Rusznikarnia

Czyli powrót blogów na forum.

Moderatorzy: Wilczyca, Zanzibar

Postprzez Snake_VR5 » Pn lis 14, 11 13:22

Spodziewałem że zaraz ktoś powie że Francja jest gospodarczo silniejszym krajem od Polski i na więcej w stosunkach np z USA może sobie pozwolić. Padło że Polska z prawej strony chciała by machać szabelką i kozaczyć na arenie międzynarodowej, a co oferuje w takim razie Polska z lewej strony ? Przecież to na dobrą sprawę to rząd lewicowy wprowadził najpierw do Iraku, a potem do Afganistanu wojsko polskie. Przy okazji naobiecywał że nasze firmy dostaną lukratywne kontrakty przy po wojennej odbudowie obu tych państw, na obietnicach się oczywiście skończyło. Upadł też mit jakoby Polska była wielkim przyjacielem i sojusznikiem USA. A co do wspomnianej Norwegii, przypominam że ma również gaz. A kto inni aniżeli lewicowi politycy po części przyczynili się do tego że Polska nie podpisała z Norwegią umowy o dostawie gazu i tym samym do dziś jest uzależniona od dostaw tego surowca z Rosji. Teraz tak na dobrą sprawę trwają po prostu zabawy z gazem łupkowym i już jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

twilite kid napisał(a):Inna sprawa, że sami oddajemy/sprzedajemy Zachodowi to co nam zostało

To jest tak ładnie nazywane prywatyzacją
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez Osvelot » Pn lis 14, 11 15:41

Raiden napisał(a):
Ocwelot napisał(a):To nie tak, że słabsze państwo może mocniejszemu dyktować warunki.

Czyli rozumiem że mocniejsze państwo może dyktować warunku słabszemu i to słabsze musi tańczyć tak jak ono zagra. A to już nie lepiej po prostu zachowywać z nim dobre stosunki ale nie angażować się zbytnio w jego w tym przypadku militarne pomysły ? Przykład Francji wydaje się odpowiedni.

Nie rozumiesz, "słabsze państwo nie powinno dyktować warunków mocniejszemu państwu" nie implikuje "mocniejsze państwo może dyktować warunków słabszemu państwu". A przykład Francji z reguły bywa nieodpowiedni.

Raiden napisał(a):
Ocwelot napisał(a):Słyszałeś o dyplomacji?

''Dyplomacja to umiejętność mówienia komuś, że jest kretynem, w taki sposób, by odebrał to jako komplement.''

Bardzo ładne zdanie, tyle że brak powiązania z zacytowanym fragmentem.

Raiden napisał(a):
Ocwelot napisał(a):Wiele państw ma piękną historię

Są też państwa które mają mroczne karty historii i raczej z wolnością nie miało to nic wspólnego

Dokumentny brak powiązania z cytowanym fragmentem, wyjętym z kontekstu.

Raiden napisał(a):
Dzień, w którym Polska tak sobie powie, że ma ich wszystkich gdzieś i da sobie radę sama, ta potężna i samodzielna Polska, to będzie dzień, w którym nasi sojusznicy ostentacyjnie się na nas wysrają, gęsto i hardo.

Polska już raz przejechała się na swoich sojusznikach, a że historia czasami lubi się powtarzać warto więc w przyszłości liczyć przede wszystkim na siebie a nie na sojuszników czy umowy spisane na papierku. Oczywiście trzeba znać swoje miejsce w szeregu na arenie politycznej świata, ale trzeba też umieć lawirować dla zapewnienia własnych korzyści. Powtarzam lawirować, a nie ulegać pod naciskiem silniejszego państwa.

Brak powiązania z zacytowanym fragmentem + uznanie oczywistości (licz przede wszystkim na siebie) jako swoją opinię mającą być kontropinią względem mojej opinii. Tak, zawsze powinniśmy liczyć na siebie. Jak np. spieprzymy sprawę z gazem łupkowym, polikwidujemy własną armię lub wysprzedamy zbyt ważne części kraju, to będzie nasz wielki błąd. NIE, nie miało to nic wspólnego z moją wypowiedzią o dumie narodowej Polaczków i ewentualności odwrócenia się dupą do wszystkich i pokazania tej wielkiej samodzielności.

LEARN 2 CELNOŚĆ WYPOWIEDZI PLZ
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez Gillian » Pn lis 14, 11 16:00

Raiden napisał(a):Padło że Polska z prawej strony chciała by machać szabelką i kozaczyć na arenie międzynarodowej, a co oferuje w takim razie Polska z lewej strony ?
Yyy czy ja coś mówię o lewej stronie? Mógłbym ładnie po Ocwelocie powtórzyć: "Brak powiązania z zacytowanym fragmentem"
Avatar użytkownika
Gillian
Uber Big Boss
 
Posty: 8739
Dołączył(a): Wt maja 08, 07 22:30

Postprzez Snake_VR5 » Pn lis 14, 11 16:42

Ocwelot napisał(a):A przykład Francji z reguły bywa nieodpowiedni.

Czemu ?, nie zaangażowała się w woje w Iraku i Afganistanie a ma wydaje się lepsze stosunki uważam z USA niż Polska.
Jasne gospodarczo Francję i Polskę dzieli przepaść, podobnie rzecz się ma do pozycji w Europie.

Ocwelot napisał(a):Bardzo ładne zdanie, tyle że brak powiązania z zacytowanym fragmentem.
Otóż to powiązanie jest, łatwo wywnioskować jakie

Ocwelot napisał(a):Dokumentny brak powiązania z cytowanym fragmentem, wyjętym z kontekstu.
A nie czasem dobitny ? wystarczy

Ocwelot napisał(a):Brak powiązania z zacytowanym fragmentem + uznanie oczywistości (licz przede wszystkim na siebie)

I znów powtarzasz to sobie, unikając kontrargumentów

Ocwelot napisał(a):Tak, zawsze powinniśmy liczyć na siebie. Jak np. spieprzymy sprawę z gazem łupkowym, polikwidujemy własną armię lub wysprzedamy zbyt ważne części kraju, to będzie nasz wielki błąd.

Umiesz liczyć, licz na siebie wiesz coś o tym? Poza tym widzę u ciebie nadinterpretację tego o czym pisałem wcześniej, jaka likwidacja własnej armii ? Przecież to był by postrzał państwa we własną stopę i zdanie się na łaskę obcych państw. Co do gazu łupkowego, nie wykluczam spieprzenia tej sprawy dlatego uważnie się jej przyglądam. Jeśli zaś chodzi o wysprzedanie zbyt ważnych części kraju, skoro coś jest nierentowne to chyba nie warto pchać w to pieniądze nieprawdaż ? Trzeba jednak spojrzeć też na to że tym kraju popełniono zbyt wiele błędów przy prywatyzacji i mam nadzieje że zdajesz sobie z tego sprawę.

Ocwelot napisał(a):nie miało to nic wspólnego z moją wypowiedzią o dumie narodowej
Ok przyjąłem do wiadomości.

twilite kid napisał(a):Yyy czy ja coś mówię o lewej stronie?

Nie ale mówiłeś o prawej, a raczej o jej skrajnym skrzydle. Więc żeby była równowaga powiedziałem co nieco o lewej stronie :icon_smile:
Snake_VR5
Jack the Ripper
 
Posty: 1373
Dołączył(a): Wt kwi 20, 10 17:13
Lokalizacja: Konami

Postprzez SALADYN » Śr lis 16, 11 02:02

Raiden napisał(a): Jeśli zaś chodzi o wysprzedanie zbyt ważnych części kraju, skoro coś jest nierentowne to chyba nie warto pchać w to pieniądze nieprawdaż ?


Jakbym słyszał kaczyńskiego i jego zakamuflowaną opcje niemiecką, sic.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Postprzez Gac666 » Cz lis 17, 11 13:11

To VR odpowiedzialny za piątkowe zamieszki :D?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Postprzez Osvelot » Cz lis 17, 11 17:28

Snake_VR5 napisał(a):
Ocwelot napisał(a):A przykład Francji z reguły bywa nieodpowiedni.

Czemu ?, nie zaangażowała się w woje w Iraku i Afganistanie a ma wydaje się lepsze stosunki uważam z USA niż Polska.
Jasne gospodarczo Francję i Polskę dzieli przepaść, podobnie rzecz się ma do pozycji w Europie.

Francję i Polskę dzielą przepaście na tylu płaszczyznach, że jest po prostu nieodpowiednim odniesieniem. Dopasuj sobie na szybciora co chcesz, ale są to kraje oporowo różne i przystawiając je nie można uskuteczniać argumentacji, co najwyżej wygodne w tworzeniu pierdolenie :)

Snake_VR5 napisał(a):
Ocwelot napisał(a):Bardzo ładne zdanie, tyle że brak powiązania z zacytowanym fragmentem.
Otóż to powiązanie jest, łatwo wywnioskować jakie.

Typ, ty sobie to dobudowałeś, więc tobie łatwo.

Snake_VR5 napisał(a):
Ocwelot napisał(a):Dokumentny brak powiązania z cytowanym fragmentem, wyjętym z kontekstu.
A nie czasem dobitny ? wystarczy

Nie, lemingu, nie dobitny. Zupełny brak powiązania, pisałem o czymś absolutnie innym, może jakbyś nie okroił zdania i nie wyciągnął z kontekstu, to byś zaczaił. Za którymś razem.

Snake_VR5 napisał(a):
Ocwelot napisał(a):Brak powiązania z zacytowanym fragmentem + uznanie oczywistości (licz przede wszystkim na siebie)

I znów powtarzasz to sobie, unikając kontrargumentów

Wbij sobie do tej autystycznej głowy, że nie podałeś mi ani jednego kontrargumentu. I nie sobie, tylko tobie to powtarzam. Mogę jeszcze parę razy, jak potrzeba.

Snake_VR5 napisał(a):
Ocwelot napisał(a):Tak, zawsze powinniśmy liczyć na siebie. Jak np. spieprzymy sprawę z gazem łupkowym, polikwidujemy własną armię lub wysprzedamy zbyt ważne części kraju, to będzie nasz wielki błąd.

Umiesz liczyć, licz na siebie wiesz coś o tym? Poza tym widzę u ciebie nadinterpretację tego o czym pisałem wcześniej, jaka likwidacja własnej armii ? Przecież to był by postrzał państwa we własną stopę i zdanie się na łaskę obcych państw. Co do gazu łupkowego, nie wykluczam spieprzenia tej sprawy dlatego uważnie się jej przyglądam. Jeśli zaś chodzi o wysprzedanie zbyt ważnych części kraju, skoro coś jest nierentowne to chyba nie warto pchać w to pieniądze nieprawdaż ? Trzeba jednak spojrzeć też na to że tym kraju popełniono zbyt wiele błędów przy prywatyzacji i mam nadzieje że zdajesz sobie z tego sprawę.

Jaka nadinterpretacja, synu. Przykładem rzuciłem, z czapy. Przeczytaj jeszcze raz, wychwyć "np.", piźnij się w dynię i sobie głośno westchnij "AHAAAAAAAAA!". Odrzucam tak więc również i ten "kontrargument", bo jest dziabaniem w moje przykłady, których tylko użyłem dla podkreślenia twojego kompletnego rozminięcia się z tematem i tokiem dyskusji, które wytknąłem - nie jest zaś elementem podjętej dyskusji. Powiedz mi, kiedy ostatnio zamiast brody ogoliłeś sobie dupę albo kolano? Musisz naprawdę popracować nad celnością, zwłaszcza w dyskutowaniu.

Snake_VR5 napisał(a):
Ocwelot napisał(a):nie miało to nic wspólnego z moją wypowiedzią o dumie narodowej
Ok przyjąłem do wiadomości.

Bardzo fajnie, ale nie zrozumiałeś, skoro podjąłeś dyskusję z wytknięciem zamiast z meritum. Gratuluję po raz wtóry.

Snake_VR5 napisał(a):
twilite kid napisał(a):Yyy czy ja coś mówię o lewej stronie?

Nie ale mówiłeś o prawej, a raczej o jej skrajnym skrzydle. Więc żeby była równowaga powiedziałem co nieco o lewej stronie :icon_smile:


No i co, w sumie to takie nawet ładne podsumowanie, ta ostatnia wypowiedź. Nie wiem, idź redagować FAKT albo urzędować w jakiejś ułomnej partii politycznej, dziecko słońca. Nie mam dla ciebie lepszego pomysłu.

PS. Wiem, że to czytasz. Te wszystkie forumowe bumerangi z rysą na mózgu zawsze wracają, żeby poczytać jeszcze trochę. Po to, żeby znowu wrócić. Życzę miłego dnia oraz znalezienia jak najwięcej ambitnych form spędzania wolnego czasu.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Postprzez Simon » Cz lis 17, 11 18:54

Ocwelot napisał(a):bumerangi z rysą na mózgu

Ależ sympatyczny eufemizm:)
'A cornered fox is more dangerous than a jackal!'

Obrazek
Avatar użytkownika
Simon
Liquid Snake
 
Posty: 2505
Dołączył(a): Wt maja 27, 08 23:50
Lokalizacja: Skwierzyna
Gram: MGSV The Phantom Pain

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Pt sty 31, 14 15:01

Wskrzeszam Trupa (a raczej trupy) ;)
Trupa w postaci "Rusznikarni" oraz garstkę trupów, z których będę robił projekt (wow, tak bardzo nekromanta). Niestety nie mam już tyle czasu, niż wtedy kiedy zaczynałem - na dzień dzisiejszy, w dobie brakuje mi dodatkowych 6ciu godzin, żeby mógł robić wszystko to, co sobie zaplanowałem. Praca, studia, druga praca (O której zawsze marzyłem, a zapukała do mnie sama), pisanie pracy licencjackiej... To wszystko sprawia, że na forum nie goszczę nie tak często jak kiedyś. Dlatego też postanowiłem, że przynajmniej wrzucę coś kreatywnego do tego wątku. Jako, że w pracy - jak i hobbystycznie mam dość często kontakty z bronią (strzelnice) czy replikami ASG wpadło mi w oko pewne zdjęcie, przedstawiające rosyjskiego żołnierza z jednostki FSB ALFA, dzierżącego mocno zmodernizowaną wersję karabinka AKS74U.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widoczne na zdjęciach są oszynowany chwyt przedni, rosyjska latarka "Klesch" (którą będę próbował zastąpić czymś podobnym), kolimator AimPoint Comp2, oraz prowadnica do kolb składanych z kolbą CTR od Magpul Dynamics. Co prawda większość z tych jest dostępna, ale dużo czasu zajmie dopasowanie części, oraz wykonanie prowadnicy kolby. Replikę ASG też można powiedzieć, że będę składał od zera, ponieważ robię to z trzech różnych, zniszczonych replik AK.

Stay Tuned!
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez SALADYN » So lut 01, 14 17:55

W takim razie czekam z niecierpliwością na zdjęcia. BTW wszystkiego najlepszego.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Pn lut 03, 14 13:44

"Nasza przygoda zaczyna się tutaj, w spokojnej wiosce rybackiej, Easthaven..."
Jest zima, więc odrobina klimatu z Icewind Dale'a ;) A teraz już na poważnie - nasza opowieść rozpoczyna się na zapleczu sklepu, w którym pracuje. Jest godzina 12.20, a przede mną leży pudełko pełne trupów. Trupów, z których to organy będę musiał posegregować, by z 3 niemalże zezłomowanych replik stworzyć jedną.
Obrazek

Cieszy mnie fakt, że pośród tych części znajduję jeden, w pełni sprawny korpus (Na marginesie napiszę, że niestety w replikach AK ze składaną na bok kolbą najczęściej łamie się zawias owej kolby, co wiąże się, albo z kosztowną naprawą, albo zakupem całego korpusu).

Producent akcesoriów do broni palnej, widocznej na wzorowanej fotografii - Zenitco, przekazał mi informacje, że koszt samej latarki wyniesie ok 500$, a o szynach nawet nie wspominał. Stąd też niestety koncept repliki nieco się zmienił. Oszynowany front zostanie zastąpiony frontem firmy FAB Defense - notabene robiącej świetne akcesoria do broni palnej, które większość udaje mi się zaadoptować pod repliki ASG - mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez Gac666 » Pn lut 03, 14 16:56

No popatrz, to ja bede miał dla ciebie ciekawe (mam nadzieje) zadanie :).

Mój X-M8 od SRC nie chce łykać kulek z lowcapów (zresztą 2 highcapy, które mam też słabo łyka). Przyczyną jest fakt, że plastikowy podajnik w gnieździe za słabo wypycha sprężynę zwalniającą kulki w magazynku. Teraz pytanie do Ciebie, jak to najlepiej naprawić :) ?
Próbowałem nałożyć plastikową rurkę, odpowiednio wyprofilowaną ale to nie spełnia się dlatego, że wtedy zbyt ciasno siedzi magazynek w gnieździe. Wiercić w samym ABSie za bardzo nie chcę, bo boje się, że konstrukcja nie wytrzyma, a doklejanie do okrągłego, śliskiego plastiku jakiegoś bolca mija się z celem.

PS. Czy macie może tam gdzieś magazynki SRC do G36/X-M8 ?


Co do samego Kałacha co składasz to dziergaj, bo chce zobaczyć rezultat :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Pn lut 03, 14 18:20

Gac666 napisał(a):No popatrz, to ja bede miał dla ciebie ciekawe (mam nadzieje) zadanie :).

Mój X-M8 od SRC nie chce łykać kulek z lowcapów (zresztą 2 highcapy, które mam też słabo łyka). Przyczyną jest fakt, że plastikowy podajnik w gnieździe za słabo wypycha sprężynę zwalniającą kulki w magazynku. Teraz pytanie do Ciebie, jak to najlepiej naprawić :) ?
Próbowałem nałożyć plastikową rurkę, odpowiednio wyprofilowaną ale to nie spełnia się dlatego, że wtedy zbyt ciasno siedzi magazynek w gnieździe. Wiercić w samym ABSie za bardzo nie chcę, bo boje się, że konstrukcja nie wytrzyma, a doklejanie do okrągłego, śliskiego plastiku jakiegoś bolca mija się z celem.

PS. Czy macie może tam gdzieś magazynki SRC do G36/X-M8 ?


Co do samego Kałacha co składasz to dziergaj, bo chce zobaczyć rezultat :D


Przyczyn może być mnóstwo. czy takie akcje dzieją się, kiedy magazynek naładowany jest po korek?
Jeśli tak, to przyczyną jest spieprzona sprężyna maga (najczęściej jest tak, kiedy po strzelaniu kulki zostawiamy w magazynku, zamiast je z niego wysypać). Spróbuj też na wszelki wypadek pożyczyć od kogoś w pełni działający magazynek i zobaczyć, czy z niego poda Ci kulki. Jeśli nie - tu problem może siedzieć w komorze Hop-Up (Jej podajnik może nie sięgać - przez co nie zasysa kulek). Powiem szczerze, że XM-8 śni mi się po nocach, ale niestety przez niestandardowe części replika bywa problematyczna.

P.S. Nie, nie mamy ;) Targetem mojego sklepu są mundurowi, a Oni na airsoftowców nie patrzą przychylnym okiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez Gac666 » Pn lut 03, 14 21:32

Magazynków mam 6, 2 hicapy i 4 low capy i na kazdym jest to samo. Magazynki zawsze opróżniam by sprężyna nie była napięta i tak od czasu zakupu. Na początku zwalałem winę na baterie, bo 11v dostałem (prezent urodzinowy), na 7.4v dużo lepiej podawało. Magazynek nie ma znaczenia czy jest pełny czy tylko połowa, łapie jak chce. Jak docisne ręką maga to w końcu załapie i dopóki trzymam jest ok. Co najlepsze znajomy ma MG36 od SRC i jego replika na tych samych magach strzela jak szalona. Jak porównałem gniazda to są odrobine inne, więc wnioskuję że to po prostu moje gniazdo jest niedorobione (wada techniczna). Wszystko tylko blokuje fakt, że nie mam pomysłu jak to poprawić. Ale może faktycznie hopupem sie pobawie i bedzie jakaś poprawa.

Sam XM-8 jest zajebisty, nawet pomimo tego, że nie ma szyn RIS i musiałem je sobie dorobić :). Ale mam go od dwóch lat i w sumie ani razu strzelanki nie widział i nawet nie miałem możliwości się nim pobawić.

Obrazek

:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Cz lut 06, 14 16:33

Gdyby nie ten generowany automatycznie film z FB, nie widziałbym, że tak głęboko siedzisz w ASG :P


Dzisiejszy wpis dedykuje mojemu sąsiadowi - oj należy mu się :D Bo każdy z nas ma takiego sąsiada, który dysponuje ciężkim sprzętem i uwielbia się nim bawić doprowadzając innych do białej gorączki. Taki właśnie jest mój sąsiad - mieszkający jakieś 200 metrów ode mnie :) Modelarz, człowiek "do rany przyłóż", który pomógł mi przy osiągnięciu milowego kamienia mojego projektu. Co prawda nie był nam potrzebny cały jego arsenał narzędziowy (wystarczył mały ręczny dremel i opalarka) nie mniej cała jego kolekcja budzi szacunek. Poniżej zdjęcie spasowanego chwytu z rurą gazową, i części zewnętrzne, które zostaną wykorzystane. Wymieniłem tłumik płomienia (zamiast charakterystycznej "trąbki" z AKS74u, mamy "gwizdek" jak w obecnie używanych wariantach AK74M), prowadnicę kolby (którą będziemy próbować związać z zawiasem - stal + aluminium), oraz magazynek od palnej wersji karabinu Beryl (który nie będzie wykorzystany w tym projekcie :) ).

Obrazek

Czekamy teraz do 10 lutego, na kolejny postęp w pracach oraz na dostarczenie przez pocztę paczki z częściami z Hong-Kongu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez Gac666 » Cz lut 06, 14 18:01

Lubię ASG, ale nie powiedziałbym, że głęboko siedzę. Najbardziej podoba mi się sprzęt w tym wszystkim. Na strzelance z krwi i kości byłem raz, a tak to raczej tak z doskoku.
Chodziłem też troche na strzelnicę i zamierzam kontynuować jak tylko będę miał trochę więcej simoleonów na zbyciu :).

Kałach wygląda już zacnie :D. Robisz go bardziej na pokaz czy ma być w pełni sprawny?
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Cz lut 06, 14 18:10

Replika ma być w pełni sprawa - co prawda zajmuję się teraz samą oprawą, bo bez tego nie zamontuje bebechów. METAL GEARbox będę musiał kupić, bo w żadnym z wraków nie było. Swoją drogą GB jest w tych replikach ważną częścią, bo dzięki niej można zamontować chwyt pistoletowy, suwadło i pokrywę korpusu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez Gac666 » Cz lut 06, 14 20:37

No to fakt, najpierw skompletuj GB, potem reszte.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Cz lut 06, 14 23:29

Tak też będę musiał zrobić ;) Głównym przeznaczeniem repliki, którą właśnie robię będzie CQB, przez to ta teleskopowa kolba oraz znacznie skrócona lufa w porównaniu do innych moich "zabawek".
Obrazek
Powyżej zdjęcie mojego innego AKSU, z Tłumikiem PBS-4, Oryginalną białoruską lunetą POSP 4x24, oraz opaską uciskową (tzw "Żgut") - opaska jest nowa, stąd ten jej malinowo/różowy kolor. Przedstawiony magazynek pochodzi z repliki karabinu wsparcia - RPK74, ale często był używany przy tej broni (wojna Czeczeńska), czy też czasy współczesne. W podobnej konfiguracji karabin użytkował najbardziej poszukiwany wróg Ameryki.

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Wt maja 27, 14 23:47

Dawno nie było wpisu (bo padł mi serwer od wgrywania zdjęć) więc spodziewajcie się dość dużego przeskoku w projekcie ;)
Chciałem wam za to zaprezentować dziś grę, która pojawiła się na Steamie - World of Guns Gun Disassembly. Gierka jest darmowa i polega na rozkładaniu i składaniu broni palnej. Wszystko jest tam odwzorowane realistycznie - gorąco polecam.
Obrazek
http://store.steampowered.com/app/262410/d
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez Gac666 » Wt maja 27, 14 23:50

Grałeś w Receiver? Jak nie to polecam:

http://store.steampowered.com/app/234190/

Gra nie jest może czymś specjalnym, bo została stworzona w 7 dni (nie licząc updateów) ale ma bardzo fajną mechanikę. Trzeba się nauczyć ładować pojedyncze naboje, wkładać magazynki, sprawdzać zamek broni i takie tam :)

A tego World of Guns widziałem, że dziś grałeś i mnie zaciekawiło, nieomieszkam obadać :D
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Pn sie 11, 14 21:58

Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez SALADYN » Wt sie 12, 14 01:14

No niestety z takim problemem społecznym boryka się każdy kraj gdzie armia zawodowa od zawsze stanowiła trzon sił zbrojnych. Filmik jednak trochę przeinacza fakty i pokazuje jakby to każdy taki bezdomny weteran był ofiarą systemu i niesprawiedliwości. PTSD jest wpisany w ryzyko zawodowe żołnierza a cała reszta dotyczy każdego innego obywatela danego kraju. Ja też mogę jutro stracić zdrowie, rodzinę, pracę i koniec końców wylądować na ulicy. Pozostaje pytanie ilu z tych pokrzywdzonych chce żeby im pomóc bo z doświadczenia wiem że nawet żebrzący bezdomny zrobi ci scenę jak mu przyniesiesz siatkę pełną jedzenia i ciuchów bo on chciał pieniądze.
Avatar użytkownika
SALADYN
I was made to fight. I AM a gun
 
Posty: 10247
Dołączył(a): Cz maja 29, 08 09:53

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Pn wrz 15, 14 20:18

Wspomniany przez Gaca Reciver za darmo do 19 -stej http://lowcygier.pl/darmowe/receiver-steama-darmo/
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez Gac666 » Pn wrz 15, 14 20:20

POLECAM!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Rusznikarnia

Postprzez uci » Pn wrz 15, 14 23:52

Imperium wzywa to tez postanowiłem się trochę dozbroić :)
Załączniki
10404284_282778228586884_4998360962365024263_n.jpg
Avatar użytkownika
uci
Uber Big Boss
 
Posty: 8409
Dołączył(a): Cz lut 23, 06 14:05
Czytam: MGS:Guns of the Patrits - Project Itoh

Re: Rusznikarnia

Postprzez Ookami » Wt wrz 16, 14 21:38

Uci - arsenał na bogatości ;) Mnie się marzy hełm Mandalorian i sobie taki w niedalekiej przyszłości zakupię :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ookami
Szara eminencja
 
Posty: 253
Dołączył(a): Pt kwi 03, 09 17:00
Lokalizacja: Kraków
Czytam: "Tęcza sześć" Toma Clancy'ego

Re: Rusznikarnia

Postprzez Osvelot » Śr wrz 17, 14 00:21

Nazwa tematu mnie skłania do zadania pytania - mieliście kiedykolwiek do czynienia z naprawą wiatrówki? Pistolet, Umarex, nie wiem czy szukać jakiegoś speca od pukawek na niby, czy naprawdę iść z tym do poważnego rusznikarza.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Re: Rusznikarnia

Postprzez Gac666 » Śr wrz 17, 14 11:06

Zależy co poszło, jak sprężyna, spust czy inne drobne elementy to może coś doradzę (albo szczególnie Ookami ;) ), ale jeśli np. poszło body to już może być problem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Gac666
Big Boss
 
Posty: 3443
Dołączył(a): N sie 23, 09 12:22
Lokalizacja: Ultramar/Warszawa

Re: Rusznikarnia

Postprzez Osvelot » Śr wrz 17, 14 14:20

No powiem tak - znam objawy, trudno mi ustalić konkretną przyczynę, dlatego rozglądam się za kimś w stylu "lekarza", bo potrzebuję diagnozę. Na pewno coś siedzi w drobnych elementach, bo problem polega na tym, że spust dziwnie chodzi (nie zawsze wraca do pierwotnej pozycji, jakoś tak czasem trzeba mu pomóc) i śrut często nie wylatuje z magazynka. Nabojów CO2 mam od zajoba i kilka poświęciłem na testowanie - coś jest ewidentnie nie tak z pistoletem, bo dzieje się tak nawet na świeżym naboju. Magazynek jest bębenkowy, jeśli to coś zmienia/pomaga. Może te dwie rzeczy są niepowiązane i jakaś mniej ważna sprężynka połączona ze spustem się nadwyrężyła, a pociski nie wylatują, bo może śrut jest stary i się kurz przykleił do smaru albo coś nie tak z magazynkiem (nie wiem co prawda co, ale...) - jestem na tyle świeży w te klocki, że sprawa może być kompletnie prozaiczna dla kogoś, kto miał z tym więcej styczności.
Obrazek
"From now on... call me Big Bonus."
Avatar użytkownika
Osvelot
Solidus Snake
 
Posty: 2143
Dołączył(a): Śr lip 14, 10 14:37
Gram: w pici-polo na małe bramki

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Przemyślenia Redaktorów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron