ZONE OF THE ENDERS

Czyli o Boktai, Z.O.E., Policenauts, oraz Snatcherze

Moderator: GM

Postprzez SALADYN » Pn kwi 27, 09 21:58

RyuEX napisał(a):Hej!
Chciałem się spytać czy są jakieś tryby Multiplayer/coop/dodatkowe oprócz fauły w ZOE/ZOE2 bo chce se zakupić gierę i nie wiem czy warta jest mojej kasy w 100% ;)
Pozdrawiam!


Multiplayer , co-op ?
Nie te czasy RyuEx , w pierwszej części dwóch graczy może stanąć naprzeciw sobie w jednym z kilku dostępnych mechów i naparzać się między sobą ale to wszystko , nie wiem jak wygląda sprawa w drugiej części.

Co do tego czy warto kupić to powiem że zdecydowanie tak , pierwszą część kupisz za około 25zł i mimo krótkiego czasu gry jak i pewnej nadmiernej ckliwości scenek to gra sie bardzo przyjemnie , największa wadą tej części jest jej schematyczność , nic tylko latasz i nawalasz kolejne fale przeciwników.

Natomiast część druga to już inna bajka i mimo że jeszcze nie grałem to stwierdzam że w tym szpilu poprawiono wiele błędów poprzednika , soundtrack jest jeszcze lepszy , scenki CG zastąpiono fachowymi wstawkami anime a to co się czasem dzieje na ekranie przechodzi ludzkie pojęcie.
Paradoksalnie ta część jest prawie nie do zdobycia w Polsce , jak już jakiś egzemplarz wyjdzie na allegro to zazwyczaj schodzi po bardzo wysokiej cenie a i cena kup teraz to po prostu kosmos.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Crusher » Wt kwi 28, 09 16:38

[ Dodano: Wto Kwi 28, 09 16:38 ]
SALADYN napisał(a):
RyuEX napisał(a):Hej!
Chciałem się spytać czy są jakieś tryby Multiplayer/coop/dodatkowe oprócz fauły w ZOE/ZOE2 bo chce se zakupić gierę i nie wiem czy warta jest mojej kasy w 100% ;)
Pozdrawiam!


Multiplayer , co-op ?
Nie te czasy RyuEx , w pierwszej części dwóch graczy może stanąć naprzeciw sobie w jednym z kilku dostępnych mechów i naparzać się między sobą ale to wszystko , nie wiem jak wygląda sprawa w drugiej części.

Co do tego czy warto kupić to powiem że zdecydowanie tak , pierwszą część kupisz za około 25zł i mimo krótkiego czasu gry jak i pewnej nadmiernej ckliwości scenek to gra sie bardzo przyjemnie , największa wadą tej części jest jej schematyczność , nic tylko latasz i nawalasz kolejne fale przeciwników.

Natomiast część druga to już inna bajka i mimo że jeszcze nie grałem to stwierdzam że w tym szpilu poprawiono wiele błędów poprzednika , soundtrack jest jeszcze lepszy , scenki CG zastąpiono fachowymi wstawkami anime a to co się czasem dzieje na ekranie przechodzi ludzkie pojęcie.
Paradoksalnie ta część jest prawie nie do zdobycia w Polsce , jak już jakiś egzemplarz wyjdzie na allegro to zazwyczaj schodzi po bardzo wysokiej cenie a i cena kup teraz to po prostu kosmos.


Aha. Dobra, dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście, trudno znaleźć dwójkę na allegro czy gdziekolwiek. A mi właśnie na dwójce głównie zależy, lecz cena ZoE1 niska a i znaleźć łatwo, więc najprawdopodobniej kupię jedynkę.
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez HeLL » Pt maja 01, 09 11:30

Ja niedawno kupiłem Zone of the Enders 2: The Second Runner na allegro za cenę 130zł w PAL stan był rzeczywiście idealny,tylko cena hmm noo ale dostępność jest minimalna tak jak w przypadku MGS:TTS z NGC (Też szukam) ,sama gra (cz.II) jest świetna scenki animowane ,sporo poprawiono co do (cz.I Z.O.E) jeśli ktoś szuka alternatywy to polecam Lost Planet od (capcom) wprost genialna gra ;)
HeLL
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N cze 22, 08 14:42

Postprzez Simon » Pn maja 25, 09 23:18

Jest i 2nd Runner: http://www.allegro.pl/item639842190_zon ... nikat.html. Mnie nie stać ale może ktoś z was się skusi:)
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez SALADYN » Wt maja 26, 09 11:48

No ja się będę kusił i łatwo nie odpuszczę.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Simon » Wt maja 26, 09 13:07

SALADYN napisał(a):No ja się będę kusił i łatwo nie odpuszczę.


Good luck!
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Postprzez SALADYN » N sie 09, 09 10:33

Dziś i wczoraj na allegro dostałem w mailu powiadomienie że jest aukcja z ZOE2 , cena i tak niska jak to zazwyczaj była na tym serwisie , jednak jako że ostatnio zacząłem korzystać z ebaya to sobie sprawdziłem po ile teraz można tam dorwać tą grę.
I jak się okazało jeden ze sprzedających ma na stanie kilka nowych egzemplarzy których cena nie przekracza 130zł z przesyłką , zamówiłem jedną kopię i jak się rzeczywiście okaże że to nówka to mogę komuś pomóc w zakupie jeśli chce , warunek jest tylko jeden że kasa musi do mnie trafić z góry jako że limit na karcie mam prawie wykorzystany , ale nie uprzedzajmy faktów.

Link do jednej z aukcji.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Coldman » Śr wrz 01, 10 14:03

"ZotE 2" ograne, tak do 1/3 i save z memorki skasowany. Jak dla mnie za masherski system walki, który dodatkowo utrudnia w niektórych misjach system lockowania. Ale oprawa naprawdę daje radę, oryginalny koncept robi swoje.

P.S. Pojawia się motyw powrotu jakieś bohaterki (chyba Viola czy jakoś tak) w formie dość podobnej do innego powrotu - w "MGS: Peace Walker". Kto ograł obie gry, ten wie o co chodzi. Ciekawe czy Kojimie ten pomysł tak się spodobał w "ZotE 2" właśnie.
"All those moments will lost in time like tears in the rain..."
Avatar użytkownika
Coldman
banan
 
Posty: 539
Dołączył(a): N kwi 11, 10 18:03

Postprzez Gillian » Śr wrz 01, 10 14:18

Ostatnio dobrze poniżej 100zł pojawiały się na aukcjach, ale mi entuzjazm zupełnie opadł i już raczej nigdy tego nie kupię...
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Śr wrz 01, 10 19:10

twilite kid napisał(a):Ostatnio dobrze poniżej 100zł pojawiały się na aukcjach, ale mi entuzjazm zupełnie opadł i już raczej nigdy tego nie kupię...


A moim zdaniem warto choć nie za te 100zł za używkę bo za niecałe 110 zł miałem nówkę z ebayu.

W tej grze jednak motyw AI pasował bez żadnego ale i raczej wątpie żeby Koji czerpał inspiracje do PW z tej gry.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez SaladinAI » Wt lut 15, 11 13:00

To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez kALWa888 » So mar 12, 11 04:58

A ja właśnie niedawno zakupiłem sobie Zone of the Enders i powiem że trochę zawiodłem się na grze. Gameplay i grafika jest spoko ale brakowało mi fabuły w tej grze. Jest jej po prostu za mało. Za mało treści itp. Po Kojimie spodziewałem się czegoś większego ale jeśli dobrze pamiętam to on chyba nie był reżyserem tak jak w przypadku MGS a jedynie producentem. Ale jajek za to odciąć sobie nie dam. Poprawcie mnie jak w błędzie jestem.

Anyways gra jest za krótka (przeszedłem ją w ciągu jednego dnia) i zbyt monotonna. Mam nadzieję że jak uda mi się w końcu dopaść tą unikalną druga częśc to będzie dużo lepsza.
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez SALADYN » So mar 12, 11 12:28

Ano jedynka jest jak pierwsza część Assasin's Creed , zawód roku i gra która rajcowna była tylko na trailerach , za to druga część to już inna bajka i ponowne porównanie do AS tym razem z numerem 2.
Animowe cutscenki , świetna cell shadingowa oprawa plus większa różnorodność zadań (rozwalane floty Bahram na długo pozostaje w pamięci no i walka z Anubisem , oczopląs totalny)

A druga cześć wcale nie jest już unikalna na ebayu dorwałem reedycje za jakieś 80zł nowa w folii.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez kALWa888 » So mar 12, 11 14:39

To fajnie, bardzo mnie ciekawi walka z Anubisem. W pierwszej częsci mogliśmy sobie jedynie uciekać przed nim.

Czyli jak tylko przyjdzie kasa to zabieram się za poszukiwania ZOE 2
Avatar użytkownika
kALWa888
Liquid Snake
 
Posty: 2700
Dołączył(a): Pn cze 01, 09 12:28

Postprzez SaladinAI » Pt cze 03, 11 20:20

W sumie jakoś mnie do tego nie ciągnie ale to i tak miły gest przed ZOE 3. Wiadomo, chodzi o ZOE HD Collection+Anubis SE. Jak się na to zapatrujecie?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Postprzez SALADYN » Pt cze 03, 11 23:31

Słabo, pierwsza część jest ogólnie dostępna za grosze a druga niedawno miała reedycje więc nie ma już cyrków z cenami powyżej 200zł, celowo pomijam fakt że pierwsza część to bardzo słaba gra, może dla trofeów bym sie skusił (choć przy pierwszej części to będzie raczej droga przez mękę) ale to zależy od premierowej ceny i jej poziomu po pewnym czasie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » So cze 04, 11 00:19

Mnie ciekawi przede wszystkim HD. Te gry są dość efektowne, dwójka zaś ma taki design, przez który graficznie nie ucierpi po przejściu w większą rozdzielczość. Za rozsądne pieniądze kiedyś kupię, bo nie miałem okazji zagrać w żadną grę z serii.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » So cze 04, 11 00:45

twilite kid napisał(a):Mnie ciekawi przede wszystkim HD. Te gry są dość efektowne, dwójka zaś ma taki design, przez który graficznie nie ucierpi po przejściu w większą rozdzielczość. Za rozsądne pieniądze kiedyś kupię, bo nie miałem okazji zagrać w żadną grę z serii.


Kolejny przykład do kogo są kierowane takie edycje, co do przejście jedynki w HD raczej nic konkretnego z tego nie wyjdzie przy tak postarzałej grafice.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Pabian01 » So cze 04, 11 09:39

Popieram TK. Również nie miałem styczności, także jak cena spadnie a ja ogram inne rzeczy to pewnie kupię.
Priority my butt
Avatar użytkownika
Pabian01
Jack the Ripper
 
Posty: 1654
Dołączył(a): Pn maja 07, 07 20:25
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Operator » So cze 04, 11 21:19

SALADYN napisał(a):druga niedawno miała reedycje

Cholera, kilka miesięcy temu to na Allegro było zawsze tego dużo, a teraz dwójki nie ma.
Ale na poważnie - była reedycja dwójki? Chodzi mi o to, czy można było ją normalnie w sklepie kupić jak np. Substance w listopadzie zeszłego roku (albo wcześniej? nie pamiętam, swoją wtedy kupiłem)
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez SALADYN » N cze 05, 11 00:15

Nie wiem jak w sklepach ale na ebay.uk kupiłem nówkę za około 90zł plus przesyłka.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » N cze 05, 11 00:37

Btw, dlaczego ja nie wiedziałem że coś takiego istnieje?
http://www.thehut.com/elysium.search?search=zone+enders
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » N cze 05, 11 00:40

Widocznie nie czytasz dokładnie tematów gdzieś o Dolores albo raczej 2167 IDOLO wspominałem i średnie to takie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: ZONE OF THE ENDERS

Postprzez Solidny » Pt maja 03, 13 16:22

Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: ZONE OF THE ENDERS

Postprzez SaladinAI » Pt maja 03, 13 16:44

Pierdol to. Robią coś co w założeniu może nawet nie skończyć jako gra a potem i tak się z tego wycofują. Szkoda słów.
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: ZONE OF THE ENDERS

Postprzez Solidny » Pt maja 03, 13 17:58

Zgaduję że może do tego wrócą jak naprawią HD Collection. Ta... Ale strach się bać co by to było skoro nawet portu nie są w stanie zrobić.
Avatar użytkownika
Solidny
Zanzibar
 
Posty: 2727
Dołączył(a): Pt lut 24, 06 16:10
Lokalizacja: Gduńsk
Gram: hipsterskie badziewia
Czytam: Komentarze na YT

Re: ZONE OF THE ENDERS

Postprzez Gillian » Pt maja 03, 13 20:22

WTF co to w ogole za wytłumaczenie?!

Kojima nie ma jajec. A jak ma niech wynosi sie z Konami i poszuka wydawcy, ktory nie zniewoli go jedna seria.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Re: ZONE OF THE ENDERS

Postprzez SALADYN » Pt maja 03, 13 23:52

Bardzo dziwne kasować jakiś projekt w powijakach tylko dlatego że jakiś inny team coś tam schrzanił przy okazji konwersji. Gdyby tak każdy developer robił to po pecetowym pierwszym Gears of War nie byłoby kolejnych trzech części że o całej serii Assassins Creed nie wspomnę.
Nie można powiedzieć wprost że kolekcja się nie sprzedała więc szefostwo uśmierciło kontynuacje ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: ZONE OF THE ENDERS

Postprzez SaladinAI » Wt wrz 19, 17 21:39

ZOE MARS - nie nowa odsłona tylko dwójka podkręcona do obecnych standardów graficznych i dźwiękowych, oprócz PS 4 także na PC.

https://www.konami.com/games/zoe_mars/en/

Ciekawe czemu zostawili jedynkę w tyle? Nie warto było odnawiać takiego wraka?
To swego rodzaju błędne kolo: roboty tworzące inne roboty
Avatar użytkownika
SaladinAI
Cipher watches all
 
Posty: 7022
Dołączył(a): N maja 14, 06 12:35

Re: ZONE OF THE ENDERS

Postprzez uci » Śr wrz 20, 17 18:37

w sumie jedynka była i średnia i krótka, więc jak ładować kasę w VR i 4K to lepiej w porządniejszą część.
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Poprzednia strona

Powrót do Inne gry Hideo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron