Boktai

Czyli o Boktai, Z.O.E., Policenauts, oraz Snatcherze

Moderator: GM

Boktai

Postprzez kul2 » So wrz 02, 06 10:40

Dwie czesci na GBA, z cholernie pomyslowym czujnikiem swiatla. To ze Kojima lubi takie rzeczy to wiadoma sprawa. Dzieki temu konsole na jakie tworzy dostaja wiecej ciekawego sprzetu, szkoda tylko, ze oprocz niego nikt tego nie wykorzystuje.
Graliscie? Jakie wrazenia?
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Teddy » Pn mar 05, 07 22:08

Chyba nikt nie grał :/
A szkoda, bo podobno gra i bez sensora byłaby rajcowna. Kojima lubi takie smaczki, już to widze jak dorwie się do WII.
Tak w ogóle to ma ktoś jeszcze GBA w domu?
Obrazek
Wiem jak pasować do siebie mają części..
Avatar użytkownika
Teddy
Half Empty
 
Posty: 119
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 12:04
Lokalizacja: Chełm Silesia

Postprzez piemaker » Pt kwi 18, 08 20:56

No cóż, mam GBA, grałem w Boktaia i są 3 części ale ta ostatnia została wypuszczona tylko w japonii.
piemaker
 

Postprzez Gillian » Wt sty 27, 09 21:25

Jako że gra dotarła do mnie już w zeszłym tygodniu, a konsolka niestety dzisiaj i to w dodatku była awizowana i odebrałem ją po 18, zagrałem w Boktai dopiero niedawno, wieczorem.

Cóż mogę powiedzieć po pół godziny grania? Ano tak na szybko, to powiem na pewno to, że gra nie da się oszukać lampką i konieczne jest światło słoneczne do grania : ). Doszedłem do momentu, kiedy muszę wykonać akcję w pełnym słońcu na zewnątrz i muszę poczekać do jutra...

A ogólnie? Jak na razie jestem zachwycony perspektywami i możliwościami, jakie daje ten tytuł. No rzeczywiście teraz wieczorem było ciężko grać, bateria słoneczna szybko się rozładowywała i trzeba było owocami ją ładować, które szybko się skończyły.
Podoba mi się to, że jest rozgraniczenie na dzień i noc. To ma sens - podajemy nasz realny czas (w carcie jest zaimplementowany normalny zegar), czujnik światła wie, czy jest słonecznie i generalnie gra sprawia wrażenie, że zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje wokół mnie. Kurczę - takie typowo Kojimowskie łamanie czwartej ściany : ).

Niestety nie potrafię nic więcej powiedzieć, aczkolwiek chciałem się pochwalić, że to rzeczywiście działa na razie jak zapowiadano. Tylko to światło słoneczne. Pewnie jakby poświecić czymś, co wysyła jakoś mniej więcej fale elektromagnetyczne o podobnym zakresie częstotliwości, to dało by się może jakoś oszukać grę. No ale miło, że nie jest to takie łatwe. Poza tym oprócz słońca, podobno na dalszym etapie gry możemy ładować baterie światłem księżyca! Ajj... Czyli przeczuwam moc. No i cieszy to, że gra reaguje na intensywne świtło słoneczne - kałuże wysychają itp : ).

Ale, jak wspomniałem, własne wrażenia z obcowania opiszę, kiedy obczaję większą część gry. Jak na razie te wszystkie patenty zapowiadają się przerewelacyjnie. Sam fakt, że trzeba grać w odpowiednich porach, odpowiednich miejscach czyni Boktai zdecydowanie "przenośną" grą. Mam tylko nadzieję, że nie stanie się taki zabieg uciążliwy.
Na szczęście gra nie wydaje się jakąś typową skradanką, typowe metalgearowe elementy jak przyklejanie się do ścian, pukanie, unikanie wzroku potworków są. Jednak to wszystko wygląda mi na jakiś mały element gameplayu, jeden z możliwych sposobów grania.

Kurczę, już się nie mogę doczekać rana : ).
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez uci » Śr sty 28, 09 00:06

ciekawe jak konsolka by reagowala na lampy z solarium??:D
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » Śr sty 28, 09 13:33

Cholera, to nie tyle potrzebuje światła dziennego, ale rzeczywiście słońca. Dziś jest paskudna pogoda, pochmurnie i też się nie da grać :/.

No chyba że czujnik zesputy :p. Ale był już zapisany czyjś save z ponad 2h gry, czyli jeśli ktoś doszedł tak daleko, musiał grać w słońcu.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Operator » Śr sty 28, 09 15:15

Co do tego wszystkiego, to ten czujnik wykrywa nawet ultrafioletowe światło, jest strasznie słabe, ale zawszę coś ;)
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb


Powrót do Inne gry Hideo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron