Death Stranding

Czyli o Boktai, Z.O.E., Policenauts, oraz Snatcherze

Moderator: GM

Re: Homo Ludens - pierwszy projekt Hideo bez Konami

Postprzez kALWa888 » Cz cze 16, 16 14:55

No wydawało mi się to jakieś zagmatwane i nie do końca jasne. Dzięki za naprostowanie. Wybaczcie mi ewentualne pomyłki.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Death Stranding

Postprzez Gillian » Cz cze 16, 16 22:01

Pozwolilem sobie na zmiane nazwy.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Homo Ludens - pierwszy projekt Hideo bez Konami

Postprzez SALADYN » Cz lip 21, 16 23:05

O grze jeszcze nic nie wiadomo a KOji z Shinkawa już figurki zapowiadają. Newsa walnę jutro (może) ale póki co jedna z nich budzi domysły.

SaladinAI napisał(a):Więcej tu naleciałości i odwołań do klasycznych inspiracji Kojimy wraz z nawrotami do obrazów, skojarzeń z poprzednich gier.


Obrazek

Wypisz wymaluj jakiś biomechaniczny byt (Snatcher?) bądź cyborg, na pewno nie kombinezon a co najwyżej jego zawartość. Uwagę zwraca charakterystyczny brzuch postaci który sugeruje ciążę ale na pewno nie płeć. Mechaniczny surogat mający tworzyć ludzi ?
Nie pytajcie co piłem, trzeźwy jestem, w miarę.
Ostatnio edytowano Pt lip 22, 16 09:39 przez SALADYN, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez Osvelot » Pt lip 22, 16 02:32

Żebra zalatują Skull Suitem Raidena z MGS2 :F
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Death Stranding

Postprzez SALADYN » Pt lip 22, 16 09:49

Maska to z kolei Frogs/Raging Raven.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez Solidny » Pt lip 22, 16 17:01

Pomyślałem w pierwszej sekundzie że to wariacja Mantisa.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Death Stranding

Postprzez SALADYN » So lip 23, 16 23:13

Z kolei na Comic Con obecny na imprezie Shinkawa z Kojim rozdawali takie oto arty.

Obrazek

Gdzie to nie wypłynie to każdy w tym widzi jedną z pięciu lewitujących postaci z trailera DS. Poza mordka tego SS cyborga wygląda identycznie jak od tej figurki powyżej.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez uci » So lip 30, 16 03:54

mnie się od razu przypomniały te stare arty robione do MGS4 (ale głowy nie dam bo to było tak dawno), te z mechem co miał A na głowie, robotem trzymającym dziecko połączony pępowiną czy armią kolesi w hełmach jak Vince z MGA
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Death Stranding

Postprzez Faja » Wt wrz 13, 16 11:45

Dziś podczas TGS Hideo Kojima pojawił się na scenie i zaczął opowiadać o kontekście swojej nowej gry. Nie o samej grze bo nie mógł niczego powiedzieć, za to ochoczo wyjaśnił co oznacza tytuł i jaka to gra będzie.

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2016/09/13/kojima-confirms-death-stranding-is-an-open-world-action-game.aspx?
What is a man? A miserable little pile of secrets! But enough talk... Have at you!
Avatar użytkownika
Faja
Big Boss
 
Posty: 3031
Dołączył(a): Wt lip 29, 08 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Death Stranding

Postprzez uci » Pt gru 02, 16 09:50

Del Toro (gościnnie) i Mads Mikkelsen (już w grze) wyskakują na nowym zwiastunie do Death Stranding

Jak poprzedni był dziwny, to robi się jeszcze dziwniej

https://www.youtube.com/watch?v=5rWur7jf61M&feature=share
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Death Stranding

Postprzez SALADYN » Pt gru 02, 16 11:42

http://metalgearsolid.pl/2016/12/02/nowy-zwiastun-death-stranding-z-the-game-awards-2016/

Jebłem newsa.

Nie wydaje się wam że Kojima idzie z tą grą bardzo w stronę produkcji Cage ? Ja nie mogę się oprzeć takiemu wrażeniu że historia będzie tam na pierwszym planie bo znane twarze będą sprzedawać grę, problem w tym że to się zawsze odbija na gameplayu.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez Solidny » Pt gru 02, 16 12:19

SALADYN napisał(a):http://metalgearsolid.pl/2016/12/02/nowy-zwiastun-death-stranding-z-the-game-awards-2016/

Jebłem newsa.

Nie wydaje się wam że Kojima idzie z tą grą bardzo w stronę produkcji Cage ? Ja nie mogę się oprzeć takiemu wrażeniu że historia będzie tam na pierwszym planie bo znane twarze będą sprzedawać grę, problem w tym że to się zawsze odbija na gameplayu.


Oglądałem wywiad z Ryanem Paytonem na kanale Kinda Funny i opowiadał jak to wyglądało w trakcie produkcji MGS4. Podobno na początku zawsze jest jak u Cage'a i nie czuć, że robi się grę. Ludzie nie bardzo wiedzą (tak, nawet w studiu) co tak naprawdę tworzą i dopiero z tych materiałów marketingowych dowiadują się jak to wszystko co robią razem współgra. Także game dev z Hideo to musi być niezła eksperymentalna jazda.

Myślę też, że Kojimie baaardzo daleko do Cage'a. Death Stranding to zupełnie nowa gra, więc nikt nie wie, nawet on sam, jak sobie poradzą z balansem rozgrywki i filmu. Nie będzie to jednak nigdy płycizna w stylu Cage'a. W najgorszym wypadku dostaniemy wyśmienicie dziwaczne Uncharted.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Death Stranding

Postprzez SALADYN » Pt gru 02, 16 12:41

Solidny napisał(a):W najgorszym wypadku dostaniemy wyśmienicie dziwaczne Uncharted.


Z otwartym światem jak znam życie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez kALWa888 » Pt gru 02, 16 14:06

Porównanie do Cage'a totalnie nietrafione, choćby z uwagi na fakt, że Kojima niejednokrotnie pokazał że umie znaleźć idealny balans pomiędzy grą a filmem i napisać świetny scenariusz. No i przecież wizja jest o wiele ciekawsza niż najśmielsze jak do tej pory Detroit od Cage'a. Jedyny problem jaki widzę to nie wiem... fakt, iż MGSV też miał takie zwiastuny że śliniłem się do monitora, a po premierze gry nie miałem nawet siły myśleć o choćby pożyczeniu od kumpla żeby sobie sprawdzić. Tylko że wtedy Kojima był w Konami, teraz współpracuje z Sony, które rzekomo pozwoliło Uedzie dopełnić jego wizję TLG, z którą wyruszył już w 2007 roku.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Death Stranding

Postprzez SALADYN » Pt gru 02, 16 14:38

kALWa888 napisał(a):Porównanie do Cage'a totalnie nietrafione, choćby z uwagi na fakt, że Kojima niejednokrotnie pokazał że umie znaleźć idealny balans pomiędzy grą a filmem i napisać świetny scenariusz.

No, na przykład w MGS2 gdzie między dwoma scenkami po kwadrans każda są trzy półgodzinne dialogi przez codec przerwane tylko po to żeby Raiden mógł z Emmą przejść jeden korytarz. Albo w takim MGS4 gdzie po kilkukrotnym przejściu scenki służyły mi za przerwę na siku a nawet skoczenie na dół kamienicy do sklepu, kurde, raz nawet psa wyprowadziłem. U Cage'a to przynajmniej w tym czasie musiałem czasami jakiś QTE zrobić albo dialog wybrać.
Idealny balans, fabuła-gameplay, udał się Kojimie w MGS1 i Snake Eater gdzie sporo niuansów fabularnych wyławiało się z opcjonalnych rozmów przez codec a wszystko co obowiązkowe było podpięte pod gameplay. Peace Walker i MGSV prawe całkowicie przerzuciły ciężar opowiadania historii na nieobowiązkowe odsłuchiwanie kaset, niby nic w tym złego ale jednak idealny balans to nie jest.

Także porównanie z Cage'em jest jak najbardziej trafione dopóki, dopóty nie zobaczymy jakiegoś gameplayu w miejsce kolejnej znanej twarzy.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez kALWa888 » Pt gru 02, 16 15:01

Nie wiem po co grałeś w MGSy skoro zamiast oglądać filmiki wolałeś srać. No ale różni są fani. Poza tym, chyba powinieneś powiedzieć o pierwszym kontakcie z tymi grami. Wątpię żeby za pierwszym razem tak bardzo przeszkadzały ci te długie dialogi i filmiki. Choć może za bardzo patrzę teraz na siebie, ale ja za pierwszym podejściem byłem zachwycony dialogami i przerywnikami. I to nie tylko za pierwszym razem, bo przez kilka kolejnych przejść też je oglądałem.

No ale tak, graj sobie w gry Cage'a bo tam nie musisz bezczynnie siedzieć podczas scenek. Kij że same gry są beznadziejne i że ani w to grasz, ani oglądasz. Bo w mówieniu o balansie mówiłem właśnie o tym - dla mnie idealny balans to oddzielenie gameplayu od przerywniku i to Kojima robił świetnie. To że nawalił za dużo dialogów to już innego rodzaju problem. A w dwójce jeszcze łatwiej się skipuje. U Cage'a skipować się nie da, więc kolejne przejścia są katorgą bo MUSISZ siedzieć przy tych scenkach kolejny raz i wybierać mało znaczące opcje.

Co do Death Stranding - porównać możesz jedynie wizje, a jeśli porównujesz marne wizje Cage'a do tak genialnych zwiastunów, to chłopie... Nie pogadamy sobie. Bo obecność samych aktorów NIC nie mówi o tym jak będzie wyglądać rozgrywka. Ale na podstawie dotychczasowych dokonań Kojimy, powinniśmy wiedzieć, że nie będzie to nic jak "gry" Cage'a.

Uff...
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Death Stranding

Postprzez Gillian » Pt gru 02, 16 15:11

O kurde. Trailer o niczym, ale robi robotę. Mads Mikkelsen wygląda tu na czarny charakter, a on jest mistrzem w tego typu kreacjach. Klimat zapowiada się wyborny. Będzie GOTY 2018 :)



PS. Kalwa, daj sobie spokój.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Death Stranding

Postprzez kALWa888 » Pt gru 02, 16 15:14

Gillian, sam daj sobie spokój. Mnie skręca jak czytam takie brednie.

Sam Kojima mówił że zamierza stworzyć grę akcji z otwartym światem, a SAL wyskakuje że to może być coś podobnego do gier Cage'a (albo że idzie to w takim kierunku). No litości.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Death Stranding

Postprzez SALADYN » Pt gru 02, 16 16:01

Good old kalwa. Kot znowu przekręcony, zaprzeczanie faktom i toczenie piany bo mu nie pasuje że musiał się męczyć z drugim podejściem do Beyond dla pucharków.

kALWa888 napisał(a):Sam Kojima mówił że zamierza stworzyć grę akcji z otwartym światem, a SAL wyskakuje że to może być coś podobnego do gier Cage'a (albo że idzie to w takim kierunku). No litości.

Co jak co ale myślałem że forumowicz z twoim stażem wie że Kojima jedno mówi a robi drugie. Jakie by tego nie były powody to na razie szafuje w Death Stranding znanymi twarzami a jeszcze nawet zespołu do stworzenia gry nie ma.

Wrzuć na luz.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez Gillian » Pt gru 02, 16 16:22

Kalwa, ostatnie ostrzeżenie w tym temacie.

Możecie wrócić do dyskusji o grze, kwestie odwracania Davida Cage'a ogonem wyjaśnijcie sobie prywatnie. Szkoda tematu na taki śmietnik.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Death Stranding

Postprzez uci » Pt gru 02, 16 17:27

Więc może dla zmiany tematu wyciągne rzeczy oczywiste - Del Toro to smaczek, może pojawi się gdzieś w grze. Mamy tu armie okablowanych żołnierzy - szkieletorów, trupy, zgnilznę i więcej martwych zwierząt.

Trochę mi te zwiastun przypomniał "ludzkie dzieci" też wygląda że wszyscy polują na dzieci i to one/ono ma być gł. osią gry
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Death Stranding

Postprzez SALADYN » Pt gru 02, 16 17:45

Przy okazji tego zwiastuna okazało się też że Ludvik Forsell skomponował do niego muzykę. Jak dotąd myślałem że nadal siedzie w Konami a teraz się okazuje że albo jest wolnym strzelcem albo i on poszedł za Hideo.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez kALWa888 » Pt gru 02, 16 17:47

Gillian, nie przesadzaj z ostrzeżeniami, bo ani nikogo nie obrażam, ani nie łamię w żaden sposób regulaminu. Odniosłem się do porównania do innego twórcy, co wciąż jest tematem dyskusji, więc pod offtop czy spam też to nie podchodzi. No i przypominam, że sam czystych rączek nie masz, bo lubisz sobie potrollować o czym otwarcie tutaj pisałeś. Nie ty jeden nawiasem mówiąc ;).

No i SAL. Wiem że Kojima niejednokrotnie mówił jedno, a robił drugie, ale jeśli chodzi o tak szerokie pojęcie kontekstu jak "otwarty świat i gra akcji" raczej nie ma co spekulować i najpewniej właśnie tak będzie wyglądać rozgrywka - przynajmniej jeśli chodzi o trzon, a to znacznie odróżnia zamysł od gier Cage'a, gdzie bardziej mamy interaktywny film, aniżeli grę akcji z 10 (no, w przypadku nowszego dzieła będzie to raczej 4h) godzinami przerywników i toną dialogu.

O zespół do stworzenia gry bym się nie martwił, z dostępnych informacji wynika że Koji dostanie co tylko Sony będzie w stanie zaoferować, a będzie tego sporo. Przynajmniej na czas tego projektu. Teraz mamy po prostu robienie szumu wokół gry, co jak widać już się bardzo udaje.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Death Stranding

Postprzez SALADYN » Pt gru 02, 16 19:26

Ok, skoro już jest spokojnie to zauważ co napisałem.

SALADYN napisał(a):Nie wydaje się wam że Kojima idzie z tą grą bardzo w stronę produkcji Cage ? Ja nie mogę się oprzeć takiemu wrażeniu że historia będzie tam na pierwszym planie bo znane twarze będą sprzedawać grę, problem w tym że to się zawsze odbija na gameplayu.

Nigdzie nie piszę że Kojima pójdzie z tą grą w stronę Cage'a a tylko że to sprawia takie wrażenie wraz z kolejnymi znanymi twarzami, naszym zerowym pojęciu o gameplayu (poza typową enigmatycznością Kojimy) i faktu że on zawsze kładzie głęboki nacisk na fabułę co mu się też zdarza wymknąć z pod kontroli. No i to wrażenie mnie martwi bo jeden Cage i jego gry w zupełności nam wystarczą. W każdym bądź razie liczę na jakiś soczysty gameplay i że jako gra akcji, Death Stranding nie będzie pozbawione głębi.

kALWa888 napisał(a):O zespół do stworzenia gry bym się nie martwił, z dostępnych informacji wynika że Koji dostanie co tylko Sony będzie w stanie zaoferować, a będzie tego sporo. Przynajmniej na czas tego projektu. Teraz mamy po prostu robienie szumu wokół gry, co jak widać już się bardzo udaje.

Tu się zgodzę. Sony wpompuje w ten tytuł masę kasy bo w przeciwieństwie do Konami oni są gotowi na ryzykowną i długofalową inwestycje byleby tylko mieć kolejny argument przemawiający za ich sprzętem. W zwiastunie zresztą widać na końcu że jest już silnik, DECIMA który najprawdopodobniej pochodzi od studia Sucker Punch.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Death Stranding

Postprzez Gillian » Pt gru 02, 16 23:02

Swoją drogą wygląda to obłędnie. Niby na Pro w 4K (nie chce mi się wierzyć), ale i tak robi wrażenie przede wszystkim detalami. To może być GOTG jeśli Kojima tego nie spieprzy przedkładając ambicje nad środki.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Death Stranding

Postprzez Tidus93x » So gru 03, 16 13:33

Gillian napisał(a):To może być GOTG jeśli Kojima tego nie spieprzy przedkładając ambicje nad środki.


^This! Gra zapowiada się genialnie, ale wszyscy znamy Kojimę i jego zapędy. Ostrożnie podchodzę do hype'u na ten tytuł.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tidus93x
Jack the Ripper
 
Posty: 1827
Dołączył(a): N sty 31, 10 22:54
Lokalizacja: Zanarkand

Re: Death Stranding

Postprzez uci » So gru 03, 16 20:00

troche ciekawostek wyrwanych z sieci i twitów:

- Kojima pisze żeby nie zwracać uwagę na zwiastun tak na serio, bo ma on symbolizować grę - więzy, te nowe, stare i te które ludzie zerwali/stracili
- Wszystko w zwiastunach łączy się z więzami - kajdanki, czarne pępowiny - etc. wszyscy są albo połączeni albo oderwani w jakiś sposób
- Odwrócona do góry nogami tęcza i wariujący kompas Madsa moge symbolizować że akcja nie toczy się na ziemi - obstawiane są inny wymiar, jakieś ciało niebieskie, stacja kosmiczna nad ziemią lub samo piekło
- Mads ma podobno naszywkę w kształcie USA z nadrukowana pajęczyną i opisem "unites cities of america"
- Lalka z 2 zwiastuna ma ponoć symbolizować Reedusa
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Death Stranding

Postprzez Gillian » N gru 04, 16 01:35

Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Death Stranding

Postprzez uci » N gru 04, 16 02:55

równoległe wymiary i teorie czarnych dziur też się przewijały w zwiastunach... grubo :D
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Death Stranding

Postprzez kALWa888 » N gru 04, 16 04:04

No jestem pod wrażeniem. To co się dzieje w związku z tymi zwiastunami to coś niepowtarzalnego :D.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry Hideo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron