Śr sie 24, 05 09:01
Lokalizacja: AREA 51

Postprzez mrgs » Cz lip 19, 07 16:33

Tylko 1 stealth na całość... może jak się z kimś wymieniasz żołnierzem z tym to ci zrobią następne, nie wiem.
"I'm not living unless I'm in battle, so I have to find my own reason to fight. I have to pass what's been handed down to me" - Big Boss.
Avatar użytkownika
mrgs
Fire Trooper
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt mar 09, 07 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez wredny » Cz lip 19, 07 16:39

Czytalem gdzies na gamespocie ze jednak mozna miec kilka Stealth'ow... i nie ma tu mowy o wymienianiu sie online.
Obrazek
Avatar użytkownika
wredny
Fatman
 
Posty: 324
Dołączył(a): Śr sie 24, 05 09:01
Lokalizacja: AREA 51

Postprzez Zalew » Cz sie 02, 07 22:29

ppompa napisał(a):dzieki.gdzie moge znalezc wszystkie akcje CQC do MPO????


W instrukcji do gry :P

Edit:
Zalew napisał(a):"Żołnierze GRU, KGB i Ocelot Unit są możliwi do pozyskania jedynie dzięki Access Point/GPS scan, lub wymianę" można by rozwinąć tę myśl ? I czego będe potrzebował.


Btw: Dzisiaj zyskałem jednego żołnierza KGB uwalniając go z więzienia o_O. Dostałem taki raport: "A Soviet soldier has been seen held captive in the prison cell block."

A i jeszcze jedno: czy da się jakoś odbijać kule maczetą ?
Avatar użytkownika
Zalew
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt paź 31, 06 16:12
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez slawo » N sie 05, 07 12:00

Dobra to teraz ja lecę z pytaniami:

1) Wiem, że postacie odkryte samodzielnie i na kodach róznią się statystkami. Czy jak najpierw wklepie kody to potem będę mógł uzyskać postacie odkryte "sprawiedliwie"? (czy muszę wcześniej kasować na odkryte kodami?)

2) postacie: Naked Snake i Roy Bambell - co to znaczy że odkryć je można tylko przez "hacking" - ma to jakiś związek z grą online? Proszę o rozwinięcie tego wątku.

3) Czy Elisa i Ursula pojawiają się zamiennie? Czy jak znów uzyskam lv80 to stracę Elise i na jej miejsce wskoczy Ursula?

4) Major Zero - mam sejwa 200% z MGS:DGN ale nie jest to wersja EU. Niedostałem jak narazie Majora. Potrzebuję tę samą wersję regionalną by go odblokować?

5) Czy Ga-Ko, Eve i Ocelota mogą odkryć tylko posiadacze wersji US? czy w EU też mozna je odkryć uczciwie? (wiem że kody zaniżają statystyki postaci więc dążę do uczciwego zebrania ekipy)

Dziękuję z góry a fachową, wyczerpującą, czyelną i konstruktywną odpowiedź.

Pozdrawiam.

Wasz Głupek :)

[ Dodano: Nie Sie 05, 2007 11:08 am ]
Aha no i jeszcze to bo zapomniałem:

6) Levelowanie statystyk postaci rozumiem przez granie nimi i np. gdy strzelam z pistoletu to podnoszę właśnie tę umiejętność. W jaki sposób podnieść statystyki techników? (by w konsekwencji otrzymać stila)

7) O co chodzi z profesją "wabik" ? Czy jak bedę grał kolesiem o tym skilu to muszę się "pokazać" przeciwnikowi i wtedy przybędą silniejsze, z leprzymi statystykami niż normalnie oddziały, które potem będę mógł sobie zaciągnąć na pake?
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez Zalew » N sie 05, 07 22:10

slawo napisał(a):7) O co chodzi z profesją "wabik" ? Czy jak bedę grał kolesiem o tym skilu to muszę się "pokazać" przeciwnikowi i wtedy przybędą silniejsze, z leprzymi statystykami niż normalnie oddziały, które potem będę mógł sobie zaciągnąć na pake?


Bodajże trzeba mieć go w teamie w snekaing unit którym jest się aktualnie na misji.
Avatar użytkownika
Zalew
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt paź 31, 06 16:12
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez slawo » Pn sie 06, 07 11:42

ad 7) no ok - mam "wabika" ale statystyki postaci nadal są mizerne (ma tu znaczenie poziom trudności n jakim gram?)

[ Dodano: Wto Sie 07, 2007 10:46 pm ]
8) Jak zdobyć kolesi z flagami narodowymi?
A ja sobie gram na gramofonie! Tralilla lilla la tralilla lilla la! Latem, zimą na balkonie tralilla lilla la gramofon gra i nic mi nie przeszkodzi na gramofonie grać!
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez drakkainen » Śr sie 08, 07 01:07

ad4)Musisz mieć europejski sejw by go odblokować do europejskiej wersji mpo.Tak samo mga i mga2 by przyłączyć venus i teliko ale to chyba jasne.

ad5)Ga-ko raczej nie zagrasz , w wersji usa dostepny był raczej tylko przez kody podobnie jak ursula (alternatywa dla elisy uzyskanej przez 80 lv med) . W wersji euro zmienili kody i jak narazie jest podany tylko jeden dla Sokołowa.Jak ktoś znajdzie europejskie kody na ga-ko i na ursule to niech da znać.
FUTURE IS HERE.
FIGHT THE FUTURE.
Avatar użytkownika
drakkainen
Red Blaster
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn sie 06, 07 22:30
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez slawo » Śr sie 08, 07 11:07

ad 4) dobra to zasam jakiegoś sava z netu z wersji EU
ad5) no to spoko - dodali nam niby jakieś nowe stroje (też niewiem jak je odblokować) z flagami, kazali czekać tyle miesięcy i do tego zabrali takie fajne postacie ?? :(

ps. są jeszcze ponoć jakieś specjal camo ale to pewnie w turniejech się wygywa online
A ja sobie gram na gramofonie! Tralilla lilla la tralilla lilla la! Latem, zimą na balkonie tralilla lilla la gramofon gra i nic mi nie przeszkodzi na gramofonie grać!
Avatar użytkownika
slawo
Running Man
 
Posty: 68
Dołączył(a): Pt paź 07, 05 15:51
Lokalizacja: nie powiem :P

Postprzez drakkainen » So sie 25, 07 16:58

ad 6) Levelowanie statystyk - z tego co się orientuje chodzi tylko o podnoszenie zdrowia i staminy za przechodzenie misji. Nigdy nie udało mi się podnieśc C na B ani A na S a udało sie to komuś?

ad 7) Profesja ''wabik'' naprawde przydatna profesja, jak rekrutowałem techników na Plancie to mi sie trafił taki z tą profesją. Od tego czasu rekrutowałem nim dalej techników aż zauważalny stał sie przyrost zdrowia i staminy, wtenczas A u takiego gościa ma większe znaczenie (w mojim przypadku podniosło tech lv z 98 na 99 - miałem więc 3 S i 5 A)

ad 8 ) 1. grac przez internet w trybie real battle i zwyciężac lub by w zwycięskiej drużynie
2. ad hoc mode zrobic ustawke z kumplem i wybijac jego żołnierzy w trybie real powinni pojawiac sie goście w flagach.
Ps. można w ten sposób pozyskac od znajomych gości w flagach ale tez żołnierzy kgb, gru i ocelot unit więc pomysł z 1 sejwem jakoś Konami nie wypalił.
Ps2. wie ktoś może ilu jest dokładnie flag narodowych?
Ostatnio edytowano Wt sie 28, 07 22:54 przez drakkainen, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
drakkainen
Red Blaster
 
Posty: 72
Dołączył(a): Pn sie 06, 07 22:30
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez kul2 » So sie 25, 07 17:02

Ps2. wie ktoś może ilu jest dokładnie flag narodowych?


Wg. informacji podanych na TUSie 12
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Zalew » Śr paź 24, 07 20:48

Mam problem z uzyskaniem Evy

- musisz mieć w swoim zespole Sokolova.
- umieść szpiegów w Town, Western Wilderness i Guest House.
- udaj się do Silo Entrance, a zadzwoni do Ciebie Campbell i zapyta, czy przeczytałeś już raport szpiegowski, pomimo faktu, iż żadnego nie było.

No i właśnie Campbell nie chce do mnie zadzwonić przy czym jak przesłuchuje tego oficera obok RPG-7 to mówi "please, don't kill me" :/
Avatar użytkownika
Zalew
Night Sight
 
Posty: 101
Dołączył(a): Wt paź 31, 06 16:12
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Johny Sasaki » Cz paź 25, 07 12:45

Czy masz wykonane wszystkie wczesniejsze raporty ukonczone? No i mozesz ja zrekrutowac tylko po drugiej walce z Jaegerem. Ew. mozesz sobie wpisac kod na Evke:
- NTSC - E.APPLE
- PAL - 016K/HYH
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Hebi » N kwi 20, 08 16:21

Kody na wszystkie postacie

CUN=BOA Cunningham
E.WASP Elisa
016K/HYH Eva
GAK.O Gako Soldier
9-VIPER Gene
ALL=0 Null
THE-SON Ocelot
E.M.S. Paramedic
GUFO Python
SKAZKA Raikov
D+ARPA Sigint
Vostok Sokolov
SHINE! Teliko
ESP:ASP Ursula
@VESPER Venus
GALAXY-0 Zero

*rygor jest taki że trzeba przejść gre żeby je mieć

[ Dodano: Nie Kwi 20, 08 16:23 ]
są sprawdzone i są Ok
>>> http://oghc.blogspot.com/ <<<

"Life is complicated..."
Avatar użytkownika
Hebi
Shlasher Hawk
 
Posty: 119
Dołączył(a): N kwi 06, 08 14:27

Postprzez Johny Sasaki » N kwi 20, 08 22:52

To co podales to sa kody do wersji europejskiej, w kazdej innej one nie zadzialaja - 1
Nie trzeba miec gry skonczonej zeby dostac postaci, trzeba miec raporty wykonane + czasem spelnic rozne dodatkowe wytyczne (co do daty w grze np)- 2
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Johny Sasaki
Zanzibar
 
Posty: 1392
Dołączył(a): Pn paź 03, 05 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Gram: MGS2,3,5

Postprzez Habi » So cze 28, 08 23:11

ok, teraz moje pytanie: w artykule Kody & Tipsy który niedawno pojawił się na stronce napisaliście że tryb Boss Rush odblokowuje się po przejściu gry. problem w tym że grę przeszedłem, a trybu nie widać :/
no i teraz 2 opcje: albo tyczy się to tylko MGS : PO Plus (posiadam standardową wersję), ale ktoś zapomniał o tym wspomnieć, albo druga, mniej prawdopodobna opcja- tryb jest odblokowany, ale nie mogę go znaleźć :)
to teraz- jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat, proszę o wyjaśnienie :) i, jeśli ten bonusik występuje tylko w wersji "Plus", o zaznaczenie tego w "Kodach i tipsach" :)
Courage is Solid
Avatar użytkownika
Habi
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N cze 08, 08 09:48

Postprzez kul2 » N cze 29, 08 09:52

albo druga, mniej prawdopodobna opcja- tryb jest odblokowany, ale nie mogę go znaleźć

A jednak.
Zaczynasz gre od save'a z ukonczona gra, przejdz przez prison i comm base i w menu briefingowym bedziesz mial nowa opcje, boss rush wlasnie.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Habi » N cze 29, 08 14:39

ok, dzięki, już znalazłem. dokładnie- Boss Rush był schowany w podmenu "Match" w Briefingu :)
Courage is Solid
Avatar użytkownika
Habi
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N cze 08, 08 09:48

Postprzez Operator » Cz paź 23, 08 20:20

A ja mam pytanie z innej beczki: Czy ktoś może mi wymienić główne różnice pomiędzy Portable Ops i Portable Ops+ ? Chcę wiedzieć między innymi czy przedstawiono innaczej fabułe, czy są te same wątki etc.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez MrPayne » Cz paź 23, 08 20:22

Portable Ops+ nie ma fabuły, w singlu jedynie krótki tryb nie powiązanych zbytnio mapek, które można przejść na "hura". Jest skupiony głównie na multi.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez Operator » Cz paź 23, 08 20:26

MrPayne napisał(a):Portable Ops+ nie ma fabuły, w singlu jedynie krótki tryb nie powiązanych zbytnio mapek, które można przejść na "hura". Jest skupiony głównie na multi.


Jak tak to co z Portable Ops?
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Następna strona

Powrót do MPO i MPO+

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron