Rusznikarnia

Czyli powrót blogów na forum.

Moderatorzy: Wilczyca, Zanzibar

Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Wt cze 21, 11 15:01

Heh...Dość długo zastanawiałem się czym rozpocząć pierwszego posta. Miały być to słowa, które napędziły by cały ten dział. Jednakże, nic odpowiedniego nie znalazłem, więc polecę bez motta. Mój osobisty dział będzie traktował głównie o broni, replikach ASG i czasem o jakiś amoich przemyśleniach nie dotyczących wcześniej wymienionych dziedzin...
Więc, od Czego by tu zacząć? Jestem Ookami – pełnię na stronie funkcję eksperta ds.uzbrojenia od paru ładnych lat (Kul ile to już? – bo straciłem rachubę=) ) Mam 20 lat, 190 cm wzrostu i podobno robię dobre sałatki. Poza tym pracuje na poligonie, mam dobrze opanowaną „czarną taktykę” (prócz technik linowych) zajmuję się naprawą replik i produkcją custom’ów. Lubię kulturę Japonii, książki M. Bruczkowskiego, Anime oraz Mangę. Napisałbym jeszcze o preferowanym przeze mnie napoju, ale nie chciałbym naruszać ustawy o zachowaniu w trzeźwości =P

Chciałem by ten temat był swego rodzaju zapisem z prac nad wykonywanymi przeze mnie custom’ami. Ten wpis nie będzie jednak jeszcze o M41-A Pulse Rifle z Obcego, nad którym pracuje, lecz o AKMSie w tragicznym stanie technicznym, którego aktualnie przywracam do stanu używalności. Była to RK-10 od Firmy DBOYS http://www.softairmegastore.de/WebRoot/ ... 0020_1.jpg

Właściciel nie dbał o nią: okładziny drewniane były pokryte gruba warstwą farby na której roiło się, od odcisków palców (efektów sprawdzania, czy farba wyschła). Ułamana była wajcha ściągania okładzin, muszka, podstawa szczerbinki oraz kolba Wewnątrz nie było lepiej – zmielony tłok, nieszczelna komora, złamana płytka selektora zapchana (czy też poklejona) wewnątrz lufa. Jednakże ze względu na to, jak bardzo lubię repliki AK firmy DBOYS przygarnąłem ten egzemplarz za 180 zł, by na jego bazie skonstruować coś oryginalnego. Pomysł na przeróbkę wpadł mi po obejrzeniu serialu Sons of Anarchy. W jednym z odcinków pojawiają się atrapy AK47 wyposażone w nietypowy tłumik płomienia http://www.imfdb.org/w/images/e/e5/Ng_m ... llwood.jpg W tym kierunku będę zmierzał, postępy z z prac będą umieszczane w kolejnych postach.

Stay tuned!
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez SALADYN » Wt cze 21, 11 22:31

No świetnie, dobry pomysł na temat i już po pierwszym poście widać że pisał go profesjonalista, czekam na jakieś konkretne fotki.

Co do tego AK to kiedyś w zamierzchłych czasach miałem podobny pomysł do twojego żeby stworzyć kilka replik ASG i po głowie chodziła mi pewna przeróbka AK którą można było zauważyć w jednym z odcinków programu dokumentalnego z cyklu Historia Oręża, karabin został przerobiony na modłę pistoletu maszynowego gdzie całkowicie usunięto kolbę dodano przedni chwyt a lufa kończyła się tuż za rurką odprowadzającą gaz do tłoka zamka.
Można by jeszcze dodać magazynek bębenkowy i nazwać taka przeróbkę rosyjską wersja Patriota, co ty na to.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Ookami » Wt cze 21, 11 23:55

Dziękuję serdecznie za miłe słowa :)

Z tego co wyczytałem chodziło by Ci o coś takiego:
Obrazek





Byłoby idealnie z tym,że kaliber 7.62 x 39 mm dość porządnie kopie, więc byśmy tracili na celności.
Mi przez myśl przechodziła modernizacja najkrótszej wersji, czyli AKS74U:

Obrazek

Kolba (nawet złożona) zapewnia wystarczającą powierzchnie, by prowadzić stosunkowo celny ogień na krótkich dystansach amunicją 5,45 x 39 mm

Front z okładzinami można by ewentualnie zmienić na ten z AK 105 i dodając takie drewno z chwytem http://www.taiwangun.com/sklep/1/0_6fd7 ... 4deec7.jpg
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez SALADYN » Śr cze 22, 11 16:02

Chodziło mi o przeróbkę AK-47 lub raczej AK-74 który ma mniejszy kaliber choć i tak by pewnie nieźle kopało, Patriot zresztą też strzelał amunicją 5,56.

W programie wyglądało to mniej więcej tak, nie pamiętam czy to miało jakiś tłumik płomienia.

Obrazek
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Ookami » So cze 25, 11 13:14

Znalazłem takie coś w moich zasobach:

Obrazek

Ta wersja byłaby najbliższa ideałowi. lufa jest skrócona, muszka znajduję się tuż przy zakończeniu kolanka gazowego. Dodatkowy smaczek w postaci szyn montażowych typu X-47 (Które ostatnio ktoś mi bezczelnie podkupił :/ ). Wersja ta jest używana przez SF i PMC na bliskim wschodzie.

Natomiast co się tyczy mojego projektu: bebechy są już sprawne, części wewnętrzne wymienione, podstawa szczerbinki również. Części z ostrego, Polskiego AKMSa już do mnie jadą. By otrzymać lepsze skupienie strzału standardową 470mm lufę o średnicy 6,08 mm zastąpiłem nową 510mm o średnicy 6,02 mm!. Wystaje co prawda, ale nowy tłumik płomienia zasłoni ja w zupełności. Zdjęcia wkrótce!
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez SALADYN » So cze 25, 11 17:49

Zaczynam się zastanawiać czy to przypadkiem nie był właśnie obrzyn ADM 65 (karabin na tym zdjęciu które wkleiłeś to właśnie zmodyfikowany ADM 65), ten przedni chwyt zdaje się był fabryczny a nie na żadnej szynie.

No i czekam na zdjęcia.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Ookami » Wt lip 05, 11 21:02

Ten wpis będzie trochę inny... Na samym początku chciałbym wyrazić głęboką nienawiść jaką żywię do dotykowych smartphon'ów, dzięki którym potraciłem całą dokumentacje z przeróbki AKMSa :/ Historia o tym jest długa i dość drażniąca, więc nie będę o niej tu wspominał.


Skupię się za to, na czymś przyjemniejszym. Od pierwszego lipca mam prace :) Dobrze płatną i wymagającą - radość płynącą z niej psuje tylko kapryśna ostatnio Krakowska pogoda, ale wytrzymać te 10 godzin dziennie jestem w stanie.


30 czerwca przyniósł niezbyt miłe wieści - wyniki matur. W mojej szkole wieściły one istną rzeź (7 osób na 18 [w tym ja] zdało maturę w pełni), pozostałych czeka egzamin poprawkowy w sierpniu - z matmy :/ . Osobiście jestem zadowolony (matematyka zaskoczyła mnie na plus, angielski tak samo, jedynie rozszerzony Polski uświadomił mnie w przekonaniu, że Naród nasz nie jest jeszcze przygotowany na moją twórczość oraz, że byłem sprawdzany przez maszynę, nie człowieka). By uczcić moje wyniki , zamierzam sobie sprezentować coś naprawdę rzadkiego i niezwykłego, ale o tym przy następnym wpisie.... ;)
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez Osvelot » Śr lip 06, 11 11:02

Ookami napisał(a):Ten wpis będzie trochę inny...

Myślę sobie "O, MOŻE OOKAMI POCZYNIŁ HARDBALLERY Z HITMANA".

Ale nie ;_;

Ookami napisał(a):Na samym początku chciałbym wyrazić głęboką nienawiść jaką żywię do dotykowych smartphon'ów, dzięki którym potraciłem całą dokumentacje z przeróbki AKMSa :/ Historia o tym jest długa i dość drażniąca, więc nie będę o niej tu wspominał.

Mnie gówniane gadżetony drażnią nawet bez akcji typu zgubiona instrukcja do czegoś przydatnego.

Ookami napisał(a):Skupię się za to, na czymś przyjemniejszym. Od pierwszego lipca mam prace :) Dobrze płatną i wymagającą - radość płynącą z niej psuje tylko kapryśna ostatnio Krakowska pogoda, ale wytrzymać te 10 godzin dziennie jestem w stanie.

Pomyślałem sobie "ŁO, TO PEWNIE TERAZ GIT, NAWET SIĘ NIE MUSI CYKAĆ Z KASĄ NA MATERIAŁY NA HARDBALLERY Z HITMANA"

Ale nie wiadomo ;x

Ookami napisał(a):30 czerwca przyniósł niezbyt miłe wieści - wyniki matur. W mojej szkole wieściły one istną rzeź (7 osób na 18 [w tym ja] zdało maturę w pełni), pozostałych czeka egzamin poprawkowy w sierpniu - z matmy :/ . Osobiście jestem zadowolony (matematyka zaskoczyła mnie na plus, angielski tak samo, jedynie rozszerzony Polski uświadomił mnie w przekonaniu, że Naród nasz nie jest jeszcze przygotowany na moją twórczość oraz, że byłem sprawdzany przez maszynę, nie człowieka).

Och maturQa. Mamy już gdzieś wątek o maturze, tegorocznej czy którejkolwiek? Mam wielce ogrom słów do powiedzenia na temat jęków maturalnych w kierunku matematyki. Bo, powiem ci, jest tragedia - ale nie w wynikach, ale w łbach młodych polaczków. Masz to szczęście być ukształtowany odpowiednio, pewnie też jak zobaczyłeś matmę na maturze to się zastanawiałeś, czemu tak fajnie zadania idą (osobiście dopadłem wyborczą w maju i samo 30 pkt zrobiłem w kwadrans na kiblu). A polski zawsze był akcją spod szyldu "roboty - robotom" (znane w innych kręgach jako "хуй - хуй". Punktacja, klucz, no eXtra - możliwie najmniej ścisły ze wszystkich przedmiotów, sprawdzany jakby był czymś 100x bardziej logicznym od matematyki, dość jednoznacznej w rozwiązywaniu problemów. Sam miałem jakiś taki niepocieszający wynik z polskiego, ale przejmuje mnie to zbytnio, nie tak mnie programowali w fabryce cyborgów.

Ookami napisał(a):By uczcić moje wyniki , zamierzam sobie sprezentować coś naprawdę rzadkiego i niezwykłego, ale o tym przy następnym wpisie.... ;)

HITMAN 2 HARDBALLERY POZDRO POLECAM
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez Gac666 » Pn lip 11, 11 07:31

Ha! Ja sprzedałem swojego HTC wildfire S i wziąłem sobie nokię E5 bo tak mnie smartfony wkurzają, więc high five!


Gratuluję pracy, a gdzie to, co to? ;)

Oby to były Hardballery z Hitmana... *trzyma kciuki*

Sam zamierzam kupić sobie XM8 :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Gillian » Pn lip 11, 11 09:12

Ze smartfonow trzeba umiec korzystac:D trzymac wszystko w chmurze to nic sie nie potraci.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Ookami » Pn lip 11, 11 15:02

Ocwelot napisał(a):Myślę sobie "O, MOŻE OOKAMI POCZYNIŁ HARDBALLERY Z HITMANA".

"ŁO, TO PEWNIE TERAZ GIT, NAWET SIĘ NIE MUSI CYKAĆ Z KASĄ NA MATERIAŁY NA HARDBALLERY Z HITMANA"

HITMAN 2 HARDBALLERY POZDRO POLECAM


Heh...Za Hardballery się nie zabieram na razie, bo są dostępne na rynku...Ale kto wie, czy w przyszłości... :P

Ocwelot napisał(a):Masz to szczęście być ukształtowany odpowiednio, pewnie też jak zobaczyłeś matmę na maturze to się zastanawiałeś, czemu tak fajnie zadania idą (osobiście dopadłem wyborczą w maju i samo 30 pkt zrobiłem w kwadrans na kiblu).


Przyznam, że za matematyką nie przepadam, Ba!!! nie lubię jej nawet, ale zadania były do zrobienia, więc nie rozumiem tłumaczeń "Jestem umysłem humanistycznym" u kogoś, kto ledwo zdał polski. To nie kwestia "umysłu" tylko poważnego podejścia do całej sprawy...

twilite kid napisał(a):Ze smartfonow trzeba umiec korzystac:D trzymac wszystko w chmurze to nic sie nie potraci.


Przerosły mnie jak widać :P

Gac666 napisał(a):Ha! Ja sprzedałem swojego HTC wildfire S i wziąłem sobie nokię E5 bo tak mnie smartfony wkurzają, więc high five!

Heh... Teraz mam nokie E72, ale jest lepiej niż poprzednio (Nokia C7)

Gac666 napisał(a):Gratuluję pracy, a gdzie to, co to? ;)


Wawel - Smocza jama - Sprawdzanie biletów ...I nie ma tu czego gratulować ;P

Gac666 napisał(a):Oby to były Hardballery z Hitmana... *trzyma kciuki*


Nie, to nie Hardballery, ale klamka, która do mnie jedzie, najlepiej wygląda w parze z drugą taką samą :P Niestety jedzie do mnie tylko jedna ;/

Gac666 napisał(a):Sam zamierzam kupić sobie XM8 :)


SRC? Miałem w rękach - nie polecam,a nawet odradzam.Lipne plastiki, GB tragiczne, luneta to atrapa. Kolega miał go niecałe pół miesiąca, a teraz sprzedaje na Allegro
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez uci » Pn lip 11, 11 16:45

cóż z Hardballerem na pewno łatwiej by ci się kontrolowało bilety:P

A najlepsza klamka to good samarytanin od Hellboya
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez SALADYN » Pn lip 11, 11 19:17

uci napisał(a):A najlepsza klamka to good samarytanin od Hellboya


Chodzi o ten rewolwer czy sześciolufowe coś ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez uci » Pn lip 11, 11 19:32

rewoler, sześciolufowe działo jak dobrze pamiętam nazywało sie big Baby i było tylko w filmie
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Postprzez Gac666 » Wt lip 12, 11 19:21

Kumpel ma G36R SRC i mi się bardzo podoba, gearbox dobry, wyniki niezłe, na niedzielne strzelanki jak znalazł. XM8 jest tylko w innym body.

Mógłbym dać 1200 za replikę ale nie chcę, nie jest mi to potrzebne. Miałem zaś już kilka replik w ręce i SRC są jak dla mnie w zupełności wystarczające :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Ookami » Wt lip 12, 11 23:19

Gac666 napisał(a):Kumpel ma G36R SRC i mi się bardzo podoba, gearbox dobry, wyniki niezłe, na niedzielne strzelanki jak znalazł. XM8 jest tylko w innym body.

Mógłbym dać 1200 za replikę ale nie chcę, nie jest mi to potrzebne. Miałem zaś już kilka replik w ręce i SRC są jak dla mnie w zupełności wystarczające :)


Rozumiem - Najwidoczniej my musieliśmy trafić na jakiś feralny egzemplarz, więc tym wystawionym na Allegro się nie interesuj :P Sam nie rozumiem ludzi, którzy wydają an repliki nawet po 5 tysięcy (PTW, albo customy na ostrych częściach) skoro do zabawy wystarcza tak naprawdę replika + dobra ochrona oczu; Ale z kolei to ludzie patrzą na mnie jak na jakiegoś dziwaka , bawiącego siepistolecikami na kulki...
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez Gac666 » Śr lip 13, 11 07:11

U mnie w pracy zaś jest wielka fascynacja jak słyszą, że się bawię tym sportem, pomimo że się nie bawię ;) byłem na jednej strzelance tylko hehehe.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Ookami » Pn lip 18, 11 17:25

Jeeeaaa... dziś przyszła do mnie długo oczekiwana paczka,a w niej dość rzadka (jeśli nie bardzo rzadka) klamka (przynajmniej w Polsce) :)

NIE, NIE JEST TO HARDBALLER!!! xD




Jako wierny fan Black Lagoon'a, nie mogłem przejść obojętnie obok tej klamki (niestety tylko jedna, ale jak tylko dorwę gdzieś drugą, to będzie komplet)

https://picasaweb.google.com/Okami1991/ ... rJiw16v1Ew

Wrażenia? Ciężkie kopyto :) w porównaniu z moją M92F Elite z metalowym zamkiem, fajnie zrobione oznaczenia (grawerka na zamku). teraz muszę tylko zaopatrzyć się w jakąś stylową gablotkę na to cudo xD
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez Gac666 » Pn lip 18, 11 19:36

Nice, to gaziak? Jak dla mnie trochę zbyt świecący, ale jeśli chodzi o replikę to ładnie odwzorowana :).

Ja mam na oku M1911 TM'a, tylko muszę magazynki dorwać, świetna replika.

Na urodziny zaś dostałem to:

Obrazek

XM8 firmy SRC

Calkiem celny, 400fpsów, szybkostrzelność rosjanina wlekącego się 180km/h za kosiarką na autostradzie. Za ten prezent mam ochotę wykastrować moich przyjaciół, ale co poradzic ==', strasznie chcą bym z nimi łaził na strzelanki.

I w sumie nie mogę się doczekać aż na strzelankę wyskoczę... tylko musze dorwać bojówki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez SALADYN » Pn lip 18, 11 22:13

Świetna ta beretta, choć Gac ma racje trochę za bardzo się świeci ale to rzecz gustu.

A powiedz mi widziałeś może jakąś jakąś sensowną wersję asg beretty M93R ?
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Ookami » Pn lip 18, 11 22:40

Wina światła, nawet nie świeci się tak bardzo...Co ja gadam, świeci się to jak psu.... :P

Co do 93R'ek z elektrycznych (bez odrzutu zamka) to tylko Tokyo Marui, z gazowych zaś z Blow-back'iem to dobre są
KWA http://www.youtube.com/watch?v=-1vJ2CcAsBA
i
KSC http://www.youtube.com/watch?v=E660M-xv ... re=related
bebechy ma bardzo podobne, ale wykonanie zewnętrzne jest lepsze (wiadomo - ta firma uderza w wymagający, Japoński rynek)
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez Gac666 » Wt lip 19, 11 06:59

O elektrykach zapomnij, tylko gaziaki się liczą w pistoletach, a najlepiej to z blowbackiem :).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Ookami » Śr sie 03, 11 20:31

Obrazek


Bo coś dawno wpisu nie było :) Powyżej stary rysunek z czasów, kiedy jeszcze rysowałem (3-4 lata temu) sam już nie pamiętam dlaczego już nie rysuje..Postaram się wklejać do postów moje stare prace, jeśli rzecz jasna spodobają się wam.
Trochę się ostatnio pozmieniało - dla tych, co nie wiedzą - znów jestem singlem.
W temacie giwer na razie cicho, bo skończyły się środki na tuning...Ale na dniach ma nawiedzić mnie Matka Boska Pieniężna, więc do tematu wrócę niebawem :)
Obecnie pracuje też nad stworzeniem własnej drużyny ASG, ale brakuje pomysłów - macie sugestie? Piszcie!
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez Gac666 » Śr sie 03, 11 21:35

My stworzyliśmy własną grupę z prywatnej armii, typowych psów wojny tudzież najemników :).
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Ookami » Śr sie 03, 11 21:51

Takie "Psy wojny" tworzą się przy każdym skirmishu, chodziło mi o jakąś główną myśl przewodnią - coś innego niż PMC, Polskie jednostki, czy innych krajów, ale dającego zarazem dużą swobodę w wyposażeniu...
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez Operator » Śr sie 03, 11 22:04

Rzezimieszków z karczmy jak w jakimś RPG!
...
Chwila, to nie te klimaty >_<


Najemnicy są teraz na fali, więc warto by było spłodzić coś ambitniejszego.
Avatar użytkownika
Operator
Laughing Octopus
 
Posty: 916
Dołączył(a): Śr sie 20, 08 15:08
Lokalizacja: Vault 13
Gram: USOSweb

Postprzez SALADYN » Cz sie 04, 11 17:00

Uderzaj w MGSowe klimaty chłopie.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » Cz sie 04, 11 18:45

Tak ale PMC może mieć swój klimat, my właśnie próbujemy taki klimat stworzyć.

Na razie ustaliliśmy, że nasza grupa będzie się zwała Cerberus, ale nikt jeszcze nie wziął się za historię (zamierzam za niedługo). Nie jesteśmy zgrają najemników, którzy dali się nająć bo dobrze płacą. Jesteśmy zgrają zgranych najemników co dają się wynająć za pieniądze lub w celu zdobycia przychylności państw walczących o swoje. Mogę śmiało powiedzieć, że będziemy czymś w rodzaju oddziału kierującym się wizją BB albo może philantropy :).

PMC to tak naprawde jedyne sensowne rozwiązanie jeśli chcesz mieć swobodę w uzbrojeniu.

Ja biegam z XM8, kumpel z MG36, jedyny nasz motyw przewodni to trzymać się jak najbardziej czarnego, aczkolwiek to pewnie ulegnie zmianie zależnie od potrzeb i funduszy ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Święta Polskie -1 Listopada - Dzień Wszystkich Świętych

Postprzez Ookami » Cz lis 03, 11 00:25

Hmm dawno tu nie zaglądałem - ze względu na natłok różnych wydarzeń, więc myślę, że należą się wam pewne wyjaśnienia. Projekt Pulse Rifle został wstrzymany, a Custom AKMS ze względów rodzinno/finansowych został sprzedany. Z racji tej, że nie sprzedawałem go z przeprowadzonymi przeze mnie modyfikacjami nie umieściłem tu jego zdjęcia - niech to będzie jeden z tych projektów, które kończą swój żywot w szufladzie...

Dziś natomiast chciałem poruszyć sprawę oprawy pewnego z ważniejszych katolickich świąt...Wiem, że nie powinienem wyłazić tu z rzeczami związanymi z religią, ale mam ku temu swój powód...

Tak jak Wielkanoc, Boże Narodzenie, Środa popielcowa czy też inne ważne święto roku liturgicznego 1 listopada zawsze w mojej rodzinie był szczególnie "celebrowany". Wiązało się to zawsze z rodzinną wyprawą, pewną refleksją na tematy przemijania, ogólnie podchodzimy do tego bardzo serio. Jedyną rzeczą osładzająca nieco ten dzień był Miodek Turecki (taki rodzaj słodyczy, tradycyjnie sprzedawany w Krakowie u bram cmentarnych we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny.Niewiele wiadomo na temat jego produkcji, ale wygląda to na skarmelizowane bryłki z jakimiś orzechami - do rozłupania tego od większej całości polecam młotek ). Lecz ostatnio, do przycmentarnych stoisk z wieńcami, zniczami i wyżej wymienionym miodkiem zaczęły dochodzić nowe, dosyć "luźno" związane z tradycją. Obecnie można było zakupić: prażone orzechy, gofry z dżemem (wtf?), popcorn (nosz kurw**), cole (o ja pier****),czy też różowe balony Hello Kitty z helem (no comment).. Rozumiem, że nie trzeba z okazji takiego święta umartwiać się, czy biczować wzorem średniowiecznych zakonników, ale uważam, że obecny stan to już lekka przesada...
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Postprzez Gillian » Cz lis 03, 11 00:28

Ookami napisał(a):Miodek Turecki (taki rodzaj słodyczy, tradycyjnie sprzedawany w Krakowie u bram cmentarnych we Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny.Niewiele wiadomo na temat jego produkcji, ale wygląda to na skarmelizowane bryłki z jakimiś orzechami - do rozłupania tego od większej całości polecam młotek )
Ty patrz... Parę lat byłem się właśnie w okolicy 1 listopada przejść po cmentarzu i takie coś kupiłem, nie wiedząc co to (z Krakowa nie jestem, dla mnie to nowość). Teraz już wiem, dzięki ; ). A całkiem dobre to było.
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Następna strona

Powrót do Przemyślenia Redaktorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron