Snatcher

Czyli o Boktai, Z.O.E., Policenauts, oraz Snatcherze

Moderator: GM

Postprzez mrgs » Pt lut 01, 08 23:17

Mam nadzieję, że Metal Gear mk. II w MGS4 nie będzie aż tak inteligentny jak w Snatcher'ze...
"I'm not living unless I'm in battle, so I have to find my own reason to fight. I have to pass what's been handed down to me" - Big Boss.
Avatar użytkownika
mrgs
Fire Trooper
 
Posty: 45
Dołączył(a): Pt mar 09, 07 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kul2 » Cz lut 28, 08 21:34

'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Gac666xx » Cz lut 28, 08 23:12

Double U Tee Eff mate? O co chodzi O_o?
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez kul2 » Pt lut 29, 08 09:39

Jest sobie taka gra na MSXa - La Mulana, to ja widzimy przez pierwsze kilka sekund. Jej autorzy umiescili w niej, jak widac, parodie Snatchera i dating sima (mozna zalozyc, ze chodzi o serie Tokimeki).
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Gac666xx » Pt lut 29, 08 15:34

Tak właśnie mi coś świtało ale nie wiedziałem, czy czasem to nie jest po prostu wrzucone tak o, bo ktoś sie nudził.
What the frag ya lookin' at huh?
Gac666xx
Big Boss
 
Posty: 3036
Dołączył(a): So cze 09, 07 13:34

Postprzez kul2 » Wt wrz 16, 08 17:14

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/AFBkDfxUddo&hl=pl&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/AFBkDfxUddo&hl=pl&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Snatcher Digital Graphic Novel?! ;)

Manga ze Snatchera przerobiona film, wynik bardzo ciekawy. VA jest troche taki, zreszta sami uslyszycie.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez MrPayne » Śr lis 12, 08 18:51

Skończyłem właśnie Snatchera i chciałbym podzielić się wrażeniami.

Od razu zaznaczam, że w grę naprawdę warto zagrać. Pierwsze dwa akty są prześwietne - nie wiadomo, kto jest Snatcherem, a kto nie, atmosfera bywa bardzo gęsta, a format tekstówki pozwala zbudować bardzo wiarygodny wizerunek cyberpunkowego Neo Kobe. 3 akt to niestety kompletny spadek formy - interakcja jest minimalna, fabuła zostaje rozwiązana może i wiarygodnie, ale ucina się jakby w trakcie (to i tak guzik w porówaniu do pierwszych wersji, gdzie akt 2 jest zakończeniem). Materiału spokojnie wystarczyłoby na co najmniej 5 aktów. Miłe są też przebicia czwartej ściany - telefony na sekslinię czy szukanie bomby potrafią wzbudzić uśmiech.

Klimat cyberpunku budowany jest niezwykle sugestywnie - od zasłoniętego wieżowcami i neonami nieba po szczegóły typu modyfikowane genetycznie zwierzęta (w celach typu... przerobienia na torebkę). Nie jest to dołujący obraz przyszłości, ale doskonale oddziałuje na gracza. Co prawda inspiracje Blade Runnerem i Terminatorem czuć na kilometr, ale należy podkreślić tu słowo inspiracje - Kojima wciela w życie przy ich pomocy własne pomysły.

Muzyka jest dobra, przyjemna, fajnie podkreśla zdarzenia na ekranie. Podobnie grafika - styl jest przemyślany i przejrzysty; jedyne, co mnie irytowało to design Katriny. Przyzwyczajonych do MGSa należy jednak ostrzec, że gra potrafi być niezwykle brutalna, co udowadnia już w pierwszym zadaniu w agencji JUNKER czy w szpitalnej kostnicy.

Ogólnie tytuł jest wart polecenia, tak samo, jak link kula, który bezlitośnie rozprawia się z dating simami przy pomocy nawiązań do gry, hehe.

Zagrajcie, nie zawiedziecie się.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez Operator » Pt lis 14, 08 14:34

Czy ktoś wie skąd można dostać tą grę? (nie z "ibejku"). Nawet na emulator (wiem, że to nielegalne ale... takiego czegoś się chyba nie kupi [i podobno po 20 latach wygasa prawo autorskie]).
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez Bizon » Pt lis 14, 08 14:59

Udało mi się wygrzebać mój stary tutorial. Mam nadzieję, że pomoże:

Jeżeli chcecie pograć w Snatchera, to najpierw ściągnijcie emulator do Segi CD. Polecam ściągniecie tego emulatora, gdyż kul załączył do niego już biosy i jedyne co należy zrobić to prze konfigurować przyciski (wg. upodobań) i odpalić ROM'a. Jeżeli chodzi o samego ROM'a, to ściągniecie go stąd. Po prostu wypakujcie do zawartość do jakiegoś folderu i odpalcie to emulatorem (chyba nie muszę tłumaczyć, jak się używa emulatorów).
UWAGA!!! ZA ŻADNE SKARBY NIE USUWAJCIE DOŁĄCZONYCH DO ROM'U PLIKÓW MP3! BEZ NICH GRA PO PROSTU SIĘ ZAWIESI W MOMENTACH GDY MUSZĄ ZOSTAĆ ODTWORZONE! Pliki muszą się też znajdować w folderze wraz z ROM'em!
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez Operator » Pt lis 14, 08 15:08

Kulowa stora niestety nie działa. Dzięki za ROMa Bizonie.

[ Dodano: Pią Lis 14, 08 15:21 ]
Już zacząłem rozgrywkę i mam mały problem, a mianowicie: skonfigurowałem pada pod kontroler 1 i nie mogę strzelać w rogi ramki (chodzi o to, że jak wcisnę [^] i [>] to kursor nie "przechodzi" w dany róg). Czy ktoś wie jak to rozwiązać? (P.S. mam analogi w padzie. Więc pozostają jeszcze one).
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez kul2 » Śr lis 19, 08 20:06

http://download.gamevideos.com/Podcasts ... 102908.mp3

Podcast ogolnie o grach retro, ale w glownej mierze poswiecony Snatcherowi, pojawia sie tez Blaustein.
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Tyka » Pn kwi 27, 09 14:14

Jakieś 10 min. temu właśnie skończyłem Snatchera, faktycznie gra jest warta polecenia, niezgodze się trochę z MrPayne'em fakt Akt 3 jest zupełnie inny od 1 i 2 ale mi osobiście to pasowało, może nie jako fragment gry, ale właśnie jako zakończenie, zresztą wchodząc do jednej z najważniejszych (najważniejszej w Neo Kobe) siedzib Snatcher'ów moim zdaniem nie pasowałoby rozwiązywanie zagadek itp.
Największą wadą aktu 3 jest oczywiście ostatnia strzelanina, a kąkretnie jej 1 część bo ta 2 już jakaś taka prosta mi się wydawała.
Avatar użytkownika
Tyka
Revolver Ocelot
 
Posty: 171
Dołączył(a): Wt sty 01, 08 23:39
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MrPayne » Pn kwi 27, 09 18:56

Jasne, że jest inny, ale wszystko jest zawiązane w niezgrabną całość. Tak, jakby pisanie fabuły przerwano w połowie.

Ja nie miałem problemów ze strzelaniem, prócz nabijania wyników w siedzibie Junkera.

Chciałbym, by pojawił się sequel. Jako, że Gillian rusza do Moskwy, mogłoby to być coś w stylu Deus Exa...
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez Crusher » Wt maja 19, 09 16:57

Ile trwa przejście gry? Tak mniej więcej... Właśnie sobie grałem w chwilkę ściągnąłem z linków Bizona. Klimat świetny. Muzyka także. Sekwencje strzelankowę umilają rozgrywkę.
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Bizon » Wt maja 19, 09 18:41

To zależy ile razy w grze się zatniesz nie wiedząc co robić ;).
Mi zajęło parę dni...

EDIT: Jedne z najlepszych dni w życiu gracza BTW ;)
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez ColonelAI » Wt maja 19, 09 22:36

Czy to prawda, że tylko wersja na Segę CD miała dubbing?
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez Gillian » Wt maja 19, 09 22:38

Mniej niż 10h w moim przypadku. Licznik pokazał jakieś 9:xx. Nie pamiętam dokładnie.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Bizon » Śr maja 20, 09 06:54

ColonelAI napisał(a):Czy to prawda, że tylko wersja na Segę CD miała dubbing?

Jasne, że tak. I to miejscami nie ustępujący temu z MGS.
https://www.youtube.com/user/BizonBlady
My mama said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Avatar użytkownika
Bizon
Rozwalił beton w drobny mak
 
Posty: 2045
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 09:51

Postprzez ColonelAI » Śr maja 20, 09 08:50

No to mam kolejną grę (chyba, jedną z najlepszych w historii) do zaliczenia.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Postprzez Gillian » Śr maja 20, 09 13:42

No jeżeli masz ok 150-200$ na komplet Sega CD + Snatcher ;D
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez ColonelAI » Śr maja 20, 09 14:56

Ja jednak wybiorę propozycję Bizona.
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Avatar użytkownika
ColonelAI
Raging Raven
 
Posty: 1039
Dołączył(a): Pn sie 27, 07 17:18
Lokalizacja: GW

Re: Snatcher

Postprzez Gillian » So kwi 20, 13 16:32

Konami w ogóle nie ogarnia moim zdaniem. Mają gotową grę, wystarczy zrobić konwersję na jakiegoś 3DS lub PSV nawet i bez większych poprawek w grafice, okrzyknąć jako "remake of classic Hideo Kojima game" i wrzucić do sklepów. Koszt niewielki, a paru fanatyków Kojimy w końcu na świecie jest.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Snatcher

Postprzez kALWa888 » So kwi 20, 13 16:47

No, w końcu sprawdziłbym sobie tego Snatchera. Jako fanatyk Kojimy czuję się niespełniony i pusty nie znając tej gry.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Re: Snatcher

Postprzez Solidny » So kwi 20, 13 18:23

Ja miałem okazję ogarnąć emulację. A Konami jako wydawca w ogóle robi wrażenie, jakby nikt tam nie ogarniał niczego.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: Snatcher

Postprzez uci » So kwi 20, 13 18:46

się zapytam czy jest jakiś androidowy emulator Segi CD? bo ogrywanie snatchera na PC trochę mnie męczy
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Snatcher

Postprzez Gillian » So kwi 20, 13 18:57

Spróbuj: http://www.zophar.net/android/genesis/gensoid.html

Nie mam pojęcia czy działa, tak zguglałem na szybko :)
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Snatcher

Postprzez ArecaS » So kwi 20, 13 19:06

Gensoid akurat jest... średni. Dawno nieaktualizowany i miał problemy z emulacją choćby Sonica (wody nie było widać), więc Snatchera bym mu nie powierzył. Polecam MD.emu. Płatny, ale gościu naprawdę wie jak zrobić dobry emulator. No i oparty na popularnym Picodrive. Co prawda tego konkretnego nie testowałem, ale mam inne z serii i działają co najmniej zadowalająco. :) Ręczyć za to, że Snatcher będzie chodził nie mogę, ale to jest pierwszy emulator na jakim bym próbował.
Avatar użytkownika
ArecaS
Miał 0 punktów w quizie
 
Posty: 2862
Dołączył(a): Cz sie 21, 08 17:26
Lokalizacja: Katowice

Re: Snatcher

Postprzez Gillian » Wt lis 22, 16 21:58

RetroArch + Genesis Plus GX + CRT Royale produkuje takie piękne rzeczy:

Obrazek

Chyba przejdę sobie jeszcze raz Snatchera, prawie 10 lat minęło.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: Snatcher

Postprzez SALADYN » Śr lis 23, 16 10:29

Snatcher na androida ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Snatcher

Postprzez Gillian » Śr lis 23, 16 10:32

Nie, normalne emu na PC ale z filtrem, który przepięknie imituje kineskop. Sprawdziłem tak kilka staroci i wygląda to świetnie. Aż chce się grać, piksele przestają kłuć w oczy.

Inne przykłady (nie moje):
http://screenshotcomparison.com/comparison/169303
http://screenshotcomparison.com/comparison/169307
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry Hideo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron