ZONE OF THE ENDERS

Czyli o Boktai, Z.O.E., Policenauts, oraz Snatcherze

Moderator: GM

ZONE OF THE ENDERS

Postprzez kul2 » Śr wrz 13, 06 18:37

Tutaj za modele i grafike odpowiadal Shinkawa. Producentem byl HK, no i sama gra prezentowala sie calkiem niezle. Co prawda zaslynela jako 'gra do ktorej dawali demo MGS2', ale czy jest lepsza reklama? ;)
Wasze opinie/komentarze, co sadzicie o zapowiadanej czesci/reedycji [sam w sumie nie wiem co to bedzie] ZOE na psp?
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Sage » Śr wrz 13, 06 19:10

w r?c? wpad?o mi tylko zoe na gba, które tam by?o strategi? turow?, ale naprawd? mi si? podoba?o. Z wad trzeba na pewno zaliczy? niewiarygodnie d?ugie cutscenki, ktore za pierwszym razem s? ciekawe, ale gdy grasz drugi raz, fakt, ?e nei mo?na ich przewin?? jest naprawd? wnerwiaj?cy. Sprite'y niektórych mechów te? by?y dziwnie z?o?one, ale grywalno?? by?a ?wietna, wymy?lanie strategii na ka?d? kolejn? plansz? by?o naprawd? zar?biste.
Ach, no i Nadia. Niby niczym si? tak nie wyró?nia?a, nawet nie by?a pierwszoplanow? postaci?, a jednak to jednak zapad?a mi w pami?c lepiej ni? wiele, wiele innych postaci ze ?wiata gier. Nie wiem czemu, ale pami?tam j? tak, jak wolf.
Gra naprawde na plus.
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Postprzez whymaster » So gru 16, 06 15:24

Jako, że obie części mam i gram w nie do tej pory, postaram się wypowiedzieć. Jedynka była dziwną grą. Jedni ją lubili, drudzy nienawidzili. Widziałem oceny wahające się od 2/10 do 9/10 w renomowanych gazetach. Sam grę oceniam na bardzo dobrą, za ciekawą historię, dobre podejście do tematu mechów, porządną muzykę i spróbowania nowych motywów.

Druga część to już hmm poezja. Połączenie grafiki 3D z elementami cel shadingu wyszło grze na dobre. Jeszcze większe tempo, jeszcze więcej wrogów, jeszcze ciekawsza historia. Ta gra zasługiwała na uznanie. Wystarczy obejrzeć trailer by się w niej zakochać. Wstawki przerywnikowe w stylu anime, dopełniały ogólny charakter rozgrywki. To można kupować w ciemno, poolecam. ;]
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez Boras » Śr sty 10, 07 18:00

Zgodze sie z whymasterem że jedynke albo sie kochalo albo nienawidzilo. Kul tez ma racje ze niektorzy widzieli tą gre tylko dlatego ze razem z nia dawano demo mgsa w smie takze tak myslalem ale gdy ja pszeszedlem kilka razy to zminilem zdanie ta gra naprawde potrafi pochlonąc. Dwójka teakze wymiata czyli calkiem spoko giera :)
... odkąd nie jesz mięsa, salami to dla Ciebie rarytas...
Boras
Dostanie bana!
 
Posty: 128
Dołączył(a): Pn lut 27, 06 22:58
Lokalizacja: wiedziales?

Postprzez arkham » Śr sty 10, 07 19:57

Zgadzam się ze smoky`m.kiedy grałem w ZOE2,moja mama wpadła do pokoju i spytała co to za bajke oglądam :D
You....you will be killed by youre own son
Avatar użytkownika
arkham
Fire Trooper
 
Posty: 41
Dołączył(a): N gru 17, 06 14:22
Lokalizacja: Żywiec

Postprzez whymaster » Śr sty 24, 07 16:22

ZOE2 jest uważana, za jedną z najbardziej dynamicznych gier na ps2, uwierzcie mi, że znam fanów xboxowych, którzy zadroszczą takiej animacji, jaką ta gra posiada.
Już odchodzisz w niepamięć, Już nieważne ludzkie łzy, Już niepotrzebne moje zdanie, Tylko nasze, cudze sny. - Whymaster
Avatar użytkownika
whymaster
Semper Fi
 
Posty: 143
Dołączył(a): So gru 16, 06 13:36
Lokalizacja: Heaven

Postprzez komar737 » Cz lut 22, 07 13:37

2nd Runner, to jedna z najbardziej niedocenianych i jedna z najlepszych gier w ktore gralem.

Animacja porywa, to prawda. Grafika i dynamika podobnie.
Ogolnie fabula rowniez nie jest zla, a najwazniejsze ze cala otoczka gry to mechy, czyli jeden z moich ulubionych tematow seriali animowanych z dziecinstwa :) (Jatamany, Optimusy itp).
Avatar użytkownika
komar737
banan
 
Posty: 57
Dołączył(a): Wt lut 20, 07 21:40
Lokalizacja: 49°57' N 18°35' E

Postprzez Hal » So cze 16, 07 00:01

Z racji tego, iż koniecznie chciałbym zapoznać się z całą twórczością Hideo Kojimy, zależałoby mi na zagraniu w obydwie części Zone of the Enders. Jednakże z tego co wiem, to, z racji, że gra nie cieszyła się zbytnią popularnością, teraz, w kilka lat po premierze, nie będzie już łatwo napotkać na nowe jej egzemplarze. Tutaj zwracam się więc z prośba. Jeśli ktoś z Was wiedziałby gdzie można dostać zupełnie nową grę z tej sagi, to byłbym wdzięczny za informację.
Muszę przyznać, że ucieszyły mnie Wasze skrajne opinie co do pierwszej części; dobrze jeśli gra nie podoba się wszystkim, bowiem tego typu "doskonałe" tytuły są zazwyczaj mdłe i nijakie. A przyznać należy, iż Kojima potrafi stworzyć dzieło charakterystyczne i wzbudzające burzliwe dyskusje (MGS2: SoL).
Prosiłbym też Was, jeśli to nie problem, o podanie mi listy osób odpowiedzialnych w obydwu odsłonach ZOE za poszczególne elementy produkcji (scenariusz, strona artystyczna gry, voice acting).
Z góry dziękuję.
Przeczytałem setki książek, po to tylko by zrozumieć, że wcale ich nie potrzebuję
Avatar użytkownika
Hal
Zanzibar
 
Posty: 1246
Dołączył(a): Pn wrz 18, 06 15:30
Lokalizacja: Brandy Hall
Gram: Gran Turismo 6

Postprzez kul2 » So cze 16, 07 06:27

http://allegro.pl/search.php?string=zone+of+enders tylko na nowki to raczej sie nie nastawiaj.

ZOE
Yoji Shinkawa - Mechanical Designer
Hideo Kojima - Producer
Nobuyoshi Nishimura - Original Character Designer
Shuyo Murata - Assistant Scenario Director/Render Demo Supervisor

ZOE2
Yoji Shinkawa - Mechanical Designer
Hideo Kojima - Producer
Nobuyoshi Nishimura - Character Design 2D Animation Director
Tsubasa Masao - Original Character Designer
Shuyo Murata - Game Design/Scenario/Director
Kazuma Kaneko - Guest Character/Mechanical Designer
'Tak kompleksowe podejście do budowania społecznej odpowiedzialności obywateli za swój osobisty i grupowy wpływ na konieczność obniżenia emisji gazów cieplarnianych w tym CO2, jest przesłanką wysokiej efektywności uzyskanych efektów.'
Avatar użytkownika
kul2
Niewidzialna Armia
 
Posty: 2927
Dołączył(a): Śr lip 13, 05 17:55

Postprzez Sage » Pt sie 17, 07 23:28

Dwójkę jeszcze da się gdzieś dostać, ale z jedynką jest ostry problem.
Na dziś mam zaliczone obie główne części plus dawno temu fist of mars. Na jedynce bardzo się zawiodłem (4 godziny oglądając filmiki, do tego bohater typu Shinjiego Ikariego z Evangeliona), za to dwójka była już naprawdę niezła. Ogólny styl strasznie przypominał mi mgs2 (nawet czcionka była ta sama). Poza tym, od strony technicznej, grafika jest co najmniej wspaniała. NA wstępie dwójki nie byłem w stanie z poczatku uwierzyć że ps2 jest w stanie wygenerować tyle modeli 3d. Sterowanie przy tym jest bardzo intuicyjne, proste i sprawiajace ogromną radochę.
Seria jest dobrze wykonana. Można narzekać na brak bardziej rozwiniętej fabuły, ale dla gry akcji jest ona naprawdę wystarczajaca, nawet więcej. No i Jehuty, aah... Shinkawa postarał się z designem, jak zwykle. Dobra Robota i tyle.
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Postprzez wojnar » So sie 25, 07 10:16

Ja mam jedynie demko ZOTE2 na ps2 i przechodziłem je już chyba z 50 razy^^
Dynamika walk i bossowie to majstersztyk ;] Jest to jedna z najlepszych gier na ps2 lecz niedoceniona przez wielu graczy... Piękna grafika jak na 2003 rok, wygodne sterowanie i mnóstwo akcji...
Kupiłbym pełną wersje ale ps2 mi już ledwo chodzi... Chyba zbytnio je przetyrałem mgs'ami :P
Avatar użytkownika
wojnar
Vulcan Raven
 
Posty: 188
Dołączył(a): Pt sie 24, 07 18:55
Lokalizacja: z Macicy

Postprzez GRAY » N sie 26, 07 15:51

nie pogadasz gry kojimy sa swietne tylko kwestia posiadania pso ... niektorzy tylko zadowola sie trailerkami :)
Avatar użytkownika
GRAY
Machinegun Kid
 
Posty: 15
Dołączył(a): Śr lip 25, 07 13:08
Lokalizacja: Jelonka

Postprzez Szpaner » Śr paź 17, 07 17:01

Ja mam obie części ZOE i moim zdaniem te gry są The Best
Avatar użytkownika
Szpaner
Coward Duck
 
Posty: 30
Dołączył(a): N paź 14, 07 15:12
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez SALADYN » Wt lip 22, 08 00:03

Właśnie jestem świeżo po ukończeniu pierwszej części i cóż mogę napisać , tylko tyle że zgadzam się z wszystkim co do tej pory usłyszałem o tym szpilu.
Akcja jest wartka i szybka , sterowanie daje mnóstwo radochy mimo iż jest proste do bólu , historia ciekawa , design maszyn nie mógł zawieść skoro wziął sie za to Shinkawa.
A wady , przede wszystkim główny bohater (nie umiem tego zcierpieć że zawsze jakiś nastolatek jeszcze bez owłosienia na klacie musi ratować świat , powtórka z świetnego EVANGELIONA jak w pysk strzelił) , bronie dodatkowe JEHUTY są mało przydatne , cutscenki lepiej wyglądają w tego typu produkcji w konwencji anime jak to miało miejsce w przypadku ZOE2 , no i monotonna rozrywka co w przypadku Kojimy jest dosyć dziwne nic tylko latasz między kolejnymi miejscówkami i siekasz kolejne mechy.
Podsumowując gdybym kupił tą gre te pięć lat temu (cena wynosiła wtedy ponad dwie stówy teraz za komplet bez dema MGS2 dałem 25zł) to bym się zawiódł teraz nie żałuje że zapoznałem się z tym tytułem i już zaczynam polowanie na "2nd Runner".
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Sage » Wt lip 22, 08 17:49

ciezko bedzie ci znalezc 2nd runner, juz rok czy dwa lata temu nie byl dostepny w sprzedazy w polsce. jedyne wyjscie to allegro badz ebay.

2nd runner jest daleko lepsze od jedynki, zreszta dosc juz o tym napisano.
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Postprzez SALADYN » Wt lip 22, 08 20:32

Taki mam plan na nówke nie mam co liczyć , a odnośnie poprzedniego postu dopiero przy drugim podejściu zauważyłem że tłumaczenie z japońskiego nie wyszlo grze na dobre.
Zdarzało sie że w zdaniu powtarzały się te same słowa no i aktorzy się nie postarali , ich wypowiadane kwestie brzmiały tak samo jak w pierwszym Resident Evil , no i strasznie krótka jest ta gra , w dodatku urywa się w najciekawszym momencie wejścia Anubisa.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Wt lip 22, 08 22:31

ZOE2 pojawia się na allegro, ale jak tylko się pojawia, to schodzi dość drogo.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Wt lip 22, 08 22:36

Jestem gotów zabulić te osiem dych ale cyrki pokroju 200zł za pierwszą i drugą część w zestawie omijam z daleka , chociaż to akurat była aukcja.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gillian » Śr lip 23, 08 19:48

Akurat za 8 dych to ja nie widziałem jeszcze. Dobrze ponad 100 szły.

http://allegro.pl/search.php?string=zon ... egory=5948
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez SALADYN » Śr lip 23, 08 23:17

Ludzie mają skłonność do przesady , może to i jest gra Kojimy znacznie lepsza od części pierwszej jednak dla mnie więcej jak te osiem dych nie jest warta.
Poczekam trochę i znajdzie się odpowiednia aukcja.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Sage » Cz lip 24, 08 10:18

http://shop.ebay.com/items/_W0QQ_nkwZzo ... R40QQ_mdoZ


34 wyniki.

probuj ebay, beda tansze i bedzie ich wiecej, ale przesylka drozsza.
TONIGHT WE DINE IN HELL!
Obrazek
Avatar użytkownika
Sage
Zanzibar
 
Posty: 333
Dołączył(a): Pn lip 18, 05 18:57
Lokalizacja: Neo Elysia

Postprzez Sylvan Wielki » Pn wrz 15, 08 17:51

Bardzo dobre tytuły - mowa o Z.O.E i sequelu, który notabene jest jeszcze lepszy od pierwowzoru. Co ciekawe. Obok Vieftiful Joe , to najtrudniejsze bodaj pozycje na poprzedniej generacji. Już bazowy stopień trudności może ( i sprawia ) kłopoty.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylvan Wielki
Mniejsza połówka "Myth busted"
 
Posty: 16777215
Dołączył(a): Śr wrz 10, 08 22:13

Postprzez kamilinho » Cz lis 27, 08 19:52

Przeszedłem ze 4 miesiące temu Z.O.E 2nd runner i musze powiedzieć że gierka nawet jak na dzisiejsze standardy daje rade :D numer jeden ps2 gier z mechami :D polecam nie tylko dlatego że maczał tu palce Kojima bo jest to naprawde świetna gra :p (efekty świetlne to wyciśnięcie z ps2 tego co ma najlepsze).
psn: kamilinoPL
Avatar użytkownika
kamilinho
Machinegun Kid
 
Posty: 11
Dołączył(a): Pn lis 17, 08 01:01
Lokalizacja: UK/PL

Postprzez uci » Pn lut 09, 09 10:22

tak poczytałem na internecie że chodzą plotki o ZOE3 na PS3
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gillian » Pn lut 09, 09 11:15

To może jakieś linki?
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez uci » Pn lut 09, 09 12:18

Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez MrPayne » Pn lut 09, 09 16:21

2006...

Raczej KP nie ukrywałoby tytułu przez dwa lata, ale wierzę, że sequel powstanie. Skoro Kojima ma w końcu zamiar zająć się szerszym wachlarzem tytułów, to czemu nie da pozwolenia na odświeżenie starego tytułu? Jestem pewien, że byłoby to rentowne.
"I am the bone of my sword. Steel is my body, and fire is my blood. I have created over a thousand blades. Unknown to death.
Nor known to life. Have withstood pain to create many weapons. Yet, those hands will never hold anything. So as I pray... Unlimited Blade Works."

http://ja.gram.pl/MrPayne
Avatar użytkownika
MrPayne
Zanzibar
 
Posty: 278
Dołączył(a): Pn cze 09, 08 07:31
Lokalizacja: kościół na wzgórzu

Postprzez uci » Pn lut 09, 09 17:56

wiem że info stare, ale temat można by trochę odkurzyć, pospekulować;)

szczególnie ze ZOE to dobra gra
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Crusher » Pn lut 09, 09 19:34

Hej!
Chciałem się spytać czy są jakieś tryby Multiplayer/coop/dodatkowe oprócz fauły w ZOE/ZOE2 bo chce se zakupić gierę i nie wiem czy warta jest mojej kasy w 100% ;)
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Crusher
Vamp
 
Posty: 359
Dołączył(a): Pt maja 16, 08 14:24
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez HeLL » Pn kwi 27, 09 21:34

W Zone of the Enders 2: The Second Runner jest "VS MODE"
HeLL
Inkarnacja VR
 
Posty: 5
Dołączył(a): N cze 22, 08 14:42

Następna strona

Powrót do Inne gry Hideo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron